Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:17.06 | 2:44.10 | 4:14.09 | 5:30.75 | |||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.62 | 2:42.19 | 4:22.77 | 5:39.72 | |||
3 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:20.29 | 2:48.21 | 4:26.52 | 5:42.57 | |||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:24.50 | 2:51.95 | 4:27.31 | 5:50.14 | |||
5 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:25.49 | 2:54.21 | 4:36.72 | 5:53.88 | |||
6 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.96 | 2:59.71 | 4:40.70 | 6:02.48 | |||
7 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 1:21.88 | 2:58.65 | 4:44.56 | 6:07.26 | |||
8 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.62 | 2:59.26 | 4:48.24 | 6:08.84 | |||
9 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:30.42 | 3:00.05 | 4:49.21 | 6:12.29 | |||
10 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 1:28.75 | 3:03.12 | 4:51.07 | 6:17.75 | |||
11 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 1:32.18 | 3:07.46 | 4:56.38 | 6:23.69 | |||
12 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:37.38 | 3:09.57 | 5:02.60 | 6:24.87 | |||
13 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.20 | 3:10.09 | 4:55.36 | 6:25.29 | |||
14 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:34.34 | 3:12.60 | 5:03.83 | 6:28.26 | |||
15 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:40.88 | 3:20.05 | 5:15.02 | 6:43.24 | |||
16 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:40.90 | 3:21.92 | 5:11.98 | 6:43.70 | |||
17 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:32.93 | 3:17.12 | 5:19.21 | 6:45.71 | |||
18 | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | 1:35.24 | 3:14.63 | 5:13.66 | 6:46.06 | |||
19 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:52.71 | 3:35.96 | 5:28.79 | 7:02.56 | |||
20 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 1:57.90 | 3:44.16 | 5:48.18 | 7:30.00 | |||
21 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 8:35.09 | ||||||
- | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | asynkron arme i fly | |||||
- | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | mangler 50m bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 1:01.75 | 2:18.86 | 3:42.56 | 4:51.11 | |||
2 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 1:07.19 | 2:25.22 | 3:45.06 | 4:55.74 | |||
3 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.71 | 2:39.14 | 4:07.32 | 5:18.72 | |||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.22 | 2:34.75 | 4:11.00 | 5:19.94 | |||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.71 | 2:39.01 | 4:17.62 | 5:30.12 | |||
6 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.94 | 2:48.89 | 4:22.67 | 5:37.25 | |||
7 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:19.52 | 2:41.57 | 4:22.74 | 5:38.43 | |||
8 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:12.57 | 2:41.66 | 4:24.75 | 5:45.36 | |||
9 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.07 | 2:49.97 | 4:32.46 | 5:50.62 | |||
10 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:35.53 | 3:11.07 | 4:54.24 | 6:13.39 | |||
11 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:42.45 | 3:19.49 | 5:14.45 | 6:36.13 | |||
12 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:47.23 | 3:30.75 | 5:28.22 | 7:05.10 | |||
13 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 1:48.72 | 3:33.12 | 5:37.93 | 7:12.03 | |||
- | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | en hånd i vend 250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:23.18 | 4:53.55 | 10:00.75 | ||||
2 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 2:33.45 | 5:11.32 | 10:22.60 | ||||
3 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.72 | 5:11.54 | 10:28.07 | ||||
4 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:36.41 | 5:17.97 | 10:34.93 | ||||
5 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 2:36.37 | 5:18.38 | 10:37.36 | ||||
6 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.31 | 5:15.57 | 10:48.57 | ||||
7 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 2:34.50 | 5:18.92 | 10:49.37 | ||||
8 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 2:41.11 | 5:29.18 | 11:02.78 | ||||
9 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:46.50 | 5:36.03 | 11:06.26 | ||||
10 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:45.36 | 5:38.29 | 11:37.40 | ||||
11 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:56.79 | 6:09.78 | 12:35.12 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 4, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:17.29 | 4:41.73 | 9:26.52 | ||||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:22.97 | 4:54.90 | 9:57.83 | ||||
3 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:23.44 | 4:58.52 | 10:18.62 | ||||
4 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:48.73 | 5:47.97 | 11:41.81 | ||||
5 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 2:51.82 | 5:56.70 | 12:09.58 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 5, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:27.64 | 5:01.80 | 19:22.69 | ||||
10:15.48 | ||||||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:30.41 | 5:08.87 | 19:46.23 | ||||
10:29.38 | ||||||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:34.62 | 5:19.79 | 20:33.29 | ||||
10:52.12 | ||||||||||
4 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.46 | 5:22.40 | 20:40.03 | ||||
10:58.88 | ||||||||||
5 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 2:41.43 | 5:28.17 | 20:43.75 | ||||
11:02.00 | ||||||||||
6 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:38.62 | 5:24.47 | 20:52.51 | ||||
10:59.01 | ||||||||||
7 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:35.45 | 5:23.94 | 20:55.71 | ||||
11:01.31 | ||||||||||
8 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:42.84 | 5:33.38 | 21:14.51 | ||||
11:18.51 | ||||||||||
9 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 22:48.22 | 5:42.76 | 21:27.34 | ||||
11:31.33 | ||||||||||
10 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:46.43 | 5:40.67 | 21:31.40 | ||||
11:30.09 | ||||||||||
11 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 2:42.64 | 5:36.87 | 21:39.93 | ||||
11:27.95 | ||||||||||
12 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 2:46.23 | 5:38.27 | 21:54.73 | ||||
11:27.85 | ||||||||||
13 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 2:44.85 | 5:43.36 | 22:04.47 | ||||
11:41.94 | ||||||||||
14 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:58.36 | 6:08.89 | 23:45.87 | ||||
12:30.57 | ||||||||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:31.12 | 7:09.61 | 26:32.09 | ||||
14:20.68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 26 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 6, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:20.59 | 4:44.49 | 18:01.76 | ||||
9:35.41 | ||||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 2:21.91 | 4:49.90 | 18:29.03 | ||||
9:49.13 | ||||||||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:31.24 | 5:07.49 | 19:10.78 | ||||
10:17.73 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 26 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 7, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.27 | 1:00.60 | 1:32.73 | 2:03.86 | |||
2 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.66 | 59.96 | 1:32.26 | 2:04.03 | |||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 30.36 | 1:02.71 | 1:35.45 | 2:06.48 | |||
4 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.40 | 1:01.90 | 1:34.77 | 2:06.52 | |||
5 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.64 | 1:03.64 | 1:37.19 | 2:10.53 | |||
6 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 30.09 | 1:03.64 | 1:38.13 | 2:10.86 | |||
7 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.40 | 1:05.65 | 1:40.26 | 2:12.88 | |||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.60 | 1:04.21 | 1:39.44 | 2:15.12 | |||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | 1:07.10 | 1:42.61 | 2:16.76 | |||
10 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.56 | 1:06.21 | 1:42.71 | 2:18.36 | |||
11 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.40 | 1:06.09 | 1:43.15 | 2:18.46 | |||
12 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.56 | 1:07.01 | 1:43.34 | 2:19.06 | |||
13 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 32.92 | 1:08.39 | 1:44.87 | 2:19.60 | |||
14 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 31.97 | 1:07.53 | 1:44.26 | 2:20.48 | |||
15 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.30 | 1:08.94 | 1:47.00 | 2:22.14 | |||
16 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 33.18 | 1:09.14 | 1:46.26 | 2:22.67 | |||
17 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 33.10 | 1:09.94 | 1:47.93 | 2:23.67 | |||
18 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.19 | 1:09.89 | 1:48.33 | 2:24.68 | |||
19 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.13 | 1:11.91 | 1:50.74 | 2:27.90 | |||
20 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.72 | 1:11.80 | 1:51.63 | 2:28.13 | |||
20 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.37 | 1:08.34 | 1:48.43 | 2:28.13 | |||
22 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.38 | 1:12.84 | 1:51.01 | 2:29.79 | |||
23 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.63 | 1:12.88 | 1:52.02 | 2:30.29 | |||
24 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:12.27 | 1:52.14 | 2:30.79 | |||
25 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | 1:11.07 | 1:50.91 | 2:30.92 | |||
26 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.59 | 1:13.25 | 1:53.35 | 2:33.51 | |||
27 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.12 | 1:15.66 | 1:56.36 | 2:35.24 | |||
28 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.92 | 1:15.54 | 1:56.12 | 2:35.45 | |||
29 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | 1:18.17 | 1:57.51 | 2:37.95 | |||
30 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.56 | 1:16.17 | 1:57.66 | 2:38.57 | |||
31 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.78 | 1:15.20 | 1:58.02 | 2:38.63 | |||
32 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.79 | 1:17.25 | 1:59.21 | 2:39.13 | |||
33 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.35 | 1:17.51 | 1:58.85 | 2:41.12 | |||
34 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.21 | 1:17.89 | 2:00.90 | 2:41.93 | |||
35 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.06 | 1:22.92 | 2:05.76 | 2:46.63 | |||
36 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.11 | 1:23.59 | 2:08.32 | 2:48.14 | |||
37 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.77 | 1:22.12 | 2:07.22 | 2:49.50 | |||
38 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.07 | 1:24.15 | 2:07.84 | 2:51.48 | |||
39 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.77 | 1:22.40 | 2:07.91 | 2:51.70 | |||
40 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.56 | 1:24.69 | 2:10.12 | 2:53.49 | |||
41 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.64 | 1:23.64 | 2:10.33 | 2:54.66 | |||
42 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.46 | 1:25.15 | 2:12.94 | 2:56.70 | |||
43 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 40.81 | 1:27.49 | 2:15.49 | 3:00.88 | |||
44 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 42.31 | 1:29.00 | 2:17.48 | 3:03.99 | |||
45 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:26.20 | 2:16.80 | 3:04.31 | |||
46 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 40.33 | 1:28.95 | 2:19.41 | 3:05.81 | |||
47 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.61 | 1:30.67 | 2:21.39 | 3:09.45 | |||
48 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.44 | 1:28.48 | 2:20.35 | 3:09.47 | |||
49 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.64 | 1:32.79 | 2:23.64 | 3:14.25 | |||
50 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 45.16 | 1:36.47 | 2:29.72 | 3:20.59 | |||
51 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.48 | 1:35.58 | 2:29.37 | 3:20.60 | |||
52 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.77 | 1:37.70 | 2:31.68 | 3:21.53 | |||
53 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.84 | 1:39.77 | 2:35.82 | 3:27.70 | |||
54 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.17 | 1:41.21 | 2:39.89 | 3:33.68 | |||
55 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 3:49.33 | ||||||
- | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 8, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.42 | 1:04.25 | 1:39.36 | 2:13.84 | |||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 31.09 | 1:04.83 | 1:39.76 | 2:16.37 | |||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.17 | 1:06.52 | 1:42.42 | 2:17.74 | |||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 31.82 | 1:06.88 | 1:43.36 | 2:19.98 | |||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.98 | 1:09.63 | 1:47.75 | 2:24.66 | |||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.17 | 1:11.73 | 1:49.37 | 2:25.36 | |||
7 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.88 | 1:10.37 | 1:48.44 | 2:25.86 | |||
8 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.37 | 1:11.26 | 1:50.36 | 2:26.89 | |||
9 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.25 | 1:11.38 | 1:50.17 | 2:27.64 | |||
10 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 34.61 | 1:12.00 | 1:50.54 | 2:27.77 | |||
11 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.88 | 1:11.41 | 1:50.27 | 2:28.93 | |||
12 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 33.99 | 1:11.79 | 1:51.22 | 2:30.45 | |||
13 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.97 | 1:13.15 | 1:53.75 | 2:31.64 | |||
14 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 35.41 | 1:13.96 | 1:53.45 | 2:32.02 | |||
15 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.07 | 1:12.42 | 1:52.62 | 2:32.47 | |||
16 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.69 | 1:12.16 | 1:52.82 | 2:32.75 | |||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.11 | 1:12.60 | 1:52.83 | 2:33.69 | |||
18 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.32 | 1:14.10 | 1:54.43 | 2:34.31 | |||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.56 | 1:14.23 | 1:55.82 | 2:34.75 | |||
20 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.39 | 1:14.57 | 1:54.99 | 2:34.99 | |||
21 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | 1:13.53 | 1:55.12 | 2:35.87 | |||
22 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.37 | 1:15.15 | 1:55.76 | 2:35.95 | |||
23 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | 1:16.38 | 1:57.71 | 2:36.05 | |||
24 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 33.96 | 1:14.05 | 1:56.16 | 2:36.12 | |||
25 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.51 | 1:14.23 | 1:56.05 | 2:36.97 | |||
26 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.29 | 1:15.73 | 1:58.20 | 2:37.08 | |||
27 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.58 | 1:14.43 | 1:55.90 | 2:37.57 | |||
28 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.16 | 1:15.84 | 1:58.01 | 2:38.12 | |||
29 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.31 | 1:15.84 | 1:58.33 | 2:38.59 | |||
30 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.16 | 1:14.19 | 1:57.10 | 2:39.11 | |||
31 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.60 | 1:18.00 | 2:00.17 | 2:39.27 | |||
32 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:16.74 | 1:58.65 | 2:40.33 | |||
33 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.11 | 1:17.82 | 2:01.10 | 2:42.00 | |||
34 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 37.29 | 1:19.00 | 2:00.75 | 2:42.42 | |||
35 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:20.33 | 2:03.35 | 2:46.13 | |||
36 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:21.78 | 2:05.31 | 2:47.30 | |||
37 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.27 | 1:21.72 | 2:07.01 | 2:50.82 | |||
38 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.33 | 1:21.46 | 2:07.46 | 2:51.63 | |||
39 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.02 | 1:22.51 | 2:09.07 | 2:51.76 | |||
40 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.54 | 1:21.07 | 2:07.17 | 2:51.89 | |||
41 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.29 | 1:23.79 | 2:09.03 | 2:52.98 | |||
42 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.45 | 1:26.55 | 2:12.25 | 2:55.09 | |||
43 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.43 | 1:25.08 | 2:10.64 | 2:55.84 | |||
44 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.40 | 1:25.53 | 2:12.66 | 2:58.42 | |||
45 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.16 | 1:25.21 | 2:13.08 | 3:00.13 | |||
46 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 41.71 | 1:28.39 | 2:15.04 | 3:00.31 | |||
47 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.43 | 1:24.91 | 2:12.79 | 3:00.83 | |||
48 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:27.62 | 2:15.58 | 3:02.10 | |||
49 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.22 | 1:31.74 | 2:19.00 | 3:03.06 | |||
50 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.94 | 1:27.70 | 2:17.06 | 3:03.99 | |||
51 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.94 | 1:27.90 | 2:17.09 | 3:05.62 | |||
52 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:29.18 | 2:19.77 | 3:07.38 | |||
53 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.99 | 1:31.19 | 2:20.90 | 3:09.65 | |||
54 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.03 | 1:32.59 | 2:25.05 | 3:10.83 | |||
55 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:30.25 | 2:23.89 | 3:11.27 | |||
56 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.89 | 1:32.57 | 3:13.67 | 3:13.67 | |||
57 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 44.42 | 1:35.07 | 2:27.72 | 3:17.73 | |||
58 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.03 | 1:39.61 | 2:32.50 | 3:18.19 | |||
59 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 43.90 | 1:35.11 | 2:28.22 | 3:19.67 | |||
60 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.47 | 1:35.92 | 2:30.01 | 3:20.52 | |||
61 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.53 | 1:35.21 | 2:30.38 | 3:20.72 | |||
62 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.79 | 1:37.87 | 2:33.54 | 3:25.90 | |||
63 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.38 | 1:37.04 | 2:33.42 | 3:28.63 | |||
64 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.18 | 1:43.50 | 2:39.33 | 3:30.79 | |||
65 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 46.32 | 1:39.80 | 2:36.31 | 3:32.26 | |||
66 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.63 | 1:43.70 | 2:41.68 | 3:35.36 | |||
67 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.93 | 1:42.80 | 2:42.06 | 3:36.47 | |||
68 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 50.44 | 1:49.61 | 2:46.33 | 3:41.54 | |||
69 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 48.21 | 1:45.45 | 2:46.03 | 3:49.33 | |||
70 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 53.90 | 1:57.87 | 3:00.93 | 3:59.47 | |||
- | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Petrine Stryhn | 1998 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 26.48 | ||||||
2 | Laust Nielsen | 1979 | Svømmeklubben Tempo | 27.82 | ||||||
3 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 27.85 | ||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 28.08 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
6 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 28.23 | ||||||
7 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 28.31 | ||||||
8 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 28.47 | ||||||
9 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.65 | ||||||
10 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 29.55 | ||||||
11 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.19 | ||||||
12 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.67 | ||||||
13 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.95 | ||||||
14 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | ||||||
15 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 33.03 | ||||||
16 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.06 | ||||||
17 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | ||||||
18 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 35.08 | ||||||
18 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.08 | ||||||
20 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 35.11 | ||||||
21 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.38 | ||||||
22 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | ||||||
23 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.85 | ||||||
24 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 39.62 | ||||||
25 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.65 | ||||||
26 | Nikolaj Møller-Sørensen | 2000 | Kolding SK | 39.80 | ||||||
27 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | ||||||
28 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.25 | ||||||
29 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.54 | ||||||
30 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.93 | ||||||
31 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 41.14 | ||||||
32 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.17 | ||||||
33 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.60 | ||||||
34 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.94 | ||||||
35 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.24 | ||||||
36 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.46 | ||||||
37 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 43.48 | ||||||
38 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.96 | ||||||
39 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.31 | ||||||
40 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.53 | ||||||
41 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.76 | ||||||
42 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 45.14 | ||||||
43 | Alen Gabela | 2002 | Kolding SK | 45.27 | ||||||
44 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.81 | ||||||
45 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.47 | ||||||
46 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 46.86 | ||||||
47 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.42 | ||||||
48 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.59 | ||||||
49 | Rasmus Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 51.55 | ||||||
50 | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | 51.98 | ||||||
51 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.91 | ||||||
52 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.38 | ||||||
53 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 55.56 | ||||||
- | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | DSQ | asym arm v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.18 | ||||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.27 | ||||||
3 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.33 | ||||||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.65 | ||||||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.71 | ||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 34.03 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.23 | ||||||
8 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.25 | ||||||
9 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.33 | ||||||
10 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 34.88 | ||||||
11 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | ||||||
12 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 35.31 | ||||||
14 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.49 | ||||||
15 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.70 | ||||||
16 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 35.99 | ||||||
17 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 36.37 | ||||||
18 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.53 | ||||||
19 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.61 | ||||||
20 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.60 | ||||||
21 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.93 | ||||||
22 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 38.17 | ||||||
23 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.89 | ||||||
24 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 38.91 | ||||||
25 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 39.15 | ||||||
26 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 39.21 | ||||||
27 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.39 | ||||||
28 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 39.43 | ||||||
29 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 40.60 | ||||||
30 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 40.88 | ||||||
31 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.14 | ||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.19 | ||||||
33 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 41.21 | ||||||
34 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.39 | ||||||
35 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.59 | ||||||
36 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.73 | ||||||
37 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.27 | ||||||
38 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.82 | ||||||
39 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.31 | ||||||
40 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.44 | ||||||
41 | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.03 | ||||||
42 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.13 | ||||||
43 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.84 | ||||||
44 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.91 | ||||||
45 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.37 | ||||||
46 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 50.77 | ||||||
47 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 50.87 | ||||||
48 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.47 | ||||||
49 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.55 | ||||||
50 | Caroline S Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.62 | ||||||
51 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 53.44 | ||||||
52 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 54.62 | ||||||
53 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 55.14 | ||||||
54 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 55.29 | ||||||
55 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.87 | ||||||
56 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 56.02 | ||||||
57 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.74 | ||||||
58 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 56.99 | ||||||
59 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 58.51 | ||||||
60 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 59.01 | ||||||
61 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.87 | ||||||
- | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | asymkron arm fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Nielsen | 1979 | Svømmeklubben Tempo | 29.12 | ||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 30.63 | ||||||
4 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 30.81 | ||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.15 | ||||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.28 | ||||||
7 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 31.39 | ||||||
8 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.07 | ||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | ||||||
10 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.54 | ||||||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.66 | OD2 | |||||
11 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 34.66 | OD1 | |||||
13 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.69 | ||||||
14 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.02 | ||||||
15 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 36.36 | ||||||
16 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.72 | ||||||
17 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.36 | ||||||
18 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 37.44 | ||||||
19 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | ||||||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.61 | ||||||
21 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | ||||||
22 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.95 | ||||||
23 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 37.96 | ||||||
24 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.57 | ||||||
25 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.72 | ||||||
26 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.00 | ||||||
27 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.32 | ||||||
28 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.61 | ||||||
29 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.79 | ||||||
30 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.89 | ||||||
31 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.35 | ||||||
32 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.59 | ||||||
33 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.89 | ||||||
34 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.16 | ||||||
35 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.26 | ||||||
36 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 42.52 | ||||||
37 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.72 | ||||||
38 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 43.74 | ||||||
39 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 43.93 | ||||||
40 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 44.40 | ||||||
41 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 44.78 | ||||||
42 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.95 | ||||||
43 | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | 46.17 | ||||||
44 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 46.30 | ||||||
45 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.91 | ||||||
46 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.01 | ||||||
47 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 47.70 | ||||||
48 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.94 | ||||||
49 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 48.01 | ||||||
50 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.12 | ||||||
51 | Rasmus Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 49.45 | ||||||
52 | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.03 | ||||||
53 | Henrik Norheim | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.02 | ||||||
54 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 51.31 | ||||||
55 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.38 | ||||||
56 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.16 | ||||||
57 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 54.54 | ||||||
58 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 55.28 | ||||||
59 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 57.39 | ||||||
60 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.55 | ||||||
61 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 1:01.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.96 | ||||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 34.43 | ||||||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.63 | ||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 34.94 | ||||||
4 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.94 | ||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 35.08 | ||||||
7 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.31 | ||||||
8 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 35.79 | ||||||
9 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 35.81 | ||||||
10 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | ||||||
11 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 36.80 | ||||||
12 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 36.94 | ||||||
13 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 37.09 | ||||||
14 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.19 | ||||||
15 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.52 | ||||||
16 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 37.76 | ||||||
17 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.87 | ||||||
18 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.41 | ||||||
19 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.84 | ||||||
20 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.14 | ||||||
21 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.42 | ||||||
22 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.54 | ||||||
23 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 39.65 | ||||||
24 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.94 | ||||||
25 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.05 | ||||||
26 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.11 | ||||||
27 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.34 | ||||||
28 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.36 | ||||||
29 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.45 | ||||||
30 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 41.51 | ||||||
31 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.70 | ||||||
32 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 41.71 | ||||||
33 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.74 | ||||||
34 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.99 | ||||||
35 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.28 | ||||||
36 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.82 | ||||||
37 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.07 | ||||||
38 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 43.13 | ||||||
39 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 43.26 | ||||||
40 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 43.85 | ||||||
41 | Caroline Wittenberg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.34 | ||||||
42 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 45.41 | ||||||
43 | Caroline S Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.16 | ||||||
44 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.66 | ||||||
45 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.00 | ||||||
46 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.16 | ||||||
47 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.50 | ||||||
48 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 48.63 | ||||||
49 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.89 | ||||||
50 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 49.14 | ||||||
51 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.19 | ||||||
52 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.22 | ||||||
53 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 49.27 | ||||||
54 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 49.41 | ||||||
55 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 49.68 | ||||||
56 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 50.08 | ||||||
57 | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.09 | ||||||
58 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 50.18 | ||||||
59 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 50.20 | ||||||
60 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 50.57 | ||||||
61 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 50.69 | ||||||
62 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 50.71 | ||||||
63 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.73 | ||||||
64 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 50.89 | ||||||
65 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.95 | ||||||
66 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.00 | ||||||
67 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.38 | ||||||
68 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 51.86 | ||||||
69 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.98 | ||||||
70 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.03 | ||||||
71 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 53.44 | ||||||
72 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.17 | ||||||
73 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 54.74 | ||||||
74 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.17 | ||||||
75 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 58.48 | ||||||
76 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 58.84 | ||||||
77 | Sarah O. Krøller | 2005 | Kolding SK | 59.20 | ||||||
78 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:11.01 | ||||||
79 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:11.46 | ||||||
- | Celina R. Wiis | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej berøring 25m | |||||
- | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
- | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej fortsat bev 25m | |||||
- | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 29.16 | 1:01.87 | |||||
2 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 29.71 | 1:02.92 | |||||
3 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.90 | 1:03.35 | |||||
4 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.14 | 1:05.74 | |||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.67 | 1:06.12 | |||||
6 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.68 | 1:08.78 | |||||
7 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.50 | 1:10.09 | |||||
8 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 33.49 | 1:12.51 | |||||
9 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.39 | 1:15.46 | |||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.35 | 1:15.95 | |||||
11 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 35.76 | 1:16.87 | |||||
12 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.98 | 1:17.41 | |||||
13 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.45 | 1:18.37 | |||||
14 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.46 | 1:19.68 | |||||
15 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 37.86 | 1:20.80 | |||||
16 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.04 | 1:20.84 | |||||
17 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 38.50 | 1:20.96 | |||||
18 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.31 | 1:21.06 | |||||
19 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.02 | 1:23.95 | |||||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.77 | 1:28.48 | |||||
21 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.78 | 1:36.87 | |||||
22 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.95 | 1:37.44 | |||||
23 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 43.62 | 1:37.87 | |||||
24 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 46.91 | 1:38.82 | |||||
25 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.68 | 1:52.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.98 | 1:13.73 | |||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 33.89 | 1:14.36 | |||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.36 | 1:15.54 | |||||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 34.17 | 1:16.48 | |||||
5 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 36.42 | 1:17.43 | |||||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 38.45 | 1:18.27 | |||||
7 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 36.41 | 1:19.19 | |||||
8 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.33 | 1:21.16 | |||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.65 | 1:21.19 | |||||
10 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 37.24 | 1:21.90 | |||||
11 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.25 | 1:22.01 | |||||
12 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.72 | 1:23.62 | |||||
13 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 39.15 | 1:23.71 | |||||
14 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.29 | 1:23.75 | |||||
15 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.82 | 1:23.97 | |||||
16 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.67 | 1:24.16 | |||||
17 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:27.37 | 1:27.37 | |||||
18 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.72 | 1:27.89 | |||||
19 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.47 | 1:28.69 | |||||
20 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.06 | 1:29.83 | |||||
21 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | 1:30.12 | |||||
22 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.21 | 1:30.68 | |||||
23 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 42.40 | 1:30.93 | |||||
24 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.34 | 1:31.36 | |||||
25 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 43.29 | 1:35.27 | |||||
26 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.04 | 1:38.75 | |||||
27 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.43 | 1:38.88 | |||||
28 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.26 | 1:40.09 | |||||
29 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.16 | 1:41.35 | |||||
30 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.97 | 1:41.68 | |||||
31 | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.21 | 1:44.41 | |||||
32 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.12 | 1:44.75 | |||||
33 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.89 | 1:44.86 | |||||
34 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.03 | 1:48.61 | |||||
35 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:00.36 | 2:02.05 | |||||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 31.42 | ||||||
2 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 34.49 | ||||||
3 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.33 | ||||||
4 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.97 | ||||||
5 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.04 | ||||||
6 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.49 | ||||||
7 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.49 | ||||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.18 | ||||||
9 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.21 | ||||||
10 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.49 | ||||||
11 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.62 | ||||||
12 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 43.83 | ||||||
13 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.00 | ||||||
14 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.05 | ||||||
15 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 44.15 | ||||||
16 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 44.41 | ||||||
17 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.65 | ||||||
18 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.87 | ||||||
19 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 47.28 | ||||||
20 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.60 | ||||||
21 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 48.54 | ||||||
22 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 48.91 | ||||||
23 | Joakim Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.77 | ||||||
24 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 49.96 | ||||||
25 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.80 | ||||||
26 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.04 | ||||||
27 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 51.10 | ||||||
28 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.51 | ||||||
29 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 52.26 | ||||||
30 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 52.87 | ||||||
31 | Alen Gabela | 2002 | Kolding SK | 52.90 | ||||||
32 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 53.09 | ||||||
33 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.74 | ||||||
34 | Rasmus Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 55.60 | ||||||
35 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 55.93 | ||||||
36 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 56.49 | ||||||
37 | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | 58.09 | ||||||
38 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 1:00.14 | ||||||
39 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 1:05.42 | ||||||
40 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.43 | ||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | en hånd i afslut | |||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | en hånd vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.26 | ||||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 36.26 | ||||||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.34 | ||||||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 38.76 | ||||||
5 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.31 | ||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 40.42 | ||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 41.00 | ||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.40 | ||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.54 | ||||||
10 | Tatiana Arumugam | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.42 | ||||||
11 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 42.58 | ||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.62 | ||||||
12 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 42.62 | ||||||
14 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 42.88 | ||||||
15 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.24 | ||||||
16 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 45.13 | ||||||
17 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.57 | ||||||
18 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.11 | ||||||
19 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.77 | ||||||
20 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 46.85 | ||||||
21 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 47.70 | ||||||
22 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.77 | ||||||
23 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 49.93 | ||||||
23 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 49.93 | ||||||
25 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.13 | ||||||
26 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 50.57 | ||||||
27 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 50.74 | ||||||
28 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.53 | ||||||
29 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.64 | ||||||
30 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.17 | ||||||
31 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.78 | ||||||
32 | Emily O. Krøller | 2000 | Kolding SK | 53.12 | ||||||
33 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.70 | ||||||
34 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 54.81 | ||||||
35 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 56.06 | ||||||
36 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 57.52 | ||||||
37 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 58.36 | ||||||
38 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 58.75 | ||||||
39 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.12 | ||||||
40 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:01.63 | ||||||
41 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.74 | ||||||
42 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:03.18 | ||||||
43 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:04.24 | ||||||
44 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.81 | ||||||
45 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:07.97 | ||||||
46 | Sarah O. Krøller | 2005 | Kolding SK | 1:16.07 | ||||||
47 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:31.64 | ||||||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 24.69 | ||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 25.31 | ||||||
3 | Laust Nielsen | 1979 | Svømmeklubben Tempo | 25.76 | ||||||
4 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 26.31 | ||||||
5 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.37 | ||||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 26.57 | ||||||
7 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.95 | ||||||
8 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 27.34 | ||||||
9 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.40 | ||||||
10 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 27.58 | ||||||
11 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 27.66 | ||||||
11 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.66 | ||||||
13 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 27.67 | ||||||
14 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.17 | ||||||
15 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.23 | ||||||
16 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.17 | ||||||
17 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.21 | ||||||
18 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.24 | ||||||
19 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 29.91 | ||||||
20 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | ||||||
21 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 30.12 | ||||||
22 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.19 | ||||||
23 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.58 | ||||||
24 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 30.69 | ||||||
25 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.94 | ||||||
26 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.98 | ||||||
27 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 31.27 | ||||||
28 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.40 | ||||||
29 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.44 | ||||||
30 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 31.58 | ||||||
31 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.82 | ||||||
32 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.92 | ||||||
33 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | ||||||
34 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.30 | ||||||
35 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | ||||||
36 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.00 | ||||||
37 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.03 | ||||||
38 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.15 | ||||||
39 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.49 | ||||||
40 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.55 | ||||||
41 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.13 | ||||||
42 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | ||||||
43 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.22 | ||||||
44 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.64 | ||||||
45 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.73 | ||||||
46 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 34.84 | ||||||
47 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 34.87 | ||||||
48 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.89 | ||||||
49 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.93 | ||||||
50 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.15 | ||||||
51 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.18 | ||||||
52 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 35.35 | ||||||
53 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.42 | ||||||
54 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.56 | ||||||
55 | Nikolaj Møller-Sørensen | 2000 | Kolding SK | 35.74 | ||||||
56 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.90 | ||||||
57 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.03 | ||||||
58 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
59 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.16 | ||||||
60 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.22 | ||||||
61 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.57 | ||||||
62 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | ||||||
63 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.77 | ||||||
64 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.94 | ||||||
65 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.02 | ||||||
66 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 37.23 | ||||||
67 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.26 | ||||||
68 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 37.31 | ||||||
69 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.51 | ||||||
70 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 37.64 | ||||||
71 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.90 | ||||||
72 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.77 | ||||||
73 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 38.84 | ||||||
74 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.20 | ||||||
75 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 39.45 | ||||||
76 | Casper Brinch | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 39.49 | ||||||
77 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.74 | ||||||
78 | Alen Gabela | 2002 | Kolding SK | 39.80 | ||||||
79 | Rasmus Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 40.18 | ||||||
80 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.85 | ||||||
81 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.21 | ||||||
82 | Casper Petersen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.36 | ||||||
83 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.90 | ||||||
84 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.92 | ||||||
85 | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.53 | ||||||
86 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.58 | ||||||
87 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.61 | ||||||
88 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.32 | ||||||
89 | Henrik Norheim | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.82 | ||||||
90 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 46.05 | ||||||
91 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 47.66 | ||||||
92 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 48.95 | ||||||
93 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.53 | ||||||
94 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 51.77 | ||||||
95 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 54.90 | ||||||
- | Frederik B Schmidt | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joakim Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 28.54 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.61 | ||||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.64 | ||||||
4 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.79 | ||||||
5 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 29.97 | ||||||
6 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.36 | ||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.53 | ||||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 30.64 | ||||||
9 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 30.78 | ||||||
10 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 31.02 | ||||||
11 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.04 | ||||||
12 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 31.07 | ||||||
13 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.16 | ||||||
14 | Petrine Stryhn | 1998 | Delta Svøm | 31.30 | ||||||
15 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 31.34 | ||||||
16 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 31.68 | ||||||
17 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 31.81 | ||||||
18 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.84 | ||||||
18 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.84 | ||||||
20 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.00 | ||||||
21 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 32.12 | ||||||
22 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 32.24 | ||||||
23 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.38 | ||||||
23 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.38 | ||||||
25 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.55 | ||||||
26 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.56 | ||||||
27 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.59 | ||||||
28 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.65 | ||||||
29 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 32.78 | ||||||
30 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.81 | ||||||
31 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.89 | ||||||
32 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 32.90 | ||||||
33 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.07 | ||||||
34 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 33.20 | ||||||
34 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.20 | ||||||
36 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 33.47 | ||||||
37 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | ||||||
38 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.64 | ||||||
39 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.65 | ||||||
40 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
40 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
42 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.76 | ||||||
43 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 33.85 | ||||||
44 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.67 | ||||||
45 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.98 | ||||||
46 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.15 | ||||||
47 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.17 | ||||||
48 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 35.40 | ||||||
49 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | ||||||
50 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.23 | ||||||
51 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.41 | ||||||
52 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.48 | ||||||
53 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 36.56 | ||||||
54 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 36.63 | ||||||
55 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.78 | ||||||
56 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 36.96 | ||||||
57 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.41 | ||||||
58 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 37.45 | ||||||
59 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.46 | ||||||
60 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.54 | ||||||
61 | Caroline Wittenberg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.80 | ||||||
62 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | ||||||
63 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 38.17 | ||||||
64 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.32 | ||||||
65 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.42 | ||||||
66 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 38.49 | ||||||
67 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.68 | ||||||
68 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.78 | ||||||
69 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.91 | ||||||
70 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.25 | ||||||
71 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.40 | ||||||
72 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.56 | ||||||
73 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.63 | ||||||
74 | Caroline S Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.78 | ||||||
75 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.03 | ||||||
76 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 40.23 | ||||||
77 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 40.66 | ||||||
78 | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.70 | ||||||
79 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.71 | ||||||
80 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.10 | ||||||
81 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | ||||||
82 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.94 | ||||||
83 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.97 | ||||||
84 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.10 | ||||||
85 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.37 | ||||||
86 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 42.61 | ||||||
87 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 42.63 | ||||||
88 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 42.68 | ||||||
89 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.73 | ||||||
90 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 43.27 | ||||||
91 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 43.53 | ||||||
92 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.57 | ||||||
93 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | ||||||
94 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.67 | ||||||
95 | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.72 | ||||||
96 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.89 | ||||||
97 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.48 | ||||||
98 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 44.53 | ||||||
99 | Anne Dokkedal | 2000 | Kolding SK | 44.57 | ||||||
100 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 44.68 | ||||||
101 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.70 | ||||||
102 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 45.09 | ||||||
103 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.70 | ||||||
104 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.12 | ||||||
105 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.22 | ||||||
106 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 47.62 | ||||||
107 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.71 | ||||||
108 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 47.77 | ||||||
109 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 48.39 | ||||||
110 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 48.50 | ||||||
111 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 48.62 | ||||||
112 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.69 | ||||||
113 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 57.93 | ||||||
114 | Sarah O. Krøller | 2005 | Kolding SK | 1:01.61 | ||||||
115 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:16.80 | ||||||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.69 | 1:09.23 | |||||
2 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 35.37 | 1:14.66 | |||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 35.92 | 1:15.66 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.41 | 1:15.91 | |||||
5 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.66 | 1:16.18 | |||||
6 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 36.45 | 1:16.62 | |||||
7 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.66 | 1:21.28 | |||||
8 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.03 | 1:21.68 | |||||
9 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 38.77 | 1:23.61 | |||||
10 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.78 | 1:25.11 | |||||
11 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.69 | 1:26.26 | |||||
12 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.11 | 1:26.28 | |||||
13 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.50 | 1:26.30 | |||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.59 | 1:26.48 | |||||
15 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.62 | 1:33.27 | |||||
16 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.47 | 1:33.90 | |||||
17 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.52 | 1:33.95 | |||||
18 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 45.90 | 1:34.47 | |||||
19 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.38 | 1:35.16 | |||||
20 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.52 | 1:36.08 | |||||
21 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.08 | 1:36.21 | |||||
22 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.42 | 1:36.36 | |||||
23 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.75 | 1:36.82 | |||||
24 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 49.35 | 1:41.90 | |||||
25 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.00 | 1:43.04 | |||||
26 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 50.11 | 1:43.70 | |||||
27 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.69 | 1:44.50 | |||||
28 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.46 | 1:45.24 | |||||
29 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.89 | 1:48.14 | |||||
30 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.13 | 1:48.90 | |||||
30 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.71 | 1:48.90 | |||||
32 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 51.91 | 1:49.37 | |||||
33 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.91 | 1:50.04 | |||||
34 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.44 | 1:50.79 | |||||
35 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 52.46 | 1:50.89 | |||||
36 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 52.72 | 1:52.83 | |||||
37 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 53.92 | 1:52.87 | |||||
38 | Joakim Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.78 | 1:57.78 | |||||
39 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 58.39 | 2:01.17 | |||||
40 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 59.83 | 2:04.92 | |||||
41 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.38 | 2:05.30 | |||||
42 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 59.17 | 2:06.74 | |||||
43 | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 59.79 | 2:06.90 | |||||
44 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 1:03.20 | 2:15.73 | |||||
45 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.72 | 2:25.57 | |||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Laursen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asym armtag | |||||
- | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej synkron arm/ben | |||||
- | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 flyben efter vend. | |||||
- | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ryglig ved vend. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 27 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.62 | 1:17.36 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.28 | 1:18.75 | |||||
3 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.72 | 1:19.23 | |||||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.80 | 1:19.52 | |||||
5 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 40.08 | 1:23.38 | |||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 41.07 | 1:25.55 | |||||
7 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.05 | 1:28.44 | |||||
8 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.86 | 1:28.53 | |||||
9 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 42.36 | 1:29.22 | |||||
10 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.19 | 1:30.05 | |||||
11 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.66 | 1:31.22 | |||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 43.98 | 1:31.63 | |||||
13 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.73 | 1:32.69 | |||||
14 | Tatiana Arumugam | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.65 | 1:33.46 | |||||
15 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 45.13 | 1:34.27 | |||||
16 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.27 | 1:35.01 | |||||
17 | Clara Gjelstrup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.72 | 1:35.78 | |||||
18 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 46.19 | 1:36.25 | |||||
19 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.59 | 1:36.57 | |||||
20 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 45.28 | 1:36.66 | |||||
21 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.92 | 1:38.73 | |||||
22 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.56 | 1:39.19 | |||||
23 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.93 | 1:39.28 | |||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.86 | 1:39.77 | |||||
25 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 47.49 | 1:41.28 | |||||
26 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.64 | 1:41.92 | |||||
27 | Caroline Kjeldsen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 48.08 | 1:41.97 | |||||
28 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 50.43 | 1:42.73 | |||||
29 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.92 | 1:43.19 | |||||
30 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 48.93 | 1:43.48 | |||||
31 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 50.07 | 1:43.78 | |||||
32 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.75 | 1:44.07 | |||||
33 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 50.93 | 1:44.22 | |||||
34 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 51.49 | 1:44.47 | |||||
35 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 49.37 | 1:44.55 | |||||
36 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.44 | 1:44.59 | |||||
37 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.51 | 1:45.61 | |||||
38 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.77 | 1:46.05 | |||||
39 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.15 | 1:46.27 | |||||
40 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.72 | 1:47.74 | |||||
41 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.32 | 1:49.90 | |||||
42 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.47 | 1:51.19 | |||||
43 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.90 | 1:51.96 | |||||
44 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 52.59 | 1:52.10 | |||||
45 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 54.28 | 1:53.02 | |||||
46 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.49 | 1:53.50 | |||||
47 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.36 | 1:53.51 | |||||
48 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 53.68 | 1:53.70 | |||||
49 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.93 | 1:53.91 | |||||
50 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 58.35 | 1:55.79 | |||||
51 | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.74 | 1:56.54 | |||||
52 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.95 | 1:56.58 | |||||
53 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 56.62 | 1:57.61 | |||||
54 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 59.15 | 1:59.29 | |||||
55 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.80 | 2:00.42 | |||||
56 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.12 | 2:00.60 | |||||
57 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 56.61 | 2:00.85 | |||||
58 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 58.59 | 2:01.48 | |||||
59 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 58.08 | 2:01.93 | |||||
60 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 59.93 | 2:03.51 | |||||
61 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.78 | 2:04.22 | |||||
62 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 59.54 | 2:04.35 | |||||
63 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 58.54 | 2:04.46 | |||||
64 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | 2:09.61 | |||||
65 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.61 | 2:10.20 | |||||
66 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.99 | 2:14.12 | |||||
67 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 23.86 | 2:14.24 | |||||
68 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.66 | 2:23.06 | |||||
69 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.08 | 2:35.63 | |||||
70 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.67 | 2:53.51 | |||||
- | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emily O. Krøller | 2000 | Kolding SK | DSQ | en hånd i vend.v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 27 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 21 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 09:23 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 21, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Drenge 4 | 2000 | Kolding SK | 24.78 | ||||||
2 | Drenge 7 | 2000 | Kolding SK | 25.77 | ||||||
3 | Drenge 2 | 2000 | Kolding SK | 25.78 | ||||||
4 | Drenge 1 | 2000 | Kolding SK | 26.54 | ||||||
5 | Drenge 3 | 2000 | Kolding SK | 26.57 | ||||||
6 | Drenge 6 | 2000 | Kolding SK | 26.99 | ||||||
7 | Drenge 5 | 2000 | Kolding SK | 27.85 | ||||||
8 | Drenge 8 | 2000 | Kolding SK | 27.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 21 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 09:23 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 31.93 | 1:10.29 | 1:54.53 | 2:33.50 | |||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 33.97 | 1:14.32 | 2:00.21 | 2:36.42 | |||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.28 | 1:16.90 | 2:00.22 | 2:37.94 | |||
4 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 34.78 | 1:15.52 | 2:04.00 | 2:38.19 | |||
5 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 34.71 | 1:17.06 | 2:01.01 | 2:38.74 | |||
6 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 37.00 | 1:17.04 | 2:05.17 | 2:41.53 | |||
7 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.40 | 1:21.10 | 2:06.64 | 2:46.07 | |||
8 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.20 | 1:21.90 | 2:10.60 | 2:46.69 | |||
9 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.49 | 1:18.95 | 2:07.88 | 2:46.84 | |||
10 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.06 | 1:25.05 | 2:09.88 | 2:47.98 | |||
11 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 38.39 | 1:21.52 | 2:11.59 | 2:48.27 | |||
12 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:23.00 | 2:12.22 | 2:49.25 | ||||
13 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 37.78 | 1:21.23 | 2:11.34 | 2:49.59 | |||
15 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.90 | 1:22.10 | 2:13.28 | 2:50.42 | |||
16 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 38.19 | 1:22.49 | 2:13.66 | 2:52.15 | |||
17 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.48 | 1:23.38 | 2:14.37 | 2:53.03 | |||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 37.03 | 1:20.51 | 2:11.65 | 2:53.16 | |||
19 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.81 | 1:25.46 | 2:16.53 | 2:54.76 | |||
20 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 36.95 | 1:20.04 | 2:14.21 | 2:54.88 | |||
21 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.69 | 1:24.06 | 2:14.03 | 2:56.09 | |||
22 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 37.84 | 1:24.65 | 2:18.93 | 2:58.42 | |||
23 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.12 | 1:25.59 | 2:19.77 | 2:58.88 | |||
24 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 37.17 | 1:25.38 | 2:17.64 | 2:58.98 | |||
25 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.61 | 2:18.75 | 2:59.14 | 2:59.14 | |||
26 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.26 | 1:29.31 | 2:19.36 | 3:00.21 | |||
27 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 40.36 | 1:26.28 | 2:19.76 | 3:00.86 | |||
28 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 41.75 | 1:30.35 | 2:18.43 | 3:01.12 | |||
29 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.91 | 1:21.89 | 2:22.77 | 3:02.21 | |||
30 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.43 | 1:30.98 | 2:22.81 | 3:02.35 | |||
31 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 39.08 | 1:26.49 | 2:20.85 | 3:02.61 | |||
32 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.49 | 1:26.95 | 2:21.53 | 3:03.33 | |||
33 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 40.46 | 1:30.50 | 2:24.36 | 3:04.52 | |||
34 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.15 | 1:25.85 | 2:23.90 | 3:06.90 | |||
35 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.63 | 1:29.04 | 2:24.59 | 3:07.54 | |||
36 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.44 | 1:34.32 | 2:26.99 | 3:09.53 | |||
37 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.98 | 1:33.55 | 2:26.29 | 3:09.84 | |||
38 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.22 | 1:32.24 | 2:28.31 | 3:11.55 | |||
39 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.53 | 1:30.40 | 2:31.12 | 3:12.28 | |||
40 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.98 | 1:34.52 | 2:30.85 | 3:12.72 | |||
41 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 42.76 | 1:31.45 | 2:28.88 | 3:13.46 | |||
42 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 41.11 | 1:31.52 | 2:30.18 | 3:16.31 | |||
43 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.49 | 1:35.13 | 2:33.72 | 3:16.60 | |||
44 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.18 | 1:33.53 | 2:29.64 | 3:16.62 | |||
45 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.41 | 1:40.40 | 2:33.60 | 3:16.73 | |||
46 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.45 | 1:37.61 | 2:34.20 | 3:18.07 | |||
47 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.88 | 1:40.53 | 2:35.79 | 3:22.25 | |||
48 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.52 | 1:37.09 | 2:36.71 | 3:23.10 | |||
49 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 41.45 | 1:36.09 | 2:34.52 | 3:24.64 | |||
50 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.42 | 1:31.85 | 2:39.28 | 3:24.92 | |||
51 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.48 | 1:38.33 | 2:39.00 | 3:26.58 | |||
52 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.33 | 1:41.15 | 2:40.13 | 3:29.78 | |||
53 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.41 | 1:43.23 | 2:44.99 | 3:29.94 | |||
54 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.29 | 1:35.97 | 3:33.94 | 3:33.94 | |||
55 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.20 | 1:41.55 | 2:40.71 | 3:34.31 | |||
56 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.44 | 1:46.86 | 2:50.45 | 3:36.05 | |||
57 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.70 | 1:48.21 | 2:47.39 | 3:37.29 | |||
58 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 52.94 | 1:50.23 | 2:49.51 | 3:39.52 | |||
59 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 53.04 | 1:49.88 | 2:50.67 | 3:40.41 | |||
60 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.58 | 1:41.64 | 2:56.33 | 3:41.03 | |||
61 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.16 | 1:47.49 | 2:54.65 | 3:41.42 | |||
62 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.32 | 1:51.26 | 2:51.14 | 3:44.49 | |||
63 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.31 | 1:51.22 | 2:55.77 | 3:45.22 | |||
64 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 59.19 | 1:51.87 | 2:53.85 | 3:46.74 | |||
65 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.92 | 1:54.05 | 2:55.71 | 3:48.02 | |||
66 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 55.16 | 1:54.03 | 2:57.48 | 3:48.75 | |||
67 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 53.14 | 1:51.44 | 2:59.08 | 3:53.98 | |||
68 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 57.06 | 1:55.11 | 3:03.05 | 3:55.38 | |||
69 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.74 | 2:01.45 | 3:05.00 | 3:56.38 | |||
70 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 58.66 | 1:59.19 | 3:04.37 | 3:58.39 | |||
71 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 58.80 | 1:58.16 | 3:05.98 | 3:58.55 | |||
72 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 56.68 | 1:59.22 | 3:03.41 | 3:58.87 | |||
73 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 56.75 | 2:01.12 | 3:17.82 | 4:10.85 | |||
74 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.89 | 2:12.69 | 3:30.46 | 4:34.74 | |||
- | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | asynk. armt. i bryst | |||||
- | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ingen berø.ved fri v | |||||
- | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | svøm på mave ved ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 29.71 | 1:06.16 | 1:43.62 | 2:16.69 | |||
2 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.74 | 1:07.34 | 1:50.37 | 2:22.59 | |||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 29.43 | 1:08.23 | 1:50.24 | 2:22.61 | |||
4 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.04 | 1:05.74 | 1:50.34 | 2:24.60 | |||
5 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.30 | 1:09.46 | 1:54.16 | 2:24.94 | |||
6 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 33.31 | 1:11.88 | 1:54.28 | 2:28.08 | |||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.79 | 1:07.95 | 1:55.01 | 2:28.34 | |||
8 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 29.46 | 1:08.36 | 1:56.18 | 2:32.45 | |||
9 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.65 | 1:14.76 | 1:59.28 | 2:34.06 | |||
10 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.62 | 1:17.78 | 2:04.29 | 2:37.41 | |||
11 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | 1:15.61 | 2:04.09 | 2:39.07 | |||
12 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.97 | 1:14.35 | 2:04.07 | 2:41.37 | |||
13 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 39.58 | 1:20.52 | 2:09.29 | 2:44.52 | |||
14 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.39 | 1:17.10 | 2:07.90 | 2:44.70 | |||
15 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 36.05 | 1:19.19 | 2:09.49 | 2:45.29 | |||
16 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 35.50 | 1:20.02 | 2:10.12 | 2:45.66 | |||
17 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.87 | 1:18.32 | 2:11.13 | 2:46.99 | |||
18 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.36 | 1:18.85 | 2:11.49 | 2:48.81 | |||
19 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.04 | 1:24.19 | 2:12.14 | 2:50.22 | |||
20 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.41 | 1:23.30 | 2:14.21 | 2:52.64 | |||
21 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.05 | 1:20.52 | 2:17.81 | 2:54.84 | |||
22 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.97 | 1:23.03 | 2:16.72 | 2:55.41 | |||
23 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.63 | 1:26.36 | 2:17.41 | 2:56.29 | |||
24 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.06 | 1:27.06 | 2:16.53 | 2:56.53 | |||
25 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | 1:28.42 | 2:22.34 | 3:01.17 | |||
26 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.62 | 1:24.86 | 2:20.36 | 3:02.12 | |||
27 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.03 | 1:29.51 | 2:21.12 | 3:02.24 | |||
28 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.83 | 1:30.54 | 2:30.04 | 3:11.00 | |||
29 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 43.08 | 1:32.19 | 2:28.40 | 3:11.11 | |||
30 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.51 | 1:30.41 | 2:30.88 | 3:11.51 | |||
31 | Nikolaj Møller-Sørensen | 2000 | Kolding SK | 42.23 | 1:36.15 | 2:33.71 | 3:18.05 | |||
32 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.80 | 1:36.18 | 2:34.75 | 3:18.74 | |||
33 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.91 | 1:39.10 | 2:36.08 | 3:19.67 | |||
34 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.28 | 1:34.21 | 2:35.48 | 3:19.96 | |||
35 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 46.52 | 1:34.52 | 2:35.68 | 3:20.84 | |||
35 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 44.38 | 1:38.00 | 2:36.01 | 3:20.84 | |||
37 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.37 | 1:39.24 | 2:40.27 | 3:23.22 | |||
38 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.19 | 1:38.81 | 2:40.69 | 3:28.51 | |||
39 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.35 | 1:40.54 | 2:42.88 | 3:28.59 | |||
40 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 47.10 | 1:39.57 | 2:42.55 | 3:29.28 | |||
41 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.40 | 1:38.92 | 2:42.98 | 3:29.89 | |||
42 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 53.04 | 1:49.19 | 2:50.86 | 3:40.48 | |||
43 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.75 | 1:45.04 | 2:49.34 | 3:42.44 | |||
44 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 57.41 | 1:55.51 | 2:57.71 | 3:48.96 | |||
45 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 55.53 | 1:53.94 | 3:01.57 | 3:51.10 | |||
46 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 58.17 | 1:57.80 | 3:13.88 | 4:10.84 | |||
47 | Oliver O. Krøller | 2004 | Kolding SK | 1:04.59 | 2:08.84 | 3:26.31 | 4:32.14 | |||
- | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Joakim Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | udsv. p m i ryg 125m | |||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Afslut ryg på maven | |||||
- | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 armt u. vand 125m | |||||
- | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | ej forts. bev. rygv. | |||||
- | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | flere crawlt. v rygv | |||||
- | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | en hånd vend. bryst | |||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.57 | 1:19.29 | 2:04.67 | 2:51.49 | |||
2 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 39.74 | 1:25.27 | 2:12.18 | 2:56.88 | |||
3 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.02 | 1:31.04 | 2:19.41 | 3:06.87 | |||
4 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.74 | 1:27.14 | 2:19.82 | 3:09.83 | |||
5 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 44.58 | 1:37.14 | 2:32.52 | 3:27.30 | |||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | DSQ | asynkron benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.97 | 1:05.71 | 1:42.66 | 2:21.44 | |||
2 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | 1:28.96 | 2:23.03 | 3:15.26 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.59 | 1:16.92 | |||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | 1:25.24 | |||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 41.32 | 1:27.84 | |||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.99 | 1:29.00 | |||||
5 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.47 | 1:29.56 | |||||
6 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.01 | 1:32.73 | |||||
7 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 43.89 | 1:33.18 | |||||
8 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.38 | 1:33.24 | |||||
9 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.83 | 1:35.50 | |||||
10 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.46 | 1:37.92 | |||||
11 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 50.99 | 1:38.66 | |||||
12 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 47.69 | 1:41.52 | |||||
13 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.31 | 1:45.75 | |||||
14 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.12 | 1:45.87 | |||||
15 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.92 | 1:46.68 | |||||
16 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.08 | 1:50.22 | |||||
17 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.86 | 1:50.50 | |||||
18 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.80 | 1:50.67 | |||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.08 | 1:50.72 | |||||
20 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.45 | 1:54.00 | |||||
21 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.25 | 2:02.15 | |||||
22 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.26 | 2:02.90 | |||||
23 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.67 | 2:18.26 | |||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | beg. bryst efter 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.30 | 1:13.31 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | 1:15.12 | |||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.65 | 1:19.36 | |||||
4 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.64 | 1:20.12 | |||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.33 | 1:20.47 | |||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 35.99 | 1:20.84 | |||||
7 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.01 | 1:22.41 | |||||
8 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.74 | 1:22.56 | |||||
9 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 38.71 | 1:23.93 | |||||
10 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.53 | 1:24.99 | |||||
11 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.46 | 1:26.50 | |||||
12 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | 1:27.66 | |||||
13 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.41 | 1:33.23 | |||||
14 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.19 | 1:33.31 | |||||
15 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.59 | 1:34.91 | |||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.54 | 1:35.67 | |||||
17 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.87 | 1:36.05 | |||||
18 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 42.90 | 1:36.45 | |||||
19 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.60 | 1:43.79 | |||||
20 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.95 | 1:46.51 | |||||
21 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.66 | 1:47.57 | |||||
22 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.62 | 1:52.96 | |||||
23 | Henrik Norheim | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.79 | 1:53.74 | |||||
24 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 58.09 | 2:07.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.58 | 1:13.93 | 1:53.04 | 2:31.41 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.95 | 1:16.68 | 1:57.32 | 2:37.61 | |||
3 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 38.57 | 1:19.24 | 2:00.94 | 2:41.87 | |||
4 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 38.37 | 1:19.70 | 2:01.92 | 2:42.17 | |||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.69 | 1:17.83 | 2:00.53 | 2:42.40 | |||
6 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 37.50 | 1:19.69 | 2:02.23 | 2:43.85 | |||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.95 | 1:18.71 | 2:01.27 | 2:43.88 | |||
8 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.44 | 1:22.06 | 2:06.20 | 2:48.43 | |||
9 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 39.63 | 1:22.75 | 2:07.35 | 2:49.17 | |||
10 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.23 | 1:23.50 | 2:07.80 | 2:50.41 | |||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.33 | 1:26.26 | 2:10.42 | 2:54.99 | |||
12 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.85 | 1:24.68 | 2:11.11 | 2:55.86 | |||
13 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.77 | 1:24.20 | 2:10.82 | 2:56.70 | |||
14 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.15 | 1:26.47 | 2:13.52 | 2:59.69 | |||
15 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.86 | 1:29.95 | 2:16.64 | 3:01.57 | |||
16 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.53 | 1:30.03 | 2:17.14 | 3:02.95 | |||
17 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 44.00 | 1:31.60 | 2:18.69 | 3:03.13 | |||
18 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 44.43 | 1:31.67 | 2:18.79 | 3:06.21 | |||
19 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 44.27 | 1:32.42 | 2:20.13 | 3:07.68 | |||
20 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.51 | 1:32.45 | 2:21.86 | 3:08.85 | |||
21 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 44.71 | 1:33.85 | 2:24.11 | 3:09.58 | |||
22 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.47 | 1:35.57 | 2:26.40 | 3:13.69 | |||
23 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 48.99 | 1:39.47 | 2:30.08 | 3:18.01 | |||
24 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.45 | 1:36.32 | 2:27.16 | 3:18.07 | |||
25 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 47.82 | 1:40.21 | 2:32.98 | 3:22.35 | |||
26 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.63 | 1:43.51 | 2:39.46 | 3:26.63 | |||
27 | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.59 | 1:43.84 | 2:38.35 | 3:28.75 | |||
28 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 51.96 | 1:46.83 | 2:39.89 | 3:31.06 | |||
29 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.92 | 1:47.15 | 2:42.29 | 3:36.99 | |||
30 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.82 | 1:47.27 | 2:42.89 | 3:37.10 | |||
31 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 53.06 | 1:51.29 | 2:47.28 | 3:41.59 | |||
32 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.74 | 1:53.73 | 2:49.93 | 3:42.43 | |||
33 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 55.49 | 1:51.51 | 2:48.94 | 3:42.89 | |||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNF | ||||||
- | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 crawlarmt ved vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.44 | 1:08.42 | 1:44.86 | 2:20.86 | |||
2 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.66 | 1:10.23 | 1:47.93 | 2:24.65 | |||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 34.23 | 1:11.60 | 1:49.11 | 2:24.89 | |||
4 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 34.96 | 1:12.42 | 1:51.33 | 2:29.17 | |||
5 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 33.28 | 1:11.22 | 1:50.36 | 2:29.49 | |||
6 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 36.24 | 1:14.41 | 1:53.38 | 2:31.50 | |||
7 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.89 | 1:15.91 | 1:55.34 | 2:33.84 | |||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.75 | 1:21.50 | 2:03.82 | 2:43.98 | |||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.23 | 1:23.01 | 2:06.31 | 2:48.15 | |||
10 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.72 | 1:22.20 | 2:06.98 | 2:50.74 | |||
11 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.92 | 1:22.97 | 2:08.32 | 2:53.17 | |||
12 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.65 | 1:26.34 | 2:10.67 | 2:54.67 | |||
13 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.00 | 1:28.37 | 2:13.31 | 2:56.57 | |||
14 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:58.20 | ||||||
15 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.50 | 1:27.84 | 2:14.03 | 2:59.54 | |||
16 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:00.37 | ||||||
17 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.63 | 1:30.16 | 2:16.93 | 3:03.32 | |||
18 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 3:07.44 | ||||||
19 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.52 | 1:33.33 | 2:23.87 | 3:11.52 | |||
20 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 3:16.17 | ||||||
21 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.47 | 1:36.26 | 2:27.24 | 3:19.07 | |||
22 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:26.53 | ||||||
23 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:29.86 | ||||||
24 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 3:37.13 | ||||||
