2019-08-20   06:01:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  09:33   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helene Frasez Sørensen  1995  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:03.11   
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            1:05.26   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68            1:05.82   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub            1:07.97   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            1:08.60   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            1:08.77   
Jeanette Kjær  1993  Ikast Svømmeklub            1:09.13   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08            1:09.19   
Anette Damsgaard  1996  Bjerre Herreds Svømmeklub            1:09.95   
10  Helle Kjær  1994  Thisted Svømmeklub            1:10.33   
11  Naja Skaarup Jensen  1996  Skanderborg Svømmeklub            1:12.11   
12  Maria Ravnebæk  1995  Grenaa Svømmeklub            1:14.69   
13  Emma Krintel  1996  Skanderborg Svømmeklub            1:15.21   
14  Mona Gyldenvang  1995  Grenaa Svømmeklub            1:17.56   
15  Natasja Furman  1996  Grenaa Svømmeklub            1:22.41   
16  Amanda Sejersen  1996  Grenaa Svømmeklub            1:22.48   
Julie Ottesen  1996  Svømmeklubben Nord            DNS   
Simone Larsen  1996  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            1:01.83   
Ditte V. Hansen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:04.05   
Cecilie Bach Bertelsen  1997  Silkeborg Svømmeklub            1:06.76   
Mathilde Hansen  1998  Svømmeklubben Tempo            1:07.28   
Helena Rasmussen  1998  Herning Svømmeklub            1:07.75   
Nicoline Pontoppidan  1998  Silkeborg Svømmeklub            1:07.77   
Nanna Bæhrenz Damgaard  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:08.31   
Caroline Mikkelsen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:08.67   
Elisabeth Katballe  1997  Grenaa Svømmeklub            1:09.12   
10  Josefine B. Rasmussen  1998  Svømmeklubben Søhesten            1:09.65   
11  Mathilde Clausen  1998  Herning Svømmeklub            1:09.99   
12  Emma Louise Frohn  1998  Ikast Svømmeklub            1:10.04   
13  Katrine Kristensen  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:10.10   
14  Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:11.68   
15  Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:14.08   
16  Emma F. Sørensen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:14.43   
17  Trine G. Sørensen  1997  Brædstrup Svømmeklub            1:14.74   
18  Ditte Røjkjær Rasmussen  1998  Randers GF Neptun            1:15.13   
19  Nikoline Hvolgaard  1998  Ikast Svømmeklub            1:16.42   
20  Josephine Gjern  1998  Grenaa Svømmeklub            1:17.27   
21  Cecilie Bak Madsen  1997  Brædstrup Svømmeklub            1:17.61   
22  Rikke Blach  1997  Svømmeklubben Søhesten            1:18.24   
23  Josephine F. Andersen  1998  Svømmeklubben Nord            1:19.65   
24  Mette Dyrhauge Winther  1998  Skanderborg Svømmeklub            1:19.85   
25  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:19.94   
26  Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:20.20   
27  Pernille Lading  1998  Randers GF Neptun            1:20.44   
28  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            1:21.19   
29  Sandra Sloth Østergaard  1997  Svømmeklubben Nord            1:26.12   
30  Emilie Sondrup Andersen  1997  Aars Svømmeklub            1:26.37   
31  Alma Sofie Wammen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:26.43   
32  Caroline Amstrup Pajbjerg  1997  Viborg Svømme Klub            1:26.79   
33  Nanna Borup Ydesen  1998  Svømmeklubben S 68            1:30.99   
34  Louise Bast Berg  1998  Randers GF Neptun            1:41.44   
Amalie Pedersen  1997  Svømmeklubben Tempo            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Herning Svømmeklub            1:01.81   
Emma Sand Majlund  1999  Herning Svømmeklub            1:05.42   
Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:06.09   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            1:09.91   
Emma Katballe  1999  Grenaa Svømmeklub            1:10.08   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:10.69   
Mette Høgild Svane  2000  Herning Svømmeklub            1:11.03   
Marie B. Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            1:11.20   
Julie Lange Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:11.28   
10  Camilla Ottesen  2000  Svømmeklubben Nord            1:11.41   
11  Trine Guldberg  1999  Herning Svømmeklub            1:11.56   
12  Helene Olesen  2000  Svømmeklubben Tempo            1:11.59   
13  Amanda Meldgaard  1999  Ikast Svømmeklub            1:12.08   
14  Julie Dahlstrøm Larsen  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:12.21   
15  Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            1:12.58   
16  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            1:13.46   
17  Caroline Clausen  2000  Herning Svømmeklub            1:13.65   
18  Vicky Rohde  1999  Svømmeklubben Tempo            1:14.18   
19  Sarah Bugtrup  1999  Brønderslev SK08            1:14.47   
20  Mie Johansen  1999  Ikast Svømmeklub            1:14.69   
21  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            1:14.83   
22  Mai Heilmann  2000  Svømmeklubben Tempo            1:16.18   
23  Rikke Hansen  2000  Holstebro Svømme Club            1:16.25   
24  Eva Marie Christensen  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:17.42   
25  Melissa Furman  1999  Grenaa Svømmeklub            1:17.71   
26  Julie Hjort  1999  Silkeborg Svømmeklub            1:17.93   
27  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            1:17.95   
28  Nina Lærke Mortensen  2000  Randers GF Neptun            1:18.94   
29  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Svømmeklubben Koral            1:19.01   
30  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            1:19.76   
31  Waraphorn Champeng  1999  Svømmeklubben Nord            1:20.73   
32  Josefine Dalsgaard  2000  Viborg Svømme Klub            1:21.10   
32  Sara Jørgensen  1999  Skanderborg Svømmeklub            1:21.10   
34  Ghita Pedersen  1999  Grenaa Svømmeklub            1:21.24   
35  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            1:22.23   
36  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            1:23.11   
37  Sofie Rahbek Hansen  2000  Viborg Svømme Klub            1:23.70   
38  Line Teilberg Madsen  2000  Thisted Svømmeklub            1:23.83   
39  Linea Bruun Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:25.09   
40  Frederikke Dølby  2000  Brædstrup Svømmeklub            1:26.04   
41  Elvira Caspersen  2000  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:27.40   
42  Camilla Kingo Jacobsen  2000  Svømmeklubben Nord            1:27.45   
43  Marina Sørensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            1:28.65   
44  Simone Sloth Østergaard  2000  Svømmeklubben Nord            1:29.31   
45  Hanlu He  1999  Ikast Svømmeklub            1:29.36   
46  Camilla Aagaard  2000  Svømmeklubben Nord            1:31.31   
47  Kristina Plagborg  2000  Svømmeklubben Koral            1:33.44   
48  Caroline Thimm  1999  Herning Svømmeklub            1:33.85   
49  Lykke Muhlig  1999  Svømmeklubben Koral            1:34.03   
50  Ida Lykke Therkildsen  1999  Herning Svømmeklub            1:34.34   
51  Anna Nørgaard Johannsen  2000  Viborg Svømme Klub            1:38.43   
Emma Jensen  2000  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Katja Fuglsang Frandsen  1999  Brædstrup Svømmeklub            DNS   
Martha G. Overbye  2000  Svømmeklubben Nord            DNS   
Mathilde Vilain Stübe  2000  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Bach Andersen  2001  Brønderslev SK08            1:07.26   
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub            1:09.28   
Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            1:15.11   
Vera Veronica Jervidalo  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:15.19   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            1:18.45   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            1:18.93   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            1:19.79   
Julie Nøhr Olesen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:20.02   
Regitze Bæhrenz  2001  Svømmeklubben Tempo            1:20.31   
10  Signe B. Hansen  2002  Herning Svømmeklub            1:22.24   
11  Nadja Brinckmann  2002  Randers GF Neptun            1:23.44   
12  Amalie Vilstrup  2002  Herning Svømmeklub            1:23.54   
13  Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            1:23.82   
14  Cecilie Væver  2002  Svømmeklubben Nord            1:24.17   
15  Cecilie Thuesen  2002  Herning Svømmeklub            1:24.22   
16  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            1:24.49   
17  Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:26.77   
18  Alba Olivia Theilmann  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:28.30   
19  Maja Johansen  2002  Svømmeklubben Tempo            1:28.32   
20  Lærke Bjerre Tange  2002  Svømmeklubben Nord            1:29.22   
21  Sofie Aastrup  2002  Svømmeklubben Søhesten            1:29.23   
22  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            1:30.05   
23  Maja Brinkmann  2002  Brædstrup Svømmeklub            1:31.24   
24  Anne Wenzell  2001  Herning Svømmeklub            1:31.43   
25  Julie Koustrup Jensen  2001  Brønderslev SK08            1:32.46   
26  Anna Mosegaard  2002  Herning Svømmeklub            1:32.53   
27  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club            1:33.95   
28  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord            1:34.27   
29  Liv Lyngbye  2002  Randers GF Neptun            1:34.88   
30  Lisa Frost Rainer  2002  Svømmeklubben Tempo            1:35.35   
31  Clara Grønkjær  2002  Thisted Svømmeklub            1:35.70   
32  Emma Rosquist Andersen  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:36.02   
33  Merete Brixen Lomholt  2001  Svømmeklubben Koral            1:36.36   
34  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            1:36.73   
35  Nanna Maria Frandsen  2002  Herning Svømmeklub            1:36.80   
36  Anne Almvig  2001  Aarhus Idrætsforening Af 1900            1:36.91   
37  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            1:37.32   
38  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            1:37.74   
39  Simone S. Christiansen  2002  Ikast Svømmeklub            1:37.89   
40  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:37.91   
41  Mille Dunker Kristensen  2001  Herning Svømmeklub            1:40.59   
42  Matilde Rahbek Hansen  2002  Viborg Svømme Klub            1:41.77   
43  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            1:41.79   
44  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            1:42.78   
45  Laura Damgaard  2002  Svømmeklubben Tempo            1:44.00   
46  Annika H. Albertsen  2001  Holstebro Svømme Club            1:50.21   
47  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            1:51.28   
48  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:52.53   
49  Nanna Pedersen  2002  Randers GF Neptun            2:07.86   
Frida B. Nielsen  2001  Svømmeklubben Koral            DNS   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            1:22.48   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            1:27.76   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            1:28.73   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            1:31.92   
Cecilie Vad Andersen  2003  Ikast Svømmeklub            1:37.37   
Camilla Kjær  2003  Thisted Svømmeklub            1:38.48   
Mia Hvarre  2004  Svømmeklubben Tempo            1:39.99   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            1:41.34   
Alberte Kempel Christense  2004  Randers GF Neptun            1:43.48   
10  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            1:44.23   
11  Julie Fiil Frandsen  2005  Randers GF Neptun            1:48.87   
12  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            1:50.39   
13  Mie-Olise Kjærbo Jacobsen  2003  Randers GF Neptun            1:54.48   
14  Freja Røjkjær Rasmussen  2004  Randers GF Neptun            1:57.34   
15  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            1:57.70   
16  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            1:59.73   
17  Mathilde Møller  2004  Randers GF Neptun            2:14.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark