Resultat för Sollentuna simfestival 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2013 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.97 | 1:04.16 | |||||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.11 | 1:05.89 | |||||
3 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.41 | 1:07.19 | |||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | 1:08.84 | |||||
5 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 35.35 | 1:13.35 | |||||
6 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 35.33 | 1:13.71 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.89 | 1:10.46 | |||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 34.11 | 1:11.18 | |||||
3 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.98 | 1:13.04 | |||||
4 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.58 | 1:14.10 | |||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.69 | 1:14.26 | |||||
6 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 37.19 | 1:16.07 | |||||
7 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.17 | 1:17.16 | |||||
8 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.19 | 1:18.22 | |||||
9 | Nathalie Johnsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.12 | 1:20.32 | |||||
10 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.01 | 1:21.92 | |||||
11 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.05 | 1:23.12 | |||||
12 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.91 | 1:25.31 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.68 | 1:08.59 | |||||
2 | Alexandra Engsoo | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 32.85 | 1:08.75 | |||||
3 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.66 | 1:11.36 | |||||
4 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.44 | 1:11.99 | |||||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.11 | 1:12.35 | |||||
6 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.82 | 1:12.57 | |||||
7 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.04 | 1:13.08 | |||||
8 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.14 | 1:14.08 | |||||
9 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.45 | 1:14.40 | |||||
10 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 36.91 | 1:15.07 | |||||
11 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.02 | 1:16.79 | |||||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:17.26 | |||||
13 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 37.60 | 1:17.44 | |||||
14 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.46 | 1:17.50 | |||||
15 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.12 | 1:18.38 | |||||
16 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 38.10 | 1:19.00 | |||||
16 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 38.08 | 1:19.00 | |||||
18 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.74 | 1:19.08 | |||||
19 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.72 | 1:19.42 | |||||
20 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 37.84 | 1:19.62 | |||||
21 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.24 | 1:20.40 | |||||
22 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 39.16 | 1:21.43 | |||||
23 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.00 | 1:22.16 | |||||
24 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.97 | 1:22.17 | |||||
25 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.36 | 1:22.26 | |||||
26 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.57 | 1:23.75 | |||||
27 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.36 | 1:24.21 | |||||
28 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 41.08 | 1:26.03 | |||||
29 | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.54 | 1:27.14 | |||||
30 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.00 | 1:31.19 | |||||
31 | Stella Wärn | 1999 | Hellas Simklubb | 43.92 | 1:31.39 | |||||
32 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 44.93 | 1:32.17 | |||||
- | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | Avbröt loppet vid 20 | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.42 | 1:11.48 | |||||
2 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.72 | 1:11.75 | |||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.24 | 1:11.81 | |||||
4 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.14 | 1:15.45 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.48 | 1:16.44 | |||||
6 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.17 | 1:17.37 | |||||
7 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.65 | 1:18.07 | |||||
8 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.24 | 1:18.33 | |||||
9 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.46 | 1:18.55 | |||||
10 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.84 | 1:19.75 | |||||
11 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.61 | 1:20.79 | |||||
12 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.64 | 1:21.10 | |||||
13 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.47 | 1:21.87 | |||||
14 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.67 | 1:22.32 | |||||
15 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.79 | 1:22.58 | |||||
16 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 40.51 | 1:22.76 | |||||
17 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.71 | 1:23.12 | |||||
18 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 41.33 | 1:24.56 | |||||
19 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.39 | 1:25.05 | |||||
20 | Elsa Kjellin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.37 | 1:25.17 | |||||
21 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 42.08 | 1:25.96 | |||||
22 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.95 | 1:28.95 | |||||
23 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.56 | 1:30.67 | |||||
24 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.67 | 1:31.26 | |||||
25 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.66 | 1:32.09 | |||||
26 | Agnes Jägerskog | 2002 | Turebergs Simklubb | 45.43 | 1:33.92 | |||||
27 | Alice Casserfelt | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 49.75 | 1:40.55 | |||||
28 | Hedda Jägerskog | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.65 | 1:42.53 | |||||
- | Sharon Kellokoski | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 10:52 |