Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:28 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 800m Vapaauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
645 |
1:06.44 |
2:16.27 |
3:27.84 |
4:38.53 |
9:20.77 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
5:49.97 |
7:01.27 |
8:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Falk |
1999 |
|
602 |
1:06.72 |
2:18.73 |
3:31.90 |
4:44.30 |
9:33.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
5:57.40 |
7:10.70 |
8:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
581 |
1:07.95 |
2:20.14 |
3:34.33 |
4:48.00 |
9:40.72 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:02.53 |
7:16.49 |
8:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
575 |
1:07.73 |
2:20.21 |
3:33.40 |
4:46.21 |
9:42.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
6:00.29 |
7:15.11 |
8:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
568 |
1:09.69 |
2:22.93 |
3:37.34 |
4:50.72 |
9:45.20 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
6:04.97 |
7:18.64 |
8:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
565 |
1:05.85 |
2:17.71 |
3:31.44 |
4:46.28 |
9:46.13 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
6:01.78 |
7:16.41 |
8:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
545 |
1:09.20 |
2:23.82 |
3:39.65 |
4:55.73 |
9:53.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:09.83 |
7:25.10 |
8:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
545 |
1:08.80 |
2:22.75 |
3:37.51 |
4:52.89 |
9:53.07 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
6:08.84 |
7:24.35 |
8:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
534 |
1:09.01 |
2:24.32 |
3:39.91 |
4:56.44 |
9:57.32 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:11.43 |
7:26.82 |
8:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Ryöti |
1999 |
|
531 |
1:06.53 |
2:19.81 |
3:35.06 |
4:50.96 |
9:58.21 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
6:07.44 |
7:25.04 |
8:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
522 |
1:11.53 |
2:27.47 |
3:45.08 |
5:00.59 |
10:01.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
6:16.85 |
7:33.54 |
8:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
521 |
1:10.80 |
2:25.93 |
3:43.59 |
5:00.23 |
10:02.09 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
6:16.76 |
7:31.86 |
8:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
512 |
1:08.83 |
2:24.01 |
3:39.66 |
4:56.19 |
10:05.68 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
6:12.89 |
7:30.29 |
8:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
491 |
1:09.65 |
2:26.23 |
3:43.65 |
5:02.05 |
10:14.13 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
6:20.15 |
7:38.74 |
8:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Tukia |
1999 |
|
472 |
1:09.20 |
2:27.77 |
3:46.31 |
5:06.06 |
10:22.48 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
6:25.45 |
7:45.23 |
9:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:28 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:51 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 800m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
|
600 |
1:06.14 |
2:18.40 |
3:31.09 |
4:44.89 |
9:34.63 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
5:58.24 |
7:11.65 |
8:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
598 |
1:07.35 |
2:18.96 |
3:31.48 |
4:44.59 |
9:35.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
5:58.15 |
7:11.87 |
8:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
597 |
1:06.58 |
2:17.55 |
3:29.68 |
4:43.15 |
9:35.55 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
5:57.01 |
7:10.65 |
8:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sonja Portin |
1998 |
|
594 |
1:06.59 |
2:18.84 |
3:31.70 |
4:45.05 |
9:36.39 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
5:58.41 |
7:12.37 |
8:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
591 |
1:09.38 |
2:22.33 |
3:35.72 |
4:49.01 |
9:37.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:02.07 |
7:15.34 |
7:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Rinne |
1998 |
9 |
549 |
1:08.74 |
2:22.52 |
3:37.05 |
4:52.20 |
9:51.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
6:07.32 |
7:22.86 |
8:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
543 |
1:07.69 |
2:21.77 |
3:37.30 |
4:52.44 |
9:53.88 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
6:07.46 |
7:23.40 |
8:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Riikka Haakana |
1998 |
7 |
541 |
1:10.02 |
2:25.01 |
3:40.07 |
4:54.59 |
9:54.64 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
6:10.45 |
7:26.35 |
8:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
6 |
531 |
1:10.32 |
2:26.06 |
3:41.79 |
4:56.84 |
9:58.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:12.36 |
7:28.12 |
8:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
526 |
1:08.44 |
2:23.46 |
3:39.20 |
4:55.52 |
10:00.38 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
6:11.91 |
7:28.97 |
8:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
524 |
1:08.35 |
2:22.09 |
3:37.44 |
4:53.89 |
10:00.94 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
6:10.10 |
7:27.81 |
8:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ada Alajääskö |
1998 |
5 |
512 |
1:08.37 |
2:23.17 |
3:38.89 |
4:55.50 |
10:05.55 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
6:12.56 |
7:30.20 |
8:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanni Ikonen |
1998 |
4 |
511 |
1:10.21 |
1:48.65 |
3:05.03 |
4:22.07 |
10:05.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
5:39.65 |
6:56.55 |
8:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tytti Karjalainen |
1998 |
3 |
503 |
1:10.99 |
2:27.09 |
3:44.00 |
5:01.57 |
10:09.12 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
6:19.73 |
7:38.52 |
8:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Kielo |
1998 |
2 |
495 |
1:10.30 |
2:27.11 |
3:44.62 |
5:02.65 |
10:12.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
6:20.43 |
7:39.16 |
8:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Suotula |
1998 |
1 |
490 |
1:10.70 |
2:27.37 |
3:44.81 |
5:02.65 |
10:14.77 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:20.45 |
7:39.05 |
8:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:51 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:25 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 800m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
658 |
1:01.72 |
2:09.23 |
3:18.94 |
4:29.61 |
9:16.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:40.74 |
6:53.39 |
8:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
647 |
1:04.23 |
2:12.77 |
3:22.63 |
4:34.15 |
9:20.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:45.77 |
6:57.48 |
8:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrika Parviainen |
1997 |
|
599 |
1:06.96 |
2:18.51 |
3:30.59 |
4:43.35 |
9:34.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:55.76 |
7:08.54 |
8:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senna Mäki |
1997 |
|
582 |
1:05.40 |
2:17.54 |
3:30.14 |
4:43.20 |
9:40.44 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
5:56.67 |
7:10.97 |
8:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
|
543 |
1:07.72 |
2:21.71 |
3:36.72 |
4:52.32 |
9:53.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
6:08.04 |
7:23.64 |
8:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiia Kagan |
1997 |
|
535 |
1:07.29 |
2:21.59 |
3:36.92 |
4:53.34 |
9:56.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
6:11.24 |
7:27.78 |
8:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
523 |
1:09.52 |
2:25.84 |
3:42.44 |
5:00.03 |
10:01.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
6:16.24 |
7:32.68 |
8:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heidi Virtanen |
1997 |
|
521 |
1:08.35 |
2:22.07 |
3:37.42 |
4:54.05 |
10:02.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
6:11.31 |
7:29.17 |
8:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Kaarto |
1997 |
|
512 |
1:09.13 |
2:25.51 |
3:42.55 |
5:00.23 |
10:05.72 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
6:17.96 |
7:35.85 |
8:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenna Ranki |
1997 |
|
511 |
1:07.94 |
2:23.03 |
3:39.25 |
4:57.62 |
10:06.00 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
6:15.85 |
7:34.43 |
8:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ilona Rämä |
1997 |
|
505 |
1:08.58 |
2:24.89 |
3:42.86 |
5:00.92 |
10:08.28 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
6:20.10 |
7:37.34 |
8:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reetta Schroderus |
1997 |
|
477 |
1:13.38 |
2:31.71 |
3:51.02 |
5:09.42 |
10:20.14 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
6:26.75 |
7:44.68 |
9:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
471 |
1:08.62 |
2:24.94 |
3:43.84 |
5:03.52 |
10:22.91 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
6:23.36 |
7:44.01 |
9:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roosa Hjelm |
1997 |
|
404 |
1:14.94 |
2:36.67 |
3:59.91 |
5:24.56 |
10:55.19 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:48.80 |
8:12.65 |
9:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jessika Patjas |
1997 |
|
401 |
1:13.85 |
2:36.29 |
3:59.83 |
5:25.56 |
10:57.27 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
6:48.67 |
8:12.99 |
9:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jade Pönni |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:25 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:48 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Salminen |
1998 |
|
566 |
1:03.68 |
2:12.04 |
3:20.35 |
4:27.73 |
8:56.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:35.45 |
6:42.29 |
7:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
540 |
1:06.36 |
2:15.86 |
3:26.00 |
4:33.91 |
9:04.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:42.01 |
6:50.11 |
7:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
532 |
1:03.85 |
2:12.25 |
3:21.14 |
4:30.54 |
9:07.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:40.68 |
6:51.53 |
8:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Severi Lieto |
1998 |
|
530 |
1:04.36 |
2:14.02 |
3:23.90 |
4:34.03 |
9:08.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:43.51 |
6:52.87 |
8:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Koski |
1998 |
|
486 |
1:04.85 |
2:15.17 |
3:25.78 |
4:37.49 |
9:23.93 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
5:49.46 |
7:01.94 |
8:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Kuosmanen |
1998 |
|
486 |
1:06.28 |
2:15.82 |
3:26.99 |
4:38.42 |
9:23.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
5:50.29 |
7:02.36 |
8:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
471 |
1:05.04 |
2:16.28 |
3:28.89 |
4:41.87 |
9:29.77 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
5:55.03 |
7:07.54 |
8:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
469 |
1:05.70 |
2:14.40 |
3:25.85 |
4:38.55 |
9:30.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:51.54 |
7:04.74 |
8:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
461 |
1:03.02 |
2:14.69 |
3:28.43 |
4:42.15 |
9:33.83 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:56.16 |
7:09.37 |
8:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jerri Pinomäki |
1998 |
|
446 |
1:09.69 |
2:22.70 |
3:37.04 |
4:50.09 |
9:40.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
6:03.43 |
7:16.58 |
8:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
445 |
1:08.27 |
2:20.79 |
3:33.91 |
4:47.40 |
9:40.83 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
6:01.48 |
7:15.40 |
8:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Kansanaho |
1998 |
|
444 |
1:04.12 |
2:14.46 |
3:26.84 |
4:40.80 |
9:41.33 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
5:57.27 |
7:10.87 |
8:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nemo Laiho |
1998 |
|
443 |
1:08.77 |
2:21.60 |
3:35.89 |
4:49.18 |
9:41.72 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
6:03.30 |
7:16.90 |
8:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joni Hemminki |
1998 |
|
441 |
1:06.44 |
2:18.97 |
3:32.69 |
4:47.30 |
9:42.61 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
6:01.86 |
7:17.34 |
8:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
439 |
1:06.34 |
2:18.15 |
3:30.94 |
4:46.09 |
9:43.36 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:00.91 |
7:16.14 |
8:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
424 |
1:09.77 |
2:23.52 |
3:37.38 |
4:51.82 |