25 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.41 | 1:46.90 | 2:43.19 | 3:37.54 | |||
26 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:48.60 | ||||||
- | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fortsat bev v 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 1:12.03 | 2:28.43 | 3:44.90 | 5:00.55 | |||
2 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.06 | 2:29.38 | 3:46.87 | 5:02.33 | |||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.81 | 2:30.80 | 3:47.94 | 5:02.92 | |||
4 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 1:13.75 | 2:32.01 | 3:50.98 | 5:07.56 | |||
5 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.36 | 2:33.14 | 3:51.46 | 5:07.91 | |||
6 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:13.26 | 2:31.94 | 3:52.40 | 5:11.15 | |||
7 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.10 | 2:32.73 | 3:52.58 | 5:12.09 | |||
8 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.47 | 2:32.66 | 3:52.58 | 5:12.25 | |||
9 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.88 | 2:33.84 | 3:54.15 | 5:13.62 | |||
10 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:14.07 | 2:35.60 | 3:57.44 | 5:16.15 | |||
11 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.29 | 2:35.10 | 3:56.92 | 5:16.50 | |||
12 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:13.80 | 2:33.46 | 3:55.66 | 5:18.15 | |||
13 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.45 | 2:37.70 | 3:59.07 | 5:20.53 | |||
14 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.70 | 2:43.22 | 4:06.12 | 5:25.79 | |||
15 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 1:17.52 | 2:41.42 | 4:05.19 | 5:26.05 | |||
16 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 1:17.67 | 2:41.73 | 4:06.01 | 5:29.77 | |||
17 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.41 | 2:43.27 | 4:07.49 | 5:31.39 | |||
18 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 1:19.15 | 2:45.88 | 4:14.03 | 5:41.62 | |||
19 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 1:23.44 | 2:54.35 | 4:23.23 | 5:50.05 | |||
20 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.32 | 2:57.20 | 4:29.90 | 6:02.60 | |||
21 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.84 | 2:56.21 | 4:30.18 | 6:05.56 | |||
22 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 1:40.95 | 3:31.83 | 5:24.64 | 7:14.61 | |||
23 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 1:44.15 | 3:36.06 | 5:31.22 | 7:19.81 | |||
24 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:57.08 | 4:02.01 | 6:02.30 | 7:57.26 | |||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 1:05.43 | 2:17.00 | 3:26.25 | 4:34.88 | |||
2 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:03.08 | 2:12.49 | 3:23.34 | 4:35.17 | |||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:07.81 | 2:21.03 | 3:35.49 | 4:47.56 | |||
4 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 1:09.60 | 2:23.11 | 3:37.14 | 4:49.51 | |||
5 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.73 | 2:22.89 | 3:38.40 | 4:53.72 | |||
6 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.32 | 2:23.72 | 3:40.32 | 4:54.53 | |||
7 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 1:11.52 | 2:28.82 | 3:46.61 | 5:01.19 | |||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.64 | 2:30.78 | 3:48.33 | 5:02.88 | |||
9 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:11.68 | 2:27.98 | 3:46.12 | 5:03.64 | |||
10 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:11.17 | 2:28.40 | 3:46.99 | 5:04.98 | |||
11 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.58 | 2:31.60 | 3:49.70 | 5:06.61 | |||
12 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.03 | 2:34.01 | 3:53.66 | 5:13.59 | |||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.04 | 2:40.68 | 4:03.71 | 5:24.71 | |||
14 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 1:22.79 | 2:52.88 | 4:22.96 | 5:52.90 | |||
15 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:27.12 | 2:56.85 | 4:28.37 | 5:57.15 | |||
16 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.31 | 4:33.08 | 5:59.48 | ||||
17 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.14 | 3:07.24 | 4:42.27 | 6:24.88 | |||
18 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 6:31.77 | ||||||
19 | Nikolaj Møller-Sørensen | 2000 | Kolding SK | 1:31.77 | 3:13.28 | 4:52.49 | 6:36.81 | |||
20 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 1:40.54 | 3:25.59 | 5:14.04 | 6:56.97 | |||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 39, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 39.24 | 1:23.20 | 2:07.84 | 2:52.51 | |||
2 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 42.37 | 1:28.92 | 2:14.90 | 3:00.64 | |||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.96 | 1:28.82 | 2:15.69 | 3:02.09 | |||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 43.76 | 1:31.87 | 2:19.53 | 3:05.85 | |||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.25 | 1:30.62 | 2:17.85 | 3:05.96 | |||
6 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.95 | 1:32.96 | 2:20.13 | 3:08.20 | |||
7 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 42.22 | 1:30.80 | 2:20.38 | 3:08.23 | |||
8 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 43.44 | 1:32.67 | 2:20.95 | 3:08.74 | |||
9 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.18 | 2:21.69 | 3:08.90 | 3:08.90 | |||
10 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.36 | 1:29.18 | 2:19.96 | 3:10.67 | |||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.38 | 1:35.88 | 2:27.36 | 3:15.23 | |||
12 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 46.77 | 1:38.09 | 2:30.45 | 3:21.71 | |||
13 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.21 | 1:38.86 | 2:30.97 | 3:23.21 | |||
14 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 47.13 | 1:39.81 | 2:32.87 | 3:24.13 | |||
15 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.37 | 1:40.81 | 2:35.50 | 3:29.84 | |||
16 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.45 | 1:45.71 | 2:39.62 | 3:30.97 | |||
17 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.87 | 1:45.66 | 2:42.14 | 3:37.58 | |||
18 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 50.54 | 1:45.60 | 2:41.79 | 3:38.49 | |||
19 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.77 | 1:45.29 | 2:44.97 | 3:40.29 | |||
20 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 50.61 | 1:46.58 | 2:44.73 | 3:40.65 | |||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.39 | 1:47.41 | 2:44.50 | 3:40.71 | |||
22 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.06 | 1:48.90 | 2:47.44 | 3:41.63 | |||
23 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 52.22 | 1:48.85 | 2:46.91 | 3:41.77 | |||
24 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.66 | 1:46.85 | 2:44.75 | 3:42.06 | |||
25 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 51.86 | 1:49.59 | 2:48.14 | 3:46.43 | |||
26 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 51.78 | 1:49.65 | 2:49.30 | 3:48.21 | |||
27 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.02 | 1:49.13 | 2:50.34 | 3:50.92 | |||
28 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 52.37 | 1:52.02 | 2:52.90 | 3:51.48 | |||
29 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 53.48 | 1:54.15 | 2:55.67 | 3:55.28 | |||
30 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.19 | 1:56.26 | 2:55.74 | 3:55.44 | |||
31 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.79 | 1:54.43 | 2:57.04 | 3:57.05 | |||
32 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 53.77 | 1:55.82 | 2:58.47 | 3:57.13 | |||
33 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.68 | 1:55.83 | 2:58.44 | 3:58.12 | |||
34 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.79 | 1:55.69 | 2:59.15 | 4:00.17 | |||
35 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.78 | 1:57.52 | 3:01.04 | 4:03.58 | |||
36 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 57.93 | 2:02.21 | 3:05.51 | 4:07.02 | |||
37 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.74 | 1:58.79 | 3:06.97 | 4:12.34 | |||
38 | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 59.12 | 2:03.90 | 3:09.55 | 4:12.39 | |||
- | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 40, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.95 | 1:19.51 | 2:01.17 | 2:42.49 | |||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.89 | 1:30.18 | 2:17.28 | 3:02.83 | |||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.49 | 1:31.21 | 2:18.21 | 3:03.17 | |||
4 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.03 | 1:30.67 | 2:18.18 | 3:04.45 | |||
5 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.12 | 1:33.24 | 2:23.52 | 3:13.37 | |||
6 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.29 | 1:36.64 | 2:28.98 | 3:19.27 | |||
7 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.65 | 1:34.19 | 2:27.52 | 3:19.66 | |||
8 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.68 | 1:35.28 | 2:27.49 | 3:19.89 | |||
9 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 44.39 | 1:35.72 | 2:29.80 | 3:20.44 | |||
10 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.36 | 1:39.30 | 2:31.50 | 3:21.83 | |||
11 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.43 | 1:37.86 | 2:31.04 | 3:23.91 | |||
12 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.31 | 1:45.46 | 2:42.81 | 3:39.35 | |||
13 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 51.05 | 1:48.67 | 2:45.95 | 3:42.32 | |||
14 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 51.96 | 1:53.15 | 2:52.69 | 3:53.20 | |||
15 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 52.69 | 1:53.00 | 2:54.75 | 3:57.78 | |||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 1:00.21 | 2:10.63 | 3:22.52 | 4:30.69 | |||
- | Joakim Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 41, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.06 | 1:11.71 | |||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.34 | 1:13.33 | |||||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 35.54 | 1:14.28 | |||||
4 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.31 | 1:14.78 | |||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.07 | 1:15.27 | |||||
6 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 37.49 | 1:17.47 | |||||
7 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.05 | 1:18.42 | |||||
8 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.29 | 1:18.51 | |||||
9 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 38.78 | 1:18.65 | |||||
10 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 38.10 | 1:19.03 | |||||
11 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.58 | 1:19.68 | |||||
12 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.20 | 1:19.79 | |||||
13 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.49 | 1:20.69 | |||||
14 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.91 | 1:20.83 | |||||
15 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.12 | 1:21.04 | |||||
16 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.71 | 1:22.00 | |||||
17 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.91 | 1:22.07 | |||||
18 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.55 | 1:22.45 | |||||
19 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.58 | 1:24.60 | |||||
20 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.87 | 1:24.98 | |||||
21 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 42.29 | 1:26.91 | |||||
22 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 43.04 | 1:27.47 | |||||
23 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.50 | 1:27.63 | |||||
24 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.89 | 1:29.43 | |||||
25 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.99 | 1:29.59 | |||||
26 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 44.51 | 1:29.69 | |||||
27 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 44.19 | 1:29.72 | |||||
28 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.95 | 1:30.05 | |||||
29 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 44.34 | 1:30.35 | |||||
30 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 41.94 | 1:30.52 | |||||
31 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 45.19 | 1:30.71 | |||||
32 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.15 | 1:32.41 | |||||
33 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 45.43 | 1:33.32 | |||||
34 | Emilie Eriksen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 47.03 | 1:35.09 | |||||
35 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.97 | 1:36.24 | |||||
36 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.94 | 1:40.19 | |||||
37 | Josephine Lindeberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.03 | 1:41.67 | |||||
38 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.03 | 1:45.45 | |||||
39 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 52.20 | 1:48.13 | |||||
40 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.32 | 1:48.41 | |||||
41 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 51.36 | 1:48.61 | |||||
42 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 54.47 | 1:49.04 | |||||
43 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.87 | 1:50.45 | |||||
44 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.72 | 1:50.77 | |||||
45 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 56.30 | 1:52.95 | |||||
46 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.62 | 1:56.17 | |||||
47 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 57.39 | 1:57.44 | |||||
48 | Emily O. Krøller | 2000 | Kolding SK | 56.80 | 1:58.74 | |||||
49 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.65 | 1:59.08 | |||||
50 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 57.36 | 1:59.77 | |||||
51 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.08 | 2:10.39 | |||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Skov Jørgensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNF | ||||||
- | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | ej berør i vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 42, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 31.50 | 1:06.49 | |||||
2 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 33.38 | 1:08.39 | |||||
3 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.19 | 1:09.69 | |||||
4 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 35.77 | 1:12.70 | |||||
5 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 35.52 | 1:12.71 | |||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.81 | 1:13.68 | |||||
7 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.10 | 1:16.13 | |||||
8 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 37.23 | 1:16.32 | |||||
9 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.30 | 1:18.97 | |||||
10 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 38.22 | 1:19.11 | |||||
11 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.74 | 1:19.91 | |||||
12 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.81 | 1:20.05 | |||||
13 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.21 | 1:20.74 | |||||
14 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.90 | 1:21.46 | |||||
15 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.08 | 1:22.57 | |||||
16 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.07 | 1:24.27 | |||||
17 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.84 | 1:27.69 | |||||
18 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.37 | 1:29.19 | |||||
19 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.93 | 1:29.96 | |||||
20 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.85 | ||||||
21 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.24 | 1:45.45 | |||||
22 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 52.52 | 1:47.09 | |||||
23 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 54.18 | 1:48.07 | |||||
24 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.20 | 2:10.43 | |||||
- | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henrik Norheim | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej ber. v. 50m | |||||
- | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev.75m | |||||
- | Oliver O. Krøller | 2004 | Kolding SK | DSQ | udsvøm på mave | |||||
- | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
- | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 28.44 | 1:00.85 | |||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 29.44 | 1:00.93 | |||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 29.66 | 1:01.61 | |||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.21 | 1:03.27 | |||||
5 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.80 | 1:04.78 | |||||
6 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 32.21 | 1:06.41 | |||||
7 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 31.54 | 1:06.48 | |||||
8 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.84 | 1:06.54 | |||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.35 | 1:06.99 | |||||
10 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 32.46 | 1:07.27 | |||||
11 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.23 | 1:07.33 | |||||
12 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 32.11 | 1:08.25 | |||||
13 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.97 | 1:08.71 | |||||
14 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 33.66 | 1:09.23 | |||||
15 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.54 | 1:09.25 | |||||
16 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.70 | 1:09.29 | |||||
17 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.85 | 1:09.59 | |||||
18 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.73 | 1:09.68 | |||||
19 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.88 | 1:09.79 | |||||
20 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.66 | 1:10.10 | |||||
21 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 34.24 | 1:10.37 | |||||
22 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 34.22 | 1:11.17 | |||||
23 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.26 | 1:11.73 | |||||
24 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.60 | 1:11.80 | |||||
25 | Marie Abildgaard | 1999 | Kolding SK | 34.45 | 1:11.90 | |||||
26 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.16 | 1:12.08 | |||||
27 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.31 | 1:12.12 | |||||
28 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 34.73 | 1:12.55 | |||||
29 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 35.06 | 1:13.01 | |||||
30 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | 1:13.42 | |||||
31 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.11 | 1:14.06 | |||||
32 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.68 | 1:14.21 | |||||
33 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 35.45 | 1:14.73 | |||||
34 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.26 | 1:14.79 | |||||
35 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 35.64 | 1:14.82 | |||||
36 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | 1:14.86 | |||||
37 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.87 | 1:15.00 | |||||
38 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.18 | 1:15.27 | |||||
39 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.04 | 1:15.61 | |||||
40 | Tatiana Arumugam | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.47 | 1:17.03 | |||||
41 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.46 | 1:18.32 | |||||
42 | Clara B. Tolstrup | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.17 | 1:18.58 | |||||
43 | Line Christensen | 1999 | Kolding SK | 36.66 | 1:18.89 | |||||
44 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.88 | 1:19.33 | |||||
45 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.44 | 1:19.37 | |||||
46 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | 1:20.05 | |||||
47 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:20.45 | 1:20.45 | |||||
48 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.53 | 1:20.48 | |||||
49 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | 1:20.85 | |||||
50 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.19 | 1:21.83 | |||||
51 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.57 | 1:22.29 | |||||
52 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 40.26 | 1:22.53 | |||||
53 | Ida Højsager | 2002 | Kolding SK | 40.30 | 1:23.13 | |||||
54 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.54 | 1:23.22 | |||||
55 | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.61 | 1:23.34 | |||||
56 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.82 | 1:23.75 | |||||
57 | Chili Ullum | 2000 | Kolding SK | 38.67 | 1:24.42 | |||||
58 | Caroline Wittenberg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.79 | 1:24.78 | |||||
59 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.61 | 1:27.31 | |||||
60 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.18 | 1:28.08 | |||||
61 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.71 | 1:29.39 | |||||
62 | Mia Rosengren | 2001 | Kolding SK | 43.02 | 1:29.49 | |||||
63 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.85 | 1:30.14 | |||||
64 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.79 | 1:30.29 | |||||
65 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 43.00 | 1:30.58 | |||||
66 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.66 | 1:31.32 | |||||
67 | Line M. C. Wind | 1999 | Kolding SK | 44.93 | 1:31.53 | |||||
68 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.43 | 1:31.64 | |||||
69 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 43.57 | 1:31.81 | |||||
70 | Mia Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.42 | 1:31.97 | |||||
71 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.64 | 1:32.50 | |||||
72 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.08 | 1:32.80 | |||||
73 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | 1:34.15 | |||||
74 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.74 | 1:34.65 | |||||
75 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.24 | 1:34.69 | |||||
76 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 43.85 | 1:35.15 | |||||
77 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.77 | 1:35.19 | |||||
78 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.45 | 1:35.27 | |||||
79 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.17 | 1:35.78 | |||||
80 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 44.77 | 1:36.86 | |||||
81 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 46.69 | 1:36.98 | |||||
82 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 45.28 | 1:37.11 | |||||
83 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.82 | 1:39.82 | |||||
84 | Ida Sofie Borup | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.69 | 1:39.83 | |||||
85 | Desiré R Ghasemi | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.17 | 1:40.08 | |||||
86 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.07 | 1:41.84 | |||||
87 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.14 | 1:42.23 | |||||
88 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 49.38 | 1:42.56 | |||||
89 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.52 | 1:42.86 | |||||
90 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.00 | 1:43.61 | |||||
91 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 50.81 | 1:45.47 | |||||
92 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 50.78 | 1:46.10 | |||||
93 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.61 | 1:46.36 | |||||
94 | Laura Rose-Nielsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 52.19 | 1:47.21 | |||||
95 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.74 | 1:47.26 | |||||
96 | Katrine Christensen | 2004 | Kolding SK | 49.28 | 1:48.02 | |||||
97 | Jasmine Riisbjørn | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 51.16 | 1:51.58 | |||||
98 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.59 | 1:53.45 | |||||
99 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 55.40 | 2:00.95 | |||||
100 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 54.45 | 2:02.05 | |||||
101 | Marie Lund | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.75 | 2:08.47 | |||||
102 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:11.99 | 2:33.19 | |||||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Svava Kjeldsmark | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup Kolding | Udskriftsdato | 28 april 2013 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub og Slotsøbadet | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2013 |
Løb 44, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 26.44 | 55.20 | |||||
2 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.33 | 56.21 | |||||
3 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.32 | 56.72 | |||||
4 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.87 | 57.48 | |||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 26.80 | 57.59 | |||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 28.04 | 57.64 | |||||
7 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 27.67 | 57.78 | |||||
8 | Nikolaj Borup | 1997 | Delta Svøm | 28.47 | 58.06 | |||||
9 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.54 | 59.44 | |||||
10 | Kenneth Aaberg | 1995 | Delta Svøm | 28.82 | 59.57 | |||||
11 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.29 | 1:00.51 | |||||
12 | Lasse Dall | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 28.41 | 1:00.65 | |||||
13 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.65 | 1:02.11 | |||||
14 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.98 | 1:02.91 | |||||
15 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.60 | 1:02.93 | |||||
16 | Gregers Wittenberg | 1995 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.06 | 1:03.05 | |||||
17 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.64 | 1:03.17 | |||||
18 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.44 | 1:04.26 | |||||
19 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 31.67 | 1:05.00 | |||||
20 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 31.15 | 1:05.12 | |||||
21 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 32.34 | 1:06.01 | |||||
22 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 32.41 | 1:06.09 | |||||
23 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.70 | 1:06.14 | |||||
24 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.22 | 1:06.56 | |||||
25 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.48 | 1:07.15 | |||||
26 | Frederik Rasmussen | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.01 | 1:07.37 | |||||
27 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.30 | 1:07.74 | |||||
28 | Kristian Carlsen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.91 | 1:08.53 | |||||
29 | Mathias Sønderby | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.57 | 1:09.57 | |||||
30 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | 1:09.96 | |||||
31 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.45 | 1:10.00 | |||||
31 | Niklas Smidt Jensen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.73 | 1:10.00 | |||||
33 | Janus Halbirk | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.16 | 1:10.50 | |||||
34 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.38 | 1:10.57 | |||||
35 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.36 | 1:10.60 | |||||
36 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.85 | 1:11.17 | |||||
37 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.96 | 1:11.21 | |||||
38 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 34.84 | 1:11.83 | |||||
39 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.85 | 1:13.87 | |||||
40 | Oliver Gravgaard | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.05 | 1:14.53 | |||||
41 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | 1:14.54 | |||||
42 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.69 | 1:14.59 | |||||
43 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.20 | 1:15.92 | |||||
44 | Eik Panduro | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.09 | 1:16.48 | |||||
45 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.29 | 1:18.03 | |||||
46 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.81 | 1:18.05 | |||||
47 | Joachim Erlandsen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.89 | 1:18.09 | |||||
48 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 36.83 | 1:18.14 | |||||
49 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.26 | 1:18.19 | |||||
50 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.37 | 1:18.24 | |||||
51 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.13 | 1:18.29 | |||||
52 | Jonathan Keren-Klaris | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 38.17 | 1:18.64 | |||||
53 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.10 | 1:18.74 | |||||
54 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | 1:18.79 | |||||
55 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 37.76 | 1:19.25 | |||||
56 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.34 | 1:19.34 | |||||
57 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.28 | 1:20.37 | |||||
58 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.03 | 1:20.38 | |||||
59 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:20.99 | |||||
60 | Nikolaj Møller-Sørensen | 2000 | Kolding SK | 38.96 | 1:21.05 | |||||
61 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.59 | 1:21.06 | |||||
62 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.91 | 1:21.38 | |||||
63 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.36 | 1:21.49 | |||||
64 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.75 | 1:21.85 | |||||
65 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.68 | 1:22.21 | |||||
66 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 38.49 | 1:23.49 | |||||
67 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 39.18 | 1:24.29 | |||||
68 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.14 | 1:25.22 | |||||
69 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.58 | 1:27.87 | |||||
70 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.21 | 1:27.99 | |||||
71 | Malthe Toustrup | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 41.07 | 1:28.37 | |||||
72 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 41.45 | 1:28.42 | |||||
73 | Oliver Rosenvinge-Grønne | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.82 | 1:28.63 | |||||
74 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.95 | 1:30.09 | |||||
75 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.77 | 1:31.08 | |||||
76 | Rasmus Thams | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.55 | 1:33.92 | |||||
77 | Elias Haugbøl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.14 | 1:35.85 | |||||
78 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.18 | 1:36.47 | |||||
79 | Lucas Haugbøl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 47.62 | 1:36.69 | |||||
80 | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 46.73 | 1:36.75 | |||||
81 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 48.88 | 1:45.72 | |||||
82 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 49.86 | 1:45.75 | |||||
83 | Henrik Norheim | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.11 | 1:49.28 | |||||
84 | Oliver O. Krøller | 2004 | Kolding SK | 55.01 | 1:59.32 | |||||
85 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.54 | 2:00.03 | |||||
- | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Hecktor Gad Foss | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 28 april 2013 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:13 |