Tulokset Tammerkoskiuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tammerkoskiuinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:17 | |||
Järjestäjä | Koovee | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 joulukuu 2012 |
Laji 13, 100m SU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Vihervaara | 1998 | 446 | 32.77 | 1:07.99 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
2 | Anton Helin | 1999 | 315 | 37.69 | 1:16.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Patrik Jantunen | 1999 | 291 | 37.77 | 1:18.34 | |||||
Koovee | ||||||||||
4 | Jaakko Kokko | 1999 | 284 | 37.84 | 1:19.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Joona Korhonen | 2000 | 273 | 38.70 | 1:20.08 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Santeri Mettälä | 1999 | 259 | 39.67 | 1:21.46 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Walentin Koskinen | 2000 | 255 | 40.61 | 1:21.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sakari Valaja | 1999 | 246 | 40.35 | 1:22.87 | |||||
Koovee | ||||||||||
9 | Onni Tamminiemi | 1999 | 239 | 41.18 | 1:23.64 | |||||
Koovee | ||||||||||
10 | Jakob Sievers | 2000 | 239 | 41.89 | 1:23.69 | |||||
Koovee | ||||||||||
11 | Juho Urhemaa | 1999 | 233 | 40.93 | 1:24.35 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Arttu Heikkinen | 2000 | 233 | 40.92 | 1:24.37 | |||||
Koovee | ||||||||||
13 | Tatu Hörkkö | 2001 | 225 | 41.42 | 1:25.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Daniel Varga | 1999 | 221 | 40.95 | 1:25.93 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Juho Tavast | 1999 | 217 | 41.88 | 1:26.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Mikael Lähde | 2000 | 217 | 42.18 | 1:26.41 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Niklas Uitto | 2000 | 212 | 42.08 | 1:27.08 | |||||
Koovee | ||||||||||
18 | Pirkka Perkola | 2001 | 203 | 42.79 | 1:28.38 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Joel Koskinen | 1998 | 202 | 42.66 | 1:28.56 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Joona Kytökari | 1999 | 194 | 45.02 | 1:29.77 | |||||
Koovee | ||||||||||
21 | Jussi Jalava | 1999 | 192 | 44.34 | 1:30.10 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Timi Torkkel | 2001 | 189 | 44.68 | 1:30.46 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
23 | Akseli Sipola | 1999 | 180 | 44.73 | 1:32.03 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Miika Pänttönen | 1999 | 180 | 45.36 | 1:32.07 | |||||
Koovee | ||||||||||
25 | Leo Rytövuori | 1999 | 177 | 45.95 | 1:32.55 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Eemil Pynnönen | 2001 | 161 | 46.57 | 1:35.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Elmeri Helenius | 2000 | 161 | 45.67 | 1:35.54 | |||||
Koovee | ||||||||||
28 | Petr Pankratov | 2002 | 157 | 46.35 | 1:36.29 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 148 | 49.50 | 1:38.18 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Kevin Lokkila | 1999 | 145 | 48.15 | 1:38.80 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Ville Isoranta | 1999 | 142 | 48.33 | 1:39.61 | |||||
Koovee | ||||||||||
32 | Veeti Raivio | 2000 | 142 | 48.10 | 1:39.63 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Sami Peltonen | 2001 | 137 | 48.52 | 1:40.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
34 | Saku Kovanen | 2001 | 132 | 50.29 | 1:41.99 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Tuomas Marenk | 2001 | 127 | 50.94 | 1:43.32 | |||||
Koovee | ||||||||||
36 | Aapo Puikkonen | 2001 | 119 | 50.89 | 1:45.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Topias Soini | 2002 | 117 | 50.90 | 1:46.26 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
38 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 101 | 52.59 | 1:51.70 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Jussi Toivanen | 2001 | 71 | 58.47 | 2:05.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Tatu Korhonen | 2000 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 100m SU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 604 | 29.64 | 1:01.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Oskari Mäkinen | 1997 | 380 | 34.84 | 1:11.68 | |||||
Koovee | ||||||||||
3 | Toni Saharinen | 1997 | 368 | 34.81 | 1:12.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 336 | 37.13 | 1:14.73 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | Teemu Torkkel | 1997 | 272 | 38.74 | 1:20.14 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Daniel Laurila | 1996 | 264 | 41.24 | 1:20.98 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 13, 100m SU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anders Olvik | 1986 | 750 | 27.73 | 57.17 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 658 | 29.16 | 59.71 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Emil Kaidesoja | 1995 | 451 | 32.29 | 1:07.75 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Saku Salo | 1995 | 418 | 33.41 | 1:09.46 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | Arttu Kuustie | 1994 | 399 | 33.35 | 1:10.55 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Saku Knuutila | 1995 | 378 | 34.39 | 1:11.85 | |||||
Koovee | ||||||||||
7 | Ville Korpela | 1994 | 348 | 36.33 | 1:13.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 16:17 |