Results for Brøndby Swim Cup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Swim Cup 2012 | Udskriftsdato | 10 november 2012 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangr | VEST-Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 10 november 2012 |
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 11 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 205 | 40.28 | 1:22.99 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 192 | 40.91 | 1:24.77 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | 176 | 42.75 | 1:27.36 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 164 | 42.57 | 1:29.40 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Gustav Stjerneholm | 2002 | 149 | 45.48 | 1:32.36 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Hjalte Christensen | 2001 | 148 | 46.05 | 1:32.56 | |||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | William S. Michaelsen | 2001 | 126 | 48.85 | 1:37.68 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
8 | Julius Mlgaard | 2002 | 103 | 50.81 | 1:44.27 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 101 | 52.70 | 1:45.07 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
10 | Mathias Wright Olsson | 2003 | 95 | 53.63 | 1:47.18 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
11 | Lucas Jensen | 2001 | 92 | 1:48.49 | 1:48.49 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
12 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 89 | 54.35 | 1:49.75 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
13 | Frederik Helms | 2001 | 82 | 54.18 | 1:52.49 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
- | Frederik Junker Holsdorf | 2003 | DSQ | ej forsat bev.75m | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
- | Johan Holm | 2002 | DSQ | ej forsat bev.25m | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | DSQ | svm p mave v.50m | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Lucas Winther Holm | 2003 | DSQ | afslut p mave | ||||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
- | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | DSQ | ej forsat bev.75m | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
- | Mads Lind | 2002 | DSQ | afslut p mave | ||||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
- | Oscar Thinghjen | 2003 | DSQ | afslut p mave | ||||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Thor Nielsen | 2002 | DSQ | ej berring 25m | ||||||
Vest-Brndby | ||||||||||
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 12 - 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Thor Srensen | 1999 | 248 | 38.07 | 1:17.92 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 242 | 38.20 | 1:18.53 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
3 | Rasmus F. Jrgensen | 1999 | 232 | 39.11 | 1:19.63 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jakob Hjalgrim | 1999 | 223 | 40.04 | 1:20.74 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
5 | August Terp Larsen | 1999 | 189 | 41.55 | 1:25.29 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 186 | 42.10 | 1:25.71 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Daniel Johansen | 2000 | 153 | 45.22 | 1:31.53 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Halfdan H. Mrch | 2000 | 145 | 45.77 | 1:33.24 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Emil Kvistbo | 1999 | 135 | 46.25 | 1:35.29 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Andreas B Norup | 1999 | 135 | 46.27 | 1:35.40 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Daniel Brylov | 2000 | 123 | 48.90 | 1:38.52 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Oliver Klindt | 2000 | 101 | 51.05 | 1:45.11 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kruse | 2000 | 86 | 51.31 | 1:51.06 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
- | Marvin Kaminski | 1999 | DSQ | ej forsat bev.75m | ||||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | 326 | 34.66 | 1:11.10 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
2 | Martin Nielsen | 1997 | 290 | 36.79 | 1:13.91 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
3 | Ali El-Atbi | 1998 | 117 | 47.78 | 1:40.04 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Lucas A. Jakobsen | 1997 | DNS | |||||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
Lb 10, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Max Troell | 1995 | 488 | 30.78 | 1:02.16 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
2 | Oliver Mirkovic | 1993 | 363 | 33.80 | 1:08.63 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 november 2012 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 14:51 |