Resultater for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2013 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 493 | 29.82 | 1:06.15 | 1:47.45 | 2:19.26 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 442 | 32.33 | 1:07.66 | 1:50.93 | 2:24.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | 402 | 31.91 | 1:11.97 | 1:55.23 | 2:29.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Lars Emil Villa | 1997 | 366 | 31.22 | 1:10.78 | 1:58.34 | 2:33.76 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Galving | 1998 | 488 | 30.14 | 1:04.65 | 1:46.81 | 2:19.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 446 | 31.92 | 1:10.28 | 1:49.54 | 2:23.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 301 | 36.50 | 1:21.34 | 2:05.98 | 2:44.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | 298 | 33.69 | 1:18.67 | 2:09.49 | 2:44.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 267 | 37.67 | 1:20.13 | 2:12.03 | 2:50.81 | |||
Tårnborg-Vemmelev Svømning | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 440 | 31.79 | 1:09.13 | 1:52.45 | 2:24.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 386 | 33.91 | 1:11.24 | 1:57.24 | 2:31.10 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Erik Kjærgaard | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Nikolai Hougaard | 1999 | DSQ | Dob. pullout v/100 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 408 | 32.86 | 1:10.87 | 1:54.19 | 2:28.39 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 384 | 32.16 | 1:10.80 | 1:56.47 | 2:31.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 295 | 37.40 | 1:19.35 | 2:09.26 | 2:45.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sipan Kawiani | 2000 | 270 | 38.60 | 1:21.11 | 2:11.15 | 2:50.17 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Mike Johansen | 2001 | 248 | 40.13 | 1:24.13 | 2:17.05 | 2:55.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 242 | 41.09 | 1:25.72 | 2:19.62 | 2:56.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 238 | 36.12 | 1:20.34 | 2:18.51 | 2:57.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 235 | 40.44 | 1:24.40 | 2:19.68 | 2:58.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Yukia Hansen | 2000 | 223 | 35.81 | 1:21.40 | 2:19.74 | 3:01.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 219 | 38.26 | 1:22.54 | 2:21.17 | 3:02.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Mads Enghave | 2002 | 215 | 42.08 | 1:28.96 | 2:25.73 | 3:03.51 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 214 | 39.27 | 1:23.60 | 2:19.93 | 3:03.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Lucas Dam Brenner | 2001 | 198 | 43.06 | 1:27.67 | 2:26.05 | 3:08.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Gustav Stjernholm | 2002 | 194 | 44.94 | 1:32.06 | 2:26.53 | 3:09.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 183 | 47.58 | 1:35.27 | 2:33.32 | 3:13.70 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Jakob Baktoft | 2000 | 165 | 43.16 | 1:35.86 | 2:37.88 | 3:20.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 141 | 47.89 | 1:40.39 | 2:43.88 | 3:31.16 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Tobias Enghave | 2002 | 126 | 55.34 | 1:49.45 | 2:51.43 | 3:39.18 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Marius Bugge | 2003 | 108 | 52.16 | 1:47.08 | 2:55.84 | 3:50.86 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 72 | 1:02.16 | 2:07.21 | 3:18.84 | 4:24.31 | |||
GTI | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sebastian Nordly | 2001 | DSQ | Ingen berøring v/75m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:40 |