9:50.33 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
6:06.13 |
7:20.79 |
8:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:48 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 800m Vapaauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Väre |
1997 |
|
629 |
1:01.33 |
2:07.21 |
3:10.40 |
4:15.13 |
8:37.64 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
5:20.54 |
6:26.63 |
7:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
588 |
1:00.90 |
2:07.10 |
3:12.00 |
4:18.60 |
8:49.42 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
5:25.52 |
6:33.53 |
7:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
574 |
1:01.55 |
2:07.87 |
3:14.37 |
4:22.09 |
8:53.59 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:29.62 |
6:38.28 |
7:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Soini |
1997 |
|
572 |
1:03.09 |
2:09.96 |
3:17.21 |
4:23.45 |
8:54.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:30.05 |
6:38.66 |
7:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pietari Virta |
1997 |
|
570 |
1:01.71 |
2:07.15 |
3:13.36 |
4:21.27 |
8:54.90 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
5:29.14 |
6:38.59 |
7:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Haanpää |
1997 |
|
561 |
1:01.96 |
2:09.10 |
3:17.53 |
4:25.70 |
8:57.69 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
5:34.54 |
6:42.65 |
7:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Horst |
1997 |
|
559 |
1:01.68 |
2:08.81 |
3:16.73 |
4:25.56 |
8:58.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:34.11 |
6:43.05 |
7:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juhana Autti |
1997 |
|
533 |
1:02.53 |
2:10.29 |
3:18.81 |
4:27.83 |
9:06.81 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
5:37.41 |
6:47.88 |
7:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Hellström |
1997 |
|
524 |
1:04.51 |
2:14.17 |
3:24.69 |
4:34.09 |
9:09.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:44.65 |
6:54.57 |
8:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemil Varho |
1997 |
|
523 |
1:00.16 |
2:09.24 |
3:19.13 |
4:29.58 |
9:10.36 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
5:42.06 |
6:53.07 |
8:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
508 |
1:02.81 |
2:11.08 |
3:21.65 |
4:31.69 |
9:15.78 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
5:43.04 |
6:54.97 |
8:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ville Haapala |
1997 |
|
501 |
1:02.74 |
2:11.89 |
3:22.70 |
4:33.61 |
9:18.14 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
5:45.62 |
6:57.56 |
8:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
497 |
1:06.90 |
2:18.45 |
3:30.90 |
4:40.66 |
9:19.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:51.05 |
7:01.85 |
8:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Yritys |
1997 |
|
482 |
1:04.04 |
2:13.12 |
3:24.37 |
4:36.28 |
9:25.51 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
5:48.98 |
7:01.56 |
8:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
448 |
1:05.83 |
2:18.18 |
3:31.01 |
4:44.34 |
9:39.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
5:57.66 |
7:12.20 |
8:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jaro Salo |
1997 |
|
441 |
1:03.81 |
2:14.88 |
3:28.42 |
4:43.07 |
9:42.42 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
5:58.83 |
7:15.04 |
8:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:10 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:32 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 800m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
662 |
1:01.09 |
2:05.55 |
3:10.99 |
4:14.76 |
8:28.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:19.19 |
6:23.46 |
7:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
621 |
1:01.85 |
2:07.30 |
3:13.25 |
4:18.84 |
8:39.65 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
5:24.92 |
6:31.34 |
7:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Soini |
1996 |
|
612 |
1:03.53 |
2:10.24 |
3:17.39 |
4:23.07 |
8:42.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:28.88 |
6:34.29 |
7:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Liitti |
1996 |
|
587 |
1:03.72 |
2:10.42 |
3:17.66 |
4:23.61 |
8:49.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
5:29.48 |
6:35.43 |
7:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
582 |
1:01.02 |
2:07.61 |
3:14.81 |
4:22.60 |
8:51.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
5:30.69 |
6:39.19 |
7:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Pigg |
1996 |
|
570 |
1:02.33 |
2:09.24 |
3:16.19 |
4:23.89 |
8:54.86 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
5:32.09 |
6:39.82 |
7:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konsta Naumanen |
1996 |
|
567 |
1:02.24 |
2:09.41 |
3:17.93 |
4:26.82 |
8:55.74 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
5:35.01 |
6:43.36 |
7:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
545 |
1:01.64 |
2:09.27 |
3:18.18 |
4:27.46 |
9:03.01 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
5:36.97 |
6:46.76 |
7:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
539 |
1:02.65 |
2:09.77 |
3:18.30 |
4:27.83 |
9:04.88 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
5:36.95 |
6:46.71 |
7:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
|
539 |
1:05.82 |
2:14.04 |
3:22.65 |
4:31.16 |
9:04.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
5:39.49 |
6:48.22 |
7:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksi Ekström |
1996 |
|
516 |
1:03.25 |
2:11.52 |
3:20.43 |
4:30.85 |
9:12.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
5:41.98 |
6:52.80 |
8:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
493 |
1:06.54 |
2:17.61 |
3:27.55 |
4:38.07 |
9:21.15 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
5:47.86 |
6:59.33 |
8:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sakari Levola |
1996 |
|
488 |
1:04.19 |
2:13.77 |
3:24.19 |
4:35.46 |
9:23.31 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
5:47.09 |
7:00.35 |
8:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
482 |
1:06.77 |
2:17.04 |
3:26.64 |
4:37.01 |
9:25.43 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
5:49.27 |
7:02.53 |
8:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anton Kallio |
1996 |
|
442 |
1:07.67 |
2:20.61 |
3:34.20 |
4:48.18 |
9:41.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
6:02.16 |
7:16.15 |
8:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ossi Airaksinen |
1996 |
|
435 |
1:07.07 |
2:18.85 |
3:31.16 |
4:44.45 |
9:45.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
5:58.54 |
7:13.66 |
8:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:32 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:06 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Sekauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
601 |
32.53 |
1:11.18 |
1:54.89 |
|
2:27.61 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Lumio |
1999 |
|
585 |
31.68 |
1:09.86 |
1:54.60 |
|
2:28.99 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
541 |
33.74 |
1:11.37 |
1:57.52 |
|
2:32.94 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Havo |
1999 |
|
538 |
32.84 |
1:12.71 |
1:57.35 |
|
2:33.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moona Koski |
1999 |
|
532 |
32.59 |
1:13.43 |
1:55.27 |
|
2:33.82 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
513 |
34.68 |
1:15.86 |
1:59.23 |
|
2:35.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
510 |
34.36 |
1:14.45 |
1:59.46 |
|
2:35.94 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Ryöti |
1999 |
|
500 |
34.57 |
1:14.10 |
2:00.65 |
|
2:36.95 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
499 |
34.44 |
1:16.31 |
2:00.81 |
|
2:37.09 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emmi Mustakoski |
1999 |
|
499 |
33.48 |
1:16.39 |
2:02.44 |
|
2:37.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
485 |
35.12 |
1:15.93 |
2:04.45 |
|
2:38.59 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Selma Soininen |
1999 |
|
485 |
35.00 |
1:12.82 |
2:01.18 |
|
2:38.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
456 |
36.14 |
1:17.96 |
2:03.28 |
|
2:41.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
452 |
34.40 |
1:17.22 |
2:03.17 |
|
2:42.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
440 |
35.57 |
1:18.08 |
2:07.33 |
|
2:43.86 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:06 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
593 |
34.11 |
1:11.70 |
1:53.58 |
|
2:28.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
587 |
31.03 |
1:09.83 |
1:53.84 |
|
2:28.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Aliklaavu |
1998 |
|
574 |
33.03 |
1:10.17 |
1:54.41 |
|
2:29.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Rinne |
1998 |
|
569 |
33.53 |
1:12.38 |
1:55.18 |
|
2:30.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
542 |
33.60 |
1:12.60 |
1:56.82 |
|
2:32.78 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aura Lehtonen |
1998 |
|
540 |
34.24 |
1:14.20 |
1:56.25 |
|
2:33.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
519 |
33.63 |
1:14.29 |
1:59.84 |
|
2:35.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Kontturi |
1998 |
|
515 |
32.55 |
1:12.65 |
1:58.60 |
|
2:35.49 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Suomio |
1998 |
|
508 |
32.60 |
1:12.17 |
1:58.96 |
|
2:36.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
500 |
32.71 |
1:12.97 |
2:01.00 |
|
2:36.96 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Carita Heikkala |
1998 |
|
497 |
34.05 |
1:14.21 |
2:00.32 |
|
2:37.25 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minni Kotka |
1998 |
|
497 |
34.70 |
1:15.91 |
1:58.02 |
|
2:37.27 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
481 |
34.36 |
1:14.67 |
2:02.57 |
|
2:39.01 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ninni Luoma |
1998 |
|
473 |
33.92 |
1:17.19 |
2:02.46 |
|
2:39.90 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
468 |
34.82 |
1:17.65 |
2:01.30 |
|
2:40.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
466 |
36.40 |
1:17.54 |
2:03.11 |
|
2:40.73 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:23 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
677 |
31.58 |
1:06.72 |
1:47.89 |
|
2:21.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
659 |
31.02 |
1:08.12 |
1:48.54 |
|
2:23.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
652 |
32.37 |
1:10.00 |
1:49.32 |
|
2:23.71 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
|
614 |
31.23 |
1:08.87 |
1:53.18 |
|
2:26.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
596 |
31.30 |
1:09.38 |
1:52.24 |
|
2:28.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Långström |
1997 |
|
590 |
31.97 |
1:10.12 |
1:53.49 |
|
2:28.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
586 |
30.92 |
1:07.83 |
1:54.37 |
|
2:28.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saara Ruti |
1997 |
|
574 |
31.58 |
1:09.06 |
1:53.71 |
|
2:29.95 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrika Parviainen |
1997 |
|
547 |
34.24 |
1:13.69 |
1:58.31 |
|
2:32.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
539 |
35.35 |
1:14.15 |
1:56.19 |
|
2:33.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janina Viitanen |
1997 |
|
533 |
33.51 |
1:11.91 |
1:58.00 |
|
2:33.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
513 |
32.97 |
1:14.40 |
1:59.60 |
|
2:35.69 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janita Lappi |
1997 |
|
508 |
33.54 |
1:14.98 |
1:59.58 |
|
2:36.19 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Riina Strengell |
1997 |
|
501 |
32.79 |
1:13.91 |
1:59.84 |
|
2:36.89 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sonja Rajakangas |
1997 |
|
497 |
32.90 |
1:14.63 |
1:58.91 |
|
2:37.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tiia Nieminen |
1997 |
|
408 |
34.91 |
1:16.98 |
2:06.92 |
|
2:48.03 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:23 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:30 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:30 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:41 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:41 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:06 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Perhosuinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:06 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:10 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Perhosuinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:30 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Perhosuinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
535 |
29.97 |
1:04.09 |
1:39.27 |
|
2:14.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
472 |
31.20 |
1:07.52 |
1:43.65 |
|
2:20.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Kylmänen |
1998 |
|
465 |
31.70 |
1:07.81 |
1:45.30 |
|
2:20.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
444 |
32.37 |
1:08.54 |
1:45.18 |
|
2:23.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuukka Mökkönen |
1998 |
|
420 |
31.34 |
1:08.07 |
1:45.88 |
|
2:25.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Ingelin |
1998 |
|
407 |
32.11 |
1:08.35 |
1:46.19 |
|
2:27.22 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
406 |
32.09 |
1:09.23 |
1:48.84 |
|
2:27.37 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sakari Karppinen |
1998 |
|
393 |
31.88 |
1:08.98 |
1:48.53 |
|
2:28.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Severi Lieto |
1998 |
|
361 |
33.81 |
1:13.63 |
1:53.56 |
|
2:33.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
351 |
32.01 |
1:09.87 |
1:51.02 |
|
2:34.68 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
341 |
32.07 |
1:11.65 |
1:54.44 |
|
2:36.22 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Aurala |
1998 |
|
308 |
33.82 |
1:14.35 |
1:57.38 |
|
2:41.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Mäki |
1998 |
|
301 |
36.77 |
1:18.10 |
1:59.70 |
|
2:42.85 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
270 |
35.65 |
1:17.82 |
2:02.82 |
|
2:48.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kevin Andersson |
1998 |
|
249 |
36.84 |
1:19.68 |
2:05.33 |
|
2:53.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miikka Willman |
1998 |
|
217 |
36.53 |
1:19.32 |
2:07.84 |
|
3:01.69 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:30 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Perhosuinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Soini |
1997 |
9 |
555 |
30.42 |
1:05.70 |
1:39.63 |
|
2:12.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Martikainen |
1997 |
7 |
544 |
29.94 |
1:04.84 |
1:39.40 |
|
2:13.62 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemil Varho |
1997 |
6 |
514 |
29.80 |
1:03.59 |
1:39.27 |
|
2:16.21 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Rinkinen |
1997 |
5 |
489 |
29.53 |
1:04.33 |
1:40.12 |
|
2:18.49 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Rissanen |
1997 |
4 |
472 |
30.37 |
1:05.86 |
1:42.54 |
|
2:20.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pietari Virta |
1997 |
3 |
430 |
30.13 |
1:05.77 |
1:43.41 |
|
2:24.56 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Päivinen |
1997 |
2 |
396 |
32.01 |
1:08.65 |
1:47.73 |
|
2:28.57 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henri Kämäräinen |
1997 |
1 |
396 |
31.50 |
1:08.97 |
1:48.38 |
|
2:28.61 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
390 |
32.51 |
1:11.15 |
1:50.28 |
|
2:29.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arni Siline |
1997 |
|
374 |
33.06 |
1:11.55 |
1:51.59 |
|
2:31.44 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riku Soini |
1997 |
|
328 |
31.23 |
1:10.25 |
1:53.59 |
|
2:38.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Renman |
1997 |
|
318 |
32.25 |
1:13.35 |
1:56.35 |
|
2:39.91 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matias Yritys |
1997 |
|
308 |
33.20 |
1:12.87 |
1:55.63 |
|
2:41.58 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Benjamin Paloniemi |
1997 |
|
209 |
32.19 |
1:15.88 |
2:10.18 |
|
3:03.80 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oiva Lahtinen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:48 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Perhosuinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
546 |
29.46 |
1:04.08 |
1:39.10 |
|
2:13.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
546 |
30.52 |
1:04.32 |
1:38.76 |
|
2:13.52 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
542 |
28.97 |
1:03.18 |
1:38.89 |
|
2:13.84 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Liitti |
1996 |
|
536 |
30.48 |
1:04.47 |
1:38.76 |
|
2:14.29 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
485 |
29.51 |
1:04.69 |
1:41.13 |
|
2:18.86 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
|
458 |
30.54 |
1:05.36 |
1:42.47 |
|
2:21.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mitja Hyytiäinen |
1996 |
|
456 |
30.05 |
1:04.81 |
1:41.60 |
|
2:21.76 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Kallio |
1996 |
|
418 |
32.21 |
1:09.15 |
1:47.44 |
|
2:25.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyri Toitturi |
1996 |
|
415 |
29.94 |
1:06.19 |
1:45.98 |
|
2:26.29 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Pyötsiä |
1996 |
|
411 |
30.38 |
1:06.13 |
1:45.10 |
|
2:26.71 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ossi Airaksinen |
1996 |
|
396 |
32.44 |
1:09.52 |
1:47.83 |
|
2:28.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomas Luukinen |
1996 |
|
358 |
31.71 |
1:09.98 |
1:51.68 |
|
2:33.63 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
356 |
31.42 |
1:08.33 |
1:48.19 |
|
2:33.90 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anttoni Hautamaa |
1996 |
|
352 |
32.72 |
1:10.66 |
1:51.24 |
|
2:34.52 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lari-Justus Jauhiainen |
1996 |
|
301 |
35.15 |
1:15.83 |
1:58.73 |
|
2:42.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Lepistö |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:48 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Rintauinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:16 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Rintauinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:16 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Kallio |
1999 |
9 |
552 |
35.41 |
1:12.49 |
1:50.15 |
|
2:26.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Selma Soininen |
1999 |
7 |
548 |
35.17 |
1:12.06 |
1:49.87 |
|
2:26.64 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
6 |
546 |
34.69 |
1:11.68 |
1:49.53 |
|
2:26.88 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
5 |
512 |
35.94 |
1:14.18 |
1:52.38 |
|
2:30.08 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
4 |
491 |
35.33 |
1:13.69 |
1:52.95 |
|
2:32.12 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Koivu |
1999 |
3 |
482 |
34.44 |
1:12.98 |
1:52.89 |
|
2:33.04 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saana Luokkanen |
1999 |
2 |
481 |
34.93 |
1:12.66 |
1:53.16 |
|
2:33.19 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Bruneau |
1999 |
1 |
460 |
36.76 |
1:16.57 |
1:56.43 |
|
2:35.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
455 |
36.45 |
1:15.45 |
1:56.12 |
|
2:36.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
453 |
36.69 |
1:15.92 |
1:56.18 |
|
2:36.34 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Kazi |
1999 |
|
445 |
36.42 |
1:15.86 |
1:56.47 |
|
2:37.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Koivuluoma |
1999 |
|
435 |
36.33 |
1:16.66 |
1:58.39 |
|
2:38.40 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Tukia |
1999 |
|
429 |
35.69 |
1:15.79 |
1:58.06 |
|
2:39.18 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henna Rouvinen |
1999 |
|
427 |
36.03 |
1:15.23 |
1:57.52 |
|
2:39.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
421 |
37.27 |
1:17.82 |
1:59.54 |
|
2:40.13 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
414 |
37.85 |
1:19.68 |
2:01.35 |
|
2:40.99 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:16 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Selkäuinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Upanne |
1998 |
9 |
622 |
32.61 |
1:07.44 |
1:44.05 |
|
2:20.64 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Parviainen |
1998 |
7 |
544 |
34.00 |
1:11.19 |
1:50.01 |
|
2:27.06 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Portin |
1998 |
6 |
534 |
34.92 |
1:11.98 |
1:50.14 |
|
2:27.97 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
5 |
515 |
33.49 |
1:10.50 |
1:49.65 |
|
2:29.76 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Alastalo |
1998 |
4 |
514 |
35.45 |
1:13.82 |
1:52.29 |
|
2:29.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Jantunen |
1998 |
3 |
508 |
34.37 |
1:11.82 |
1:51.40 |
|
2:30.39 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Kulmala |
1998 |
2 |
502 |
34.45 |
1:12.55 |
1:51.66 |
|
2:31.02 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carita Heikkala |
1998 |
1 |
498 |
35.15 |
1:13.28 |
1:52.56 |
|
2:31.48 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
482 |
35.14 |
1:14.19 |
1:53.83 |
|
2:33.09 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Evita Riuttanen |
1998 |
|
465 |
36.71 |
1:15.68 |
1:55.06 |
|
2:34.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onerva Lahtinen |
1998 |
|
444 |
35.89 |
1:15.88 |
1:57.49 |
|
2:37.33 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Tuovinen |
1998 |
|
443 |
35.40 |
1:14.86 |
1:56.60 |
|
2:37.47 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Unna Harjamäki |
1998 |
|
430 |
36.63 |
1:15.86 |
1:58.04 |
|
2:39.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Järvinen |
1998 |
|
424 |
35.87 |
1:15.89 |
1:57.69 |
|
2:39.74 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Kettunen |
1998 |
|
406 |
35.66 |
1:15.89 |
1:58.23 |
|
2:42.12 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:16 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Selkäuinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
9 |
580 |
32.93 |
1:09.50 |
1:47.29 |
|
2:23.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
7 |
563 |
34.19 |
1:11.48 |
1:49.68 |
|
2:25.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Lehti |
1997 |
6 |
546 |
34.23 |
1:11.63 |
1:49.59 |
|
2:26.89 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Ruti |
1997 |
5 |
545 |
33.75 |
1:10.67 |
1:48.75 |
|
2:26.99 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henni Huhtamo |
1997 |
4 |
533 |
35.09 |
1:12.69 |
1:50.79 |
|
2:28.06 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nea Kolu |
1997 |
3 |
497 |
34.20 |
1:11.55 |
1:51.17 |
|
2:31.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reetta Pahkala |
1997 |
2 |
490 |
36.10 |
1:14.88 |
1:54.08 |
|
2:32.27 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea-Maria Laitervo |
1997 |
1 |
463 |
36.92 |
1:16.48 |
1:55.81 |
|
2:35.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikaela Mitjonen |
1997 |
|
450 |
36.54 |
1:16.54 |
1:57.10 |
|
2:36.58 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rosa Sahlström |
1997 |
|
437 |
36.54 |
1:17.73 |
1:59.20 |
|
2:38.15 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heidi Virtanen |
1997 |
|
431 |
37.77 |
1:17.73 |
1:58.46 |
|
2:38.86 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Krista Mettinen |
1997 |
|
430 |
37.63 |
1:18.05 |
1:59.21 |
|
2:39.06 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Satu Mäkinen |
1997 |
|
426 |
37.30 |
1:17.24 |
1:58.74 |
|
2:39.49 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tiia Nieminen |
1997 |
|
406 |
37.73 |
1:19.08 |
2:00.99 |
|
2:42.08 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:16 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
617 |
30.97 |
1:04.95 |
1:38.49 |
|
2:10.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
582 |
31.48 |
1:05.32 |
1:39.45 |
|
2:13.17 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
572 |
30.74 |
1:05.28 |
1:40.43 |
|
2:13.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
561 |
31.50 |
1:05.83 |
1:41.35 |
|
2:14.80 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
553 |
31.79 |
1:06.39 |
1:41.32 |
|
2:15.43 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Havo |
1999 |
|
549 |
31.95 |
1:06.16 |
1:41.60 |
|
2:15.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Ryöti |
1999 |
|
540 |
31.46 |
1:05.50 |
1:41.38 |
|
2:16.49 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alma Lumio |
1999 |
|
538 |
31.33 |
1:05.85 |
1:41.72 |
|
2:16.70 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Falk |
1999 |
|
538 |
31.21 |
1:06.40 |
1:42.78 |
|
2:16.71 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
511 |
32.18 |
1:07.39 |
1:43.74 |
|
2:19.06 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Syrjälä |
1999 |
|
506 |
32.14 |
1:07.41 |
1:43.65 |
|
2:19.49 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
492 |
32.23 |
1:07.39 |
1:44.02 |
|
2:20.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Kazi |
1999 |
|
479 |
32.93 |
1:09.18 |
1:46.30 |
|
2:22.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
475 |
32.39 |
1:08.18 |
1:45.26 |
|
2:22.49 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rebekka Holma |
1999 |
|
449 |
32.48 |
1:09.16 |
1:47.49 |
|
2:25.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
643 |
30.78 |
1:03.52 |
1:36.01 |
|
2:08.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Kurttila |
1998 |
|
591 |
31.10 |
1:05.09 |
1:39.63 |
|
2:12.45 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Aliklaavu |
1998 |
|
589 |
30.50 |
1:03.57 |
1:37.41 |
|
2:12.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
587 |
31.02 |
1:05.22 |
1:39.58 |
|
2:12.79 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sonja Portin |
1998 |
|
583 |
30.91 |
1:04.91 |
1:39.44 |
|
2:13.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vera Lammi |
1998 |
|
580 |
30.74 |
1:04.52 |
1:39.05 |
|
2:13.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
579 |
31.43 |
1:04.94 |
1:39.51 |
|
2:13.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
|
567 |
30.67 |
1:05.15 |
1:40.12 |
|
2:14.30 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
564 |
30.72 |
1:04.78 |
1:39.82 |
|
2:14.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Riikka Haakana |
1998 |
|
560 |
30.88 |
1:04.94 |
1:39.87 |
|
2:14.85 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katariina Pihkamäki |
1998 |
|
553 |
30.64 |
1:04.76 |
1:40.41 |
|
2:15.43 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Stenberg |
1998 |
|
545 |
30.95 |
1:05.55 |
1:41.50 |
|
2:16.11 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milla Kulmala |
1998 |
|
537 |
30.84 |
1:04.93 |
1:40.78 |
|
2:16.78 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Männikkö |
1998 |
|
531 |
30.92 |
1:05.19 |
1:41.09 |
|
2:17.26 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Aaltonen |
1998 |
|
505 |
31.88 |
1:06.65 |
1:43.25 |
|
2:19.64 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
491 |
32.02 |
1:07.50 |
1:44.54 |
|
2:20.96 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
717 |
28.81 |
1:00.20 |
1:32.30 |
|
2:04.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
686 |
29.25 |
1:00.13 |
1:32.34 |
|
2:06.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Kallio |
1997 |
|
615 |
30.23 |
1:03.15 |
1:37.27 |
|
2:10.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
601 |
29.36 |
1:02.62 |
1:37.89 |
|
2:11.75 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henni Huhtamo |
1997 |
|
589 |
31.40 |
1:05.24 |
1:39.49 |
|
2:12.61 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saima Kivimäki |
1997 |
|
586 |
30.56 |
1:03.67 |
1:38.38 |
|
2:12.87 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
585 |
31.19 |
1:04.54 |
1:39.15 |
|
2:12.91 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Kinnunen |
1997 |
|
571 |
29.80 |
1:02.46 |
1:37.45 |
|
2:14.03 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni-Maria Luoma |
1997 |
|
557 |
31.54 |
1:06.08 |
1:41.05 |
|
2:15.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helmi Lehti |
1997 |
|
545 |
31.70 |
1:06.52 |
1:42.45 |
|
2:16.09 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janita Lappi |
1997 |
|
545 |
31.32 |
1:05.57 |
1:41.04 |
|
2:16.10 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Peppi Pohjalainen |
1997 |
|
543 |
31.36 |
1:05.76 |
1:41.09 |
|
2:16.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
531 |
30.86 |
1:05.17 |
1:40.92 |
|
2:17.27 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veera Pellinen |
1997 |
|
531 |
31.76 |
1:06.65 |
1:42.83 |
|
2:17.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
516 |
31.30 |
1:06.03 |
1:42.57 |
|
2:18.60 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:29 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Rintauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
586 |
32.49 |
1:08.06 |
1:45.52 |
|
2:24.22 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Siiranen |
1998 |
|
549 |
32.85 |
1:09.79 |
1:48.33 |
|
2:27.37 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
540 |
33.38 |
1:11.26 |
1:49.79 |
|
2:28.22 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
484 |
34.55 |
1:13.21 |
1:53.30 |
|
2:33.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sampo Jokinen |
1998 |
|
480 |
34.57 |
1:12.96 |
1:53.27 |
|
2:34.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
423 |
34.85 |
1:14.48 |
1:56.80 |
|
2:40.75 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
409 |
35.89 |
1:15.81 |
1:58.51 |
|
2:42.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
406 |
36.93 |
1:18.15 |
2:00.50 |
|
2:42.90 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Svanberg |
1998 |
|
401 |
36.03 |
1:17.36 |
2:00.40 |
|
2:43.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
381 |
38.37 |
1:20.96 |
2:04.39 |
|
2:46.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
370 |
37.60 |
1:20.01 |
2:03.53 |
|
2:48.14 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miikka Willman |
1998 |
|
351 |
38.79 |
1:22.57 |
2:06.84 |
|
2:51.10 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
349 |
37.72 |
1:20.69 |
2:04.92 |
|
2:51.40 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
339 |
38.32 |
1:21.57 |
2:07.04 |
|
2:52.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
307 |
39.72 |
1:25.36 |
2:11.91 |
|
2:58.88 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:29 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:37 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Rintauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Horst |
1997 |
|
565 |
32.95 |
1:09.69 |
1:47.55 |
|
2:25.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
535 |
34.05 |
1:11.37 |
1:49.66 |
|
2:28.61 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miika Pentti |
1997 |
|
524 |
32.83 |
1:10.43 |
1:49.05 |
|
2:29.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henri Aaltonen |
1997 |
|
468 |
35.21 |
1:14.55 |
1:54.73 |
|
2:35.47 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
466 |
34.56 |
1:12.75 |
1:52.58 |
|
2:35.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
457 |
34.48 |
1:14.58 |
1:55.94 |
|
2:36.64 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
|
455 |
34.78 |
1:14.29 |
1:55.22 |
|
2:36.86 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Böckerman |
1997 |
|
454 |
34.80 |
1:13.89 |
1:55.35 |
|
2:36.97 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Turunen |
1997 |
|
448 |
35.11 |
1:15.15 |
1:56.21 |
|
2:37.71 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niki Räikkönen |
1997 |
|
437 |
34.80 |
1:13.87 |
1:55.70 |
|
2:38.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aku Luukko |
1997 |
|
436 |
35.16 |
1:14.82 |
1:56.08 |
|
2:39.17 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
427 |
35.64 |
1:16.77 |
1:57.79 |
|
2:40.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arni Siline |
1997 |
|
416 |
36.57 |
1:17.82 |
1:59.55 |
|
2:41.66 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aake Nyrhinen |
1997 |
|
410 |
35.87 |
1:16.84 |
1:59.78 |
|
2:42.49 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jaro Salo |
1997 |
|
409 |
36.53 |
1:17.57 |
1:59.46 |
|
2:42.62 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Haapala |
1997 |
|
358 |
37.00 |
1:20.49 |
2:04.74 |
|
2:49.94 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:37 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:45 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Rintauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
|
611 |
32.03 |
1:07.48 |
1:44.95 |
|
2:22.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Konsta Naumanen |
1996 |
|
599 |
32.75 |
1:09.01 |
1:46.12 |
|
2:23.12 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
578 |
33.47 |
1:10.41 |
1:47.67 |
|
2:24.90 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henri Heinonen |
1996 |
|
575 |
33.31 |
1:10.25 |
1:47.95 |
|
2:25.08 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
565 |
32.58 |
1:10.24 |
1:48.42 |
|
2:25.95 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
557 |
32.97 |
1:10.44 |
1:48.69 |
|
2:26.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
526 |
32.44 |
1:10.08 |
1:49.41 |
|
2:29.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Kiviaho |
1996 |
|
523 |
33.52 |
1:11.59 |
1:50.69 |
|
2:29.76 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marko Kaakkolammi |
1996 |
|
521 |
33.84 |
1:11.54 |
1:50.72 |
|
2:30.01 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
517 |
33.45 |
1:11.28 |
1:50.64 |
|
2:30.38 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
513 |
33.57 |
1:11.20 |
1:50.56 |
|
2:30.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Petri Lampela |
1996 |
|
464 |
34.58 |
1:15.06 |
1:55.72 |
|
2:35.90 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aleksi Ekström |
1996 |
|
437 |
35.22 |
1:15.75 |
1:57.35 |
|
2:39.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anttoni Hautamaa |
1996 |
|
427 |
35.44 |
1:15.48 |
1:57.54 |
|
2:40.19 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
399 |
34.96 |
1:16.52 |
1:59.15 |
|
2:43.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jakob Nordman |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:45 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 400m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
565 |
1:06.28 |
2:18.71 |
3:32.07 |
|
4:44.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Reini |
2000 |
|
553 |
1:06.52 |
2:18.95 |
3:32.34 |
|
4:46.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
513 |
1:10.05 |
2:26.03 |
3:40.75 |
|
4:53.39 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
513 |
1:08.64 |
2:25.16 |
3:40.84 |
|
4:53.54 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
491 |
1:09.97 |
2:26.38 |
3:42.02 |
|
4:57.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
484 |
1:11.34 |
2:27.84 |
3:45.02 |
|
4:59.24 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Roman |
2000 |
|
481 |
1:10.56 |
2:26.83 |
3:42.49 |
|
4:59.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Konkka |
2000 |
|
471 |
1:10.68 |
2:27.31 |
3:45.43 |
|
5:02.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
467 |
1:10.61 |
2:27.34 |
3:43.68 |
|
5:02.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Sahla |
2000 |
|
462 |
1:11.44 |
2:28.16 |
3:46.82 |
|
5:03.92 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Saari |
2000 |
|
461 |
1:10.73 |
2:27.80 |
3:46.66 |
|
5:04.12 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
450 |
1:10.86 |
2:28.34 |
3:47.65 |
|
5:06.55 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Rekola |
2000 |
|
450 |
1:11.92 |
2:30.96 |
3:51.08 |
|
5:06.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
444 |
1:13.07 |
2:31.92 |
3:50.79 |
|
5:07.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roosa Paukku |
2000 |
|
441 |
1:12.51 |
2:31.88 |
3:51.00 |
|
5:08.63 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
409 |
1:12.58 |
2:32.31 |
3:53.34 |
|
5:16.41 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m Vapaauinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
487 |
1:04.30 |
2:14.84 |
3:24.96 |
|
4:30.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
464 |
1:05.23 |
2:15.66 |
3:26.67 |
|
4:34.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
461 |
1:04.73 |
2:15.74 |
3:27.38 |
|
4:35.46 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonni Aho |
1999 |
|
460 |
1:04.60 |
2:15.73 |
3:27.68 |
|
4:35.67 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
439 |
1:05.13 |
2:16.50 |
3:28.93 |
|
4:40.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jere Ojakippola |
1999 |
|
437 |
1:05.05 |
2:17.05 |
3:28.99 |
|
4:40.29 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
433 |
1:04.56 |
2:16.36 |
3:29.62 |
|
4:41.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
421 |
1:06.09 |
2:18.12 |
3:30.82 |
|
4:43.89 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
414 |
1:06.52 |
2:19.58 |
3:32.50 |
|
4:45.56 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Akseli Heino |
1999 |
|
406 |
1:05.65 |
2:19.38 |
3:34.27 |
|
4:47.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
405 |
1:05.51 |
2:18.96 |
3:34.24 |
|
4:47.50 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santeri Mettälä |
1999 |
|
392 |
1:07.45 |
2:21.37 |
3:36.53 |
|
4:50.76 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
353 |
1:07.99 |
2:24.91 |
3:44.02 |
|
5:01.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jan Strömberg |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:19 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 400m Sekauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
594 |
1:14.25 |
2:35.29 |
4:02.72 |
|
5:10.60 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
551 |
1:14.64 |
2:34.76 |
4:07.79 |
|
5:18.43 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
549 |
1:11.89 |
2:35.05 |
4:06.41 |
|
5:18.75 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
544 |
1:17.76 |
2:38.08 |
4:06.58 |
|
5:19.73 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
505 |
1:13.32 |
2:35.76 |
4:12.29 |
|
5:27.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jatta Jyrämä |
1999 |
|
490 |
1:16.07 |
2:43.14 |
4:17.04 |
|
5:31.10 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
483 |
1:17.06 |
2:41.78 |
4:16.98 |
|
5:32.59 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miili Känsäkoski |
1999 |
|
482 |
1:20.75 |
2:42.04 |
4:18.90 |
|
5:33.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Tukia |
1999 |
|
468 |
1:16.18 |
2:42.58 |
4:21.18 |
|
5:36.20 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henna Syrjälä |
1999 |
|
466 |
1:18.70 |
2:43.72 |
4:20.84 |
|
5:36.73 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Valdolin |
1999 |
|
446 |
1:20.10 |
2:45.69 |
4:25.64 |
|
5:41.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenna Saario |
1999 |
|
445 |
1:17.71 |
2:44.41 |
4:25.37 |
|
5:41.88 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
432 |
1:17.95 |
2:45.39 |
4:27.48 |
|
5:45.19 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elina Pulkkinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Soininen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:47 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 400m Sekauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
600 |
1:08.99 |
2:29.07 |
3:57.79 |
|
5:09.48 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
582 |
1:09.20 |
2:30.92 |
4:01.54 |
|
5:12.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Suomio |
1998 |
|
536 |
1:13.60 |
2:34.43 |
4:06.50 |
|
5:21.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
510 |
1:16.56 |
2:37.74 |
4:13.70 |
|
5:26.78 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
509 |
1:16.76 |
2:39.15 |
4:14.90 |
|
5:26.85 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
505 |
1:17.51 |
2:38.51 |
4:15.18 |
|
5:27.81 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
493 |
1:19.97 |
2:46.05 |
4:13.13 |
|
5:30.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ada Alajääskö |
1998 |
|
482 |
1:18.24 |
2:44.30 |
4:17.53 |
|
5:32.84 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Reetta Hirvonen |
1998 |
|
475 |
1:12.18 |
2:37.35 |
4:19.32 |
|
5:34.47 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
470 |
1:17.57 |
2:44.52 |
4:21.78 |
|
5:35.67 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Tuovinen |
1998 |
|
468 |
1:16.62 |
2:41.17 |
4:19.84 |
|
5:36.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erika Lahtinen |
1998 |
|
460 |
1:15.61 |
2:48.66 |
4:24.46 |
|
5:38.20 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
455 |
1:17.05 |
2:46.22 |
4:24.26 |
|
5:39.34 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Evita Riuttanen |
1998 |
|
449 |
1:20.89 |
2:44.31 |
4:23.39 |
|
5:40.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rita Mäki-Puhtila |
1998 |
|
440 |
1:21.42 |
2:49.31 |
4:25.67 |
|
5:43.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
440 |
1:19.06 |
2:49.96 |
4:25.82 |
|
5:43.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:47 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:01 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 400m Sekauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
619 |
1:11.55 |
2:31.50 |
3:54.99 |
|
5:06.32 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
614 |
1:12.80 |
2:34.93 |
3:56.91 |
|
5:07.20 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Ylihannu |
1997 |
|
599 |
1:11.71 |
2:29.81 |
3:58.84 |
|
5:09.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Långström |
1997 |
|
564 |
1:11.80 |
2:34.94 |
4:03.91 |
|
5:15.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrika Parviainen |
1997 |
|
548 |
1:15.17 |
2:36.77 |
4:07.97 |
|
5:19.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Janina Viitanen |
1997 |
|
527 |
1:14.11 |
2:35.95 |
4:09.99 |
|
5:23.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niina Pelkonen |
1997 |
|
522 |
1:11.25 |
2:34.79 |
4:07.63 |
|
5:24.28 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Kaarto |
1997 |
|
514 |
1:16.28 |
2:41.36 |
4:11.43 |
|
5:25.79 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Tahvanainen |
1997 |
|
502 |
1:11.60 |
2:36.53 |
4:12.21 |
|
5:28.47 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
500 |
1:15.97 |
2:42.18 |
4:13.11 |
|
5:28.90 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riina Strengell |
1997 |
|
497 |
1:13.41 |
2:39.55 |
4:12.59 |
|
5:29.51 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiia Kagan |
1997 |
|
475 |
1:17.41 |
2:43.46 |
4:18.24 |
|
5:34.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Krista Mettinen |
1997 |
|
468 |
1:19.96 |
2:43.27 |
4:19.27 |
|
5:36.17 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
460 |
1:16.64 |
2:43.86 |
4:25.00 |
|
5:38.14 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Kolu |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:01 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Vapaauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 100m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:10 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Perhosuinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Perhosuinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
390 |
30.55 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
377 |
31.70 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Nieminen |
1999 |
|
373 |
31.44 |
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
355 |
30.78 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
347 |
31.68 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
332 |
31.93 |
|
|
|
1:10.02 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
327 |
32.19 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valtteri Väisänen |
1999 |
|
323 |
32.23 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
319 |
33.25 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miika Nurmi |
1999 |
|
319 |
32.93 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Kaikkonen |
1999 |
|
305 |
33.41 |
|
|
|
1:12.04 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Helin |
1999 |
|
284 |
35.37 |
|
|
|
1:13.78 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aaron Joki |
1999 |
|
276 |
33.30 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
259 |
34.47 |
|
|
|
1:16.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matti Salán |
1999 |
|
253 |
34.30 |
|
|
|
1:16.65 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Rintauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Rintauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:51 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 100m Rintauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:51 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 4X100m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:10 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 4X100m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
08 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:16 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:06 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 200m Sekauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Kylmänen |
1998 |
|
516 |
29.90 |
1:06.77 |
1:45.87 |
|
2:17.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
507 |
30.00 |
1:06.51 |
1:46.74 |
|
2:18.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
506 |
30.05 |
1:05.60 |
1:46.90 |
|
2:18.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Herva |
1998 |
|
500 |
29.90 |
1:05.06 |
1:45.43 |
|
2:18.73 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
472 |
29.96 |
1:07.78 |
1:46.86 |
|
2:21.37 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sampo Jokinen |
1998 |
|
449 |
32.44 |
1:09.88 |
1:49.60 |
|
2:23.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaius Kejonen |
1998 |
|
438 |
32.33 |
1:09.14 |
1:49.72 |
|
2:24.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Koski |
1998 |
|
431 |
30.27 |
1:08.14 |
1:53.05 |
|
2:25.75 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
427 |
33.09 |
1:11.20 |
1:51.66 |
|
2:26.14 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
427 |
31.02 |
1:09.84 |
1:52.45 |
|
2:26.17 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
425 |
32.03 |
1:09.08 |
1:52.01 |
|
2:26.47 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
391 |
33.65 |
38.32 |
1:13.41 |
|
2:30.56 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jan Rif |
1998 |
|
388 |
32.19 |
1:13.48 |
1:57.62 |
|
2:30.93 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jami Kuosmanen |
1998 |
|
388 |
33.65 |
1:12.74 |
1:57.26 |
|
2:30.96 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
369 |
33.64 |
1:14.13 |
1:57.44 |
|
2:33.50 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
354 |
35.85 |
1:15.89 |
1:59.25 |
|
2:35.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:06 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 200m Sekauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
600 |
28.23 |
1:01.10 |
1:39.70 |
|
2:10.50 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
583 |
27.74 |
1:01.56 |
1:40.73 |
|
2:11.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Horst |
1997 |
|
560 |
29.95 |
1:05.17 |
1:42.46 |
|
2:13.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
558 |
29.23 |
1:02.24 |
1:41.73 |
|
2:13.74 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
542 |
29.03 |
1:02.70 |
1:42.03 |
|
2:15.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
525 |
29.67 |
1:03.31 |
1:44.09 |
|
2:16.43 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juhana Autti |
1997 |
|
496 |
30.37 |
1:05.09 |
1:47.04 |
|
2:19.09 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pietari Virta |
1997 |
|
489 |
29.99 |
1:04.84 |
1:47.65 |
|
2:19.74 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miika Pentti |
1997 |
|
469 |
30.13 |
1:07.92 |
1:47.26 |
|
2:21.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henri Hellström |
1997 |
|
439 |
30.97 |
1:07.14 |
1:51.38 |
|
2:24.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Yritys |
1997 |
|
429 |
31.59 |
1:08.49 |
1:52.46 |
|
2:25.97 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Zimmermann |
1997 |
|
428 |
31.88 |
1:08.86 |
1:52.71 |
|
2:26.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Patrik Uotila |
1997 |
|
424 |
31.37 |
1:10.27 |
1:54.69 |
|
2:26.54 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roni Lahtinen |
1997 |
|
421 |
30.05 |
1:08.54 |
1:51.78 |
|
2:26.89 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ville Haapala |
1997 |
|
390 |
31.14 |
1:11.30 |
1:55.30 |
|
2:30.65 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaro Salo |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:22 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 200m Sekauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
|
620 |
28.49 |
59.91 |
1:37.35 |
|
2:09.10 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
603 |
29.10 |
1:02.78 |
1:39.50 |
|
2:10.28 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
593 |
28.50 |
1:01.46 |
1:39.73 |
|
2:11.06 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Soini |
1996 |
|
580 |
29.93 |
1:04.15 |
1:42.28 |
|
2:12.01 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
566 |
29.58 |
1:04.37 |
1:42.37 |
|
2:13.07 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
559 |
29.62 |
1:03.36 |
1:40.33 |
|
2:13.60 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vladislav Vorobiev |
1996 |
|
538 |
29.43 |
1:03.91 |
1:43.30 |
|
2:15.35 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
525 |
29.70 |
1:03.34 |
1:43.83 |
|
2:16.42 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Niemi |
1996 |
|
525 |
30.06 |
1:05.63 |
1:43.78 |
|
2:16.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
|
515 |
29.83 |
1:05.55 |
1:45.77 |
|
2:17.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
491 |
29.47 |
1:04.97 |
1:44.89 |
|
2:19.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miika Nuorinko |
1996 |
|
480 |
28.14 |
1:04.85 |
1:45.78 |
|
2:20.60 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marko Kaakkolammi |
1996 |
|
462 |
29.87 |
1:08.84 |
1:47.52 |
|
2:22.35 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
452 |
30.83 |
1:06.87 |
1:49.12 |
|
2:23.41 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tim Kontturi |
1996 |
|
441 |
31.80 |
1:09.04 |
1:52.36 |
|
2:24.65 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
434 |
30.97 |
1:08.06 |
1:50.68 |
|
2:25.41 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:22 |
|
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:28 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m Selkäuinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:28 |
|
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:33 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 100m Selkäuinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:33 |
|
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:39 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 100m Selkäuinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:39 |
|
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 100m Selkäuinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:59 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 100m Selkäuinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:59 |
|
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 100mPerhosuinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 100mPerhosuinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:11 |
|
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:48 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 100mPerhosuinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:48 |
|
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 59 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:47 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 200m Perhosuint T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
480 |
33.05 |
1:10.97 |
1:52.58 |
|
2:34.30 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
468 |
34.34 |
1:13.35 |
1:53.82 |
|
2:35.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
446 |
33.64 |
1:13.09 |
1:54.39 |
|
2:38.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inka Aaltonen |
1999 |
|
423 |
34.36 |
1:13.94 |
1:56.31 |
|
2:40.93 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
394 |
35.23 |
1:17.34 |
2:01.26 |
|
2:44.71 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
394 |
35.22 |
1:16.72 |
2:00.43 |
|
2:44.78 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
387 |
35.03 |
1:17.31 |
2:02.21 |
|
2:45.80 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jatta Jyrämä |
1999 |
|
386 |
35.41 |
1:17.44 |
2:00.70 |
|
2:45.88 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
378 |
35.61 |
1:17.33 |
2:01.16 |
|
2:47.06 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Tukia |
1999 |
|
372 |
34.45 |
1:16.24 |
2:02.11 |
|
2:48.00 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
359 |
33.71 |
1:15.22 |
2:01.49 |
|
2:49.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Syrjälä |
1999 |
|
347 |
37.38 |
1:20.92 |
2:07.05 |
|
2:51.82 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
347 |
37.82 |
1:20.06 |
2:05.52 |
|
2:51.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
338 |
35.27 |
1:18.28 |
2:04.51 |
|
2:53.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helene Helo |
1999 |
|
322 |
36.11 |
1:19.00 |
2:06.34 |
|
2:56.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Angelva |
1999 |
|
302 |
37.34 |
1:22.42 |
2:10.39 |
|
2:59.99 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:47 |
|
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 60 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:47 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 200m Perhosuint T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
566 |
32.42 |
1:09.07 |
1:46.35 |
|
2:25.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Turunen |
1998 |
|
544 |
32.32 |
1:10.65 |
1:49.87 |
|
2:27.93 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
504 |
32.26 |
1:10.72 |
1:50.42 |
|
2:31.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasmin Ruohonen |
1998 |
|
442 |
33.19 |
1:13.01 |
1:55.94 |
|
2:38.61 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Lahtinen |
1998 |
|
437 |
35.45 |
1:15.57 |
1:57.39 |
|
2:39.14 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
437 |
33.43 |
1:11.88 |
1:54.08 |
|
2:39.18 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Potkonen |
1998 |
|
431 |
34.32 |
1:13.98 |
1:56.46 |
|
2:39.84 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
431 |
33.92 |
1:14.61 |
1:57.56 |
|
2:39.93 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
418 |
34.50 |
1:14.52 |
1:56.78 |
|
2:41.50 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Hirvonen |
1998 |
|
410 |
33.89 |
1:13.65 |
1:56.87 |
|
2:42.53 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
405 |
35.17 |
1:16.95 |
2:00.19 |
|
2:43.20 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Kainulainen |
1998 |
|
401 |
34.13 |
1:15.31 |
1:59.00 |
|
2:43.79 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
346 |
35.84 |
1:19.50 |
2:05.84 |
|
2:52.02 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Niemikotka |
1998 |
|
308 |
38.25 |
1:21.99 |
2:09.38 |
|
2:58.81 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Suomio |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:47 |
|
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 61 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 200m Perhosuint T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
529 |
33.96 |
1:11.12 |
1:49.66 |
|
2:29.33 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senna Mäki |
1997 |
|
509 |
33.17 |
1:11.30 |
1:51.17 |
|
2:31.31 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niina Pelkonen |
1997 |
|
505 |
32.45 |
1:10.20 |
1:50.08 |
|
2:31.66 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
490 |
32.88 |
1:11.52 |
1:52.31 |
|
2:33.19 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
485 |
32.42 |
1:10.90 |
1:51.89 |
|
2:33.76 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Tahvanainen |
1997 |
|
481 |
32.99 |
1:12.03 |
1:52.45 |
|
2:34.14 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viivi Iivari |
1997 |
|
460 |
34.26 |
1:15.46 |
1:57.24 |
|
2:36.45 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Ylihannu |
1997 |
|
433 |
34.82 |
1:14.70 |
1:56.86 |
|
2:39.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
375 |
34.35 |
1:16.09 |
2:01.03 |
|
2:47.56 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vivianne Lauslahti |
1997 |
|
371 |
36.11 |
1:18.62 |
2:02.72 |
|
2:48.11 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roosa Hyypiä |
1997 |
|
343 |
34.69 |
1:17.89 |
2:04.66 |
|
2:52.56 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Krista Mettinen |
1997 |
|
316 |
38.04 |
1:22.78 |
2:09.58 |
|
2:57.27 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matleena Kolu |
1997 |
|
286 |
35.38 |
1:19.90 |
2:10.35 |
|
3:03.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marika Kajander |
1997 |
|
264 |
38.27 |
1:25.27 |
2:16.88 |
|
3:08.17 |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Långström |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Kolu |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 62 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 200m Selkäuinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Deny Belaic |
1998 |
|
509 |
31.44 |
1:05.35 |
1:39.58 |
|
2:12.93 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
459 |
31.51 |
1:05.68 |
1:40.67 |
|
2:17.53 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Vihervaara |
1998 |
|
441 |
32.56 |
1:07.00 |
1:43.39 |
|
2:19.40 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
440 |
32.25 |
1:07.01 |
1:43.81 |
|
2:19.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Herva |
1998 |
|
426 |
32.48 |
1:07.56 |
1:44.58 |
|
2:21.05 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Kansanaho |
1998 |
|
407 |
32.80 |
1:09.11 |
1:47.03 |
|
2:23.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilari Koskimies |
1998 |
|
378 |
34.04 |
1:10.67 |
1:49.29 |
|
2:26.75 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miikka Willman |
1998 |
|
375 |
35.02 |
1:12.29 |
1:49.96 |
|
2:27.11 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Santeri Keränen |
1998 |
|
364 |
34.74 |
1:12.20 |
1:50.11 |
|
2:28.57 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias Rohtmets |
1998 |
|
363 |
33.70 |
1:11.72 |
1:50.63 |
|
2:28.72 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
343 |
34.45 |
1:13.08 |
1:52.76 |
|
2:31.54 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joni Hemminki |
1998 |
|
339 |
35.07 |
1:13.13 |
1:52.48 |
|
2:32.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
333 |
34.75 |
1:14.06 |
1:53.74 |
|
2:33.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Samu Kallio |
1998 |
|
329 |
35.78 |
1:14.98 |
1:54.76 |
|
2:33.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joonas Kotiranta |
1998 |
|
324 |
36.52 |
1:15.44 |
1:54.83 |
|
2:34.50 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 63 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 200m Selkäuinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannes Väre |
1997 |
|
579 |
29.08 |
1:01.34 |
1:34.63 |
|
2:07.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
565 |
29.32 |
1:01.34 |
1:35.50 |
|
2:08.38 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
495 |
31.31 |
1:05.51 |
1:40.07 |
|
2:14.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Haanpää |
1997 |
|
489 |
31.38 |
1:05.31 |
1:39.69 |
|
2:14.68 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niki Räikkönen |
1997 |
|
457 |
31.49 |
1:06.52 |
1:41.93 |
|
2:17.73 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Vainio |
1997 |
|
455 |
31.42 |
1:06.64 |
1:42.61 |
|
2:18.00 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juhana Autti |
1997 |
|
449 |
31.91 |
1:06.83 |
1:42.80 |
|
2:18.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
441 |
30.86 |
1:06.69 |
1:44.40 |
|
2:19.37 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henri Hellström |
1997 |
|
432 |
32.92 |
1:08.26 |
1:44.52 |
|
2:20.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juuso Seppä |
1997 |
|
418 |
32.85 |
1:08.17 |
1:45.04 |
|
2:21.91 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Remi Tolppala |
1997 |
|
414 |
33.02 |
1:08.96 |
1:45.79 |
|
2:22.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Kotomäki |
1997 |
|
389 |
32.40 |
1:09.92 |
1:48.22 |
|
2:25.40 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aku Luukko |
1997 |
|
380 |
34.57 |
1:10.89 |
1:48.24 |
|
2:26.52 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskari Mäkinen |
1997 |
|
361 |
34.80 |
1:11.53 |
1:49.97 |
|
2:28.99 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Suova |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 64 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 200m Selkäuinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
560 |
30.37 |
1:03.51 |
1:36.29 |
|
2:08.70 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
551 |
30.95 |
1:03.91 |
1:37.13 |
|
2:09.44 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Soini |
1996 |
|
534 |
31.22 |
1:04.28 |
1:37.62 |
|
2:10.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
501 |
31.60 |
1:05.35 |
1:39.37 |
|
2:13.63 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jimmy Nyberg |
1996 |
|
461 |
32.08 |
1:06.85 |
1:42.38 |
|
2:17.33 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
399 |
32.65 |
1:09.05 |
1:46.79 |
|
2:24.08 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petri Lampela |
1996 |
|
397 |
33.20 |
1:09.59 |
1:47.46 |
|
2:24.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
394 |
33.91 |
1:10.42 |
1:47.16 |
|
2:24.73 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Blankenstein |
1996 |
|
363 |
33.79 |
1:11.52 |
1:50.73 |
|
2:28.74 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nestori Koskinen |
1996 |
|
354 |
33.01 |
1:10.16 |
1:50.04 |
|
2:29.94 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pietu Kinnunen |
1996 |
|
333 |
35.17 |
1:13.41 |
1:53.33 |
|
2:33.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matti Ala-Hynnilä |
1996 |
|
325 |
33.51 |
1:12.25 |
1:53.29 |
|
2:34.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemeli Peltonen |
1996 |
|
313 |
34.14 |
1:12.31 |
1:54.12 |
|
2:36.27 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jesse Viljanen |
1996 |
|
270 |
37.44 |
1:19.06 |
2:01.84 |
|
2:44.08 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Karm |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Lappalainen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 65 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:31 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 65, 4X100m Sekauinti T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:31 |
|
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 66 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:43 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 66, 4X100m Sekauinti P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:43 |
|
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 67 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 67, 200m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Hatunen |
1998 |
|
566 |
27.78 |
58.21 |
1:29.53 |
|
2:00.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
533 |
27.83 |
58.63 |
1:30.54 |
|
2:02.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Salminen |
1998 |
|
517 |
28.95 |
1:00.52 |
1:32.94 |
|
2:03.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Deny Belaic |
1998 |
|
512 |
28.39 |
59.17 |
1:31.86 |
|
2:04.20 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Koski |
1998 |
|
503 |
28.45 |
1:00.79 |
1:33.48 |
|
2:04.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
501 |
29.48 |
1:01.27 |
1:33.67 |
|
2:05.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Severi Lieto |
1998 |
|
474 |
29.68 |
1:02.75 |
1:36.00 |
|
2:07.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alari Pakarinen |
1998 |
|
472 |
29.72 |
1:01.51 |
1:35.25 |
|
2:07.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jan Rif |
1998 |
|
470 |
29.17 |
1:01.69 |
1:35.39 |
|
2:07.78 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miikka Kylmänen |
1998 |
|
465 |
29.40 |
1:00.64 |
1:33.39 |
|
2:08.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
458 |
28.84 |
1:01.26 |
1:35.66 |
|
2:08.89 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Perttu Korhonen |
1998 |
|
455 |
28.86 |
1:01.24 |
1:35.64 |
|
2:09.18 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Atte Kansanaho |
1998 |
|
455 |
29.54 |
1:03.01 |
1:36.58 |
|
2:09.23 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Ingelin |
1998 |
|
455 |
29.22 |
1:01.59 |
1:35.34 |
|
2:09.23 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
450 |
29.48 |
1:02.77 |
1:37.39 |
|
2:09.72 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 68 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 68, 200m Vapaauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
591 |
27.82 |
57.85 |
1:28.60 |
|
1:58.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
587 |
27.52 |
57.88 |
1:28.75 |
|
1:58.71 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
549 |
27.61 |
58.31 |
1:29.95 |
|
2:01.33 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
548 |
28.09 |
58.80 |
1:30.02 |
|
2:01.40 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Haanpää |
1997 |
|
545 |
28.02 |
58.87 |
1:30.50 |
|
2:01.66 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pietari Virta |
1997 |
|
539 |
28.32 |
59.23 |
1:30.71 |
|
2:02.14 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pontus Kaisti |
1997 |
|
523 |
28.47 |
59.63 |
1:31.57 |
|
2:03.33 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Soini |
1997 |
|
521 |
28.92 |
1:00.17 |
1:32.83 |
|
2:03.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
507 |
29.30 |
1:01.10 |
1:32.97 |
|
2:04.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Kotomäki |
1997 |
|
504 |
27.80 |
1:00.02 |
1:33.13 |
|
2:04.90 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juhana Autti |
1997 |
|
504 |
29.98 |
1:02.33 |
1:33.68 |
|
2:04.90 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jaakko Löyttyniemi |
1997 |
|
500 |
28.58 |
59.89 |
1:32.17 |
|
2:05.24 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janne Rissanen |
1997 |
|
475 |
28.84 |
1:00.82 |
1:34.65 |
|
2:07.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Toni Meriläinen |
1997 |
|
475 |
28.85 |
1:01.05 |
1:34.69 |
|
2:07.38 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Lohiniva |
1997 |
|
468 |
29.30 |
1:02.10 |
1:35.38 |
|
2:08.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Esa Paavilainen |
1997 |
|
466 |
28.75 |
1:01.58 |
1:35.03 |
|
2:08.14 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 69 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:18 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 69, 200m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
617 |
27.90 |
57.45 |
1:26.99 |
|
1:56.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
586 |
27.40 |
57.57 |
1:28.28 |
|
1:58.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
584 |
28.36 |
58.51 |
1:29.00 |
|
1:58.90 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladislav Vorobiev |
1996 |
|
565 |
28.52 |
58.87 |
1:30.27 |
|
2:00.19 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
545 |
28.64 |
59.93 |
1:32.20 |
|
2:01.64 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Liitti |
1996 |
|
544 |
29.01 |
1:00.17 |
1:31.19 |
|
2:01.74 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Joronen |
1996 |
|
538 |
28.04 |
59.03 |
1:30.70 |
|
2:02.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joni Kitinoja |
1996 |
|
534 |
28.26 |
58.98 |
1:30.92 |
|
2:02.46 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mitja Hyytiäinen |
1996 |
|
528 |
27.90 |
59.03 |
1:31.15 |
|
2:02.97 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Ihalainen |
1996 |
|
518 |
28.56 |
59.93 |
1:31.94 |
|
2:03.74 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jeremias Kuivalainen |
1996 |
|
503 |
27.90 |
59.38 |
1:32.69 |
|
2:04.96 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santeri Pigg |
1996 |
|
498 |
28.65 |
1:00.25 |
1:32.83 |
|
2:05.36 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
495 |
28.07 |
59.55 |
1:31.60 |
|
2:05.66 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tim Kontturi |
1996 |
|
483 |
28.96 |
1:00.54 |
1:33.24 |
|
2:06.61 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Manu Joronen |
1996 |
|
472 |
28.28 |
1:00.89 |
1:34.61 |
|
2:07.63 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:18 |
|
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 70 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:27 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 70, 200m Rintauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
574 |
37.07 |
1:18.39 |
2:00.32 |
|
2:41.89 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Moona Koski |
1999 |
|
567 |
37.83 |
1:18.72 |
2:01.10 |
|
2:42.60 |
|
|
Vuoksen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
529 |
37.93 |
1:20.90 |
2:04.71 |
|
2:46.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sini Koivu |
1999 |
|
520 |
37.32 |
1:19.74 |
2:03.10 |
|
2:47.37 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
501 |
37.88 |
1:20.84 |
2:05.50 |
|
2:49.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
491 |
38.83 |
1:21.97 |
2:07.11 |
|
2:50.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Räisänen |
1999 |
|
488 |
37.27 |
1:21.52 |
2:06.70 |
|
2:50.93 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Korva |
1999 |
|
463 |
40.69 |
1:25.93 |
2:10.28 |
|
2:54.01 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
456 |
39.56 |
1:23.91 |
2:09.20 |
|
2:54.81 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
449 |
37.97 |
1:22.28 |
2:09.13 |
|
2:55.76 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
440 |
40.36 |
1:26.33 |
2:12.01 |
|
2:56.95 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanna Suova |
1999 |
|
432 |
40.51 |
1:25.81 |
2:11.90 |
|
2:58.07 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
412 |
41.00 |
1:26.56 |
2:13.44 |
|
3:00.83 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henni Känkänen |
1999 |
|
406 |
40.49 |
1:26.20 |
2:14.31 |
|
3:01.73 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kiia Korsu |
1999 |
|
400 |
40.83 |
1:26.26 |
2:14.21 |
|
3:02.60 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kaisa Vulli |
1999 |
|
377 |
41.75 |
1:28.82 |
2:17.32 |
|
3:06.23 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:27 |
|
Tulokset Laji 71 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 71 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:36 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 71, 200m Rintauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
615 |
36.63 |
1:16.57 |
1:57.90 |
|
2:38.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sanni Ikonen |
1998 |
|
613 |
36.61 |
1:17.23 |
1:58.36 |
|
2:38.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minni Kotka |
1998 |
|
575 |
37.11 |
1:17.78 |
1:59.43 |
|
2:41.85 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Mäkelä |
1998 |
|
513 |
38.55 |
1:21.50 |
2:05.28 |
|
2:48.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Raiski |
1998 |
|
513 |
38.66 |
1:20.47 |
2:03.65 |
|
2:48.07 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
510 |
37.56 |
1:20.94 |
2:04.97 |
|
2:48.41 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
508 |
38.80 |
1:22.11 |
2:05.86 |
|
2:48.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ninni Luoma |
1998 |
|
506 |
37.96 |
1:21.16 |
2:04.86 |
|
2:48.90 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Potkonen |
1998 |
|
494 |
38.39 |
1:20.98 |
2:05.44 |
|
2:50.23 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nora Vihervuori |
1998 |
|
484 |
38.64 |
1:22.42 |
2:06.69 |
|
2:51.34 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Satu-Lotta Pitko |
1998 |
|
472 |
39.12 |
1:22.85 |
2:07.56 |
|
2:52.82 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aura Lehtonen |
1998 |
|
458 |
37.46 |
1:21.53 |
2:07.61 |
|
2:54.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Metsämäki |
1998 |
|
454 |
39.40 |
1:24.10 |
2:09.45 |
|
2:55.13 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erika Lahtinen |
1998 |
|
452 |
41.17 |
1:25.93 |
2:10.72 |
|
2:55.29 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
423 |
40.05 |
1:25.65 |
2:12.28 |
|
2:59.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aada Illikainen |
1998 |
|
419 |
40.09 |
1:24.61 |
2:11.41 |
|
2:59.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:36 |
|
Tulokset Laji 72 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 72 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:47 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 72, 200m Rintauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
|
702 |
34.74 |
1:13.72 |
1:53.35 |
|
2:31.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
609 |
35.88 |
1:15.92 |
1:57.82 |
|
2:38.72 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sonja Rajakangas |
1997 |
|
572 |
36.31 |
1:17.66 |
2:00.22 |
|
2:42.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Karvosenoja |
1997 |
|
554 |
35.81 |
1:18.11 |
2:01.80 |
|
2:43.84 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Louhevaara |
1997 |
|
520 |
37.28 |
1:18.98 |
2:02.44 |
|
2:47.33 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Ylihannu |
1997 |
|
518 |
37.97 |
1:19.91 |
2:03.59 |
|
2:47.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Siiskonen |
1997 |
|
515 |
35.41 |
1:18.02 |
2:02.82 |
|
2:47.85 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Riina Strengell |
1997 |
|
511 |
37.31 |
1:20.48 |
2:03.78 |
|
2:48.37 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Kaarto |
1997 |
|
509 |
38.02 |
1:21.31 |
2:05.36 |
|
2:48.54 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
508 |
37.03 |
1:19.52 |
2:03.59 |
|
2:48.69 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lotta Ruhala |
1997 |
|
494 |
38.22 |
1:22.07 |
2:06.94 |
|
2:50.26 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maija Hirvo |
1997 |
|
474 |
38.29 |
1:22.31 |
2:07.29 |
|
2:52.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiia Kagan |
1997 |
|
457 |
38.91 |
1:23.38 |
2:09.31 |
|
2:54.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilona Rämä |
1997 |
|
454 |
38.77 |
1:23.14 |
2:09.22 |
|
2:55.08 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katariina Kunnari |
1997 |
|
441 |
39.17 |
1:23.76 |
2:09.85 |
|
2:56.83 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
440 |
39.72 |
1:24.71 |
2:11.04 |
|
2:56.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:47 |
|
Tulokset Laji 73 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 73 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 73, 400m Sekauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
524 |
1:08.09 |
2:22.87 |
3:44.93 |
|
4:52.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
513 |
1:06.20 |
2:24.22 |
3:48.39 |
|
4:54.09 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Herva |
1998 |
|
489 |
1:07.18 |
2:22.80 |
3:47.34 |
|
4:58.86 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
477 |
1:09.28 |
2:28.39 |
3:50.59 |
|
5:01.49 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henrik Häkkinen |
1998 |
|
443 |
1:09.31 |
2:28.46 |
3:58.61 |
|
5:08.87 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Kuosmanen |
1998 |
|
433 |
1:14.23 |
2:32.60 |
4:01.30 |
|
5:11.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
407 |
1:09.57 |
2:31.58 |
4:06.73 |
|
5:17.75 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samu Kallio |
1998 |
|
400 |
1:16.65 |
2:36.68 |
4:10.19 |
|
5:19.69 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miikka Willman |
1998 |
|
395 |
1:17.65 |
2:37.81 |
4:07.36 |
|
5:20.85 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
389 |
1:16.31 |
2:39.38 |
4:08.93 |
|
5:22.65 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
383 |
1:18.58 |
2:43.50 |
4:15.07 |
|
5:24.26 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Aurala |
1998 |
|
366 |
1:13.90 |
2:36.54 |
4:11.74 |
|
5:29.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joni Hemminki |
1998 |
|
349 |
1:17.56 |
2:40.10 |
4:20.79 |
|
5:34.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Topi Puurunen |
1998 |
|
345 |
1:17.28 |
2:43.60 |
4:20.90 |
|
5:35.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jani Kiesiläinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:11 |
|
Tulokset Laji 74 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 74 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 74, 400m Sekauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
610 |
1:01.61 |
2:12.63 |
3:33.48 |
|
4:37.66 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannes Väre |
1997 |
|
588 |
1:03.51 |
2:13.35 |
3:36.89 |
|
4:41.10 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
576 |
1:04.50 |
2:15.66 |
3:35.93 |
|
4:42.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Horst |
1997 |
|
573 |
1:05.89 |
2:19.59 |
3:37.58 |
|
4:43.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
552 |
1:04.86 |
2:17.05 |
3:39.09 |
|
4:47.02 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskari Soini |
1997 |
|
488 |
1:06.33 |
2:22.73 |
3:52.31 |
|
4:59.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemil Varho |
1997 |
|
474 |
1:02.98 |
2:20.61 |
3:53.06 |
|
5:02.11 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henri Hellström |
1997 |
|
454 |
1:08.06 |
2:24.77 |
3:57.28 |
|
5:06.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matias Yritys |
1997 |
|
441 |
1:10.27 |
2:27.71 |
4:00.61 |
|
5:09.47 |
|
|
Simmis Hyvinge-Hyvinkää |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Turunen |
1997 |
|
439 |
1:11.48 |
2:30.44 |
3:58.03 |
|
5:09.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
425 |
1:15.71 |
2:38.42 |
4:02.51 |
|
5:13.18 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Leo Renman |
1997 |
|
374 |
1:13.24 |
2:38.44 |
4:11.54 |
|
5:26.73 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
|
325 |
1:16.81 |
2:45.63 |
4:23.02 |
|
5:42.66 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Yli-Kleemola |
1997 |
|
305 |
1:18.97 |
2:48.92 |
4:32.66 |
|
5:49.74 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rio Koskelo |
1997 |
|
283 |
1:20.31 |
2:51.77 |
4:36.74 |
|
5:58.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sampo Heiliö |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kotkan Vesi-Veikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 75 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 75 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 75, 400m Sekauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksanteri Järvinen |
1996 |
|
602 |
1:04.19 |
2:11.99 |
3:32.24 |
|
4:38.85 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
588 |
1:05.47 |
2:19.87 |
3:39.25 |
|
4:41.03 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Soini |
1996 |
|
584 |
1:06.77 |
2:18.24 |
3:39.71 |
|
4:41.78 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
576 |
1:03.27 |
2:17.08 |
3:34.92 |
|
4:43.12 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
534 |
1:06.86 |
2:20.61 |
3:43.68 |
|
4:50.32 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
532 |
1:04.92 |
2:22.29 |
3:42.77 |
|
4:50.67 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
|
512 |
1:06.31 |
2:24.23 |
3:48.28 |
|
4:54.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Ekström |
1996 |
|
495 |
1:07.81 |
2:26.21 |
3:51.05 |
|
4:57.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Petri Lampela |
1996 |
|
442 |
1:12.93 |
2:34.42 |
4:00.64 |
|
5:09.15 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sakari Levola |
1996 |
|
435 |
1:11.73 |
2:32.77 |
4:03.62 |
|
5:10.75 |
|
|
Porin Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ossi Airaksinen |
1996 |
|
432 |
1:10.79 |
2:31.78 |
4:01.54 |
|
5:11.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niko Blankenstein |
1996 |
|
424 |
1:12.88 |
2:33.31 |
4:02.87 |
|
5:13.59 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samu Hanhela |
1996 |
|
413 |
1:11.03 |
2:33.24 |
4:03.65 |
|
5:16.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anton Kallio |
1996 |
|
366 |
1:08.98 |
2:34.40 |
4:15.48 |
|
5:29.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Kiviaho |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 76 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 76 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:45 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 76, 100m Vapaauinti T13, Loppukilpailut 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:45 |
|
Tulokset Laji 77 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 77 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 77, 100m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 78 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 78 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:54 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 78, 100m Vapaauinti T15, Loppukilpailut 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:54 |
|
Tulokset Laji 79 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 79 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 79, 200m Sekauinti P13, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Nieminen |
1999 |
|
452 |
31.44 |
1:08.37 |
1:51.16 |
|
2:23.48 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
441 |
31.28 |
1:08.43 |
1:51.10 |
|
2:24.63 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
419 |
34.45 |
1:11.32 |
1:53.66 |
|
2:27.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonni Aho |
1999 |
|
401 |
32.89 |
1:11.46 |
1:55.50 |
|
2:29.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
398 |
31.71 |
1:09.78 |
1:53.98 |
|
2:29.65 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saku Laakkonen |
1999 |
|
395 |
31.45 |
1:10.39 |
1:56.50 |
|
2:30.03 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
384 |
31.61 |
1:10.90 |
1:56.30 |
|
2:31.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
381 |
31.80 |
1:10.45 |
1:55.15 |
|
2:31.91 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Ojakippola |
1999 |
|
379 |
33.49 |
1:12.54 |
1:57.64 |
|
2:32.05 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
376 |
33.18 |
1:12.30 |
1:57.39 |
|
2:32.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Akseli Heino |
1999 |
|
359 |
32.60 |
1:10.71 |
1:59.74 |
|
2:34.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
349 |
32.82 |
1:12.63 |
1:59.83 |
|
2:36.35 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
345 |
34.02 |
1:16.45 |
2:00.78 |
|
2:36.92 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aukusti Ylitervo |
1999 |
|
345 |
33.53 |
1:16.77 |
1:59.71 |
|
2:36.99 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
342 |
34.15 |
1:14.83 |
2:00.87 |
|
2:37.40 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Patrik Jantunen |
1999 |
|
314 |
33.75 |
1:15.54 |
2:03.55 |
|
2:41.93 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 80 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 80 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 80, 200m Sekauinti T12, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
573 |
31.54 |
1:10.75 |
1:54.42 |
|
2:29.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Reini |
2000 |
|
555 |
33.69 |
1:13.78 |
1:56.75 |
|
2:31.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
496 |
34.12 |
1:15.60 |
2:00.85 |
|
2:37.41 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
492 |
35.33 |
1:16.97 |
2:02.22 |
|
2:37.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Aalto |
2000 |
|
491 |
34.65 |
1:17.44 |
2:03.79 |
|
2:37.91 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
490 |
35.40 |
1:16.24 |
2:00.25 |
|
2:38.07 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Lumio |
2000 |
|
489 |
34.45 |
1:16.49 |
2:01.43 |
|
2:38.12 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Sahla |
2000 |
|
488 |
33.60 |
1:13.89 |
2:01.44 |
|
2:38.29 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
486 |
34.35 |
1:15.28 |
2:03.39 |
|
2:38.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Roman |
2000 |
|
483 |
34.23 |
1:15.20 |
2:04.17 |
|
2:38.86 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
441 |
34.46 |
1:16.31 |
2:04.76 |
|
2:43.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Saari |
2000 |
|
434 |
35.83 |
1:19.35 |
2:05.94 |
|
2:44.53 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
432 |
35.07 |
1:18.95 |
2:07.60 |
|
2:44.78 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
431 |
35.56 |
1:18.13 |
2:07.09 |
|
2:44.98 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henni Kangas-Kärki |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:10 |
|
Tulokset Laji 81 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 81 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:15 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 81, 100m Rintauinti P14, Loppukilpailut 14 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:15 |
|
Tulokset Laji 82 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 82 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 82, 100m Rintauinti P15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miika Pentti |
1997 |
|
562 |
31.44 |
|
|
|
1:07.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Horst |
1997 |
|
522 |
33.18 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
514 |
32.57 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niki Räikkönen |
1997 |
|
494 |
32.86 |
|
|
|
1:10.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikael Laakso |
1997 |
|
479 |
33.00 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
|
469 |
33.61 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Aaltonen |
1997 |
|
457 |
33.91 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuli Korpi |
1997 |
|
448 |
33.20 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Kurronen |
1997 |
|
445 |
33.94 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jere Turunen |
1997 |
|
429 |
34.56 |
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aku Luukko |
1997 |
|
426 |
34.20 |
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aake Nyrhinen |
1997 |
|
406 |
35.36 |
|
|
|
1:15.13 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Atso Lindström |
1997 |
|
401 |
34.46 |
|
|
|
1:15.42 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Remi Tolppala |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thomas Böckerman |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 83 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 83 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:28 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 83, 100m Rintauinti P16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:28 |
|
Tulokset Laji 84 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 84 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2012 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 joulukuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 84, 4X50mVapaauinti 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:42 |
|