Results for Kronborg Open Lang 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 299 | 38.66 | 1:17.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Malthe Letting | 2001 | 297 | 37.55 | 1:17.81 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 270 | 1:20.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lars Hallberg | 2001 | 265 | 39.92 | 1:20.88 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
5 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 216 | 42.15 | 1:26.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 201 | 43.21 | 1:28.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Albert Frydensberg | 2001 | 149 | 48.35 | 1:37.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 147 | 46.64 | 1:38.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Albert Voldum Krog | 2001 | 143 | 47.93 | 1:39.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 139 | 49.80 | 1:40.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | 137 | 48.00 | 1:40.83 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 135 | 50.55 | 1:41.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 127 | 50.87 | 1:43.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Tobias Davidsen | 2003 | 123 | 53.20 | 1:44.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Lucas Jensen | 2001 | 122 | 51.49 | 1:44.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Philip Hansen | 2001 | 121 | 52.58 | 1:45.12 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Gustav Fabiansen | 2002 | 119 | 51.16 | 1:45.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Persson | 2001 | 113 | 1:47.47 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daniel Rosenzweig | 2003 | 98 | 54.96 | 1:52.72 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 96 | 55.54 | 1:53.32 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
- | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 453 | 33.47 | 1:07.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Weibel | 1999 | 374 | 35.50 | 1:12.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 322 | 37.05 | 1:15.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger Kragh | 1999 | 297 | 37.12 | 1:17.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 292 | 38.63 | 1:18.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 278 | 38.51 | 1:19.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 268 | 38.54 | 1:20.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mattias Rydqvist | 2000 | 263 | 38.89 | 1:21.03 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | 221 | 42.63 | 1:25.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 209 | 42.15 | 1:27.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Marcus Kalør | 1999 | 208 | 43.28 | 1:27.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mark Pavon Olesen | 1999 | 185 | 46.36 | 1:31.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Engström | 2000 | 176 | 45.50 | 1:32.66 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
14 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 155 | 46.91 | 1:36.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 153 | 47.03 | 1:37.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | 153 | 46.81 | 1:37.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Borg | 2000 | 150 | 47.91 | 1:37.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Magnus Vejgaard | 2000 | 121 | 1:45.06 | 1:45.06 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Kruse | 2000 | 119 | 50.06 | 1:45.71 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Schollin | 1997 | 528 | 31.32 | 1:04.26 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Stefan Kojic | 1998 | 478 | 32.02 | 1:06.43 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | 430 | 33.35 | 1:08.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | 344 | 36.53 | 1:14.15 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 251 | 39.83 | 1:22.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Myhrberg | 1993 | 485 | 32.46 | 1:06.11 | |||||
S71 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |