Resultat för Copenhagen Swim Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
27 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
|
Arrangør |
Hovestadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 januar 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
224 |
52.59 |
1:51.98 |
2:51.45 |
|
3:50.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
209 |
53.79 |
1:54.76 |
2:55.21 |
|
3:56.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Beate Kristine Rasmussen |
2003 |
|
195 |
53.20 |
1:56.36 |
2:59.31 |
|
4:01.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Meng |
2003 |
|
194 |
40.18 |
1:54.28 |
2:58.73 |
|
4:02.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
193 |
54.83 |
1:57.17 |
2:59.23 |
|
4:02.54 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
416 |
43.56 |
1:31.14 |
2:19.95 |
|
3:07.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
412 |
42.24 |
1:31.15 |
2:20.17 |
|
3:08.29 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
403 |
42.96 |
1:31.02 |
2:19.75 |
|
3:09.74 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Monica Kristiansen |
2001 |
|
395 |
43.45 |
1:32.40 |
2:22.52 |
|
3:10.96 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
342 |
45.97 |
1:37.46 |
2:28.90 |
|
3:20.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Fiedler |
2001 |
|
329 |
44.89 |
1:36.17 |
2:30.02 |
|
3:22.90 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frida Schledermann |
2001 |
|
311 |
47.74 |
1:41.07 |
2:33.17 |
|
3:26.91 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
303 |
49.26 |
1:43.08 |
2:36.83 |
|
3:28.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Nørby |
2001 |
|
286 |
47.79 |
1:42.81 |
2:38.02 |
|
3:32.65 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
|
268 |
47.59 |
1:43.22 |
2:40.41 |
|
3:37.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Pedersen |
2002 |
|
258 |
51.37 |
1:48.33 |
2:47.31 |
|
3:40.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Charlotte Malberg |
2002 |
|
257 |
50.11 |
1:47.22 |
2:44.02 |
|
3:40.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
|
245 |
50.21 |
1:48.30 |
2:46.35 |
|
3:43.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathilde Kiilgaard |
2001 |
|
242 |
50.89 |
1:48.51 |
2:47.10 |
|
3:44.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Frederikke Bast |
2002 |
|
241 |
52.13 |
1:49.67 |
2:46.88 |
|
3:45.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hannah Bekker |
2001 |
|
231 |
53.16 |
1:49.03 |
2:48.07 |
|
3:48.22 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Enevoldsen |
2002 |
|
212 |
52.18 |
1:52.18 |
2:54.06 |
|
3:55.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
|
189 |
53.95 |
1:55.86 |
3:00.46 |
|
4:03.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Andersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
|
382 |
44.60 |
1:34.20 |
2:23.71 |
|
3:13.14 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Girke Christensen |
2000 |
|
374 |
43.70 |
1:32.62 |
2:23.22 |
|
3:14.45 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine Olsen |
2000 |
|
328 |
45.74 |
1:37.72 |
2:30.45 |
|
3:23.08 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Schütt |
1996 |
|
623 |
37.51 |
1:19.30 |
2:01.41 |
|
2:44.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Schulze |
1998 |
|
604 |
38.08 |
1:20.48 |
2:02.87 |
|
2:45.75 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
552 |
39.90 |
1:23.14 |
2:07.38 |
|
2:50.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tania Berry |
1998 |
|
470 |
40.62 |
1:26.81 |
2:13.49 |
|
3:00.17 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katrine Hvid |
1998 |
|
425 |
43.15 |
1:31.69 |
2:19.54 |
|
3:06.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|