Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.18 | ||||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.27 | ||||||
3 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.33 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.65 | ||||||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.71 | ||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.03 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.23 | ||||||
8 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.25 | ||||||
9 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.33 | ||||||
10 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 34.88 | ||||||
11 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | ||||||
12 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 35.31 | ||||||
14 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.49 | ||||||
15 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.70 | ||||||
16 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 35.99 | ||||||
17 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 36.37 | ||||||
18 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.53 | ||||||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.61 | ||||||
20 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.60 | ||||||
21 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.93 | ||||||
22 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.17 | ||||||
23 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.89 | ||||||
24 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 38.91 | ||||||
25 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.15 | ||||||
26 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 39.21 | ||||||
27 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.39 | ||||||
28 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 39.43 | ||||||
29 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 40.60 | ||||||
30 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 40.88 | ||||||
31 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.14 | ||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.19 | ||||||
33 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 41.21 | ||||||
34 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.39 | ||||||
35 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.59 | ||||||
36 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.73 | ||||||
37 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.27 | ||||||
38 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.82 | ||||||
39 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.31 | ||||||
40 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.44 | ||||||
41 | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.03 | ||||||
42 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.13 | ||||||
43 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.84 | ||||||
44 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.91 | ||||||
45 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.37 | ||||||
46 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 50.77 | ||||||
47 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 50.87 | ||||||
48 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.47 | ||||||
49 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.55 | ||||||
50 | Caroline S Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.62 | ||||||
51 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 53.44 | ||||||
52 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 54.62 | ||||||
53 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 55.14 | ||||||
54 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 55.29 | ||||||
55 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.87 | ||||||
56 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 56.02 | ||||||
57 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.74 | ||||||
58 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 56.99 | ||||||
59 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 58.51 | ||||||
60 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 59.01 | ||||||
61 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.87 | ||||||
- | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asymkron arm fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:41 |