Resultat för Sollentuna simfestival 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2013 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 24.59 | ||||||
2 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 24.95 | ||||||
3 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 25.58 | ||||||
4 | Christian Konrad | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.70 | ||||||
5 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 25.79 | ||||||
6 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 26.46 | ||||||
7 | Anton Ekhult | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.68 | ||||||
8 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 26.75 | ||||||
9 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 26.85 | ||||||
10 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.08 | ||||||
11 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.15 | ||||||
12 | Alexander Tofilovski | 1994 | Turebergs Simklubb | 27.33 | ||||||
12 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 27.33 | ||||||
14 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 27.94 | ||||||
15 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.51 | ||||||
16 | Kasper Sund | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.22 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 25.35 | ||||||
2 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.29 | ||||||
3 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 26.33 | ||||||
4 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 26.62 | ||||||
5 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.27 | ||||||
6 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 28.21 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.74 | ||||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 26.40 | ||||||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 26.69 | ||||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.02 | ||||||
5 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.03 | ||||||
6 | Didrik Bergström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.84 | ||||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.19 | ||||||
8 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 28.39 | ||||||
9 | Arvid Levander | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 28.50 | ||||||
10 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.78 | ||||||
11 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.79 | ||||||
12 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.34 | ||||||
13 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 29.61 | ||||||
14 | Adam Ekblom | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.94 | ||||||
15 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 30.27 | ||||||
16 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.47 | ||||||
17 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 31.27 | ||||||
18 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.37 | ||||||
19 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.52 | ||||||
20 | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.20 | ||||||
21 | Martin Engstrand | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.30 | ||||||
22 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.18 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.88 | ||||||
2 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.59 | ||||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.33 | ||||||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.37 | ||||||
5 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.75 | ||||||
6 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.91 | ||||||
7 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.95 | ||||||
8 | Isak Nordin | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.43 | ||||||
9 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.18 | ||||||
10 | Angelo Sun | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.87 | ||||||
- | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 16:45 |