Resultat för Glostrup NYKREDIT Adventsstævne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 42.68 | 1:28.06 | |||||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 42.61 | 1:29.75 | |||||
3 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 43.64 | 1:31.21 | |||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.93 | 1:31.46 | |||||
5 | Cille Arnecke | 1999 | Solrød Svømmeklub | 45.54 | 1:36.54 | |||||
6 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.41 | 1:36.56 | |||||
7 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.14 | 1:37.30 | |||||
8 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 48.21 | 1:40.72 | |||||
9 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.24 | 1:40.89 | |||||
10 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 48.53 | 1:42.89 | |||||
11 | Rikke Bagge Ravn | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 51.73 | 1:48.13 | |||||
12 | Stine Herforth Hansen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 56.13 | 2:04.92 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.92 | 1:44.07 | |||||
2 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.30 | 1:48.82 | |||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 52.80 | 1:52.30 | |||||
4 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.00 | 1:54.09 | |||||
5 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 57.56 | 2:01.47 | |||||
6 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.63 | 2:05.62 | |||||
- | Caroline Bentzen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | 1 hånd i vend.25 m | |||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.03 | 1:39.87 | |||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 49.88 | 1:43.26 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.48 | 1:46.31 | |||||
4 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.19 | 1:47.57 | |||||
5 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.26 | 1:53.39 | |||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 55.95 | 1:56.71 | |||||
7 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 56.11 | 1:59.27 | |||||
8 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 56.75 | 2:00.43 | |||||
9 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 56.18 | 2:03.88 | |||||
10 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.20 | 2:07.72 | |||||
11 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.06 | 2:08.46 | |||||
12 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:03.44 | 2:12.18 | |||||
13 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:04.32 | 2:18.39 | |||||
- | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 55.39 | 1:55.58 | |||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 58.13 | 2:03.86 | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton | 1:01.04 | 2:10.15 | |||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.98 | 2:16.37 | |||||
5 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.66 | 2:16.98 | |||||
6 | Linea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.70 | 2:21.01 | |||||
7 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.75 | 3:29.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:26.78 | |||||
2 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 41.23 | 1:26.94 | |||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.96 | 1:40.67 | |||||
4 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 48.29 | 1:43.16 | |||||
5 | Mads Lang-Jensen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 49.36 | 1:45.94 | |||||
6 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 51.90 | 1:49.86 | |||||
7 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 52.47 | 1:50.46 | |||||
8 | Rasmus Andersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 53.30 | 1:52.69 | |||||
9 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 53.12 | 1:55.80 | |||||
10 | Mikkel Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 57.25 | 2:00.83 | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 45.33 | 1:37.50 | |||||
2 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 48.90 | 1:43.25 | |||||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.92 | 1:46.37 | |||||
4 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 50.78 | 1:48.52 | |||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.46 | 1:54.45 | |||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 49.55 | 1:47.18 | |||||
2 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 53.27 | 1:52.21 | |||||
3 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 59.89 | 2:05.15 | |||||
4 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 1:02.71 | 2:12.35 | |||||
- | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v50 m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.93 | 1:57.85 | |||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton | 57.59 | 2:04.04 | |||||
3 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.41 | 2:08.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.91 | ||||||
2 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.51 | ||||||
3 | Cecilie Ravn Jensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.11 | ||||||
4 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.99 | ||||||
5 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.06 | ||||||
6 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 47.81 | ||||||
7 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.93 | ||||||
- | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Asymkron ben 25 m | |||||
- | Veronika M. Postgaard | 2000 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Asynkron 25 m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 42.98 | ||||||
2 | Tess Koggersbøl | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 48.61 | ||||||
3 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 51.70 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 39.30 | ||||||
2 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 43.86 | ||||||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.86 | ||||||
4 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.59 | ||||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 49.42 | ||||||
6 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 52.61 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.66 | ||||||
2 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.83 | ||||||
2 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.46 | ||||||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 35.58 | ||||||
4 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | Orient Svømning | 37.73 | ||||||
5 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 42.81 | ||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.04 | ||||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.50 | ||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.91 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.62 | ||||||
2 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.83 | ||||||
3 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 48.72 | ||||||
4 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 56.74 | ||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | ||||||
2 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 50.71 | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutn. | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.90 | ||||||
2 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 53.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.25 | 1:17.87 | 2:01.13 | 2:43.69 | |||
2 | Helena Wendelboe | 1998 | Orient Svømning | 36.47 | 1:18.23 | 2:03.71 | 2:50.57 | |||
3 | Nadia Engstrøm Bagslev | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.94 | 1:32.20 | 2:26.33 | 3:19.26 | |||
4 | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | 40.54 | 1:32.44 | 2:30.77 | 3:27.51 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.80 | 1:22.30 | 2:06.86 | 2:50.27 | |||
2 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.03 | 1:32.17 | 2:21.80 | 3:12.87 | |||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 44.37 | 1:36.32 | 2:28.06 | 3:16.67 | |||
4 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 53.23 | 1:54.77 | 2:58.72 | 3:59.28 | |||
5 | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | 51.21 | 1:54.89 | 3:01.23 | 4:05.38 | |||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNF | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.94 | 1:28.61 | 2:17.09 | 3:04.26 | |||
2 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.44 | 1:30.15 | 2:19.87 | 3:07.54 | |||
3 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.14 | 1:34.80 | 2:27.23 | 3:18.82 | |||
4 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.23 | 1:40.60 | 2:35.34 | 3:26.77 | |||
5 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 48.92 | 1:45.00 | 2:42.33 | 3:37.81 | |||
6 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 3:40.20 | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 50.76 | 1:48.36 | 2:49.19 | 3:47.03 | |||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 51.82 | 1:52.30 | 2:54.61 | 3:56.07 | |||
3 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 50.99 | 1:55.06 | 2:59.56 | 4:04.77 | |||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 47.16 | 1:54.99 | 3:04.41 | 4:10.74 | |||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 56.15 | 2:04.55 | 3:14.44 | 4:19.59 | |||
6 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 54.79 | 2:06.67 | 3:15.76 | 4:20.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.35 | 1:13.69 | 1:52.91 | 2:30.32 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 35.11 | 1:15.04 | 1:55.90 | 2:36.17 | |||
3 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.37 | 1:21.17 | 2:05.10 | 2:48.59 | |||
4 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.97 | 1:23.58 | 2:09.73 | 2:53.96 | |||
5 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.67 | 2:59.60 | |||||
6 | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.42 | 1:33.52 | 2:26.68 | 3:15.38 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.56 | 1:17.09 | 1:58.25 | 2:40.07 | |||
2 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.85 | 1:18.59 | 2:01.69 | 2:43.53 | |||
3 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.61 | 1:20.36 | 2:45.59 | ||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 37.96 | 1:23.02 | 2:08.96 | 2:48.55 | |||
5 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 44.09 | 1:36.35 | 2:28.77 | 3:18.92 | |||
6 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 43.84 | 1:38.19 | 2:33.21 | 3:26.16 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 40.46 | 1:28.76 | 2:16.76 | 3:02.00 | |||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.31 | 1:34.96 | 2:25.79 | 3:17.02 | |||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.40 | 1:38.27 | 2:30.10 | 3:19.97 | |||
4 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton | 46.87 | 1:44.58 | 2:44.93 | 3:39.97 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.20 | 1:37.74 | 2:27.19 | 3:20.92 | |||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.87 | 1:42.94 | 2:42.61 | 3:36.88 | |||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 46.62 | 1:43.07 | 2:42.52 | 3:38.34 | |||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton | 49.69 | 1:48.36 | 2:47.05 | 3:39.11 | |||
5 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.42 | 2:07.69 | 3:14.84 | 4:22.61 | |||
6 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:04.78 | 2:16.68 | 3:25.25 | 4:31.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør Piger 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.70 | ||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 44.88 | 44.88 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 39.37 | 1:24.25 | |||||||
Freja A. Skov | 2000 | 37.40 | 2:01.65 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 35.05 | 2:36.70 | |||||||
2 | Orient Piger The A-Team | 1997 | Orient Svømning | 2:38.80 | ||||||
Dina Ingemann | 1997 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 43.37 | 1:27.93 | |||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 35.44 | 2:03.37 | |||||||
Helena Wendelboe | 1998 | 35.43 | 2:38.80 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.18 | ||||||
Emilie Aanestad | 2000 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 47.92 | 1:27.93 | |||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 35.81 | 2:03.74 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 35.44 | 2:39.18 | |||||||
4 | Solrøds Stjerner | 0 | Solrød Svømmeklub | 2:41.90 | ||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 44.20 | 1:24.93 | |||||||
Cathrine Lauritsen | 1999 | 43.32 | 2:08.25 | |||||||
Cille Arnecke | 1999 | 33.65 | 2:41.90 | |||||||
5 | Juletøzzerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:42.02 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 42.83 | 1:21.28 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 41.58 | 2:02.86 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 39.16 | 2:42.02 | |||||||
6 | Helsingør Piger 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.76 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | |||||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 2:07.17 | 2:07.17 | |||||||
Nini Sørensen | 1999 | 35.59 | 2:42.76 | |||||||
7 | Helsingør Piger 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.41 | ||||||
Emilie Holm Klysner | 2000 | 44.70 | 44.70 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 42.54 | 1:27.24 | |||||||
Karla Louise Balle | 2001 | |||||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 2:44.41 | 2:44.41 | |||||||
8 | Solrøds Super Fisk | 0 | Solrød Svømmeklub | 2:48.28 | ||||||
Nikoline Victoria Sass | 1999 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 41.28 | 1:23.41 | |||||||
Sara Solevad | 2000 | 44.20 | 2:07.61 | |||||||
Emma Andersen | 1999 | 40.67 | 2:48.28 | |||||||
9 | Julestjerner | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.45 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 44.36 | 44.36 | |||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 51.10 | 1:35.46 | |||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 45.59 | 2:21.05 | |||||||
Victoria Sørensen | 2001 | 39.40 | 3:00.45 | |||||||
10 | Søllerøds Nissepiger | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 3:05.44 | ||||||
Caroline Bentzen | 2001 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Rikke Bagge Ravn | 2000 | 50.85 | 1:38.00 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | |||||||||
Frederikke Petri | 2001 | 3:05.44 | 3:05.44 | |||||||
11 | Julekringlerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:14.14 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 49.80 | 49.80 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 52.81 | 1:42.61 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 45.99 | 2:28.60 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 45.54 | 3:14.14 | |||||||
12 | Orient Piger The B-Team | 2001 | Orient Svømning | 3:14.43 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 48.12 | 48.12 | |||||||
Sille Caroline Damgaard | 2001 | 51.29 | 1:39.41 | |||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 44.85 | 2:24.26 | |||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 50.17 | 3:14.43 | |||||||
13 | Stt Piger | 2001 | Swim Team Tåstrup | 3:14.79 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 51.16 | 51.16 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 57.09 | 1:48.25 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 44.42 | 2:32.67 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 42.12 | 3:14.79 | |||||||
14 | Nissepiger | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:34.35 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 52.43 | 52.43 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:04.95 | 1:57.38 | |||||||
Emma Ibsen | 2001 | 50.69 | 2:48.07 | |||||||
Sara Mortensen | 2001 | 46.28 | 3:34.35 | |||||||
15 | Team Smut | 0 | Albertslund IF | 3:35.34 | ||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 52.25 | 52.25 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 59.02 | 1:51.27 | |||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 56.76 | 2:48.03 | |||||||
Julie Jessen | 2001 | 47.31 | 3:35.34 | |||||||
- | Mk 31 Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 3 svømmere på banen | |||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 51.95 | 51.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nissehuerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:26.43 | ||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 38.86 | 1:17.15 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 35.82 | 1:52.97 | |||||||
Gustav Johansen | 2000 | 33.46 | 2:26.43 | |||||||
2 | Helsingør Drenge 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.36 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 49.26 | 1:26.14 | |||||||
William Schwab | 2000 | 35.11 | 2:01.25 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 35.11 | 2:36.36 | |||||||
3 | Afskylige Snemænd | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.46 | ||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Yukia Hansen | 2000 | 46.84 | 1:24.88 | |||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 37.32 | 2:02.20 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 34.26 | 2:36.46 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:39.04 | ||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 21.43 | 1:06.04 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 23.68 | 1:29.72 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 1:09.32 | 2:39.04 | |||||||
5 | Helsingør Drenge 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.01 | ||||||
Lucas Burmester | 2002 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Lukas Jensen | 2000 | 39.23 | 1:27.02 | |||||||
William Houen | 2001 | 41.39 | 2:08.41 | |||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 36.60 | 2:45.01 | |||||||
6 | Julemændene | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:49.81 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Oser Demir | 2000 | 48.36 | 1:30.18 | |||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 42.44 | 2:12.62 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 37.19 | 2:49.81 | |||||||
7 | Søllerød Drillenisser | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:51.02 | ||||||
Mads Lang-Jensen | 2000 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Mikkel Dorph-Petersen | 1999 | 52.45 | 1:36.72 | |||||||
Mikkel Andersen | 2000 | 47.97 | 2:24.69 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 26.33 | 2:51.02 | |||||||
8 | Stt Drenge | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:53.37 | ||||||
Simon Wrist-Elkjær | 2002 | 45.44 | 45.44 | |||||||
Rasmus Paulsen | 2000 | 48.45 | 1:33.89 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 42.33 | 2:16.22 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 37.15 | 2:53.37 | |||||||
9 | Kaneryttere | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.69 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 43.37 | 43.37 | |||||||
Hjalte Christensen | 2001 | 51.78 | 1:35.15 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 42.28 | 2:17.43 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 41.26 | 2:58.69 | |||||||
10 | Team Ostehøvl | 0 | Albertslund IF | 3:01.52 | ||||||
Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 45.39 | 45.39 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 49.63 | 1:35.02 | |||||||
Lasse Benzon | 2001 | 47.84 | 2:22.86 | |||||||
Daniel Roldgaard | 2001 | 38.66 | 3:01.52 | |||||||
11 | Julekuglerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:13.00 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 49.32 | 49.32 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 51.87 | 1:41.19 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 50.69 | 2:31.88 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 41.12 | 3:13.00 | |||||||
12 | Mk 31 Drenge 1 | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 3:16.41 | ||||||
Marius Larsen | 2003 | 54.39 | 54.39 | |||||||
Elia Latta | 2002 | 50.73 | 1:45.12 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 46.72 | 2:31.84 | |||||||
Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 44.57 | 3:16.41 | |||||||
13 | Kravlenisserne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 4:18.15 | ||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 54.01 | 54.01 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 1:12.84 | 2:06.85 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 1:20.80 | 3:27.65 | |||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 50.50 | 4:18.15 | |||||||
- | Mini Nåsåerne | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | |||||||||
Victor Salmansen | 2003 | |||||||||
Sebastian Rasmussen | 2003 | |||||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | DNS | ||||||||
- | Orient Drenge All-Stars | 1999 | Orient Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Drenge 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 svøm p banen afsl | |||||
William Bagger | 2002 | 45.38 | 45.38 | |||||||
Jannick Lind | 2001 | 48.99 | 1:34.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 39.66 | 1:21.78 | |||||
2 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.13 | 1:22.26 | |||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.49 | 1:24.82 | |||||
4 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 42.47 | 1:24.93 | |||||
5 | Veronika M. Postgaard | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 40.35 | 1:25.70 | |||||
6 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.58 | 1:30.56 | |||||
7 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.86 | 1:30.87 | |||||
8 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 43.49 | 1:30.96 | |||||
9 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.61 | 1:31.05 | |||||
10 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 42.70 | 1:31.40 | |||||
11 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 42.85 | 1:31.97 | |||||
12 | Emma Andersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 41.78 | 1:32.63 | |||||
13 | Helena Wendelboe | 1998 | Orient Svømning | 41.35 | 1:33.26 | |||||
14 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 46.22 | 1:36.39 | |||||
15 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 50.86 | 1:42.94 | |||||
16 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.03 | 1:48.09 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 42.39 | 1:27.64 | |||||
2 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 46.29 | 1:40.24 | |||||
3 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 47.48 | 1:46.07 | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.82 | 1:33.55 | |||||
2 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 44.19 | 1:40.80 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.23 | 1:42.83 | |||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.52 | 1:47.48 | |||||
5 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 51.40 | 1:47.97 | |||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 53.92 | 1:49.12 | |||||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.36 | 1:49.50 | |||||
8 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:05.28 | 2:09.91 | |||||
9 | Ida Marie Kromann | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:10.60 | 2:27.50 | |||||
- | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton | DSQ | Asynkr. arme i fly | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 53.81 | 1:52.92 | |||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.86 | 1:58.66 | |||||
3 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 57.48 | 1:59.18 | |||||
4 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 58.21 | 2:02.70 | |||||
5 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:02.71 | 2:07.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 36.24 | 1:18.30 | |||||
2 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.53 | 1:18.37 | |||||
3 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.55 | 1:22.56 | |||||
4 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.18 | 1:23.48 | |||||
5 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | Orient Svømning | 37.23 | 1:23.65 | |||||
6 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.26 | 1:23.71 | |||||
7 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.28 | 1:37.75 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.80 | 1:26.90 | |||||
2 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 48.94 | 1:40.36 | |||||
3 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 53.94 | 1:49.68 | |||||
- | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton | DSQ | Ryg afslut på maven | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 44.64 | 1:35.30 | |||||
2 | William Bagger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.15 | 1:45.81 | |||||
- | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ryg afslut på maven | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.19 | 1:36.68 | |||||
2 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 1:00.37 | 2:05.83 | |||||
- | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v 50m | |||||
- | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Afsl.ryg på mave 50m | |||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton | DSQ | Svøm på maven v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.06 | ||||||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 41.60 | 1:24.33 | |||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.55 | 1:24.53 | |||||
4 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.58 | 1:31.22 | |||||
5 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 46.50 | 1:34.44 | |||||
6 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.90 | 1:46.40 | |||||
- | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 46.23 | 1:32.54 | |||||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 45.83 | 1:32.66 | |||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 48.88 | 1:39.09 | |||||
4 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 56.09 | 1:48.86 | |||||
- | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej fort. bev. 25m | |||||
- | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | >90 gr før 50m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.47 | 1:31.89 | |||||
2 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.98 | 1:47.68 | |||||
- | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ej fort. bevæg v 75m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.62 | 1:32.82 | |||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.03 | 1:44.72 | |||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 53.91 | 1:49.25 | |||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.35 | 1:55.41 | |||||
5 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:04.11 | ||||||
6 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.43 | 2:15.85 | |||||
7 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.82 | 2:18.53 | |||||
8 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.67 | 2:28.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.26 | 1:19.95 | |||||
2 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.97 | 1:29.41 | |||||
3 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 44.22 | 1:29.94 | |||||
4 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 48.25 | 1:36.97 | |||||
5 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 48.08 | 1:38.62 | |||||
6 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 48.59 | 1:39.16 | |||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 51.31 | 1:47.94 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.06 | 1:21.57 | |||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 41.48 | 1:23.27 | |||||
3 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.87 | 1:26.03 | |||||
4 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 1:38.98 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.47 | 1:17.29 | |||||
2 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.75 | 1:38.64 | |||||
3 | William Bagger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 49.29 | 1:40.03 | |||||
4 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 50.82 | 1:42.61 | |||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.12 | 1:45.17 | |||||
6 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.44 | 1:45.81 | |||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.13 | 1:46.89 | |||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 51.79 | 1:48.23 | |||||
9 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton | 53.49 | 1:54.68 | |||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.81 | 1:55.33 | |||||
11 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 56.08 | 1:59.40 | |||||
12 | Christian Buch | 2002 | Svømmeklubben Triton | 2:25.85 | ||||||
- | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afslut p maven | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.08 | 1:42.15 | |||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton | 56.70 | 1:50.41 | |||||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 54.81 | 1:50.64 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 53.15 | 1:52.67 | |||||
5 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.29 | 1:54.66 | |||||
6 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.67 | 1:56.92 | |||||
7 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 58.14 | 2:00.61 | |||||
8 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.09 | 2:00.96 | |||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.43 | 2:06.22 | |||||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:08.41 | ||||||
11 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:03.52 | 2:16.53 | |||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afslut p maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 30.99 | ||||||
2 | Cecilie Ravn Jensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 31.44 | ||||||
3 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.96 | ||||||
4 | Cathrine Lauritsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 33.82 | ||||||
5 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 36.28 | ||||||
6 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 37.07 | ||||||
7 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.51 | ||||||
8 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
9 | Nadia Engstrøm Bagslev | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.08 | ||||||
10 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 40.61 | ||||||
11 | Stine Herforth Hansen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.39 | ||||||
12 | Rikke Bagge Ravn | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.14 | ||||||
13 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.71 | ||||||
14 | Emma Søndergaard Pedersen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 53.87 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.24 | ||||||
2 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.80 | ||||||
3 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 38.88 | ||||||
4 | Tess Koggersbøl | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.51 | ||||||
5 | Caroline Bentzen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.87 | ||||||
6 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 42.37 | ||||||
7 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.57 | ||||||
8 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 46.25 | ||||||
9 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 49.36 | ||||||
10 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | Orient Svømning | 49.42 | ||||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 49.91 | ||||||
12 | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | 50.90 | ||||||
13 | Mette Marie Kildhot | 2001 | Solrød Svømmeklub | 53.40 | ||||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.54 | ||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.08 | ||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.40 | ||||||
4 | Natasha Laigaard | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | ||||||
5 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.87 | ||||||
6 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 42.40 | ||||||
7 | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | 43.31 | ||||||
8 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 43.59 | ||||||
9 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 44.20 | ||||||
10 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.73 | ||||||
11 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 47.36 | ||||||
12 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 51.57 | ||||||
13 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 52.99 | ||||||
14 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.61 | ||||||
15 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:09.90 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 40.99 | ||||||
2 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 41.01 | ||||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 43.85 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 46.58 | ||||||
5 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.78 | ||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.44 | ||||||
7 | Linea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 47.96 | ||||||
8 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 48.03 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 48.51 | ||||||
10 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 48.78 | ||||||
11 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 49.04 | ||||||
12 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 49.17 | ||||||
13 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 49.61 | ||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.43 | ||||||
15 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 52.19 | ||||||
16 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 53.85 | ||||||
17 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.93 | ||||||
18 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 56.10 | ||||||
19 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 57.29 | ||||||
20 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 57.52 | ||||||
21 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.38 | ||||||
22 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.68 | ||||||
23 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.28 | ||||||
24 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.45 | ||||||
- | Alberte Johannesson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mathilde Lefevre | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej berør v vendi.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.95 | ||||||
2 | Mads Lang-Jensen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.51 | ||||||
3 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.29 | ||||||
4 | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | 35.49 | ||||||
5 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.35 | ||||||
6 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.24 | ||||||
7 | Rasmus Andersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.61 | ||||||
8 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.05 | ||||||
9 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.61 | ||||||
10 | Holger Bruun Henriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.64 | ||||||
11 | Mikkel Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 51.60 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.02 | ||||||
2 | Lasse Benzon | 2001 | Albertslund IF | 36.32 | ||||||
3 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 37.92 | ||||||
4 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.67 | ||||||
4 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton | 39.67 | ||||||
6 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 40.65 | ||||||
7 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 41.43 | ||||||
8 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.49 | ||||||
9 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 42.58 | ||||||
10 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.85 | ||||||
11 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Albertslund IF | 43.05 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.59 | ||||||
2 | William Bagger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 38.49 | ||||||
3 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.59 | ||||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 41.76 | ||||||
5 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 42.23 | ||||||
6 | Jonas Pastwa Taggaard | 2002 | Solrød Svømmeklub | 43.23 | ||||||
7 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.76 | ||||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 44.78 | ||||||
9 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton | 44.94 | ||||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.26 | ||||||
11 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton | 48.99 | ||||||
12 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 49.57 | ||||||
13 | Christian Buch | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:05.85 | ||||||
- | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 43.72 | ||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.94 | ||||||
3 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 44.30 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.91 | ||||||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.54 | ||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 45.77 | ||||||
7 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.20 | ||||||
8 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 47.51 | ||||||
9 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 48.88 | ||||||
10 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.52 | ||||||
11 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 49.91 | ||||||
12 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.51 | ||||||
13 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 50.98 | ||||||
14 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 52.07 | ||||||
15 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 52.40 | ||||||
16 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.28 | ||||||
17 | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.29 | ||||||
18 | Jacob Yousaf Johansen | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.26 | ||||||
19 | Sebastian Andersen | 2003 | Herlev Svømning | 1:06.00 | ||||||
20 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 1:09.80 | ||||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Nicolai Lefevre | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.70 | 1:27.23 | |||||
2 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.91 | 1:32.69 | |||||
3 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.26 | 1:39.45 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.84 | 1:40.43 | |||||
- | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 52.25 | 1:52.70 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.82 | 1:19.18 | |||||
2 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.42 | 1:28.65 | |||||
3 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 45.99 | 1:41.75 | |||||
4 | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 52.64 | 1:52.79 | |||||
5 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 52.20 | 1:56.01 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.23 | 1:27.97 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.15 | 1:42.09 | |||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.90 | 1:29.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Orient Piger The A-Team | 1997 | Orient Svømning | 2:16.72 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 33.55 | 1:04.97 | |||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 35.47 | 1:40.44 | |||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 36.28 | 2:16.72 | |||||||
2 | Helsingør Piger 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.61 | ||||||
Sara L. Brinch | 2000 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 32.35 | 1:05.17 | |||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 37.64 | 1:42.81 | |||||||
Amanda Hietala | 2002 | 39.80 | 2:22.61 | |||||||
3 | Helsingør Piger 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.45 | ||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Luna Green-Birch | 2001 | 38.87 | 1:11.40 | |||||||
Nini Sørensen | 1999 | 36.05 | 1:47.45 | |||||||
Marta Kruse Johansen | 2000 | 36.00 | 2:23.45 | |||||||
4 | Juletøzzerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:25.78 | ||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Emma Poulsen | 2001 | 32.43 | 1:07.59 | |||||||
Signe Brandt | 2001 | 38.11 | 1:45.70 | |||||||
Ida T Mose | 2002 | 40.08 | 2:25.78 | |||||||
5 | Helsingør Piger 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.46 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 33.30 | 1:07.95 | |||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 36.86 | 1:44.81 | |||||||
Amalie Louise Thorsen | 2002 | 41.65 | 2:26.46 | |||||||
6 | Julestjerner | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.44 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Victoria Sørensen | 2001 | 39.64 | 1:17.90 | |||||||
Julie Laugesen | 2003 | 40.93 | 1:58.83 | |||||||
Emma Ibsen | 2001 | 41.61 | 2:40.44 | |||||||
7 | Søllerøds Nissepiger | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:40.81 | ||||||
Caroline Bentzen | 2001 | 1:28.65 | 1:28.65 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 33.34 | 2:01.99 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 38.82 | 2:40.81 | |||||||
Tess Koggersbøl | 2001 | 2:40.81 | ||||||||
8 | Mk 31 Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 2:52.61 | ||||||
Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Sofie Høvring | 2004 | 42.05 | 1:22.03 | |||||||
Cecilie Hjarsø | 2001 | 44.22 | 2:06.25 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 46.36 | 2:52.61 | |||||||
9 | Stt Piger | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:52.72 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 52.00 | 1:31.95 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 36.74 | 2:08.69 | |||||||
Julie Hansen | 2001 | 44.03 | 2:52.72 | |||||||
10 | Orient Piger The B-Team | 2001 | Orient Svømning | 3:00.60 | ||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Karoline Jensen | 2001 | 43.60 | 1:20.96 | |||||||
Sille Caroline Damgaard | 2001 | 49.18 | 2:10.14 | |||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 50.46 | 3:00.60 | |||||||
11 | Team Smut | 0 | Albertslund IF | 3:02.81 | ||||||
Julie Jessen | 2001 | 47.81 | 47.81 | |||||||
Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | 46.60 | 1:34.41 | |||||||
Kathrine S. Jørgensen | 2002 | 43.48 | 2:17.89 | |||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 44.92 | 3:02.81 | |||||||
12 | Nissepiger | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.84 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 50.69 | 50.69 | |||||||
Sara Mortensen | 2001 | |||||||||
Ida-Marie Andersen | 2001 | 2:17.08 | 2:17.08 | |||||||
Malou Christensen | 2004 | 59.76 | 3:16.84 | |||||||
13 | Herlev Julestjerner | 0 | Herlev Svømning | 3:23.22 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 47.61 | 47.61 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 50.78 | 1:38.39 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 54.54 | 2:32.93 | |||||||
Laura Sonne | 2003 | 50.29 | 3:23.22 | |||||||
14 | Mk 31 Piger 2 | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 3:30.08 | ||||||
Thea Friis Skifte | 2002 | 51.18 | 51.18 | |||||||
Michelle H Ghaziani | 2002 | 46.55 | 1:37.73 | |||||||
Sara K Venø | 2002 | 58.78 | 2:36.51 | |||||||
Victoria Toft | 2002 | 53.57 | 3:30.08 | |||||||
- | Herlevs Nissebørn | 0 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Stine Jensen | 2001 | 1:27.97 | 1:27.97 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | |||||||||
Emma Hald | 2001 | |||||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | DNS | ||||||||
- | T2 Tøser | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Mathilde Lefevre | 2004 | 1:19.18 | 1:19.18 | |||||||
Mille Bjørn | 2003 | |||||||||
Liva Søby | 2004 | |||||||||
Simone Christiansen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Helsingør Piger 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Camilla Feldmann | 1999 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 38.14 | 1:10.47 | |||||||
- | Julekringlerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 43.50 | 1:24.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nissehuerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:09.17 | ||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | 29.69 | 1:01.73 | |||||||
Laurits Kenskov | 2001 | 33.32 | 1:35.05 | |||||||
Gustav Johansen | 2000 | 34.12 | 2:09.17 | |||||||
2 | Søllerød Drillenisser | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 2:25.81 | ||||||
Mads Lang-Jensen | 2000 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 24.84 | 59.96 | |||||||
Mikkel Andersen | 2000 | 38.17 | 1:38.13 | |||||||
Mikkel Dorph-Petersen | 1999 | 47.68 | 2:25.81 | |||||||
3 | Helsingør Drenge 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.36 | ||||||
Lukas Jensen | 2000 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 35.10 | 1:06.98 | |||||||
Jesper Schiødt | 2001 | 37.01 | 1:43.99 | |||||||
Mathias Houen | 2002 | 42.37 | 2:26.36 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:27.05 | ||||||
Felix Burmester | 1999 | 34.03 | 34.03 | |||||||
William Houen | 2001 | 33.53 | 1:07.56 | |||||||
Johan Heilmann | 2000 | 36.70 | 1:44.26 | |||||||
Laurids Holme | 2000 | 42.79 | 2:27.05 | |||||||
5 | Julemændene | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:27.99 | ||||||
Thomas Langvad | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Daniel Dyrved | 2000 | 35.28 | 1:12.74 | |||||||
Victor N Andersen | 2000 | 37.57 | 1:50.31 | |||||||
Oser Demir | 2000 | 37.68 | 2:27.99 | |||||||
6 | Team Ostehøvl | 0 | Albertslund IF | 2:31.71 | ||||||
Lasse Benzon | 2001 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Kasper Glud Selvyn | 2001 | 40.84 | 1:18.65 | |||||||
Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 37.63 | 1:56.28 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 35.43 | 2:31.71 | |||||||
7 | Helsingør Drenge 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.43 | ||||||
Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 37.05 | 1:10.29 | |||||||
Jonathan P. Hedager | 2001 | 41.16 | 1:51.45 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 40.98 | 2:32.43 | |||||||
8 | Kaneryttere | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.55 | ||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Hjalte Christensen | 2001 | 37.14 | 1:15.75 | |||||||
Luccas Dam Brenner | 2001 | 35.54 | 1:51.29 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 43.26 | 2:34.55 | |||||||
9 | Stt Drenge | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:36.88 | ||||||
Kristoffer Rasmusen | 2000 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 39.28 | 1:20.75 | |||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 42.67 | 2:03.42 | |||||||
William I. Kristiansen | 2001 | 33.46 | 2:36.88 | |||||||
10 | Helsingør Drenge 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.94 | ||||||
William Schwab | 2000 | 32.71 | 32.71 | |||||||
William Bagger | 2002 | 39.22 | 1:11.93 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 46.20 | 1:58.13 | |||||||
Matthæus Vàmosi | 2000 | 39.81 | 2:37.94 | |||||||
11 | Kravlenisserne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 2:52.95 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 42.76 | 1:27.80 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 42.89 | 2:10.69 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 42.26 | 2:52.95 | |||||||
12 | Herlev Fitnisser | 0 | Herlev Svømning | 3:17.27 | ||||||
Erik Li | 2003 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Jacob Yousaf Johansen | 2004 | 1:46.13 | 2:29.42 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 47.85 | 3:17.27 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 3:17.27 | ||||||||
13 | Julekuglerne | 0 | Glostrup Svømme Klub | 3:23.46 | ||||||
Mohammed Ghizzaui | 2003 | 46.15 | 46.15 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 46.35 | 1:32.50 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 56.03 | 2:28.53 | |||||||
Jeppe Wagner | 2003 | 54.93 | 3:23.46 | |||||||
14 | T2 Drenge | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 3:59.49 | ||||||
Nicolai Lefevre | 2006 | 1:09.04 | 1:09.04 | |||||||
Robert Groth | 2003 | 59.55 | 2:08.59 | |||||||
Elias Tsoskunoglu | 2004 | 1:05.11 | 3:13.70 | |||||||
Oscar Thinghøjen | 2003 | 45.79 | 3:59.49 | |||||||
- | Orient Drenge All-Stars | 1999 | Orient Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Afskylige Snemænd | 0 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Forkert rækkeflg 3+4 | |||||
Yukia Hansen | 2000 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 34.92 | 1:09.17 | |||||||
- | Mini Nåsåerne | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Forkert sidste svømm | |||||
Victor Salmansen | 2003 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 50.43 | 1:37.35 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 48.91 | 2:26.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.39 | ||||||
2 | Maiken Jakobsen | 1999 | Orient Svømning | 42.99 | ||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.41 | ||||||
4 | Cille Arnecke | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.56 | ||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.44 | ||||||
6 | Rikke Bagge Ravn | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 48.51 | ||||||
7 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.87 | ||||||
8 | Stine Herforth Hansen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 56.56 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 51.19 | ||||||
2 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | Orient Svømning | 51.87 | ||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 52.76 | ||||||
4 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.79 | ||||||
5 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 1:00.95 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.70 | ||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.83 | ||||||
3 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.84 | ||||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 51.31 | ||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 51.57 | ||||||
6 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.80 | ||||||
7 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 57.13 | ||||||
8 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 58.08 | ||||||
9 | Freja H. Bremholm Hansen | 2002 | Albertslund IF | 59.51 | ||||||
10 | Thea Friis Skifte | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.43 | ||||||
11 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.90 | ||||||
12 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 1:02.24 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Fast | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 56.02 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 58.94 | ||||||
3 | Linea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:07.96 | ||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 1:08.43 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.20 | ||||||
8 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:16.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 50.92 | ||||||
2 | Mikkel Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 53.44 | ||||||
3 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 56.80 | ||||||
- | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | DSQ | Crawlarm e.vend v25 | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 50.18 | ||||||
2 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.83 | ||||||
3 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 52.15 | ||||||
4 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 57.79 | ||||||
5 | Kasper Glud Selvyn | 2001 | Albertslund IF | 57.99 | ||||||
6 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton | 1:03.08 | ||||||
7 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 1:03.23 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 51.81 | ||||||
2 | Elia Latta | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 51.97 | ||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 54.05 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.04 | ||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 57.88 | ||||||
3 | Mark Nicklas Hansen | 2003 | Svømmeklubben Triton | 59.29 | ||||||
4 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.08 | ||||||
5 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.62 | ||||||
6 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 1:27.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Wendelboe | 1998 | Orient Svømning | 42.16 | 1:30.46 | 2:31.08 | 3:15.18 | |||
2 | Emma Andersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 45.21 | 1:35.50 | 2:36.82 | 3:19.65 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 48.53 | 1:39.81 | 2:33.30 | 3:16.01 | |||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.02 | 1:41.97 | 2:41.96 | 3:24.23 | |||
3 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.36 | 1:46.44 | 2:42.04 | 3:26.63 | |||
4 | Julie Hansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 58.02 | 1:58.17 | 3:05.22 | 3:56.28 | |||
- | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Asynk flyben | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 46.37 | 1:40.38 | 2:41.54 | 3:25.79 | |||
2 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.68 | 1:41.76 | 2:41.50 | 3:26.53 | |||
3 | Ida T Mose | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 53.15 | 1:46.41 | 2:49.00 | 3:37.03 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.37 | 1:35.57 | 2:45.13 | 3:31.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.74 | 1:34.54 | 2:29.02 | 3:15.00 | |||
2 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.20 | 1:40.47 | 2:45.76 | 3:31.07 | |||
3 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 49.15 | 1:45.47 | 2:44.97 | 3:33.78 | |||
4 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 51.01 | 1:47.09 | 2:51.73 | 3:44.13 | |||
- | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Asynk brystarme 140m | |||||
- | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | DSQ | Ingen berøring 175m | |||||
- | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.98 | 1:30.24 | 2:22.54 | 3:07.79 | |||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.60 | 1:26.22 | 2:25.05 | 3:10.52 | |||
3 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.74 | 1:33.15 | 2:32.39 | 3:14.96 | |||
4 | William I. Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 47.77 | 1:34.24 | 2:35.83 | 3:16.13 | |||
5 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.07 | 1:34.87 | 2:32.73 | 3:17.27 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 46.66 | 1:37.40 | 2:35.66 | 3:19.43 | |||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 44.61 | 1:37.05 | 2:35.93 | 3:23.20 | |||
3 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 57.31 | 1:55.41 | 3:06.33 | 3:54.26 | |||
4 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 55.33 | 1:55.12 | 3:02.03 | 3:58.80 | |||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.60 | 1:59.53 | 3:20.02 | 4:11.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Ravn Jensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.23 | ||||||
2 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | ||||||
3 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Solrød Svømmeklub | 40.95 | ||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.78 | ||||||
5 | Emma Andersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 43.12 | ||||||
6 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 44.66 | ||||||
7 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.15 | ||||||
- | Emma Søndergaard Pedersen | 1998 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.72 | ||||||
2 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 46.18 | ||||||
3 | Tess Koggersbøl | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.46 | ||||||
4 | Caroline Bentzen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.99 | ||||||
5 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 52.97 | ||||||
6 | Louise Christine Markus | 2001 | Herlev Svømning | 59.88 | ||||||
- | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
- | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | DSQ | Indsvøm på mave 50m | |||||
- | Mette Marie Kildhot | 2001 | Solrød Svømmeklub | DSQ | Afslutn.p maven v 50 | |||||
- | Sille Caroline Damgaard | 2001 | Orient Svømning | DSQ | Afslut p maven | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.35 | ||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.90 | ||||||
3 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 51.96 | ||||||
4 | Michelle H Ghaziani | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 59.01 | ||||||
5 | Emilie Ravn Larsen | 2002 | Albertslund IF | 59.17 | ||||||
- | Kathrine S. Jørgensen | 2002 | Albertslund IF | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.21 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 49.74 | ||||||
3 | Thippe de Neergaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.87 | ||||||
4 | Linea Wilms Johansen | 2003 | Albertslund IF | 52.59 | ||||||
5 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 53.66 | ||||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 53.89 | ||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton | 54.05 | ||||||
8 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.15 | ||||||
9 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 56.23 | ||||||
10 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 56.48 | ||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 58.84 | ||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 59.81 | ||||||
13 | Laura Sonne | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.94 | ||||||
14 | Caroline Riis | 2003 | Albertslund IF | 1:01.63 | ||||||
15 | Rebecca Hemdorff | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.99 | ||||||
16 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.43 | ||||||
17 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.87 | ||||||
18 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.31 | ||||||
19 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.02 | ||||||
20 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:07.89 | ||||||
21 | Mathilde Lefevre | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.80 | ||||||
- | Alberte Johannesson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | Orient Svømning | 36.41 | ||||||
2 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.00 | ||||||
3 | Holger Bruun Henriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.20 | ||||||
- | Phillip Jeppesen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev.v.25m | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Roldgaard | 2001 | Albertslund IF | 45.70 | ||||||
2 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 48.93 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Jonas Pastwa Taggaard | 2002 | Solrød Svømmeklub | 49.63 | ||||||
- | Emil Aarestrup | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: mySmoothie |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.15 | ||||||
2 | Daniel Rosenzweig | 2003 | Herlev Svømning | 51.27 | ||||||
3 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 51.34 | MD1 | |||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton | 51.34 | MD2 | |||||
5 | Bertram Rohr | 2003 | Albertslund IF | 53.08 | ||||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 53.43 | ||||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.36 | ||||||
8 | Victor Salmansen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.18 | ||||||
9 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.19 | ||||||
10 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.34 | ||||||
11 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.45 | ||||||
12 | Jacob Yousaf Johansen | 2004 | Herlev Svømning | 1:03.27 | ||||||
13 | Bertram Haack Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:04.33 | ||||||
14 | Vilhelm Hørring Riegels | 2003 | Albertslund IF | 1:07.00 | ||||||
15 | Sebastian Andersen | 2003 | Herlev Svømning | 1:08.38 | ||||||
16 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.03 | ||||||
17 | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.48 | ||||||
18 | Nicolai Lefevre | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:18.47 | ||||||
- | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | Orient Svømning | 32.85 | 1:08.01 | |||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.57 | 1:11.12 | |||||
3 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.14 | 1:11.86 | |||||
4 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.19 | 1:15.98 | |||||
5 | Veronika M. Postgaard | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.59 | 1:16.34 | |||||
6 | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.66 | 1:18.30 | |||||
7 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | Solrød Svømmeklub | 38.88 | 1:20.56 | |||||
8 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 39.58 | 1:23.00 | |||||
9 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 40.69 | 1:24.50 | |||||
10 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 40.91 | 1:24.61 | |||||
11 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 43.03 | 1:27.87 | |||||
12 | Sara Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | 42.11 | 1:28.71 | |||||
13 | Emilie Holm Klysner | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.33 | 1:30.30 | |||||
14 | Nadia Engstrøm Bagslev | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.19 | 1:30.57 | |||||
15 | Dina Ingemann | 1997 | Orient Svømning | 42.12 | 1:31.88 | |||||
16 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.66 | 1:32.18 | |||||
17 | Sara Solevad | 2000 | Solrød Svømmeklub | 45.38 | 1:35.08 | |||||
18 | Emma Søndergaard Pedersen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 55.60 | 2:03.32 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 33.89 | 1:11.18 | |||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.05 | 1:21.83 | |||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.36 | 1:26.75 | |||||
4 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 42.66 | 1:28.06 | |||||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.40 | 1:28.10 | |||||
6 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.44 | 1:28.17 | |||||
7 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.73 | 1:29.91 | |||||
8 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.65 | 1:32.83 | |||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.52 | 1:38.95 | |||||
10 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 46.37 | 1:39.57 | |||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 52.47 | 1:46.33 | |||||
12 | Julie Jessen | 2001 | Albertslund IF | 50.26 | 1:46.71 | |||||
13 | Mette Marie Kildhot | 2001 | Solrød Svømmeklub | 59.89 | 2:08.40 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 41.06 | 1:29.28 | |||||
2 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.08 | 1:32.13 | |||||
3 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.44 | 1:35.20 | |||||
4 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton | 50.15 | 1:52.53 | |||||
5 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.88 | 2:01.41 | |||||
6 | Laura L. Pontoppidan | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:07.87 | 2:32.91 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 44.63 | 1:29.78 | |||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 47.59 | 1:43.00 | |||||
3 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 50.22 | 1:52.14 | |||||
4 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 56.40 | 2:04.52 | |||||
5 | Liva Søby | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 59.31 | 2:07.47 | |||||
6 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:02.23 | 2:08.42 | |||||
7 | Malou Christensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.21 | 2:16.34 | |||||
8 | Malene Langvad | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.34 | 2:23.41 | |||||
9 | Mathilde Lefevre | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.24 | 2:36.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nykredit - Adventsstævne | Udskriftsdato | 25 november 2012 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2012 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 63 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads-Emil Gabelgaard | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 31.76 | 1:08.72 | |||||
2 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.16 | 1:10.06 | |||||
3 | Gustav Johansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 35.17 | 1:14.78 | |||||
4 | Mads Lang-Jensen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.63 | 1:18.25 | |||||
5 | Daniel Dyrved | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.42 | 1:20.97 | |||||
5 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.34 | 1:20.97 | |||||
7 | Christopher Grønskov | 1999 | Orient Svømning | 36.54 | 1:22.16 | |||||
8 | Rasmus Andersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 41.00 | 1:23.24 | |||||
9 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.48 | 1:25.06 | |||||
10 | Oser Demir | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 42.15 | 1:30.51 | |||||
11 | Holger Bruun Henriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.71 | 1:39.29 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 34.41 | 1:12.60 | |||||
2 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.17 | 1:13.58 | |||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.10 | 1:16.32 | |||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.78 | 1:16.48 | |||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 40.54 | 1:26.30 | |||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 42.75 | 1:30.03 | |||||
7 | Sebastian Thomasen | 2001 | Albertslund IF | 45.27 | 1:39.35 | |||||
8 | Asger Møller Olsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 45.74 | 1:40.65 | |||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 38.13 | 1:23.87 | |||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 43.18 | 1:31.56 | |||||
3 | Mathias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.53 | 1:32.46 | |||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.22 | 1:34.43 | |||||
5 | Nicholas Oscar Posborg | 2002 | Svømmeklubben Triton | 47.49 | 1:40.92 | |||||
6 | Jonas Pastwa Taggaard | 2002 | Solrød Svømmeklub | 47.08 | 1:42.43 | |||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.43 | 1:45.26 | |||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 47.31 | 1:45.50 | |||||
9 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton | 49.33 | 1:52.73 | |||||
10 | August Mortensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 53.96 | 1:54.56 | |||||
11 | Christian Buch | 2002 | Svømmeklubben Triton | 1:07.37 | 2:19.80 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 4 - 10 år |
Sponsor: Dr. Oetker |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.97 | 1:27.55 | |||||
2 | Oliver Lystlund | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 45.29 | 1:34.79 | |||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton | 41.91 | 1:36.35 | |||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.25 | 1:38.42 | |||||
5 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 49.36 | 1:45.40 | |||||
6 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 49.82 | 1:48.19 | |||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 52.20 | 1:50.86 | |||||
8 | Joakim Immerkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 51.52 | 1:58.17 | |||||
9 | Jeppe Wagner | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 57.72 | 2:00.86 | |||||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 59.20 | 2:02.84 | |||||
11 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.26 | 2:20.99 | |||||
12 | Elias Tsoskunoglu | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | 1:06.73 | 2:29.74 | |||||
13 | Nicolai Lefevre | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:12.65 | 2:45.28 | |||||
- | Marius Nielsen | 2003 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 november 2012 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |