Resultat för Brøndby Swim Cup 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | VEST-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Small Boys | 1999 | 234 | 2:11.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Valdemar Damsø | 1999 | 35.77 | 1:08.53 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 32.58 | 1:41.11 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 30.00 | 2:11.11 | |||||||
2 | Mk 31 Drenge 1 | 1999 | 191 | 2:20.21 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
August Terp Larsen | 1999 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 35.39 | 1:08.31 | |||||||
Markus B. Hajdu | 2000 | 34.62 | 1:42.93 | |||||||
Andreas B Norup | 1999 | 37.28 | 2:20.21 | |||||||
3 | Triton Drenge Gr. 1 | 1999 | 180 | 2:23.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Gustav Stjerneholm | 2002 | 36.08 | 1:09.62 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 38.92 | 1:48.54 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 34.49 | 2:23.03 | |||||||
4 | Talent Drenge 1 | 1999 | 149 | 2:32.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Frederik Borg | 2000 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 37.48 | 1:16.58 | |||||||
Thor Nielsen | 2002 | 37.73 | 1:54.31 | |||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 38.11 | 2:32.42 | |||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 1999 | 111 | 2:47.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Vejgaard | 2000 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Malte Pavon Olesen | 2000 | 44.20 | 1:28.55 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 38.60 | 2:07.15 | |||||||
Elias Øksnebjerg | 2002 | 40.71 | 2:47.86 | |||||||
6 | Talent Drenge 2 | 2000 | 100 | 2:53.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 44.16 | 1:22.99 | |||||||
Mathias Wright Olsson | 2003 | 44.39 | 2:07.38 | |||||||
Lukas Kyhl | 2000 | 46.36 | 2:53.74 | |||||||
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Elite | 1992 | 463 | 1:44.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 25.61 | 25.61 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 25.49 | 51.10 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 26.94 | 1:18.04 | |||||||
Burak Dagidir | 1995 | 26.34 | 1:44.38 | |||||||
2 | Vest Tågehorn | 1997 | 377 | 1:51.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Martin W. Wiftstrand | 1998 | 28.40 | 56.58 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 28.33 | 1:24.91 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 26.86 | 1:51.77 | |||||||
3 | Værløse Drenge 1 | 1998 | 263 | 2:06.02 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Petersen | 1995 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 29.19 | 57.94 | |||||||
Jakob Hjalgrim | 1999 | 35.46 | 1:33.40 | |||||||
Mark Pavon Olesen | 1999 | 32.62 | 2:06.02 | |||||||
4 | Sim Team | 1998 | 240 | 2:09.99 | ||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Ted Troell | 1994 | 26.78 | 26.78 | |||||||
Vlad Llupu | 2003 | 46.70 | 1:13.48 | |||||||
Marvin Kaminski | 1999 | 31.81 | 1:45.29 | |||||||
Max Troell | 1995 | 24.70 | 2:09.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:03 |