2020-01-25   23:00:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS-äldre

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

22-47

Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  SK Elfsborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 februari 2013         
 
 
Gren 36, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.80  1:03.99  1:37.38    2:10.29   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    33.72  1:08.72  1:44.20    2:18.76   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.27  1:07.97  1:44.69    2:19.83   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.76  1:10.56  1:48.03    2:24.11   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.42  1:10.41  1:48.89    2:24.70   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    35.66  1:12.63  1:50.18    2:26.05   
Matthias Sandström-Karlsson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.55  1:12.06  1:50.21    2:26.78   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    34.63  1:12.02  1:50.20    2:28.19   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.16  1:13.12  1:51.62    2:29.59   
10  Jakob Henningsson  1999  Jönköpings Simsällskap    36.30  1:13.96  1:52.83    2:29.99   
11  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    36.57  1:14.86  1:53.38    2:30.80   
12  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.81  1:15.76  1:55.33    2:34.43   
13  Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    34.89  1:14.36  1:54.75    2:36.27   
14  Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    36.44  1:17.66  1:59.78    2:36.80   
15  Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    36.50  1:17.38  1:59.49    2:39.20   
16  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    36.40  1:17.53  1:59.79    2:41.18   
17  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    36.74  1:18.03  2:00.22    2:41.22   
18  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim    36.97  1:19.12  2:01.33    2:43.61   
19  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    37.98  1:19.90  2:02.98    2:43.66   
20  Oliver Bodin  1999  Jönköpings Simsällskap    38.56  1:20.00  2:02.55    2:45.08   
21  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    35.91  1:16.57  2:01.26    2:45.48   
22  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    39.71  1:22.84  2:05.36    2:47.71   
23  Erik Bjärterot  1998  Jönköpings Simsällskap    40.44  1:24.07  2:08.04    2:51.32   
24  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    40.30  1:24.21  2:09.37    2:53.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.17  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Simklubben Elfsborg  Utskriftstid  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner