Resultat för Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 393 | 30.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 355 | 31.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Koch | 1998 | 275 | 34.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Emil Poulsen | 1997 | 275 | 34.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 265 | 35.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Harde | 1998 | 256 | 35.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 245 | 36.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Storgaard | 1998 | 242 | 36.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 210 | 38.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 205 | 38.34 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 184 | 39.74 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Emil Christensen | 1998 | 158 | 41.85 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 217 | 37.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Jonas Ipsen | 2000 | 185 | 39.69 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
3 | Mathias R. F. K. Svendsen | 2000 | 154 | 42.15 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
4 | Lukas Kranker | 2000 | 152 | 42.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2000 | 138 | 43.76 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 126 | 45.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Berthel R. Andersen | 2000 | 116 | 46.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mathias Holme Pedersen | 1999 | 104 | 48.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Max Lundum | 1999 | 97 | 49.14 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 96 | 49.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 90 | 50.42 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Shane Byrne | 2000 | 70 | 54.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Aagard | 2000 | 52 | 1:00.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Adam Søholm Hansen | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev. v/25 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Brandt | 2000 | DSQ | Ud på mave e/25 m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 248 | 35.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | 187 | 39.56 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 161 | 41.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anton Mark Mouritzen | 2001 | 153 | 42.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 142 | 43.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Victor Bech | 2002 | 136 | 44.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 120 | 45.82 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 112 | 46.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas T. Birkkjær | 2002 | 108 | 47.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 97 | 49.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 85 | 51.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus Hilstrøm | 2001 | DSQ | På mave v/ 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 118 | 46.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Joost Rijkhoff | 2004 | 90 | 50.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christopher Z. Christense | 2003 | 85 | 51.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jelmer de Zee | 2003 | 81 | 52.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Sander | 2003 | DSQ | Ud på mave e/25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:05 |