Results for Brøndby Swim Cup 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Swim Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangr | VEST-Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 10 november 2012 |
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 9 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alicia Johansson | 2003 | 182 | 53.01 | 1:50.66 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
2 | Olivia Mammen | 2003 | 149 | 56.39 | 1:58.24 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 140 | 56.58 | 2:00.89 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 116 | 59.96 | 2:08.53 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
5 | Bjanca Jarbsj | 2003 | 112 | 1:02.27 | 2:10.16 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 10 - 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 417 | 38.77 | 1:23.94 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Katinka Sby | 2001 | 337 | 42.54 | 1:30.08 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Sara Svensson | 2001 | 267 | 45.71 | 1:37.35 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 264 | 46.06 | 1:37.73 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
5 | Julie Brandt | 2001 | 247 | 48.01 | 1:39.93 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Alberte Mammen | 2001 | 244 | 47.67 | 1:40.31 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 234 | 48.39 | 1:41.77 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
8 | Line Strandby | 2001 | 211 | 50.93 | 1:45.33 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Amalie V. Srensen | 2002 | 210 | 48.76 | 1:45.52 | |||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
10 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 207 | 51.37 | 1:46.00 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 202 | 50.76 | 1:46.88 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Alma Sandberg | 2002 | 201 | 49.09 | 1:47.01 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | 197 | 52.04 | 1:47.81 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emilie Nyegaard | 2001 | 190 | 52.42 | 1:49.06 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 184 | 54.56 | 1:50.19 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Andrina Paulsson Olsson | 2002 | 164 | 53.97 | 1:54.47 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
17 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 143 | 56.84 | 1:59.99 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Matihilde Blokbo | 2002 | 142 | 55.95 | 2:00.11 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
19 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 139 | 57.52 | 2:00.98 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
20 | Victoria Wulff | 2001 | 139 | 55.64 | 2:01.07 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
21 | Klara Flodmark | 2001 | 138 | 57.92 | 2:01.36 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
22 | Nora Chiatly | 2002 | 137 | 1:00.34 | 2:01.54 | |||||
Svmmelreren | ||||||||||
23 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | 128 | 58.03 | 2:04.38 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
24 | Idun Nilsson | 2002 | 127 | 59.46 | 2:04.62 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
25 | Sille Mundt | 2002 | 88 | 1:06.87 | 2:20.77 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
26 | Louise Srensen | 2002 | 82 | 1:05.35 | 2:24.31 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 12 - 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 500 | 37.90 | 1:19.02 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | 397 | 40.17 | 1:25.32 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 385 | 41.31 | 1:26.19 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Walsh | 1999 | 376 | 41.87 | 1:26.86 | |||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Line Refsgaard | 2000 | 365 | 41.20 | 1:27.70 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cassandra Liljequist | 2000 | 304 | 44.44 | 1:33.26 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 297 | 44.48 | 1:33.94 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 270 | 46.79 | 1:37.03 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
9 | Cille Arnecke | 1999 | 269 | 45.98 | 1:37.11 | |||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
10 | Emma Walbjrn | 2000 | 256 | 46.43 | 1:38.81 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 240 | 48.03 | 1:40.88 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
12 | Rositha Christensen | 2000 | 238 | 48.74 | 1:41.23 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
13 | Wilma Carlsson | 2000 | 199 | 52.09 | 1:47.39 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
14 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 199 | 49.98 | 1:47.45 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
15 | Victoria Grn Brandelev | 2000 | 178 | 53.98 | 1:51.50 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Emma Andersen | 1999 | 176 | 52.87 | 1:51.95 | |||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
17 | Emma Palmquist | 2000 | 170 | 52.44 | 1:53.17 | |||||
Freningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
18 | Amelia Helleman | 2000 | 162 | 54.23 | 1:54.92 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
19 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | 160 | 54.92 | 1:55.58 | |||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Tine stergaard | 2000 | 153 | 54.66 | 1:57.28 | |||||
Vrlse Svmmeklub | ||||||||||
21 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 134 | 58.73 | 2:02.64 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 573 | 36.32 | 1:15.50 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
2 | Katrine V. Srensen | 1996 | 485 | 37.53 | 1:19.78 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
3 | Isabella B. Grant | 1998 | 341 | 42.38 | 1:29.71 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
4 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 339 | 42.53 | 1:29.88 | |||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
5 | Diana Jacobsen | 1998 | 326 | 41.67 | 1:31.12 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Stine Mathiasen | 1998 | 317 | 44.39 | 1:31.93 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Meltem Dagidir | 1998 | 289 | 44.35 | 1:34.85 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
8 | Cecilie T Linden | 1997 | 246 | 47.13 | 1:40.02 | |||||
Vest-Brndby | ||||||||||
9 | Sabrina Techt | 1997 | 214 | 46.46 | 1:44.78 | |||||
Solrd Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:03 |