Resultater for Vattenfall Swim Cup 2008 Morning SD
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunday Morning
Results Event 33 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2008 (SD) | Print Date | 22 maj 2008 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 06:48 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg |
Event 33, 100m Freestyle Woman, Heats 17 years and older |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 837 | 27.17 | 56.02 | Not in final | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 728 | 28.26 | 58.70 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Anne Leuthold | 1991 | 717 | 28.38 | 59.00 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 717 | 28.50 | 59.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Malin Ekstrand | 1991 | 707 | 28.74 | 59.27 | |||||
SK Laxen | ||||||||||
6 | Elspa Mørkøre | 1991 | 704 | 28.82 | 59.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jana Schellenberg | 1984 | 695 | 28.57 | 59.61 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
8 | Viktoria Smidare | 1990 | 690 | 29.45 | 59.76 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
9 | Frida Olsson | 1991 | 676 | 28.94 | 1:00.15 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
10 | Maike Grösch | 1984 | 672 | 28.74 | 1:00.29 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
11 | Jana Brennecke | 1986 | 645 | 28.97 | 1:01.10 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
12 | Josefin Palm | 1991 | 637 | 29.63 | 1:01.38 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
13 | Line Petersen | 1991 | 635 | 30.01 | 1:01.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Sofie Seheim | 1991 | 633 | 29.75 | 1:01.48 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Rebecca Holst | 1991 | 629 | 29.24 | 1:01.64 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
16 | Silvia Wartenberg | 1990 | 621 | 29.76 | 1:01.90 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
17 | Louise Delani | 1984 | 618 | 30.27 | 1:01.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Belinda Jakobsen | 1990 | 611 | 29.84 | 1:02.24 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sara Johansson | 1989 | 609 | 30.52 | 1:02.30 | |||||
S71 | ||||||||||
20 | Ida Andersson | 1989 | 591 | 30.13 | 1:02.90 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
21 | Linda Schellekens | 1988 | 578 | 30.43 | 1:03.40 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
22 | Franziska Mayer | 1989 | 576 | 30.60 | 1:03.45 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
23 | Ronja Ries Højbjerg | 1990 | 563 | 30.45 | 1:03.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Katja Seidler | 1985 | 562 | 30.67 | 1:04.00 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
25 | Sylvia Fiala | 1988 | 555 | 30.41 | 1:04.26 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
26 | Mariell A. Arnesen | 1990 | 554 | 30.65 | 1:04.29 | |||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Nadine Lindner | 1990 | 545 | 30.50 | 1:04.64 | |||||
Schwimmfreunde Meckelfe | ||||||||||
28 | Lisa Neubert | 1989 | 539 | 31.21 | 1:04.89 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
29 | Sarah Frank | 1989 | 533 | 29.76 | 1:05.14 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Jacqueline Kontny | 1989 | 525 | 31.00 | 1:05.44 | |||||
Mtv Segeberg | ||||||||||
31 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | 522 | 31.91 | 1:05.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Pernille Rønde Jensen | 1991 | 518 | 31.81 | 1:05.74 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Therese Svensson | 1991 | 517 | 31.09 | 1:05.78 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
34 | Ann-Christin Reske | 1988 | 514 | 31.64 | 1:05.92 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
35 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 513 | 31.51 | 1:05.97 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jette Reinke | 1986 | 489 | 32.73 | 1:07.04 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
37 | Charlotte Traumer | 1991 | 485 | 32.22 | 1:07.20 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
38 | Bettina Klein | 1983 | 482 | 32.86 | 1:07.35 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
39 | Jenny Sand | 1990 | 480 | 32.89 | 1:07.42 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
40 | Janina Vaith | 1990 | 480 | 31.82 | 1:07.43 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
41 | Annie Eriksson | 1991 | 477 | 31.75 | 1:07.59 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
42 | Michelle Svane Halkjær | 1989 | 476 | 32.54 | 1:07.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
43 | Lisbeth L. Joensen | 1987 | 476 | 31.86 | 1:07.63 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
44 | Stefanie Domke | 1985 | 474 | 32.47 | 1:07.74 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
45 | Aranka Lohse | 1989 | 472 | 32.99 | 1:07.82 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
46 | Camilla Rasmussen | 1991 | 472 | 31.15 | 1:07.83 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
47 | Josephine Dunger | 1987 | 465 | 32.75 | 1:08.15 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
48 | Sabrina Lange | 1988 | 463 | 33.16 | 1:08.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
49 | Jenny Annas | 1989 | 463 | 32.32 | 1:08.27 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
50 | Sieke Terkhorn | 1990 | 459 | 32.97 | 1:08.47 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
50 | Klara Malberg | 1990 | 459 | 32.70 | 1:08.47 | |||||
Ahensburger Tsv | ||||||||||
52 | Susann Peter | 1989 | 457 | 32.61 | 1:08.53 | |||||
Thuringia | ||||||||||
53 | Sabine Christensen | 1991 | 457 | 32.22 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
54 | Jennifer Friedel | 1986 | 447 | 32.74 | 1:09.06 | |||||
Ssv Dessau 04 E.v. | ||||||||||
55 | Laura Vetter | 1989 | 445 | 33.58 | 1:09.14 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
56 | Sandra Schellekens | 1985 | 437 | 33.66 | 1:09.58 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
57 | Patricia Becks | 1987 | 432 | 34.39 | 1:09.86 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
58 | Heidi Hollænder | 1991 | 425 | 33.17 | 1:10.20 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
59 | Alja Huibers | 1991 | 423 | 34.53 | 1:10.33 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
60 | Marwa Mihiri Ben Salem | 1991 | 423 | 33.30 | 1:10.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
61 | Anna-Lena Schwarz | 1989 | 412 | 33.37 | 1:10.96 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
62 | Anita Engels | 1990 | 401 | 34.49 | 1:11.58 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
63 | Stefanie Schumburg | 1986 | 396 | 34.46 | 1:11.92 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
64 | Sabrina Auer | 1990 | 395 | 33.75 | 1:11.99 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
65 | Manon Jansen | 1990 | 376 | 34.74 | 1:13.16 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
66 | Steffie Andersen | 1991 | 375 | 34.96 | 1:13.23 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
67 | Elin Afzelius | 1991 | 369 | 34.77 | 1:13.59 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
68 | Juliane Jacobi | 1990 | 366 | 35.25 | 1:13.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
69 | Kim-Angela Reincke | 1991 | 362 | 34.45 | 1:14.07 | |||||
Tsv Overbullenhausen | ||||||||||
69 | Kim Lauenroth | 1989 | 362 | 35.37 | 1:14.07 | |||||
Ahensburger Tsv | ||||||||||
71 | Vicki Holten Hansen | 1989 | 351 | 36.12 | 1:14.85 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
71 | Tabea Aulich | 1989 | 351 | 35.38 | 1:14.85 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
73 | Ines Steiner | 1988 | 346 | 35.68 | 1:15.20 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
74 | Susanne Voll | 1990 | 333 | 35.68 | 1:16.16 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
75 | Anna Oberle | 1988 | 333 | 36.58 | 1:16.17 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
76 | Heidi Andreasen | 1985 | 329 | 36.62 | 1:16.51 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
77 | Dea Carstensen | 1991 | 328 | 37.82 | 1:16.59 | |||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
78 | Stephanie Vogt | 1989 | 321 | 37.04 | 1:17.09 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
79 | Anja Haring | 1983 | 278 | 37.76 | 1:20.92 | |||||
Psv Halle E.v. | ||||||||||
80 | Malene Hupfeld | 1991 | 250 | 39.27 | 1:23.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
81 | Ada Minkels | 1958 | 213 | 39.39 | 1:28.46 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
- | Emilia Olandersson | 1990 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Silje Bergström-Tronsmoen | 1991 | DNS | |||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Linnéa Eriksson | 1990 | DNS | |||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
- | Matilde Riis | 1988 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Aagaard | 1990 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Signe Jørgensen | 1990 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Stine Toft Kjer | 1988 | DNS | |||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Siedow | 1990 | DNS | |||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | Maren Terkhorn | 1988 | DSQ | False start | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
Event 33, 100m Freestyle Woman, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Annie L. Pedersen | 1992 | 651 | 29.85 | 1:00.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Camilla Rønbøg | 1992 | 639 | 30.16 | 1:01.29 | |||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 639 | 29.70 | 1:01.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Yalda Ghaznavi | 1992 | 621 | 30.02 | 1:01.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mariana Schnettler | 1992 | 618 | 29.94 | 1:01.99 | |||||
Estadio Espanol de Chil | ||||||||||
6 | Sine Hemmingsen | 1992 | 616 | 29.88 | 1:02.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | 616 | 30.31 | 1:02.07 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Wünsch | 1993 | 609 | 29.93 | 1:02.30 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
9 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 604 | 30.60 | 1:02.46 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Jensen | 1992 | 600 | 30.63 | 1:02.60 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 597 | 30.31 | 1:02.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
12 | Nadine Brockmann | 1993 | 582 | 30.36 | 1:03.23 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
13 | Cajsa Persson | 1992 | 579 | 30.68 | 1:03.36 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
14 | Maiken Steen-Andersen | 1992 | 577 | 30.59 | 1:03.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olga Ratz | 1992 | 577 | 31.37 | 1:03.44 | |||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
16 | Sofia Andersson | 1992 | 576 | 30.55 | 1:03.46 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
17 | Birka Månsson | 1992 | 576 | 30.44 | 1:03.47 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Lena Marie Nothacker | 1992 | 574 | 30.66 | 1:03.55 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
19 | Janine Findeisen | 1993 | 570 | 30.03 | 1:03.68 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
20 | Dagmar M. Winther | 1993 | 569 | 30.20 | 1:03.73 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
21 | Emilia Nordström | 1993 | 566 | 30.15 | 1:03.83 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
22 | Anna Lehrum | 1993 | 565 | 30.98 | 1:03.88 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
23 | Agnes Sporrong | 1993 | 562 | 30.67 | 1:03.99 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
23 | Marianne Duijm | 1993 | 562 | 30.86 | 1:03.99 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Amina Gummesson | 1993 | 562 | 31.32 | 1:04.00 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
26 | Hanna Karstensen | 1992 | 561 | 30.83 | 1:04.01 | |||||
Tsv Rw Nielbüll | ||||||||||
27 | Manon Betka-Christiansen | 1992 | 560 | 30.65 | 1:04.05 | |||||
Tsv Rw Nielbüll | ||||||||||
28 | Helene Hauschultz | 1993 | 560 | 30.68 | 1:04.06 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Larissa Schulte | 1993 | 558 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
30 | Lena Schadte | 1993 | 557 | 30.76 | 1:04.18 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
31 | Désirée Stenzel | 1992 | 554 | 30.11 | 1:04.28 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
32 | Sabrina Wichmann | 1992 | 550 | 30.70 | 1:04.45 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
33 | Friederike Schmidt | 1993 | 548 | 30.99 | 1:04.52 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
34 | Julie Pedersen | 1992 | 541 | 31.35 | 1:04.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | 540 | 31.75 | 1:04.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
36 | Constanze Scheler | 1993 | 527 | 30.86 | 1:05.36 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Hanh Chau | 1992 | 525 | 31.01 | 1:05.44 | |||||
S71 | ||||||||||
38 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 523 | 31.69 | 1:05.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Cecilie Bak | 1992 | 520 | 32.21 | 1:05.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Jana Weßolowski | 1992 | 520 | 31.67 | 1:05.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Susann Schubert | 1993 | 516 | 30.18 | 1:05.82 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Camilla Fischer | 1992 | 516 | 31.92 | 1:05.85 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
43 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 514 | 31.71 | 1:05.90 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
44 | Sofie Højgaard Hansen | 1992 | 511 | 1:06.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
45 | Bjørg Seloy | 1992 | 509 | 31.49 | 1:06.12 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
46 | Guðrun Holm Jacobsen | 1992 | 509 | 31.12 | 1:06.14 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
47 | Linnea Jönsson | 1992 | 507 | 31.37 | 1:06.21 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
48 | Anne Hembd | 1992 | 506 | 31.36 | 1:06.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
49 | Ida Brückner | 1992 | 506 | 31.73 | 1:06.27 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
50 | Kristina Strahlendorff | 1992 | 505 | 31.19 | 1:06.31 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
51 | Katrine Sander Jensen | 1993 | 502 | 31.48 | 1:06.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
52 | Emelie Axmar | 1993 | 501 | 31.94 | 1:06.48 | |||||
S71 | ||||||||||
53 | Carolin Åkerman | 1993 | 499 | 31.98 | 1:06.59 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
54 | Amelie Wohlström | 1992 | 494 | 32.63 | 1:06.78 | |||||
Simklubben Spiggarna | ||||||||||
55 | Jessica Sjöström | 1993 | 493 | 31.74 | 1:06.83 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
56 | Emelie Andersson-Blixt | 1993 | 489 | 32.24 | 1:07.04 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
57 | Szidonia Tökés | 1993 | 488 | 31.63 | 1:07.06 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
58 | Camilla Haugaard | 1992 | 488 | 31.94 | 1:07.08 | |||||
A6 | ||||||||||
59 | Wencke Steensen | 1992 | 485 | 31.07 | 1:07.19 | |||||
Tsv Rw Nielbüll | ||||||||||
60 | Emelie Johansson | 1992 | 482 | 31.79 | 1:07.32 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
61 | Mathilde Nielsen | 1993 | 481 | 32.55 | 1:07.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
62 | Kristina Eliasen | 1993 | 478 | 32.40 | 1:07.52 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
63 | Mai Drud | 1992 | 474 | 32.45 | 1:07.73 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
64 | Emma Verhoeven | 1993 | 471 | 32.41 | 1:07.85 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
65 | Helene Kristensen | 1992 | 464 | 32.67 | 1:08.20 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
66 | Theresa Albers | 1992 | 463 | 32.50 | 1:08.25 | |||||
Tsv Rw Nielbüll | ||||||||||
67 | Josephine Rasmussen | 1993 | 460 | 32.21 | 1:08.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
68 | Hanneke Steen | 1993 | 459 | 32.87 | 1:08.43 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
69 | Jolijn Schoot | 1993 | 459 | 33.10 | 1:08.45 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
70 | Maxi Kossak | 1993 | 449 | 32.70 | 1:08.95 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
71 | Josephine Ohlsson | 1992 | 446 | 32.10 | 1:09.11 | |||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
72 | Linda Schmidt | 1992 | 445 | 32.84 | 1:09.16 | |||||
Sc Charlottenburg Berli | ||||||||||
73 | Lieza Potyralla | 1992 | 441 | 33.33 | 1:09.37 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
74 | Malin Malcolm | 1993 | 441 | 32.16 | 1:09.39 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
75 | Elin Jansson | 1993 | 436 | 33.75 | 1:09.64 | |||||
S71 | ||||||||||
76 | Franziska Hans | 1993 | 432 | 33.98 | 1:09.87 | |||||
Mtv Segeberg | ||||||||||
77 | Hannah Dakers | 1993 | 431 | 32.90 | 1:09.92 | |||||
Ahensburger Tsv | ||||||||||
78 | Felicia Nilsson | 1993 | 427 | 33.29 | 1:10.10 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
79 | Diana D. Johansen | 1992 | 426 | 33.41 | 1:10.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
79 | Julie Grønlund | 1992 | 426 | 33.51 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
81 | Line Nielsen | 1992 | 423 | 33.41 | 1:10.35 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
82 | Mie Lønne | 1992 | 415 | 30.99 | 1:10.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
83 | Linn Gustavsson | 1992 | 412 | 33.09 | 1:10.93 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
84 | Julie Madsen | 1992 | 410 | 34.93 | 1:11.06 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
85 | Elke Schellekens | 1993 | 408 | 34.15 | 1:11.18 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
86 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | 407 | 34.94 | 1:11.22 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
87 | Mette Hansen | 1992 | 404 | 34.40 | 1:11.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
88 | Rebecca Thijssen | 1993 | 404 | 33.76 | 1:11.45 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
89 | Sine Jakobsen | 1992 | 402 | 33.80 | 1:11.53 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
90 | Lina Flath | 1992 | 401 | 34.27 | 1:11.63 | |||||
Sg Wasserratten Norders | ||||||||||
91 | Lisa Smits | 1993 | 397 | 34.18 | 1:11.82 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
92 | Ewa Axeborg | 1993 | 396 | 33.98 | 1:11.91 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
93 | Elise Jönsson | 1993 | 394 | 33.84 | 1:12.01 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
93 | Sarah Keller | 1993 | 394 | 34.47 | 1:12.01 | |||||
Ssv Dessau 04 E.v. | ||||||||||
95 | Kim-Sophie Ehlers | 1992 | 394 | 34.64 | 1:12.04 | |||||
Mtv Segeberg | ||||||||||
96 | Laura Reen | 1993 | 392 | 33.86 | 1:12.14 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
97 | Danielle Thijssen | 1993 | 392 | 34.66 | 1:12.17 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
98 | Lena Hansen | 1993 | 391 | 34.30 | 1:12.19 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
99 | Merle Müller | 1992 | 385 | 35.21 | 1:12.60 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
100 | Sina Meier | 1993 | 384 | 35.10 | 1:12.66 | |||||
Thuringia | ||||||||||
101 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 370 | 34.91 | 1:13.55 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
102 | Katrine Klemmensen | 1992 | 368 | 34.13 | 1:13.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
103 | Julia Orth | 1993 | 367 | 35.31 | 1:13.75 | |||||
Thuringia | ||||||||||
104 | Alexandra Tomm | 1992 | 366 | 35.07 | 1:13.79 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
105 | Katrine B. Christiansen | 1993 | 362 | 35.98 | 1:14.07 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
106 | Julia Berner | 1993 | 362 | 35.35 | 1:14.10 | |||||
Ssv Dessau 04 E.v. | ||||||||||
107 | Lise Bak | 1993 | 360 | 34.83 | 1:14.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
108 | Johanna Ohlsson | 1993 | 354 | 34.99 | 1:14.61 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
109 | Emma Staaf | 1993 | 351 | 35.53 | 1:14.87 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
110 | Julie Broe Johansen | 1992 | 348 | 36.48 | 1:15.04 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
111 | Kira Beecken | 1992 | 343 | 37.26 | 1:15.41 | |||||
Tsv Overbullenhausen | ||||||||||
112 | Catharina Tomm | 1993 | 342 | 35.82 | 1:15.50 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
113 | Amanda Johansson | 1993 | 341 | 36.39 | 1:15.54 | |||||
Simklubben Spiggarna | ||||||||||
114 | Maritza Hoffrén | 1992 | 338 | 35.68 | 1:15.80 | |||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
115 | Tessa Visser | 1993 | 337 | 36.82 | 1:15.88 | |||||
Zegenwerp Nl | ||||||||||
116 | Manissa Brand | 1992 | 334 | 37.08 | 1:16.10 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
117 | Cindy Hendriks | 1992 | 328 | 36.52 | 1:16.56 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
118 | Line Sørensen | 1992 | 316 | 35.38 | 1:17.52 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
119 | Stella Kalantzis | 1993 | 316 | 36.57 | 1:17.55 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
120 | Astrid Isaksen | 1993 | 311 | 37.12 | 1:17.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
121 | Nanna Høst Jensen | 1992 | 305 | 37.18 | 1:18.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
122 | Linnea Wikars | 1992 | 303 | 37.40 | 1:18.63 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
123 | Anne Mette Bigom | 1993 | 299 | 37.46 | 1:18.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
124 | Julie Dahlhus | 1993 | 294 | 36.75 | 1:19.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
125 | Isabelle Stratmann | 1993 | 288 | 36.99 | 1:19.95 | |||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
126 | Christina Knudsen | 1993 | 288 | 37.34 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
127 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 275 | 37.94 | 1:21.15 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
128 | Emilie Forsberg | 1993 | 264 | 37.94 | 1:22.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
129 | Kristina Nagy | 1993 | 260 | 39.08 | 1:22.70 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
130 | Nanna Bach | 1992 | 257 | 37.91 | 1:23.10 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
131 | Julia Andersson | 1992 | 246 | 39.41 | 1:24.24 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
132 | Marlit Elsner | 1993 | 238 | 39.63 | 1:25.25 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
133 | Charlotte Lordz | 1993 | 190 | 40.50 | 1:31.90 | |||||
Tsv Overbullenhausen | ||||||||||
134 | Svenja Ellerbrock | 1992 | 153 | 44.76 | 1:38.66 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
- | Sara Lundbergh | 1993 | DNS | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
- | Camilla Mikkelsen | 1993 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Mariann Kardos | 1993 | DNS | |||||||
Trelleborgs Simsällskap | ||||||||||
- | Malou Kortegaard Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Ditte Lind Kristensen | 1992 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Hanne Otzen | 1993 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Louise Rasmussen | 1992 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Angelica Stenvold | 1993 | DNF | |||||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
- | Louise Kristensen | 1993 | DSQ | False start | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Event 33, 100m Freestyle Woman, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Saskia Roschinsky | 1994 | 637 | 29.67 | 1:01.36 | |||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
2 | Angelina Righult | 1994 | 625 | 29.23 | 1:01.74 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 625 | 30.03 | 1:01.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
4 | Julie Langhorn | 1994 | 609 | 30.64 | 1:02.30 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Lara Klein | 1994 | 606 | 29.91 | 1:02.39 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
6 | Ellinor Nilsson | 1994 | 605 | 30.27 | 1:02.42 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Julia Leiding | 1994 | 599 | 30.02 | 1:02.64 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
8 | Siri Wiecker | 1994 | 592 | 30.89 | 1:02.88 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 576 | 30.30 | 1:03.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Isabel Schreiter | 1994 | 575 | 30.57 | 1:03.51 | |||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
11 | Ditte Johansen | 1994 | 573 | 30.98 | 1:03.57 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikaela Dahl | 1994 | 571 | 30.34 | 1:03.66 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
13 | Louise Sittner | 1994 | 569 | 31.05 | 1:03.70 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
14 | Erica Ydesand | 1994 | 569 | 30.97 | 1:03.71 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Flora Förster | 1994 | 567 | 30.63 | 1:03.81 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
16 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 563 | 31.08 | 1:03.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Celine Bang | 1994 | 562 | 30.47 | 1:04.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elinor Andersson | 1994 | 561 | 31.44 | 1:04.02 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
19 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 543 | 31.20 | 1:04.70 | |||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Agnes Idoffsson | 1994 | 537 | 31.37 | 1:04.94 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
21 | Franziska Wolter | 1994 | 533 | 30.98 | 1:05.14 | |||||
Thuringia | ||||||||||
22 | Line Nadia Hansen | 1994 | 527 | 30.73 | 1:05.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jennifer Reppin | 1994 | 519 | 31.35 | 1:05.69 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Lea Heilmann | 1994 | 517 | 31.16 | 1:05.80 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
25 | Melizza Petersen | 1994 | 503 | 31.52 | 1:06.38 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Isabel Brylow | 1994 | 503 | 32.26 | 1:06.41 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Julia Kapr | 1994 | 502 | 31.58 | 1:06.42 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Tami Nennstiel | 1994 | 498 | 32.31 | 1:06.61 | |||||
Bezirk Dresden | ||||||||||
29 | Line Egerod Lund | 1994 | 494 | 31.84 | 1:06.81 | |||||
Allerød Svømmeklub SIGM | ||||||||||
30 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 492 | 32.61 | 1:06.88 | |||||
Team Turku | ||||||||||
31 | Johanna Andersson | 1994 | 476 | 32.03 | 1:07.62 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
31 | Irene Porschhöfer | 1994 | 476 | 32.56 | 1:07.62 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Iben Nielsen | 1994 | 476 | 32.90 | 1:07.64 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Wendy Mo | 1994 | 475 | 32.22 | 1:07.69 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
35 | Merle Stöver | 1994 | 471 | 32.92 | 1:07.88 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
36 | Kamma Christensen | 1994 | 470 | 31.94 | 1:07.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Pia Gerstner | 1994 | 469 | 32.45 | 1:07.97 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
38 | Luna Demmers | 1994 | 468 | 32.34 | 1:08.03 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
39 | Amanda Åström | 1994 | 465 | 32.40 | 1:08.15 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
40 | Sabina Zander | 1994 | 460 | 32.74 | 1:08.40 | |||||
S71 | ||||||||||
41 | Elin Sjöstrand | 1994 | 455 | 32.46 | 1:08.63 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
42 | Fanny Lund | 1994 | 455 | 32.63 | 1:08.66 | |||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
43 | Charlotte Jensen | 1994 | 454 | 32.02 | 1:08.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
44 | Assi Kairama | 1994 | 453 | 32.90 | 1:08.77 | |||||
Team Turku | ||||||||||
45 | Erika Thelin | 1994 | 452 | 33.56 | 1:08.78 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
46 | Anouk Helvoirt | 1994 | 451 | 1:08.84 | ||||||
Netunus 58 | ||||||||||
47 | Charlotte Sander | 1994 | 447 | 31.94 | 1:09.07 | |||||
Thuringia | ||||||||||
48 | Aida Rekdahl | 1994 | 442 | 33.05 | 1:09.34 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
49 | Lisa Marie Krause | 1994 | 440 | 32.11 | 1:09.44 | |||||
Thuringia | ||||||||||
50 | Lea Sørensen | 1994 | 434 | 33.57 | 1:09.73 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
51 | Laura Kupfer | 1994 | 432 | 32.58 | 1:09.82 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
52 | Dagmara Ksiazek | 1994 | 432 | 33.48 | 1:09.83 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
53 | Gitte Lading | 1994 | 418 | 34.15 | 1:10.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
54 | Oliivia Boucht | 1994 | 418 | 33.57 | 1:10.62 | |||||
Team Turku | ||||||||||
55 | Simone Isbye | 1994 | 417 | 33.41 | 1:10.65 | |||||
A6 | ||||||||||
56 | Sofia Jonasson | 1994 | 417 | 33.64 | 1:10.67 | |||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
57 | Emma Fredriksson | 1994 | 414 | 33.49 | 1:10.83 | |||||
S71 | ||||||||||
58 | Vanessa Kern | 1994 | 411 | 33.50 | 1:11.00 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
59 | Anouk Lokven | 1994 | 411 | 33.96 | 1:11.02 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
60 | Ella Hansson | 1994 | 409 | 33.89 | 1:11.11 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
61 | Tamara Aken | 1994 | 406 | 33.99 | 1:11.29 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
62 | Frida Isaksson | 1994 | 384 | 34.42 | 1:12.64 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
63 | Leonie Hafemeister | 1994 | 382 | 35.39 | 1:12.74 | |||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
64 | Sarah Michalski | 1994 | 379 | 35.45 | 1:12.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
65 | Natashia Jensen | 1994 | 377 | 35.90 | 1:13.06 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
66 | Stephanie Zwirner | 1994 | 371 | 35.67 | 1:13.49 | |||||
Ssv Dessau 04 E.v. | ||||||||||
67 | Agnes Håkansdotter | 1994 | 370 | 35.17 | 1:13.52 | |||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
68 | Emma Borg | 1994 | 370 | 35.91 | 1:13.55 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
69 | Jacqueline Taudien | 1994 | 370 | 34.59 | 1:13.58 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
70 | Esra Pennings | 1994 | 367 | 34.01 | 1:13.76 | |||||
Netunus 58 | ||||||||||
71 | Viktoria Axelsson | 1994 | 364 | 35.44 | 1:13.98 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
72 | Swantje Eggers | 1994 | 359 | 35.86 | 1:14.27 | |||||
Ahensburger Tsv | ||||||||||
73 | Erica Råden | 1994 | 359 | 35.73 | 1:14.28 | |||||
S71 | ||||||||||
74 | Nina Wiik Roe | 1994 | 354 | 35.47 | 1:14.63 | |||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
75 | Linda Holst | 1994 | 352 | 35.01 | 1:14.77 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
76 | Helena Pedersen | 1994 | 350 | 35.29 | 1:14.93 | |||||
A6 | ||||||||||
77 | Pia Du Puits | 1994 | 348 | 36.53 | 1:15.08 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
78 | Anna Carlsson | 1994 | 344 | 35.68 | 1:15.35 | |||||
Alvesta Simsällskap | ||||||||||
79 | Nelly Aronsson | 1994 | 342 | 36.44 | 1:15.53 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
80 | Julia L. Tarp | 1994 | 336 | 36.82 | 1:15.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
81 | Ida-Marie Dybdahl | 1994 | 335 | 36.10 | 1:16.04 | |||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
82 | Louise Sofie Jensen | 1994 | 324 | 35.57 | 1:16.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
83 | Sharon Klerk | 1994 | 324 | 35.11 | 1:16.87 | |||||
de Devel Zwijndecht | ||||||||||
84 | Ragnhild P. Østergaard | 1994 | 318 | 37.07 | 1:17.37 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
85 | Karen Margarete Melzer | 1994 | 316 | 37.41 | 1:17.53 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
86 | Yasmine Folkmann | 1994 | 314 | 36.67 | 1:17.67 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
87 | Nanny Claesson | 1994 | 311 | 38.32 | 1:17.96 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
88 | Elsa Sára Djurhuus | 1994 | 310 | 37.31 | 1:17.98 | |||||
Havnar Svimjifelag | ||||||||||
89 | Helene Schiffmann | 1994 | 309 | 36.92 | 1:18.09 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
90 | Anniken Reiz Kiil | 1994 | 297 | 37.43 | 1:19.14 | |||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
91 | Judith Knaap | 1994 | 279 | 39.93 | 1:20.81 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
92 | Camilla Johansen | 1994 | 275 | 38.63 | 1:21.15 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
93 | Marianne Nystad | 1994 | 272 | 37.61 | 1:21.54 | |||||
Larvik Svømmeklubb | ||||||||||
94 | Laura Krogh Christensen | 1994 | 265 | 39.02 | 1:22.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
95 | Sara Rainer | 1994 | 262 | 38.26 | 1:22.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
96 | Pernille Sigaard | 1994 | 260 | 38.66 | 1:22.71 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
97 | Laura Seidel | 1994 | 255 | 38.43 | 1:23.24 | |||||
Thuringia | ||||||||||
98 | Daisy Lannie | 1994 | 253 | 39.04 | 1:23.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
99 | Fardau Lettinga | 1994 | 243 | 40.82 | 1:24.56 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
100 | Rebecka Karen | 1994 | 235 | 40.75 | 1:25.61 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
101 | Amanda Persson | 1994 | 187 | 43.32 | 1:32.26 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
- | Louise Ericson | 1994 | DNS | |||||||
Trollhättans Simsällska | ||||||||||
- | Tine Lind | 1994 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sidsel Andresen | 1994 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Ida W. Erichsen | 1994 | DSQ | False start | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 V | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.16.06 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |