Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2013 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 | |||
Stævne by | Frederikshavn | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 485 | 25.83 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 366 | 28.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 336 | 29.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | 332 | 29.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Hougesen | 1997 | 329 | 29.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 310 | 29.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Storgaard | 1998 | 309 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lasse Harde | 1998 | 293 | 30.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 258 | 31.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Emil Christensen | 1998 | 252 | 32.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Jacob Koch | 1998 | 244 | 32.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Asger Mikkelsen | 1997 | 243 | 32.52 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 238 | 32.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 218 | 33.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Magnus Mortensen | 1998 | 159 | 37.49 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas K Larsen | 1999 | 449 | 26.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 412 | 27.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 309 | 30.02 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Morten Due Nielsen | 1999 | 246 | 32.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 240 | 32.67 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Lukas Kranker | 2000 | 232 | 33.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Andreas Prior | 1999 | 212 | 34.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Jonas Ipsen | 2000 | 187 | 35.52 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
9 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 182 | 35.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Kirkelund Nielsen | 1999 | 177 | 36.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 163 | 37.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Max Lundum | 1999 | 153 | 37.99 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Berthel R. Andersen | 2000 | 141 | 39.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Martin Bøhm Jensen | 2000 | 140 | 39.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Jens Horne | 1999 | 136 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Johan Brandt | 2000 | 136 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Andreas Nørrevang | 1999 | 127 | 40.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 107 | 42.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Jakob Aagard | 2000 | 55 | 53.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Carl Skov | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Nørgaard | 2001 | 280 | 31.02 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Andersen | 2001 | 257 | 31.92 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Malthe Levisen | 2001 | 243 | 32.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 193 | 35.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 180 | 35.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Magnus Hilstrøm | 2001 | 132 | 39.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bech | 2002 | 131 | 39.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Erasmus Bonderup | 2002 | 85 | 46.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Frederik D. Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Rasmus Storgaard | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 136 | 39.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 102 | 43.43 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Joost Rijkhoff | 2004 | 79 | 47.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jimmy Nielsen | 2003 | 57 | 52.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Jelmer de Zee | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 februar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:32 |