Tulokset VÃ¥rsimiaden 2013 Distrikt
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 39, 100m Frisim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: PeterSvenskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 32.68 | 1:08.93 | |||||
2 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.08 | 1:14.12 | |||||
3 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | 1:16.04 | |||||
4 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.70 | 1:17.19 | |||||
5 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.65 | 1:17.44 | |||||
6 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.12 | 1:18.28 | |||||
7 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 38.27 | 1:19.04 | |||||
8 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.10 | 1:19.29 | |||||
9 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 37.82 | 1:19.33 | |||||
10 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.37 | 1:19.54 | |||||
11 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | 1:20.18 | |||||
12 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:20.81 | |||||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.50 | 1:22.55 | |||||
14 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.16 | 1:23.41 | |||||
15 | Clara Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.40 | 1:23.45 | |||||
16 | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.59 | 1:24.78 | |||||
17 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.57 | 1:25.68 | |||||
18 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.08 | 1:27.51 | |||||
19 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.28 | 1:28.01 | |||||
20 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 42.49 | 1:30.26 | |||||
21 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 43.07 | 1:30.40 | |||||
22 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 44.43 | 1:31.70 | |||||
23 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.05 | 1:31.89 | |||||
24 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.98 | 1:32.00 | |||||
25 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 43.93 | 1:32.08 | |||||
26 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 42.22 | 1:32.14 | |||||
27 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 45.23 | 1:33.14 | |||||
28 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 45.68 | 1:33.66 | |||||
29 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.93 | 1:33.73 | |||||
30 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.65 | 1:34.25 | |||||
31 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.81 | 1:34.40 | |||||
32 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.16 | 1:35.51 | |||||
33 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 46.66 | 1:35.62 | |||||
34 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.79 | 1:38.19 | |||||
35 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 45.31 | 1:38.28 | |||||
36 | Alessia Bozzano | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.80 | 1:38.50 | |||||
37 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.15 | 1:38.54 | |||||
38 | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.51 | 1:42.03 | |||||
39 | Jessica Ye | 2002 | Höganäs Simsällskap | 49.27 | 1:45.11 | |||||
40 | Lina Nilsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 47.51 | 1:50.52 | |||||
41 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 55.84 | 1:57.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |