Results for Speedo Lyngby Open - Stadion
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | 781 | 26.29 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 660 | 27.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 651 | 27.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 618 | 28.43 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | 601 | 28.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 587 | 28.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 584 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Lunau | 1995 | 580 | 29.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 568 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 567 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 567 | 29.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marianne Duijm | 1993 | 566 | 29.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Arta Bakragi | 1996 | 565 | 29.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Malena Martens | 1994 | 549 | 29.56 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
15 | Frederikke Elkjær | 1996 | 545 | 29.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ditte Johansen | 1994 | 544 | 29.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Trine Meier | 1995 | 528 | 29.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Clara Lindecrona | 1993 | 518 | 30.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 514 | 30.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 513 | 30.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 512 | 30.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 493 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elizabeth May | 1983 | 463 | 31.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carina Christiansen | 1995 | 439 | 31.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thea Jensen | 1996 | 427 | 32.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Helena Holm Iversen | 1995 | 425 | 32.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Marit Hystad | 1996 | 410 | 32.59 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
28 | Anna Okkels | 1996 | 387 | 33.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 361 | 34.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Simone Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Annelouise Dolleris | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 621 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 616 | 28.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Marre Zandringa | 1997 | 583 | 28.98 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 574 | 29.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 573 | 29.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Cassandra Tran | 1997 | 573 | 29.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Erica Sjöholm | 1997 | 562 | 29.33 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 561 | 29.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 556 | 29.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 554 | 29.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karen Gjerløff | 1998 | 551 | 29.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Helene Vistisen | 1997 | 549 | 29.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Mortensen | 1998 | 546 | 29.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Cecilie Christensen | 1997 | 543 | 29.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Petersen | 1998 | 542 | 29.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rikke Munkholm | 1998 | 536 | 29.81 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Felicia Sandström | 1997 | 532 | 29.88 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
18 | Frederikke Dons | 1998 | 530 | 29.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 527 | 29.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Claris de Vries | 1997 | 522 | 30.07 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
21 | Thea Lund Petersen | 1998 | 511 | 30.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 509 | 30.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Isabel Mass | 1998 | 505 | 30.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 504 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sif Vange | 1997 | 503 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Drewsen | 1998 | 499 | 30.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Laura K. Westergaard | 1997 | 499 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marie Skov Andersen | 1998 | 498 | 30.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natascha Zender | 1997 | 497 | 30.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 495 | 30.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Hannah Skog | 1997 | 492 | 30.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Julie Rath | 1998 | 492 | 30.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Karoline Bødker | 1997 | 487 | 30.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Alma Lundin | 1998 | 486 | 30.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Louise Møller Jessen | 1997 | 476 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Lærke Viereck | 1997 | 471 | 31.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Cecilia Laursen | 1997 | 461 | 31.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Amanda Werthén | 1997 | 460 | 31.36 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
39 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 457 | 31.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sofie Boel Torp | 1997 | 457 | 31.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Vilma Nilsson | 1998 | 455 | 31.47 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
42 | Josefine Palmø | 1997 | 452 | 31.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mathilda Edlund | 1998 | 452 | 31.55 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Agnes Marie Frey | 1997 | 448 | 31.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Emelie Rosen | 1998 | 440 | 31.82 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
46 | Hanna Liljegren | 1998 | 438 | 31.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
47 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 437 | 31.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
48 | Julia Karlsson | 1997 | 427 | 32.14 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
49 | Caroline Beck | 1998 | 427 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 427 | 32.16 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 422 | 32.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 411 | 32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Julie Jonasson | 1998 | 411 | 32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 402 | 32.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | Eloïse Ryon | 1997 | 394 | 33.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
56 | Freja Loop | 1997 | 323 | 35.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nikoline Svensson | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |