Results for Kronborg Open Lang 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 238 | 48.12 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Hanna Karlsson | 2003 | 207 | 50.35 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 200 | 50.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Jacobsen | 2003 | 173 | 53.48 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | 151 | 55.92 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
6 | Marceline Lermark | 2003 | 142 | 57.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 138 | 57.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 137 | 57.76 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | 127 | 59.24 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Leah Nasilovska | 2003 | 121 | 1:00.17 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
11 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 112 | 1:01.79 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Helene Jensen | 2003 | 99 | 1:04.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Laura Sonne | 2003 | 63 | 1:15.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | 389 | 40.84 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Anna Fiedler | 2001 | 321 | 43.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Emma Mikkelsen | 2001 | 307 | 44.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Linn Olsson | 2002 | 280 | 45.54 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
5 | Anna Lindholm | 2001 | 221 | 49.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julia Frederiksen | 2001 | 206 | 50.48 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
7 | Emilla Ninevska | 2002 | 172 | 53.61 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
8 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | 159 | 55.02 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | 151 | 55.98 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
10 | Ellen Johansson | 2002 | 112 | 1:01.87 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Jönsson | 1999 | 530 | 36.82 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 519 | 37.08 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 489 | 37.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 471 | 38.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 468 | 38.38 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 453 | 38.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Julia Jønsson | 2000 | 450 | 38.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 437 | 39.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 428 | 39.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Huberts | 2000 | 346 | 42.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | 346 | 42.43 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
12 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 337 | 42.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Saga Atlefjord | 2000 | 331 | 43.10 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 288 | 45.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 273 | 45.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emilia Frederiksen | 2000 | 269 | 46.17 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
17 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 259 | 46.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rositha Christensen | 2000 | 257 | 46.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 244 | 47.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 240 | 47.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simone Jørgensen | 1999 | 239 | 47.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alice Meckelburg | 2000 | 231 | 48.58 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
23 | Tine Østergaard | 2000 | 167 | 54.08 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Wittström | 1997 | 526 | 36.91 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Sofie Klügel | 1998 | 506 | 37.39 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | 492 | 37.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 454 | 38.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Meltem Dagidir | 1998 | 332 | 43.05 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linda Fagermar | 1989 | 573 | 35.88 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Minna Fagermar | 1993 | 527 | 36.90 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |