Tulokset RSK International 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | RSK International | Udskriftsdato | 24 november 2012 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2012 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 25.41 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Patrick Højbøge | 1992 | 25.71 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Knoblauch | 1995 | 26.71 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Niklas Egbers | 1992 | 26.73 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Reyk Rüger | 1994 | 26.85 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Anders Trab | 1995 | 27.19 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Oliver Bruun | 1995 | 27.71 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Ranghøj | 1995 | 27.98 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Hendrik Hiestermann | 1995 | 28.16 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
10 | Jonathan Klinkhardt | 1995 | 28.21 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
11 | Jan Kretschmer | 1990 | 30.29 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
- | Alexander Tobaben | 1994 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Kevin Meyering | 1992 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 26.39 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Malthe Lindquist | 1996 | 26.43 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Sebastian Fischer | 1996 | 26.56 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
4 | Asger Terp | 1996 | 26.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Christian Lund | 1996 | 27.15 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 27.30 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Jonas Hansen | 1996 | 27.30 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Poulsen | 1996 | 28.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Lundgren | 1996 | 28.26 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Fredenslund | 1996 | 29.30 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Adrian Oestreich | 1996 | 32.00 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eike Teja Wulf | 1997 | 26.13 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Maximilian Krull | 1997 | 26.20 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 26.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Vølund | 1997 | 26.69 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | 27.23 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Wildenschild | 1997 | 27.68 | |||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 28.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Patrik Rasmussen | 1997 | 28.63 | |||||||
Bernstorffsminde | ||||||||||
9 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 28.74 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Steffen Larsen | 1997 | 33.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Vincent Pape | 1997 | DNS | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
- | Peter Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Leon Müller | 1998 | 27.08 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
2 | Mads Due Kristensen | 1998 | 28.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lauritz Bech | 1998 | 28.34 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Larsen | 1998 | 28.80 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Portheine | 1998 | 29.13 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | 29.44 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 31.32 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Denis Klonowski | 1998 | 31.44 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
9 | Jannik Ruhnke | 1998 | 31.50 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
10 | Fatih Beköz | 1998 | 31.81 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
11 | Anders S. Andreasen | 1998 | 32.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicolai Andersen | 1998 | 33.74 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Niels Beyer | 1998 | 33.95 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | 26.77 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | 27.92 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | August Korsgaard | 1999 | 28.65 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 29.00 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.10 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Mikkelsen | 1999 | 30.39 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 32.50 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 32.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Hermann Herzog | 1999 | 32.61 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
10 | Patrick Zilke | 1999 | 33.50 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
11 | Christian Stender | 1999 | 34.07 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 36.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 37.60 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Lindahl Oster | 1999 | 37.91 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lukas Klonowski | 1999 | 37.96 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
16 | Morirz Cyprian Dammann | 1999 | 40.37 | |||||||
Buxtehuder Schwimm Club | ||||||||||
17 | Nikki Trustrup | 1999 | 40.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Hedegard Stampe | 1999 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | 30.72 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Milan Monse | 2000 | 31.10 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
3 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 31.26 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 32.87 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hennes Nordbeck | 2000 | 34.69 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
6 | Danilo Wilm | 2000 | 34.76 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
7 | Tim Sandner | 2000 | 37.45 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Jonas F Madsen | 2000 | 38.70 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thomas Kristensen | 2000 | 39.24 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christopher Plangemann | 2000 | 39.62 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
11 | Jonas Ejby Svendsen | 2000 | 42.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus H. Andersen | 2000 | 44.70 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Timo Lupi | 2000 | 45.12 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
14 | Jacob Rønn | 2000 | 48.12 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Roman Bukowiecki | 2001 | 34.09 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
2 | Sebastian Petzel | 2001 | 35.09 | |||||||
Tsv Reinbek | ||||||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | 38.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maxim Zilke | 2001 | 38.28 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Daniel Bak | 2001 | 39.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Carl M Gadegaard | 2001 | 39.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Quirin Schiphorst | 2001 | 40.05 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
8 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 41.45 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joakim Nissen | 2001 | 41.73 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lucas Vangsgård | 2001 | 43.95 | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolaj Hvistendal Hansen | 2001 | 44.90 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Markus Burghard | 2001 | 49.75 | |||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
- | Andreas Damm Pedersen | 2001 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | David Wolter | 2001 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 31.65 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | 33.95 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Leon Buterus | 2002 | 39.06 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
4 | Max Hoffmann | 2002 | 39.97 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
5 | Sander Linde | 2002 | 42.48 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Due Kristensen | 2002 | 46.71 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannik Riemann | 2002 | 47.31 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
- | Steven Frolov | 2002 | DNS | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nelson Maier | 2003 | 39.51 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
2 | Arne Stein | 2003 | 42.12 | |||||||
Tv Gut Heil Bilstedt | ||||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 43.16 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Landtved | 2004 | 44.48 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 44.92 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Finn Gülle | 2003 | 1:02.46 | |||||||
Sv Preussen von 1909 Reinfeld | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 24 november 2012 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |