Tulokset Øst Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstaden Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.32 | 1:04.68 | 1:37.36 | 2:08.87 | |||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | 1:04.56 | 1:37.44 | 2:08.94 | |||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 31.12 | 1:04.05 | 1:37.00 | 2:09.90 | |||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.91 | 1:07.96 | 1:42.48 | 2:16.79 | |||
5 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.52 | 1:08.07 | 1:44.70 | 2:21.70 | |||
6 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.64 | 1:10.78 | 1:48.03 | 2:24.59 | |||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.76 | 1:08.48 | 1:46.04 | 2:24.74 | |||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.72 | 1:11.51 | 1:48.89 | 2:24.90 | |||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.14 | 1:10.55 | 1:47.62 | 2:24.90 | |||
10 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 33.65 | 1:09.58 | 1:47.66 | 2:26.87 | |||
11 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.29 | 1:11.39 | 1:49.77 | 2:27.52 | |||
12 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 35.25 | 1:13.26 | 1:53.11 | 2:31.43 | |||
13 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.34 | 1:14.21 | 1:54.22 | 2:32.44 | |||
14 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.96 | 1:14.95 | 1:53.74 | 2:32.45 | |||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 31.11 | 1:04.29 | 1:38.17 | 2:11.45 | |||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.50 | 1:04.39 | 1:38.61 | 2:12.76 | |||
3 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.98 | 1:06.41 | 1:41.53 | 2:15.34 | |||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.21 | 1:06.44 | 1:41.81 | 2:15.98 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.00 | 1:08.28 | 1:44.15 | 2:19.06 | |||
6 | Mads Christian Sandager | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 32.03 | 1:06.93 | 1:43.06 | 2:20.37 | |||
7 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | 1:09.81 | 1:46.10 | 2:21.50 | |||
8 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.97 | 1:11.44 | 1:46.80 | 2:23.61 | |||
9 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.31 | 1:11.45 | 1:48.83 | 2:25.63 | |||
10 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.44 | 1:11.75 | 1:50.82 | 2:27.94 | |||
11 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.39 | 1:11.88 | 1:50.18 | 2:28.45 | |||
12 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.84 | 1:13.48 | 1:52.12 | 2:30.48 | |||
13 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | 1:15.41 | 1:54.56 | 2:32.65 | |||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.58 | 1:15.46 | 1:55.95 | 2:36.01 | |||
- | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 100m ej fort bevæg | |||||
- | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | DSQ | svøm på mave v 25m | |||||
- | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 75 m ej fort bevæg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |