2019-09-20   14:54:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Midsommercup 2013

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2013    Udskriftsdato  08 juni 2013   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  10:28   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 juni 2013         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:26.61   
Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub            2:34.50   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub            2:35.65   
Julie D. Hald  1996  Herning Svømmeklub            2:35.98   
Elena Furman  1994  Grenaa Svømmeklub            3:08.04   
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            2:45.82   
Camilla Puk Jensen  1998  Herning Svømmeklub            2:46.99   
Laura Mathilde Elkjær  1998  Svømmeklubben Tempo            2:48.29   
Katrine Kristensen  1997  Svømmeklubben Søhesten            2:53.76   
Astrid Sejr Andersen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:03.31   
Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            3:05.98   
Anna Baagøe Frandsen  1998  Skanderborg Svømmeklub            3:06.08   
Thora Elise Færgemann Jen  1998  Aarhus Idrætsforening Af 1900            3:07.56   
Sabina Christensen  1997  Svømmeklubben S 68            3:08.73   
10  Laura Christensen  1997  Svømmeklubben Nord            3:11.05   
11  Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68            3:12.03   
12  Trine Smith Helles  1998  Randers GF Neptun            3:21.39   
Amalie Mejer  1998  Ikast Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lundorff Larsen  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:35.21   
Anna Emilie Hansen  1999  Svømmeklubben Tempo            2:41.26   
Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            2:43.07   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Skanderborg Svømmeklub            2:43.84   
Clara Holst  1999  Skanderborg Svømmeklub            2:45.13   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub            2:51.88   
Nicoline Bredahl  2000  Silkeborg Svømmeklub            2:54.46   
Julie Dahlstrøm Larsen  1999  Skanderborg Svømmeklub            2:58.00   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            2:59.36   
10  Laura Davidsen Nielsen  2000  Viborg Svømme Klub            3:00.83   
11  Marie B. Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            3:02.83   
12  Julie Lange Jørgensen  2000  Skanderborg Svømmeklub            3:04.28   
13  Amalie Skak Thomsen  1999  Randers GF Neptun            3:07.01   
14  Elisabeth Pedersen  2000  Skive Svømmeklub Poseidon            3:15.70   
15  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            3:17.21   
16  Line Mia Jensen  2000  Herning Svømmeklub            3:19.64   
17  Johanne Kappel  1999  Thisted Svømmeklub            3:21.01   
18  Mie Johansen  1999  Ikast Svømmeklub            3:24.72   
19  Linda Strunge  2000  Herning Svømmeklub            3:27.44   
20  Isabell Sandersen  2000  Silkeborg Svømmeklub            3:34.33   
21  Kristina Plagborg  2000  Svømmeklubben Koral            3:41.40   
Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Anna Olsen  1999  Randers GF Neptun            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub Triton            2:54.40   
Esther Flø  2001  Skanderborg Svømmeklub            3:04.66   
Emilie Knudsen  2002  Ikast Svømmeklub            3:06.46   
Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            3:07.64   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            3:09.13   
Karoline Vasegaard  2001  Viborg Svømme Klub            3:10.42   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            3:13.47   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            3:13.59   
Sascha Lausten  2002  Ikast Svømmeklub            3:20.87   
10  Maja Østergaard Jensen  2002  Herning Svømmeklub            3:45.10   
11  Clara Grønkjær  2002  Thisted Svømmeklub            3:50.55   
12  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            3:54.32   
Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            DNS   
Lisbeth Luisa Lehmann  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
Signe Laugesen  2001  Vildbjerg Svømmeklub            DNS   
Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub            DSQ  assym ben bryst 
                     
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svømme Klub            3:32.81   
Selma Pruzljanin  2003  Thisted Svømmeklub            3:34.05   
Amalie Kristensen  2003  Herning Svømmeklub            3:39.03   
Mathilde Skak Thomsen  2003  Randers GF Neptun            DSQ  assym arm v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  08 juni 2013 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark