2021-12-06   05:43:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Falkenberg Race 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
John Classon  1995    519  32.19  1:07.16  1:43.52    2:19.19   
  Kalmar Simsllskap                   
                     
Gustav Norberg-Pettersson  1996    442  33.27  1:10.26  1:49.03    2:26.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jacob Alexandersson  1995    239  42.28  1:29.18  2:18.15    3:00.24   
  S77 Stenungsund                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Markus Malm  1997    509  32.78  1:07.97  1:44.27    2:20.17   
  Anderstorps Simsllskap                   
                     
Teodor Widerberg  1998    438  33.51  1:11.39  1:50.35    2:27.35   
  Simklubben Laxen                   
                     
Karl Zimmerman  1998    407  34.70  1:12.82  1:51.98    2:30.90   
  Mlndals Allmnna Simsllskap                   
                     
Joel Eliasson  1998    385  35.09  1:14.10  1:54.08    2:33.73   
  Mlndals Allmnna Simsllskap                   
                     
Marcus Alexandersson  1997    359  34.86  1:16.17  1:58.00    2:37.38   
  S77 Stenungsund                   
                     
Anton Carlstein  1997    350  36.64  1:19.05  2:01.78    2:38.73   
  Varberg Sim                   
                     
Patrik Dennis  1998    346  37.52  1:17.81  1:59.12    2:39.36   
  Kalmar Simsllskap                   
                     
Pontus Staudinger  1998    337  37.42  1:19.38  2:00.88    2:40.72   
  Skvde Simsllskap                   
                     
Filip Schill-rne  1998    295  38.90  1:20.87  2:05.28    2:48.01   
  Kungsbacka Simsllskap                   
                     
10  Fabian Persson  1998    294  39.96  1:23.19  2:06.55    2:48.20   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Jonathan Ekelund  1999    363  36.15  1:16.00  1:57.38    2:36.88   
  Mlndals Allmnna Simsllskap                   
                     
Marcus Walln  1999    309  37.73  1:20.05  2:03.27    2:45.48   
  Skvde Simsllskap                   
                     
Johannes Andersson  1999    297  39.46  1:23.81  2:07.15    2:47.63   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Daniel Andersson  1999    288  39.70  1:22.23  2:06.88    2:49.39   
  Varberg Sim                   
                     
Robin Johansson  2000    266  41.57  1:26.42  2:11.98    2:53.86   
  SK Stimmet                   
                     
Samuel Sjgren  1999    253  41.11  1:26.36  2:12.63    2:56.86   
  Gteborg Sim                   
                     
Max Sandgren  1999    221  43.87  1:30.81  2:18.91    3:04.99   
  Varberg Sim                   
                     
Mauritz Soldewall  2000    182  48.66  1:40.33  2:31.24    3:17.47   
  Markaryds Simsllskap                   
                     
Sebastian Svensson  1999    180  47.11  1:37.64  2:28.84    3:18.06   
  Kungsbacka Simsllskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Frening                   











 
Jonatan Carlsson  2001    249  41.29  1:27.98  2:15.25    2:57.75   
  Varberg Sim                   
                     
Markus Brjesson  2001    227  44.53  1:31.92  2:20.13    3:03.32   
  S77 Stenungsund                   
                     
Hugo Vaide  2003    177  45.96  1:38.84  2:28.73    3:19.14   
  Simklubben Laxen                   
                     
David Hultberg  2002    132  52.15  1:50.16  2:47.45    3:39.33   
  SK Stimmet                   
                     
Filip Brink  2001    87  1:01.71  2:06.40  3:12.24    4:12.36   
  Varberg Sim                   
                     
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
                     
Jonathan Einarsson  2001              DSQ   
  Varberg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner