Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 8, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.42 | 1:04.25 | 1:39.36 | 2:13.84 | |||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 31.09 | 1:04.83 | 1:39.76 | 2:16.37 | |||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.17 | 1:06.52 | 1:42.42 | 2:17.74 | |||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 31.82 | 1:06.88 | 1:43.36 | 2:19.98 | |||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.98 | 1:09.63 | 1:47.75 | 2:24.66 | |||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.17 | 1:11.73 | 1:49.37 | 2:25.36 | |||
7 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.88 | 1:10.37 | 1:48.44 | 2:25.86 | |||
8 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.37 | 1:11.26 | 1:50.36 | 2:26.89 | |||
9 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.25 | 1:11.38 | 1:50.17 | 2:27.64 | |||
10 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 34.61 | 1:12.00 | 1:50.54 | 2:27.77 | |||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.88 | 1:11.41 | 1:50.27 | 2:28.93 | |||
12 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | 1:11.79 | 1:51.22 | 2:30.45 | |||
13 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.97 | 1:13.15 | 1:53.75 | 2:31.64 | |||
14 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 35.41 | 1:13.96 | 1:53.45 | 2:32.02 | |||
15 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.07 | 1:12.42 | 1:52.62 | 2:32.47 | |||
16 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.69 | 1:12.16 | 1:52.82 | 2:32.75 | |||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.11 | 1:12.60 | 1:52.83 | 2:33.69 | |||
18 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.32 | 1:14.10 | 1:54.43 | 2:34.31 | |||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.56 | 1:14.23 | 1:55.82 | 2:34.75 | |||
20 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.39 | 1:14.57 | 1:54.99 | 2:34.99 | |||
21 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | 1:13.53 | 1:55.12 | 2:35.87 | |||
22 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.37 | 1:15.15 | 1:55.76 | 2:35.95 | |||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | 1:16.38 | 1:57.71 | 2:36.05 | |||
24 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 33.96 | 1:14.05 | 1:56.16 | 2:36.12 | |||
25 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.51 | 1:14.23 | 1:56.05 | 2:36.97 | |||
26 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.29 | 1:15.73 | 1:58.20 | 2:37.08 | |||
27 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.58 | 1:14.43 | 1:55.90 | 2:37.57 | |||
28 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.16 | 1:15.84 | 1:58.01 | 2:38.12 | |||
29 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.31 | 1:15.84 | 1:58.33 | 2:38.59 | |||
30 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.16 | 1:14.19 | 1:57.10 | 2:39.11 | |||
31 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.60 | 1:18.00 | 2:00.17 | 2:39.27 | |||
32 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:16.74 | 1:58.65 | 2:40.33 | |||
33 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.11 | 1:17.82 | 2:01.10 | 2:42.00 | |||
34 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 37.29 | 1:19.00 | 2:00.75 | 2:42.42 | |||
35 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:20.33 | 2:03.35 | 2:46.13 | |||
36 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:21.78 | 2:05.31 | 2:47.30 | |||
37 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.27 | 1:21.72 | 2:07.01 | 2:50.82 | |||
38 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.33 | 1:21.46 | 2:07.46 | 2:51.63 | |||
39 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.02 | 1:22.51 | 2:09.07 | 2:51.76 | |||
40 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.54 | 1:21.07 | 2:07.17 | 2:51.89 | |||
41 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.29 | 1:23.79 | 2:09.03 | 2:52.98 | |||
42 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.45 | 1:26.55 | 2:12.25 | 2:55.09 | |||
43 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.43 | 1:25.08 | 2:10.64 | 2:55.84 | |||
44 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.40 | 1:25.53 | 2:12.66 | 2:58.42 | |||
45 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.16 | 1:25.21 | 2:13.08 | 3:00.13 | |||
46 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 41.71 | 1:28.39 | 2:15.04 | 3:00.31 | |||
47 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.43 | 1:24.91 | 2:12.79 | 3:00.83 | |||
48 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:27.62 | 2:15.58 | 3:02.10 | |||
49 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.22 | 1:31.74 | 2:19.00 | 3:03.06 | |||
50 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.94 | 1:27.70 | 2:17.06 | 3:03.99 | |||
51 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.94 | 1:27.90 | 2:17.09 | 3:05.62 | |||
52 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:29.18 | 2:19.77 | 3:07.38 | |||
53 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.99 | 1:31.19 | 2:20.90 | 3:09.65 | |||
54 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.03 | 1:32.59 | 2:25.05 | 3:10.83 | |||
55 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:30.25 | 2:23.89 | 3:11.27 | |||
56 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.89 | 1:32.57 | 3:13.67 | 3:13.67 | |||
57 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 44.42 | 1:35.07 | 2:27.72 | 3:17.73 | |||
58 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.03 | 1:39.61 | 2:32.50 | 3:18.19 | |||
59 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 43.90 | 1:35.11 | 2:28.22 | 3:19.67 | |||
60 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.47 | 1:35.92 | 2:30.01 | 3:20.52 | |||
61 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.53 | 1:35.21 | 2:30.38 | 3:20.72 | |||
62 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.79 | 1:37.87 | 2:33.54 | 3:25.90 | |||
63 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.38 | 1:37.04 | 2:33.42 | 3:28.63 | |||
64 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.18 | 1:43.50 | 2:39.33 | 3:30.79 | |||
65 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 46.32 | 1:39.80 | 2:36.31 | 3:32.26 | |||
66 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.63 | 1:43.70 | 2:41.68 | 3:35.36 | |||
67 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.93 | 1:42.80 | 2:42.06 | 3:36.47 | |||
68 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 50.44 | 1:49.61 | 2:46.33 | 3:41.54 | |||
69 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 48.21 | 1:45.45 | 2:46.03 | 3:49.33 | |||
70 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 53.90 | 1:57.87 | 3:00.93 | 3:59.47 | |||
- | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Petrine Stryhn | 1998 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:03 |