2019-08-20   17:09:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            56.40   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            56.51   
Frederik Bendix  1995  Grenaa Svømmeklub            57.92   
Frederik F. Nielsen  1994  Delta Svøm            58.04   
Tobias Møller Kristensen  1996  Struer Svømmeklub            58.18   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            58.23   
Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral            58.54   
Martin Kollerup  1996  Svømmeklubben Nord            59.06   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            59.54   
10  Jonas Aagaard  1994  Brønderslev SK08            1:00.09   
11  Mikkel Møller Sørensen  1994  Delta Svøm            1:00.79   
12  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            1:01.95   
13  Kasper Sørensen  1994  Svømmeklubben Søhesten            1:02.76   
14  Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening            1:03.84   
15  Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            1:04.54   
16  Martin Hansen  1994  Aabybro Idrætsforening            1:34.50   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub            56.20   
Emil Bæk Hjermitslev  1997  Svømmeklubben Nord            56.96   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            57.35   
Jacob Jensen  1998  Delta Svøm            59.93   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:01.96   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord            1:02.67   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub            1:03.35   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:04.01   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:06.18   
10  Frederik Jakobsen  1997  Grenaa Svømmeklub            1:07.22   
11  Rolf Wollesen  1998  Svømmeklubben Tempo            1:07.24   
12  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            1:08.42   
13  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            1:08.87   
14  Christian Koch  1998  Svømmeklubben Koral            1:09.02   
15  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:09.23   
16  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            1:10.34   
17  Martin Vest Vognsen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:10.43   
18  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:10.72   
19  Jacob L. Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:10.83   
20  Peter Filip Brandt  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:15.63   
21  Villads Lundgren Møhl  1997  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:16.78   
22  Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:17.23   
23  Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            1:20.64   
24  Ruben Højegaard Andreasen  1998  Thisted Svømmeklub            1:20.75   
25  Emil Mikkelsen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:23.10   
Asbjørn Buhl  1997  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            DSQ  Tyvstart 
Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Vildbjerg Svømmeklub            58.73   
Sebastian Lodahl  1999  Herning Svømmeklub            1:00.81   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            1:03.22   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:03.90   
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            1:03.97   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            1:05.23   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            1:05.26   
Mark Jensby Madsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:07.73   
Christian Mangaard  1999  Viborg Svømme Klub            1:08.83   
10  Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:08.85   
11  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            1:11.78   
12  Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            1:11.96   
13  Mikkel Kristensen  2000  Viborg Svømme Klub            1:13.66   
14  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:14.29   
15  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg Svømme Klub            1:16.41   
16  Jonas Sander  1999  Ikast Svømmeklub            1:16.78   
17  Alexander Fenger  1999  Svømmeklubben Koral            1:17.17   
18  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            1:17.41   
19  Tobias Meier  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            1:17.68   
20  Jacob Nyvang Jensen  1999  Thisted Svømmeklub            1:18.64   
21  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:19.25   
22  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            1:20.47   
23  Mads Nielsen  2000  Randers GF Neptun            1:20.72   
24  David Andresen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            1:20.87   
25  Jacob B. Lund  1999  Svømmeklubben Tempo            1:21.71   
26  Tobias Møllegaard  2000  Viborg Svømme Klub            1:24.15   
27  Andreas Rasmussen  1999  Randers GF Neptun            1:24.35   
28  Patrick Andersen  2000  Koldkær SK            1:25.08   
29  Emil B. Nielsen  1999  Svømmeklubben Koral            1:25.73   
30  Johan Brandt  2000  Svømmeklubben Nord            1:25.94   
31  Mathias Tomra  2000  Koldkær SK            1:26.03   
32  Nikolaj Brix  2000  Koldkær SK            1:30.37   
33  Viktor Udbye  1999  Herning Svømmeklub            1:31.69   
34  Jakob Enevoldsen  2000  Svømmeklubben Nord            1:33.58   
35  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            1:33.74   
36  Christian Houe Andersen  2000  Viborg Svømme Klub            1:33.88   
37  Michael Brix  2000  Koldkær SK            1:34.73   
38  Andreas Stensgård  1999  Ølgod Svømmeklub            1:40.33   
39  Mads Ørskov Daater  1999  Herning Svømmeklub            1:44.61   
Casper Torp  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Jeppe Stensfeldt  2000  Herning Svømmeklub            DNS   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Mathias Brink Thomasen  2000  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
William Heller Øllegaard  1999  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  ej berør. 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            1:08.88   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            1:09.82   
Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub            1:11.96   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            1:14.07   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            1:14.74   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            1:18.75   
Christian Bonde  2001  Aabybro Idrætsforening            1:21.53   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            1:21.54   
Johannes W Nielsen  2001  Randers GF Neptun            1:21.60   
10  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            1:21.73   
11  Jens Peder Slyk Danielsen  2001  Ølgod Svømmeklub            1:21.83   
12  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            1:22.61   
13  Sebastian Leimbeck  2001  Viborg Svømme Klub            1:23.09   
14  Mathias Mortensen  2002  Herning Svømmeklub            1:23.17   
15  Jacob Lund  2001  Skanderborg Svømmeklub            1:23.72   
16  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            1:24.48   
17  Victor Bech  2002  Thisted Svømmeklub            1:24.75   
18  Oliver Tang Skov  2002  Thisted Svømmeklub            1:25.37   
19  Rasmus Storgaard  2001  Svømmeklubben Søhesten            1:27.35   
20  Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            1:27.78   
21  Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            1:28.17   
22  Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub            1:28.37   
23  Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg Svømmeklub            1:29.54   
24  Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            1:30.08   
25  Sebastian Steenberg  2001  Ikast Svømmeklub            1:31.08   
26  Jonas Larsen  2001  Ølgod Svømmeklub            1:31.58   
27  Laurits Pedersen  2001  Thisted Svømmeklub            1:31.60   
28  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            1:31.61   
29  Johannes Wemmelund  2001  Herning Svømmeklub            1:32.81   
30  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten            1:34.36   
31  Casper Krohn  2001  Randers GF Neptun            1:35.20   
32  Simon Simoni Christiansen  2002  Skanderborg Svømmeklub            1:35.48   
33  Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            1:36.21   
34  Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68            1:37.99   
35  Eskild Wollesen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:38.96   
36  Marius Paaske  2001  Brædstrup Svømmeklub            1:39.74   
37  Robert Udbye  2002  Herning Svømmeklub            1:40.88   
38  Mathias Møller Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            1:41.35   
39  Jeppe Ballisager Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            1:41.54   
40  Mark Nielsen  2002  Randers GF Neptun            1:43.76   
41  Kåre Lund Thomsen  2002  Holstebro Svømme Club            1:43.89   
42  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Svømmeklubben Tempo            1:46.14   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68            DNS   
Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            DSQ  Tyvstart 
Kristian Jessen  2001  Ølgod Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Markus Bjørnestad  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            1:32.60   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            1:35.21   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            1:40.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:33   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Frasez Sørensen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:03.11   
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            1:05.26   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68            1:05.82   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub            1:07.97   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            1:08.60   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            1:08.77   
Jeanette Kjær  1993  Ikast Svømmeklub            1:09.13   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08            1:09.19   
Anette Damsgaard  1996  Bjerre Herreds Svømmeklub            1:09.95   
10  Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub            1:10.33   
11  Naja Skaarup Jensen  1996  Skanderborg Svømmeklub            1:12.11   
12  Maria Ravnebæk  1995  Grenaa Svømmeklub            1:14.69   
13  Emma Krintel  1996  Skanderborg Svømmeklub            1:15.21   
14  Mona Gyldenvang  1995  Grenaa Svømmeklub            1:17.56   
15  Natasja Furman  1996  Grenaa Svømmeklub            1:22.41   
16  Amanda Sejersen  1996  Grenaa Svømmeklub            1:22.48   
Julie Ottesen  1996  Svømmeklubben Nord            DNS   
Simone Larsen  1996  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            1:01.83   
Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:04.05   
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:06.76   
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo            1:07.28   
Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub            1:07.75   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:07.77   
Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:08.31   
Caroline Mikkelsen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:08.67   
Elisabeth Katballe  1997  Grenaa Svømmeklub            1:09.12   
10  Josefine B. Rasmussen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:09.65   
11  Mathilde Clausen  1998  Herning Svømmeklub            1:09.99   
12  Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            1:10.04   
13  Katrine Kristensen  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:10.10   
14  Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:11.68   
15  Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:14.08   
16  Emma F. Sørensen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:14.43   
17  Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            1:14.74   
18  Ditte Røjkjær Rasmussen  1998  Randers GF Neptun            1:15.13   
19  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast Svømmeklub            1:16.42   
20  Josephine Gjern  1998  Grenaa Svømmeklub            1:17.27   
21  Cecilie Bak Madsen  1997  Brædstrup Svømmeklub            1:17.61   
22  Rikke Blach  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:18.24   
23  Josephine F. Andersen  1998  Svømmeklubben Nord            1:19.65   
24  Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:19.85   
25  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:19.94   
26  Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:20.20   
27  Pernille Lading  1998  Randers GF Neptun            1:20.44   
28  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            1:21.19   
29  Sandra Sloth Østergaard  1997  Svømmeklubben Nord            1:26.12   
30  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars Svømmeklub            1:26.37   
31  Alma Sofie Wammen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:26.43   
32  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            1:26.79   
33  Nanna Borup Ydesen  1998  Svømmeklubben S 68            1:30.99   
34  Louise Bast Berg  1998  Randers GF Neptun            1:41.44   
Amalie Pedersen  1997  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Herning Svømmeklub            1:01.81   
Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub            1:05.42   
Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:06.09   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            1:09.91   
Emma Katballe  1999  Grenaa Svømmeklub            1:10.08   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:10.69   
Mette Høgild Svane  2000  Herning Svømmeklub            1:11.03   
Marie B. Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            1:11.20   
Julie Lange Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:11.28   
10  Camilla Ottesen  2000  Svømmeklubben Nord            1:11.41   
11  Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub            1:11.56   
12  Helene Olesen  2000  Svømmeklubben Tempo            1:11.59   
13  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            1:12.08   
14  Julie Dahlstrøm Larsen  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:12.21   
15  Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            1:12.58   
16  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            1:13.46   
17  Caroline Clausen  2000  Herning Svømmeklub            1:13.65   
18  Vicky Rohde  1999  Svømmeklubben Tempo            1:14.18   
19  Sarah Bugtrup  1999  Brønderslev SK08            1:14.47   
20  Mie Johansen  1999  Ikast Svømmeklub            1:14.69   
21  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            1:14.83   
22  Mai Heilmann  2000  Svømmeklubben Tempo            1:16.18   
23  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            1:16.25   
24  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:17.42   
25  Melissa Furman  1999  Grenaa Svømmeklub            1:17.71   
26  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:17.93   
27  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            1:17.95   
28  Nina Lærke Mortensen  2000  Randers GF Neptun            1:18.94   
29  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Svømmeklubben Koral            1:19.01   
30  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            1:19.76   
31  Waraphorn Champeng  1999  Svømmeklubben Nord            1:20.73   
32  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            1:21.10   
32  Sara Jørgensen  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:21.10   
34  Ghita Pedersen  1999  Grenaa Svømmeklub            1:21.24   
35  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            1:22.23   
36  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            1:23.11   
37  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg Svømme Klub            1:23.70   
38  Line Teilberg Madsen  2000  Thisted Svømmeklub            1:23.83   
39  Linea Bruun Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:25.09   
40  Frederikke Dølby  2000  Brædstrup Svømmeklub            1:26.04   
41  Elvira Caspersen  2000  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:27.40   
42  Camilla Kingo Jacobsen  2000  Svømmeklubben Nord            1:27.45   
43  Marina Sørensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:28.65   
44  Simone Sloth Østergaard  2000  Svømmeklubben Nord            1:29.31   
45  Hanlu He  1999  Ikast Svømmeklub            1:29.36   
46  Camilla Aagaard  2000  Svømmeklubben Nord            1:31.31   
47  Kristina Plagborg  2000  Svømmeklubben Koral            1:33.44   
48  Caroline Thimm  1999  Herning Svømmeklub            1:33.85   
49  Lykke Muhlig  1999  Svømmeklubben Koral            1:34.03   
50  Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning Svømmeklub            1:34.34   
51  Anna Nørgaard Johannsen  2000  Viborg Svømme Klub            1:38.43   
Emma Jensen  2000  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Martha G. Overbye  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Bach Andersen  2001  Brønderslev SK08            1:07.26   
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub            1:09.28   
Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            1:15.11   
Vera Veronica Jervidalo  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:15.19   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            1:18.45   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            1:18.93   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            1:19.79   
Julie Nøhr Olesen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:20.02   
Regitze Bæhrenz  2001  Svømmeklubben Tempo            1:20.31   
10  Signe B. Hansen  2002  Herning Svømmeklub            1:22.24   
11  Nadja Brinckmann  2002  Randers GF Neptun            1:23.44   
12  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            1:23.54   
13  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            1:23.82   
14  Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord            1:24.17   
15  Cecilie Thuesen  2002  Herning Svømmeklub            1:24.22   
16  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            1:24.49   
17  Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:26.77   
18  Alba Olivia Theilmann  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:28.30   
19  Maja Johansen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:28.32   
20  Lærke Bjerre Tange  2002  Svømmeklubben Nord            1:29.22   
21  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            1:29.23   
22  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            1:30.05   
23  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            1:31.24   
24  Anne Wenzell  2001  Herning Svømmeklub            1:31.43   
25  Julie Koustrup Jensen  2001  Brønderslev SK08            1:32.46   
26  Anna Mosegaard  2002  Herning Svømmeklub            1:32.53   
27  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            1:33.95   
28  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord            1:34.27   
29  Liv Lyngbye  2002  Randers GF Neptun            1:34.88   
30  Lisa Frost Rainer  2002  Svømmeklubben Tempo            1:35.35   
31  Clara Grønkjær  2002  Thisted Svømmeklub            1:35.70   
32  Emma Rosquist Andersen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:36.02   
33  Merete Brixen Lomholt  2001  Svømmeklubben Koral            1:36.36   
34  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            1:36.73   
35  Nanna Maria Frandsen  2002  Herning Svømmeklub            1:36.80   
36  Anne Almvig  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:36.91   
37  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            1:37.32   
38  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            1:37.74   
39  Simone S. Christiansen  2002  Ikast Svømmeklub            1:37.89   
40  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:37.91   
41  Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            1:40.59   
42  Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg Svømme Klub            1:41.77   
43  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            1:41.79   
44  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            1:42.78   
45  Laura Damgaard  2002  Svømmeklubben Tempo            1:44.00   
46  Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            1:50.21   
47  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            1:51.28   
48  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:52.53   
49  Nanna Pedersen  2002  Randers GF Neptun            2:07.86   
Frida B. Nielsen  2001  Svømmeklubben Koral            DNS   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            1:22.48   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            1:27.76   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            1:28.73   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            1:31.92   
Cecilie Vad Andersen  2003  Ikast Svømmeklub            1:37.37   
Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub            1:38.48   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo            1:39.99   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            1:41.34   
Alberte Kempel Christense  2004  Randers GF Neptun            1:43.48   
10  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            1:44.23   
11  Julie Fiil Frandsen  2005  Randers GF Neptun            1:48.87   
12  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            1:50.39   
13  Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003  Randers GF Neptun            1:54.48   
14  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Randers GF Neptun            1:57.34   
15  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            1:57.70   
16  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            1:59.73   
17  Mathilde Møller  2004  Randers GF Neptun            2:14.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:33 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            2:13.87   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            2:15.55   
Lasse Meineche  1994  Herning Svømmeklub            2:16.08   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            2:27.87   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            2:29.45   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening            2:40.93   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            2:47.10   
Asbjørn S. Jensen  1989  Koldkær SK            3:04.96   
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub            2:22.01   
Frederik Vahle  1998  Grenaa Svømmeklub            2:48.42   
Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            2:52.70   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            2:55.25   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            3:01.09   
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            2:33.74   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:40.48   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            2:41.42   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            2:49.16   
Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            3:03.15   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            3:05.29   
Christian Bøgsted  2000  Koldkær SK            3:06.11   
Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg Svømme Klub            3:11.27   
Niclas Frandsen  1999  Randers GF Neptun            3:16.26   
10  Rasmus Lund  1999  Randers GF Neptun            3:21.33   
11  Anders Gjerløv Pedersen  2000  Brønderslev SK08            3:58.81   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening            DNS   
Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  assym ben i bryst 
Marcus Pedersen  2000  Viborg Svømme Klub            DSQ  2 bensp. efter vend. 
Mathias Brink Thomasen  2000  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  Ej sym.arme 25m 
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            2:51.18   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            2:54.86   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            3:09.15   
Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo            3:17.94   
Esben Røjkjær Rasmussen  2001  Randers GF Neptun            3:20.42   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            3:21.42   
Jonathan Keren-Klaris  2001  Svømmeklubben Tempo            3:22.40   
Johannes W Nielsen  2001  Randers GF Neptun            3:37.96   
Mathias Mortensen  2002  Herning Svømmeklub            3:51.99   
Andreas Skak Thomsen  2001  Randers GF Neptun            DSQ  Fork stilart v start 
Markus Bjørnestad  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  afslut. ryg på mave 
                     
 
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Elkjær  2003  Svømmeklubben Tempo            3:32.61   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            3:41.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:26.61   
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            2:34.50   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:35.65   
Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub            2:35.98   
Elena Furman  1994  Grenaa Svømmeklub            3:08.04   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            2:45.82   
Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub            2:46.99   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Svømmeklubben Tempo            2:48.29   
Katrine Kristensen  1997  Svømmeklubben Søhesten            2:53.76   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:03.31   
Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            3:05.98   
Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            3:06.08   
Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:07.56   
Sabina Christensen  1997  Svømmeklubben S 68            3:08.73   
10  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            3:11.05   
11  Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68            3:12.03   
12  Trine Smith Helles  1998  Randers GF Neptun            3:21.39   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:35.21   
Anna Emilie Hansen  1999  Svømmeklubben Tempo            2:41.26   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            2:43.07   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Skanderborg Svømmeklub            2:43.84   
Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            2:45.13   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub            2:51.88   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:54.46   
Julie Dahlstrøm Larsen  1999  Skanderborg Svømmeklub            2:58.00   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            2:59.36   
10  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg Svømme Klub            3:00.83   
11  Marie B. Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            3:02.83   
12  Julie Lange Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            3:04.28   
13  Amalie Skak Thomsen  1999  Randers GF Neptun            3:07.01   
14  Elisabeth Pedersen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            3:15.70   
15  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            3:17.21   
16  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            3:19.64   
17  Johanne Kappel  1999  Thisted Svømmeklub            3:21.01   
18  Mie Johansen  1999  Ikast Svømmeklub            3:24.72   
19  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            3:27.44   
20  Isabell Sandersen  2000  Silkeborg Svømmeklub            3:34.33   
21  Kristina Plagborg  2000  Svømmeklubben Koral            3:41.40   
Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Anna Olsen  1999  Randers GF Neptun            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub Triton            2:54.40   
Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            3:04.66   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            3:06.46   
Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            3:07.64   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            3:09.13   
Karoline Vasegaard  2001  Viborg Svømme Klub            3:10.42   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            3:13.47   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            3:13.59   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            3:20.87   
10  Maja Østergaard Jensen  2002  Herning Svømmeklub            3:45.10   
11  Clara Grønkjær  2002  Thisted Svømmeklub            3:50.55   
12  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            3:54.32   
Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            DNS   
Lisbeth Luisa Lehmann  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            DNS   
Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub            DSQ  assym ben bryst 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            3:32.81   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            3:34.05   
Amalie Kristensen  2003  Herning Svømmeklub            3:39.03   
Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            DSQ  assym arm v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Møller  1991  Herning Svømmeklub            29.21   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            32.65   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            33.17   
Martin Kollerup  1996  Svømmeklubben Nord            34.78   
Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral            35.65   
Steffen Carlsen  1996  Brædstrup Svømmeklub            42.76   
Rune Kay  1996  Svømmeklubben Tempo            45.18   
Martin Hansen  1994  Aabybro Idrætsforening            50.38   
Asger Petersen  1996  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Herning Svømmeklub            33.77   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            35.03   
Jacob Jensen  1998  Delta Svøm            35.30   
Mikkel B. Høgild  1998  Vildbjerg Svømmeklub            36.01   
Emil Bæk Hjermitslev  1997  Svømmeklubben Nord            36.52   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord            36.62   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            37.34   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.23   
Frederik Jakobsen  1997  Grenaa Svømmeklub            38.86   
10  Christian Koch  1998  Svømmeklubben Koral            40.43   
11  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            40.82   
12  Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            41.53   
13  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            42.46   
14  Emil Mikkelsen  1998  Aabybro Idrætsforening            45.10   
15  Martin Vest Vognsen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            45.29   
16  Peter Filip Brandt  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            45.79   
17  Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            45.81   
18  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            45.91   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            35.87   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub            36.08   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            37.39   
Jens Søndergaard  1999  Brønderslev SK08            38.69   
Sebastian Lodahl  1999  Herning Svømmeklub            38.79   
Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            38.91   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            39.59   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            39.76   
Jens Grarup  1999  Herning Svømmeklub            42.04   
10  Jonas Sander  1999  Ikast Svømmeklub            43.89   
11  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            44.22   
12  Casper Torp  2000  Svømmeklubben Nord            48.39   
13  Jacob Nyvang Jensen  1999  Thisted Svømmeklub            48.89   
14  Mathias Brink Thomasen  2000  Brædstrup Svømmeklub            49.26   
15  Frederik Isaksen  2000  Svømmeklubben Søhesten            49.33   
16  Johan Brandt  2000  Svømmeklubben Nord            49.60   
17  William Heller Øllegaard  1999  Aarhus Idrætsforening Af 1900            49.65   
18  Emil B. Nielsen  1999  Svømmeklubben Koral            50.23   
19  Tobias Meier  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            51.53   
20  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            51.58   
21  Viktor Udbye  1999  Herning Svømmeklub            51.59   
22  Jakob Enevoldsen  2000  Svømmeklubben Nord            52.07   
23  Mads Ørskov Daater  1999  Herning Svømmeklub            53.51   
24  Andreas Najbjerg Poulsen  2000  Ølgod Svømmeklub            56.24   
25  Joakim Kopp Drewsen  2000  Svømmeklubben S 68            57.96   
Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            41.22   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            45.57   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            45.61   
Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            45.76   
Jacob Lund  2001  Skanderborg Svømmeklub            46.07   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            46.24   
Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo            46.57   
Anders Søndergaard  2001  Brønderslev SK08            47.86   
Andreas Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            48.41   
10  Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            48.84   
11  Jens Peder Slyk Danielsen  2001  Ølgod Svømmeklub            48.92   
12  Christian Dunker  2002  Brønderslev SK08            49.85   
13  Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg Svømmeklub            52.57   
14  Paw Jensby Madsen  2002  Thisted Svømmeklub            52.68   
15  Simon Simoni Christiansen  2002  Skanderborg Svømmeklub            54.00   
16  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            54.01   
17  Victor Bech  2002  Thisted Svømmeklub            55.09   
18  Johannes Wemmelund  2001  Herning Svømmeklub            56.17   
19  Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            56.48   
20  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            56.65   
21  Marius Paaske  2001  Brædstrup Svømmeklub            56.83   
22  Mathias Mortensen  2002  Herning Svømmeklub            56.98   
23  Hjalte Lillevik Frost  2001  Svømmeklubben S 68            57.08   
24  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten            57.13   
25  Robert Udbye  2002  Herning Svømmeklub            58.24   
26  Kåre Lund Thomsen  2002  Holstebro Svømme Club            1:02.77   
27  Thomas F. Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub            1:02.78   
28  Mathias Møller Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            1:04.37   
Jonas Larsen  2001  Ølgod Svømmeklub            DSQ  2 flyspark v. 25mven 
Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            54.77   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            56.39   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            1:03.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            34.80   
Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub            34.98   
Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub            36.39   
Helene Frasez Sørensen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900            37.46   
Michelle Strand  1994  Randers GF Neptun            38.61   
Mona Gyldenvang  1995  Grenaa Svømmeklub            41.45   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68            41.86   
Lone Vølund  1965  Brædstrup Svømmeklub            42.32   
Julie Ottesen  1996  Svømmeklubben Nord            44.29   
10  Amanda Sejersen  1996  Grenaa Svømmeklub            49.49   
Tashia Lundvig  1996  Ikast Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            36.40   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Svømmeklubben Tempo            39.03   
Emma F. Sørensen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            39.19   
Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            39.57   
Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub            40.07   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            40.15   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            41.24   
Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            41.61   
Mathilde Clausen  1998  Herning Svømmeklub            42.46   
10  Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            42.50   
11  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub            43.46   
12  Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            43.70   
13  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            44.89   
14  Sarah Nørhave  1997  Svømmeklubben Nord            45.39   
15  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            46.60   
16  Josephine F. Andersen  1998  Svømmeklubben Nord            47.62   
17  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            49.22   
18  Rikke Blach  1997  Svømmeklubben Søhesten            49.81   
19  Alma Sofie Wammen  1998  Aabybro Idrætsforening            52.36   
20  Sandra Sloth Østergaard  1997  Svømmeklubben Nord            53.98   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            37.83   
Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            38.98   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            40.48   
Kristine Lønne  2000  Svømmeklubben Tempo            43.59   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Skanderborg Svømmeklub            43.73   
Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            44.27   
Sarah Bugtrup  1999  Brønderslev SK08            45.62   
Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            45.64   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            45.74   
10  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            45.80   
11  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            46.46   
12  Emma Katballe  1999  Grenaa Svømmeklub            47.04   
13  Waraphorn Champeng  1999  Svømmeklubben Nord            47.80   
14  Hanlu He  1999  Ikast Svømmeklub            48.09   
15  Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning Svømmeklub            48.11   
16  Sara Jørgensen  1999  Skanderborg Svømmeklub            48.46   
17  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro Svømme Club            48.76   
18  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            49.40   
19  Camilla Aagaard  2000  Svømmeklubben Nord            49.47   
20  Elvira Caspersen  2000  Aarhus Idrætsforening Af 1900            49.91   
21  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            50.63   
22  Caroline Thimm  1999  Herning Svømmeklub            51.61   
23  Alberte Birkemose Winding  1999  Herning Svømmeklub            51.91   
24  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            52.48   
25  Anna Nørgaard Johannsen  2000  Viborg Svømme Klub            54.30   
26  Camilla Kingo Jacobsen  2000  Svømmeklubben Nord            55.59   
Emma Jensen  2000  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Lærke Meyer  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Bach Andersen  2001  Brønderslev SK08            40.49   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            43.55   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            45.38   
Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub Triton            46.15   
Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            46.76   
Vera Veronica Jervidalo  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            47.07   
Liv Lyngbye  2002  Randers GF Neptun            47.18   
Trine Dam  2001  Svømmeklubben Koral            47.20   
Kristine Hülsen  2002  Svømmeklubben Tempo            49.91   
10  Emma Rosquist Andersen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            50.55   
11  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            50.93   
12  Amalie Christoffersen  2001  Ølgod Svømmeklub            51.47   
13  Helene Levring Andersen  2001  Viborg Svømme Klub            51.66   
14  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            51.68   
15  Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord            51.72   
16  Lærke Als  2002  Svømmeklubben Nord            52.84   
17  Maja Østergaard Jensen  2002  Herning Svømmeklub            53.05   
18  Lærke Maria Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            53.34   
19  Laura Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            53.41   
20  Cecilie Prior  2002  Svømmeklubben Søhesten            53.56   
21  Lærke Bjerre Tange  2002  Svømmeklubben Nord            54.15   
22  Signe B. Hansen  2002  Herning Svømmeklub            55.40   
23  Simone S. Christiansen  2002  Ikast Svømmeklub            55.59   
24  Anne Almvig  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            55.67   
25  Emma Rose Treney  2002  Aabybro Idrætsforening            55.99   
26  Julie Nøhr Olesen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            56.21   
27  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            56.49   
28  Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            56.78   
29  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            56.88   
30  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord            58.62   
31  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            59.54   
32  Anna Mosegaard  2002  Herning Svømmeklub            1:00.20   
33  Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            1:00.62   
34  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:01.40   
35  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            1:02.38   
36  Nanna Pedersen  2002  Randers GF Neptun            1:04.31   
37  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            1:07.78   
Amalie L Nielsen  2002  Brønderslev SK08            DNS   
Frida B. Nielsen  2001  Svømmeklubben Koral            DNS   
Nanna Maria Frandsen  2002  Herning Svømmeklub            DNS   
Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            DSQ  Asynkrone ben 
Julie Koustrup Jensen  2001  Brønderslev SK08            DSQ  Asynkrone ben 
Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  Ej samt. ber. 50m 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            51.84   
Cecilie Vad Andersen  2003  Ikast Svømmeklub            53.68   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            54.38   
Amalie Kristensen  2003  Herning Svømmeklub            54.79   
Mathilde Møller  2004  Randers GF Neptun            55.98   
Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            1:02.73   
Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub            1:03.99   
Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            1:04.57   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            1:09.63   
10  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            1:11.74   
Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003  Randers GF Neptun            DSQ  2 benspark eftervend 
Viola Caspersen  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Flyarme fra start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            1:00.72   
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            1:01.07   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:02.37   
Frederik Bendix  1995  Grenaa Svømmeklub            1:03.57   
Mikkel Møller Sørensen  1994  Delta Svøm            1:04.38   
Tobias Møller Kristensen  1996  Struer Svømmeklub            1:06.36   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            1:11.01   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            1:13.08   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel B. Høgild  1998  Vildbjerg Svømmeklub            1:04.14   
Lasse Dall  1997  Skanderborg Svømmeklub            1:07.86   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:09.03   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub            1:10.93   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord            1:11.41   
Frederik Vahle  1998  Grenaa Svømmeklub            1:13.94   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:19.35   
Jacob L. Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:20.90   
Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord            1:20.91   
10  Martin Vest Vognsen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:21.22   
11  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            1:22.26   
12  Peter Filip Brandt  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:25.26   
13  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            1:25.35   
14  Villads Lundgren Møhl  1997  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:26.96   
15  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            1:28.97   
Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            DNF   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Vildbjerg Svømmeklub            1:05.85   
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub            1:13.47   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:14.68   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            1:17.23   
Christian Bylling Jensen  1999  Svømmeklubben Koral            1:18.52   
Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            1:20.73   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            1:20.87   
Christian Mangaard  1999  Viborg Svømme Klub            1:21.94   
Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:26.32   
10  Jonas Sander  1999  Ikast Svømmeklub            1:27.61   
11  Frederik Isaksen  2000  Svømmeklubben Søhesten            1:28.21   
12  Mads Nielsen  2000  Randers GF Neptun            1:29.23   
13  Niclas Frandsen  1999  Randers GF Neptun            1:30.14   
14  David Andresen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            1:30.56   
15  Rasmus Lund  1999  Randers GF Neptun            1:32.96   
16  Mikkel Kristensen  2000  Viborg Svømme Klub            1:33.15   
17  William Heller Øllegaard  1999  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:34.27   
18  Andreas Thanild Schøler  2000  Viborg Svømme Klub            1:37.70   
19  Anders Gjerløv Pedersen  2000  Brønderslev SK08            1:40.64   
20  Jacob B. Lund  1999  Svømmeklubben Tempo            1:40.91   
21  Christian Houe Andersen  2000  Viborg Svømme Klub            2:02.74   
Jeppe Stensfeldt  2000  Herning Svømmeklub            DNS   
Mads Ørskov Daater  1999  Herning Svømmeklub            DNS   
Marco Just Jensen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            1:23.32   
Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo            1:27.39   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            1:28.18   
Jonathan Keren-Klaris  2001  Svømmeklubben Tempo            1:29.40   
Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            1:29.40   
Esben Røjkjær Rasmussen  2001  Randers GF Neptun            1:34.85   
Sebastian Steenberg  2001  Ikast Svømmeklub            1:35.63   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            1:35.73   
Johannes W Nielsen  2001  Randers GF Neptun            1:35.82   
10  Oliver Tang Skov  2002  Thisted Svømmeklub            1:39.39   
11  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            1:42.73   
12  Eskild Wollesen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:43.08   
13  Laurits Pedersen  2001  Thisted Svømmeklub            1:45.02   
14  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Svømmeklubben Tempo            1:47.85   
15  Mathias Møller Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            2:03.43   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68            DNS   
Johannes Wemmelund  2001  Herning Svømmeklub            DNS   
Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub            DNS   
Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            DSQ  Ej fort. bev. v. 25m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            1:38.95   
Mads Iversen  2004  Svømmeklubben Tempo            1:42.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            1:09.40   
Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub            1:10.57   
Camilla Svane  1995  Herning Svømmeklub            1:11.01   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68            1:12.90   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            1:19.11   
Jeanette Kjær  1993  Ikast Svømmeklub            1:19.62   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            1:21.85   
Anette Damsgaard  1996  Bjerre Herreds Svømmeklub            1:22.89   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68            1:28.62   
10  Maria Andreasen  1994  Svømmeklubben Søhesten            1:33.48   
Simone Larsen  1996  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            1:15.73   
Katrine Kristensen  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:16.40   
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            1:16.94   
Caroline Mikkelsen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:18.66   
Elisabeth Katballe  1997  Grenaa Svømmeklub            1:20.63   
Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:23.69   
Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68            1:24.85   
Josefine B. Rasmussen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:24.86   
Sabina Christensen  1997  Svømmeklubben S 68            1:25.37   
10  Trine Smith Helles  1998  Randers GF Neptun            1:26.45   
11  Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            1:27.26   
12  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast Svømmeklub            1:27.70   
13  Sarah Nørhave  1997  Svømmeklubben Nord            1:27.81   
14  Rikke Blach  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:28.92   
15  Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:29.17   
16  Ditte Røjkjær Rasmussen  1998  Randers GF Neptun            1:32.69   
17  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            1:35.74   
18  Pernille Lading  1998  Randers GF Neptun            1:36.74   
19  Nanna Borup Ydesen  1998  Svømmeklubben S 68            1:38.24   
20  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:39.75   
Amalie Pedersen  1997  Svømmeklubben Tempo            DNS   
Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Emilie Hansen  1999  Svømmeklubben Tempo            1:10.66   
Trine Kjøngerskov  2000  Herning Svømmeklub            1:10.70   
Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub            1:13.97   
Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub            1:14.31   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            1:16.86   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:17.29   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            1:17.84   
Mette Høgild Svane  2000  Herning Svømmeklub            1:18.88   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub            1:19.17   
10  Amalie Skak Thomsen  1999  Randers GF Neptun            1:20.06   
11  Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            1:20.61   
12  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            1:21.58   
13  Camilla Ottesen  2000  Svømmeklubben Nord            1:23.71   
14  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:24.50   
15  Anna Olsen  1999  Randers GF Neptun            1:25.56   
16  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg Svømme Klub            1:26.39   
17  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Svømmeklubben Koral            1:27.49   
18  Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            1:28.33   
19  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            1:28.48   
20  Elisabeth Pedersen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            1:29.26   
21  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            1:31.09   
22  Caroline Clausen  2000  Herning Svømmeklub            1:31.10   
23  Ghita Pedersen  1999  Grenaa Svømmeklub            1:32.27   
24  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            1:32.32   
25  Johanne Kappel  1999  Thisted Svømmeklub            1:32.50   
26  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            1:33.24   
27  Josephine Dunker  1999  Brønderslev SK08            1:33.35   
28  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            1:35.14   
29  Simone Sloth Østergaard  2000  Svømmeklubben Nord            1:40.34   
30  Alberte Birkemose Winding  1999  Herning Svømmeklub            1:48.74   
Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Anica Gasberg  1999  Thisted Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave v. 25m 
Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sibel Simonsen  2001  Randers GF Neptun            1:20.59   
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub            1:22.98   
Julie Nøhr Olesen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:25.15   
Regitze Bæhrenz  2001  Svømmeklubben Tempo            1:29.80   
Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            1:31.63   
Signe B. Hansen  2002  Herning Svømmeklub            1:33.00   
Nadja Brinckmann  2002  Randers GF Neptun            1:33.35   
Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            1:34.77   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            1:36.15   
10  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            1:37.38   
11  Maja Johansen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:37.51   
12  Alba Olivia Theilmann  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:37.70   
13  Nina Lodberg Sparre  2001  Svømmeklubben Koral            1:38.85   
14  Cecilie Thuesen  2002  Herning Svømmeklub            1:39.16   
15  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            1:41.57   
16  Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:43.97   
17  Cecilie Prior  2002  Svømmeklubben Søhesten            1:45.42   
18  Lærke Als  2002  Svømmeklubben Nord            1:47.01   
19  Simone S. Christiansen  2002  Ikast Svømmeklub            1:47.63   
20  Anne Wenzell  2001  Herning Svømmeklub            1:47.83   
21  Lisa Frost Rainer  2002  Svømmeklubben Tempo            1:48.97   
22  Laura Damgaard  2002  Svømmeklubben Tempo            1:49.36   
23  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            1:50.43   
24  Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg Svømme Klub            1:50.96   
25  Maja Østergaard Jensen  2002  Herning Svømmeklub            1:52.43   
26  Anna Mosegaard  2002  Herning Svømmeklub            1:52.61   
27  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            1:57.43   
28  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            2:02.56   
29  Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            2:03.19   
Nanna Maria Frandsen  2002  Herning Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Kristensen  2003  Herning Svømmeklub            1:43.33   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo            1:43.68   
Cecilie Vad Andersen  2003  Ikast Svømmeklub            1:45.26   
Alberte Kempel Christense  2004  Randers GF Neptun            1:50.33   
Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            1:59.10   
Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Randers GF Neptun            1:59.50   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v. 75m 
Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            DSQ  Svøm på mave v. 25m 
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            2:43.69   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Herning Svømmeklub            2:40.31   
Mikkel B. Høgild  1998  Vildbjerg Svømmeklub            2:47.12   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            2:51.08   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            3:03.38   
Christian Koch  1998  Svømmeklubben Koral            3:05.97   
Frederik Jakobsen  1997  Grenaa Svømmeklub            3:07.10   
Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            3:19.78   
Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            3:28.11   
Ruben Højegaard Andreasen  1998  Thisted Svømmeklub            3:50.88   
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            2:58.92   
Mikkel Kirkegaard  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:09.09   
Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            3:16.81   
Christian Mangaard  1999  Viborg Svømme Klub            3:17.29   
Christian Bøgsted  2000  Koldkær SK            3:18.65   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            3:28.13   
Marcus Pedersen  2000  Viborg Svømme Klub            3:40.08   
Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg Svømme Klub            3:41.55   
Andreas Rasmussen  1999  Randers GF Neptun            3:48.38   
10  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            3:55.84   
Casper Torp  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Jens Grarup  1999  Herning Svømmeklub            DNS   
Rasmus Abildgaard  2000  Aabybro Idrætsforening            DNS   
Andreas Stensgård  1999  Ølgod Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend 125m 
Jacob Nyvang Jensen  1999  Thisted Svømmeklub            DSQ  uregelmentere påklæd 
Patrick Andersen  2000  Koldkær SK            DSQ  Ej hånd ved afslut. 
                     
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            3:17.85   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            3:18.39   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            3:32.62   
Jacob Lund  2001  Skanderborg Svømmeklub            3:39.32   
Markus Hartvigsen  2001  Silkeborg Svømmeklub            3:44.49   
Casper Krohn  2001  Randers GF Neptun            3:44.86   
Christian Bonde  2001  Aabybro Idrætsforening            3:48.80   
Andreas Skak Thomsen  2001  Randers GF Neptun            3:49.23   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            3:51.51   
10  Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo            3:53.18   
11  Christian Dunker  2002  Brønderslev SK08            3:55.64   
12  David Johansen  2001  Svømmeklubben Søhesten            4:14.51   
13  Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg Svømmeklub            4:15.97   
14  Mark Nielsen  2002  Randers GF Neptun            4:19.58   
15  Rasmus Storgaard  2001  Svømmeklubben Søhesten            4:36.72   
Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            DSQ  ej samtidig bevæg. 
Paw Jensby Madsen  2002  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub            2:41.66   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub            2:50.47   
Helene Frasez Sørensen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900            2:59.92   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68            3:11.24   
Mona Gyldenvang  1995  Grenaa Svømmeklub            3:14.59   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo            2:47.19   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Svømmeklubben Tempo            3:01.33   
Emma F. Sørensen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:04.24   
Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            3:04.83   
Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            3:08.83   
Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            3:14.45   
Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Skanderborg Svømmeklub            3:19.47   
Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            3:22.99   
Sarah Nørhave  1997  Svømmeklubben Nord            3:30.79   
10  Josephine F. Andersen  1998  Svømmeklubben Nord            3:41.09   
Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            DNS   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:46.78   
Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            2:57.40   
Helene Olesen  2000  Svømmeklubben Tempo            3:04.73   
Kristine Lønne  2000  Svømmeklubben Tempo            3:08.14   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            3:17.09   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            3:22.89   
Nina Lærke Mortensen  2000  Randers GF Neptun            3:32.34   
Mai Heilmann  2000  Svømmeklubben Tempo            3:49.73   
Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg Svømme Klub            3:55.81   
10  Waraphorn Champeng  1999  Svømmeklubben Nord            3:59.69   
Martha G. Overbye  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning Svømmeklub            DSQ  assynkrone arme 
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            3:24.37   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            3:25.48   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            3:25.66   
Vera Veronica Jervidalo  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:29.46   
Lisbeth Luisa Lehmann  2001  Horsens Svømmeklub            3:30.36   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            3:48.20   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            3:51.01   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            3:52.54   
Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            3:53.17   
10  Emma Rosquist Andersen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:53.58   
11  Kristine Hülsen  2002  Svømmeklubben Tempo            3:54.80   
12  Nadja Brinckmann  2002  Randers GF Neptun            3:58.06   
13  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            4:01.62   
14  Cecilie Prior  2002  Svømmeklubben Søhesten            4:12.17   
15  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            4:17.43   
                     
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Hausgaard Godt  2003  Holstebro Svømme Club            3:59.47   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            4:03.11   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            4:03.90   
Mathilde Møller  2004  Randers GF Neptun            4:18.42   
Viola Caspersen  2003  Aarhus Idrætsforening Af 1900            4:21.17   
Julie Fiil Frandsen  2005  Randers GF Neptun            4:36.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Møller  1991  Herning Svømmeklub            25.08   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub            25.13   
Ralf Dalby  1995  Silkeborg Svømmeklub            25.30   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm            25.32   
Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral            25.78   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            25.91   
Frederik F. Nielsen  1994  Delta Svøm            25.93   
Martin Kollerup  1996  Svømmeklubben Nord            26.04   
Frederik Bendix  1995  Grenaa Svømmeklub            26.54   
10  Mikkel Møller Sørensen  1994  Delta Svøm            27.16   
11  Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            27.24   
12  Kasper Sørensen  1994  Svømmeklubben Søhesten            28.27   
13  Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening            28.59   
14  Steffen Carlsen  1996  Brædstrup Svømmeklub            28.86   
15  Rune Kay  1996  Svømmeklubben Tempo            29.09   
16  Martin Hansen  1994  Aabybro Idrætsforening            38.81   
Asger Petersen  1996  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub            26.20   
Emil Bæk Hjermitslev  1997  Svømmeklubben Nord            26.59   
Jacob Jensen  1998  Delta Svøm            27.06   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            27.19   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            28.03   
Andreas Weje  1998  Grenaa Svømmeklub            28.39   
Emil Poulsen  1997  Svømmeklubben Nord            28.43   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            28.89   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            29.54   
10  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            29.98   
11  Rasmus D. Jensen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.08   
12  Rolf Wollesen  1998  Svømmeklubben Tempo            30.10   
13  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            30.44   
14  Jacob L. Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            30.71   
15  Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            31.24   
16  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            31.29   
17  Jeppe Borup  1998  Koldkær SK            31.38   
18  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            31.56   
19  Peter Filip Brandt  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            31.94   
20  Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord            32.07   
21  Martin Vest Vognsen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            32.08   
22  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            32.28   
23  Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            32.42   
24  Villads Lundgren Møhl  1997  Aarhus Idrætsforening Af 1900            33.78   
25  Emil Mikkelsen  1998  Aabybro Idrætsforening            35.17   
Asbjørn Buhl  1997  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Vildbjerg Svømmeklub            27.43   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub            27.51   
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            28.30   
Frederick K. Madsen  1999  Ikast Svømmeklub            29.00   
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            29.33   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            30.08   
Oliver Østergaard Hansen  2000  Brædstrup Svømmeklub            30.08   
Jens Søndergaard  1999  Brønderslev SK08            30.37   
Mark Jensby Madsen  1999  Thisted Svømmeklub            31.34   
10  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            31.75   
11  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub            32.68   
12  Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            32.70   
13  Frederik Hougaard-Enevold  1999  Silkeborg Svømmeklub            33.33   
14  Oliver Frederik Jensen  1999  Svømmeklubben Koral            33.61   
15  Marcus Pedersen  2000  Viborg Svømme Klub            34.22   
16  Mathias Brink Thomasen  2000  Brædstrup Svømmeklub            34.68   
17  Jacob B. Lund  1999  Svømmeklubben Tempo            34.90   
18  Tobias Meier  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            35.14   
19  Jonas Sander  1999  Ikast Svømmeklub            35.18   
20  Bastian Løve Høegh  2000  Silkeborg Svømmeklub            35.22   
21  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  Viborg Svømme Klub            35.43   
21  Jonas Terpager Hansen  2000  Ikast Svømmeklub            35.43   
23  Jacob Nyvang Jensen  1999  Thisted Svømmeklub            35.55   
24  Alexander Sejersen  2000  Ikast Svømmeklub            35.82   
25  Frederik Isaksen  2000  Svømmeklubben Søhesten            35.97   
26  Mathias Tomra  2000  Koldkær SK            36.43   
27  Tobias Møllegaard  2000  Viborg Svømme Klub            36.51   
28  Johan Brandt  2000  Svømmeklubben Nord            37.05   
29  William Heller Øllegaard  1999  Aarhus Idrætsforening Af 1900            37.54   
30  David Andresen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            38.58   
31  Andreas Thanild Schøler  2000  Viborg Svømme Klub            39.19   
32  Christian Houe Andersen  2000  Viborg Svømme Klub            40.28   
33  Joakim Kopp Drewsen  2000  Svømmeklubben S 68            41.16   
34  Jakob Enevoldsen  2000  Svømmeklubben Nord            41.78   
35  Michael Brix  2000  Koldkær SK            42.19   
36  Mads Ørskov Daater  1999  Herning Svømmeklub            45.64   
Casper Torp  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Jeppe Stensfeldt  2000  Herning Svømmeklub            DNS   
Mike Boldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Viktor Udbye  1999  Herning Svømmeklub            DSQ  ej berøring v. 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            30.97   
Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            31.22   
Mads Kloster  2002  Thisted Svømmeklub            32.19   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            33.54   
Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            33.70   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            34.38   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            34.39   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            35.02   
Victor Bech  2002  Thisted Svømmeklub            35.58   
10  Jonathan Keren-Klaris  2001  Svømmeklubben Tempo            35.76   
11  Mathias Mortensen  2002  Herning Svømmeklub            35.98   
12  Esben Røjkjær Rasmussen  2001  Randers GF Neptun            36.09   
13  Anders Søndergaard  2001  Brønderslev SK08            36.11   
14  Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            36.79   
15  Jens Peder Slyk Danielsen  2001  Ølgod Svømmeklub            37.70   
16  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            37.95   
17  Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            38.18   
18  Kristian Jessen  2001  Ølgod Svømmeklub            38.57   
19  Markus Bjørnestad  2002  Aarhus Idrætsforening Af 1900            39.04   
20  Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            39.26   
21  Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            39.56   
22  Rasmus Langgaard  2002  Vildbjerg Svømmeklub            39.68   
23  Rasmus Storgaard  2001  Svømmeklubben Søhesten            40.64   
24  Simon Simoni Christiansen  2002  Skanderborg Svømmeklub            40.82   
25  Laurits Pedersen  2001  Thisted Svømmeklub            41.17   
26  Johannes Wemmelund  2001  Herning Svømmeklub            41.24   
27  Casper Brinch  2002  Svømmeklubben Tempo            41.39   
28  Mathias Dyrmose  2001  Holstebro Svømme Club            42.12   
29  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            42.58   
30  Eskild Wollesen  2002  Svømmeklubben Tempo            42.71   
31  Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            42.82   
32  Robert Udbye  2002  Herning Svømmeklub            43.14   
33  Marius Paaske  2001  Brædstrup Svømmeklub            44.03   
34  Thomas F. Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub            45.12   
35  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Svømmeklubben Tempo            45.67   
36  Mathias Møller Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            45.83   
37  Mark Nielsen  2002  Randers GF Neptun            45.85   
38  Jeppe Ballisager Hansen  2001  Brædstrup Svømmeklub            46.59   
39  Kåre Lund Thomsen  2002  Holstebro Svømme Club            47.45   
Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Elkjær  2003  Svømmeklubben Tempo            38.57   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            40.14   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            40.83   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            42.76   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            43.00   
Mads Iversen  2004  Svømmeklubben Tempo            48.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Frasez Sørensen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900            29.15   
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            29.86   
Camilla Svane  1995  Herning Svømmeklub            30.44   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68            31.41   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            31.52   
Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub            31.85   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08            32.09   
Lone Vølund  1965  Brædstrup Svømmeklub            32.11   
Jeanette Kjær  1993  Ikast Svømmeklub            32.23   
10  Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            32.24   
11  Naja Skaarup Jensen  1996  Skanderborg Svømmeklub            33.31   
12  Elena Furman  1994  Grenaa Svømmeklub            33.43   
13  Maria Ravnebæk  1995  Grenaa Svømmeklub            33.72   
14  Tashia Lundvig  1996  Ikast Svømmeklub            34.45   
15  Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68            34.97   
16  Julie Ottesen  1996  Svømmeklubben Nord            35.18   
17  Maria Andreasen  1994  Svømmeklubben Søhesten            35.56   
18  Emma Krintel  1996  Skanderborg Svømmeklub            36.17   
19  Amanda Sejersen  1996  Grenaa Svømmeklub            36.96   
20  Natasja Furman  1996  Grenaa Svømmeklub            37.04   
Simone Larsen  1996  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            29.29   
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            30.09   
Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            30.18   
Caroline Mikkelsen  1998  Svømmeklubben Søhesten            30.67   
Elisabeth Katballe  1997  Grenaa Svømmeklub            31.13   
Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub            31.70   
Mathilde Clausen  1998  Herning Svømmeklub            31.71   
Josefine B. Rasmussen  1998  Svømmeklubben Søhesten            32.00   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            32.55   
10  Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            32.58   
11  Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub            32.70   
12  Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord            33.22   
13  Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            33.30   
14  Cecilie Bak Madsen  1997  Brædstrup Svømmeklub            33.87   
15  Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            33.89   
16  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast Svømmeklub            34.07   
17  Sabina Christensen  1997  Svømmeklubben S 68            34.28   
18  Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            34.31   
19  Josephine Gjern  1998  Grenaa Svømmeklub            34.55   
20  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            35.14   
21  Josephine F. Andersen  1998  Svømmeklubben Nord            35.18   
22  Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68            35.26   
23  Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            35.47   
24  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            36.07   
25  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars Svømmeklub            37.19   
26  Alma Sofie Wammen  1998  Aabybro Idrætsforening            38.26   
27  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            38.35   
28  Sandra Sloth Østergaard  1997  Svømmeklubben Nord            38.82   
29  Louise Bast Berg  1998  Randers GF Neptun            47.65   
Amalie Pedersen  1997  Svømmeklubben Tempo            DNS   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Herning Svømmeklub            29.12   
Sofie W. Bunten  1999  Silkeborg Svømmeklub            30.19   
Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            30.25   
Anna Emilie Hansen  1999  Svømmeklubben Tempo            30.92   
Emma Katballe  1999  Grenaa Svømmeklub            32.02   
Marie B. Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            32.37   
Camilla Ottesen  2000  Svømmeklubben Nord            32.39   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            32.77   
Julie Lange Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            33.20   
10  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            33.29   
11  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            33.35   
12  Vicky Rohde  1999  Svømmeklubben Tempo            33.48   
13  Josefine Bladt Wichmann  2000  Skanderborg Svømmeklub            33.51   
14  Caroline Clausen  2000  Herning Svømmeklub            33.62   
15  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            34.05   
16  Mie Johansen  1999  Ikast Svømmeklub            34.23   
17  Anna Olsen  1999  Randers GF Neptun            34.32   
18  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            34.39   
19  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            34.52   
20  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg Svømme Klub            35.02   
21  Sarah Bugtrup  1999  Brønderslev SK08            35.11   
22  Elisabeth Pedersen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            35.44   
23  Camille Lindhard Jensen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            36.02   
24  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            36.16   
25  Melissa Furman  1999  Grenaa Svømmeklub            36.52   
26  Sara Jørgensen  1999  Skanderborg Svømmeklub            36.76   
27  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            36.82   
28  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            36.91   
29  Ghita Pedersen  1999  Grenaa Svømmeklub            37.36   
30  Frederikke Dølby  2000  Brædstrup Svømmeklub            37.58   
31  Line Teilberg Madsen  2000  Thisted Svømmeklub            37.59   
32  Anica Gasberg  1999  Thisted Svømmeklub            37.72   
33  Linea Bruun Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            37.97   
34  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg Svømme Klub            38.06   
35  Hanlu He  1999  Ikast Svømmeklub            38.35   
36  Elvira Caspersen  2000  Aarhus Idrætsforening Af 1900            38.43   
36  Louise Xia Klogborg  2000  Holstebro Svømme Club            38.43   
38  Marina Sørensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            38.92   
39  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            39.17   
40  Camilla Kingo Jacobsen  2000  Svømmeklubben Nord            39.23   
41  Camilla Aagaard  2000  Svømmeklubben Nord            40.26   
42  Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning Svømmeklub            40.36   
43  Alberte Birkemose Winding  1999  Herning Svømmeklub            41.14   
44  Simone Sloth Østergaard  2000  Svømmeklubben Nord            41.80   
45  Caroline Thimm  1999  Herning Svømmeklub            41.92   
46  Anna Nørgaard Johannsen  2000  Viborg Svømme Klub            42.16   
Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Lærke Meyer  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
Martha G. Overbye  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub            31.07   
Louise Bach Andersen  2001  Brønderslev SK08            31.27   
Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            33.04   
Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub Triton            33.41   
Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            33.43   
Karoline Vasegaard  2001  Viborg Svømme Klub            34.91   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            35.07   
Vera Veronica Jervidalo  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            35.21   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            36.06   
10  Signe B. Hansen  2002  Herning Svømmeklub            36.28   
11  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            36.50   
12  Regitze Bæhrenz  2001  Svømmeklubben Tempo            36.51   
13  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            36.62   
14  Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord            36.77   
15  Julie Nøhr Olesen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            37.03   
16  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            37.28   
17  Cecilie Thuesen  2002  Herning Svømmeklub            37.59   
18  Nadja Brinckmann  2002  Randers GF Neptun            37.90   
19  Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            37.99   
20  Lærke Maria Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            38.53   
21  Lærke Bjerre Tange  2002  Svømmeklubben Nord            38.84   
22  Julie Koustrup Jensen  2001  Brønderslev SK08            39.09   
23  Nanna Maria Frandsen  2002  Herning Svømmeklub            39.15   
24  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            39.40   
25  Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            39.42   
26  Lærke Als  2002  Svømmeklubben Nord            39.49   
27  Alba Olivia Theilmann  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            40.03   
28  Amalie Christoffersen  2001  Ølgod Svømmeklub            41.27   
29  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            41.51   
30  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            41.61   
31  Maja Østergaard Jensen  2002  Herning Svømmeklub            41.76   
32  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord            41.96   
33  Anne Almvig  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            42.07   
34  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub            42.22   
35  Laura Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            42.27   
36  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            42.44   
37  Anne Wenzell  2001  Herning Svømmeklub            42.85   
38  Anna Mosegaard  2002  Herning Svømmeklub            42.86   
39  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            43.05   
40  Simone S. Christiansen  2002  Ikast Svømmeklub            43.29   
41  Clara Grønkjær  2002  Thisted Svømmeklub            43.43   
42  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            43.72   
43  Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            43.77   
44  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            44.53   
45  Emma Rosquist Andersen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            44.89   
46  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            45.02   
47  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            46.38   
48  Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            46.47   
49  Emma Rose Treney  2002  Aabybro Idrætsforening            46.51   
50  Cecilie Prior  2002  Svømmeklubben Søhesten            48.67   
51  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            49.45   
52  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            49.97   
53  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            50.10   
54  Nanna Pedersen  2002  Randers GF Neptun            59.65   
Amalie L Nielsen  2002  Brønderslev SK08            DNS   
Anna Bliksted  2001  Svømmeklubben Tempo            DNS   
Frida B. Nielsen  2001  Svømmeklubben Koral            DNS   
Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            38.16   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            38.76   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            40.80   
Amalie Kristensen  2003  Herning Svømmeklub            41.01   
Cecilie Vad Andersen  2003  Ikast Svømmeklub            42.51   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            42.94   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            44.17   
Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub            45.42   
Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            50.98   
10  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Randers GF Neptun            54.28   
11  Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003  Randers GF Neptun            54.31   
12  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            54.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            2:14.17   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            2:16.41   
Lasse Meineche  1994  Herning Svømmeklub            2:17.09   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            2:25.92   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            2:37.60   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening            2:55.35   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            3:01.08   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel B. Høgild  1998  Vildbjerg Svømmeklub            2:17.62   
Simon B. Jeppesen  1997  Herning Svømmeklub            2:27.18   
Lasse Dall  1997  Skanderborg Svømmeklub            2:36.53   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            2:50.23   
Emil Bæk Hjermitslev  1997  Svømmeklubben Nord            3:01.87   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            3:03.61   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            2:35.69   
Christian Bylling Jensen  1999  Svømmeklubben Koral            2:54.14   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            3:05.40   
Mikkel Kristensen  2000  Viborg Svømme Klub            DSQ  Assynkron ben 
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Rohde  2001  Svømmeklubben Tempo            3:29.41   
Mathias Pedersen  2002  Viborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub            2:41.30   
Natasja Furman  1996  Grenaa Svømmeklub            3:37.53   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo            2:51.29   
Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Skanderborg Svømmeklub            2:58.58   
Ditte Røjkjær Rasmussen  1998  Randers GF Neptun            3:41.65   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            3:48.56   
Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub            2:54.20   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            2:58.15   
Julie Dahlstrøm Larsen  1999  Skanderborg Svømmeklub            3:15.32   
Helene Olesen  2000  Svømmeklubben Tempo            3:22.02   
Melissa Furman  1999  Grenaa Svømmeklub            3:25.36   
Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            3:46.05   
Vicky Rohde  1999  Svømmeklubben Tempo            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Bach Andersen  2001  Brønderslev SK08            2:50.71   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            3:26.62   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            3:57.12   
Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Møller  1991  Herning Svømmeklub            1:01.25   
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub            1:02.15   
Frederik F. Nielsen  1994  Delta Svøm            1:06.14   
Alexander Gilberg  1995  Silkeborg Svømmeklub            1:06.25   
Tobias Møller Kristensen  1996  Struer Svømmeklub            1:06.68   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            1:08.93   
Martin Frederiksen  1996  Svømmeklubben Koral            1:09.39   
Jonas Aagaard  1994  Brønderslev SK08            1:11.01   
Kasper Sørensen  1994  Svømmeklubben Søhesten            1:12.64   
10  Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            1:14.65   
11  Asbjørn S. Jensen  1989  Koldkær SK            1:20.56   
Asger Petersen  1996  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Fallesen  1998  Herning Svømmeklub            1:03.12   
Lasse Dall  1997  Skanderborg Svømmeklub            1:08.92   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:09.28   
Martin Harder Bruun  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:11.92   
Frederik Vahle  1998  Grenaa Svømmeklub            1:15.54   
Morten Chr. Dam  1998  Svømmeklubben Koral            1:19.41   
Rolf Wollesen  1998  Svømmeklubben Tempo            1:19.84   
Christian Koch  1998  Svømmeklubben Koral            1:20.18   
Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            1:21.19   
10  Kasper Livbjerg  1998  Horsens Svømmeklub            1:21.40   
11  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            1:23.11   
12  Martin Vest Vognsen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:23.62   
13  Martin Holmershøj  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:23.96   
14  Jacob L. Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            1:25.35   
15  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            1:26.05   
16  Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord            1:27.55   
17  Emil Mikkelsen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:28.59   
18  Peter Filip Brandt  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:29.84   
19  Jeppe Borup  1998  Koldkær SK            1:30.90   
20  Dinand Aalbers  1998  Skive Svømmeklub Poseidon            1:31.13   
Anders Ballisager Hansen  1998  Brædstrup Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            DSQ  2 brysttag undervand 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub            1:10.17   
Sebastian Lodahl  1999  Herning Svømmeklub            1:10.84   
Søren B. Jeppesen  1999  Vildbjerg Svømmeklub            1:14.45   
Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub