Results for VÃ¥rsimiaden 2013 Distrikt
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 1, 200m Medley fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.64 | 1:10.69 | 1:57.39 | 2:32.91 | |||
2 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.57 | 1:13.81 | 1:59.18 | 2:36.14 | |||
3 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.44 | 1:15.59 | 2:04.08 | 2:40.46 | |||
4 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.43 | 1:17.11 | 2:04.36 | 2:42.05 | |||
5 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.40 | 1:18.71 | 2:06.84 | 2:46.68 | |||
6 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 38.33 | 1:25.80 | 2:12.82 | 2:55.03 | |||
7 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.94 | 1:21.96 | 2:16.29 | 2:55.27 | |||
8 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.89 | 1:22.01 | 2:16.42 | 2:55.32 | |||
9 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.39 | 1:24.72 | 2:14.13 | 2:55.68 | |||
10 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.14 | 1:22.76 | 2:13.74 | 2:56.17 | |||
11 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.35 | 1:22.16 | 2:16.43 | 2:57.49 | |||
12 | Erica Ragnarsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.18 | 1:26.46 | 2:18.33 | 3:00.52 | |||
13 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.65 | 1:27.56 | 2:22.52 | 3:05.70 | |||
14 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 41.08 | 1:33.33 | 2:25.21 | 3:07.07 | |||
15 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 45.09 | 1:31.36 | 2:27.03 | 3:07.33 | |||
16 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.71 | 1:30.78 | 2:25.46 | 3:08.71 | |||
- | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 2, 200m Medley po 13 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.86 | 1:27.96 | 2:15.94 | 2:53.24 | |||
2 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 38.60 | 1:30.62 | 2:26.10 | 3:09.77 | |||
3 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.57 | 1:32.24 | 2:32.45 | 3:14.01 | |||
4 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.03 | 1:45.78 | 2:45.02 | 3:30.54 | |||
- | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tommy Barabas | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 3, 200m Medley fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Fruktsevice |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.14 | 1:18.14 | 2:06.50 | 2:44.37 | |||
2 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.62 | 1:21.55 | 2:09.35 | 2:47.25 | |||
3 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.89 | 1:19.06 | 2:09.22 | 2:48.53 | |||
4 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.49 | 1:27.93 | 2:16.75 | 2:55.78 | |||
5 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.65 | 1:22.89 | 2:16.96 | 2:56.01 | |||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.44 | 1:23.33 | 2:16.59 | 2:56.99 | |||
7 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 38.13 | 1:24.61 | 2:20.26 | 3:00.91 | |||
8 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.48 | 1:26.57 | 2:22.97 | 3:02.89 | |||
9 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.75 | 1:23.55 | 2:19.57 | 3:03.92 | |||
10 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.28 | 1:27.94 | 2:26.47 | 3:05.72 | |||
11 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.43 | 1:26.47 | 2:22.03 | 3:06.07 | |||
12 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 46.22 | 1:33.38 | 2:29.41 | 3:12.12 | |||
13 | Wilma Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.20 | 1:37.05 | 2:30.45 | 3:14.80 | |||
14 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 43.41 | 1:34.23 | 2:32.94 | 3:15.48 | |||
15 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 45.87 | 1:38.29 | 2:34.17 | 3:16.10 | |||
16 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.79 | 1:37.81 | 2:31.24 | 3:16.51 | |||
17 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 48.57 | 1:37.56 | 2:33.57 | 3:23.89 | |||
18 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 45.96 | 1:39.84 | 2:41.55 | 3:28.14 | |||
19 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.15 | 1:40.35 | 2:43.15 | 3:33.41 | |||
20 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.17 | 1:40.91 | 2:44.54 | 3:36.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 4, 200m Medley po 12 år, Finaler |
Sponsor: ICA KVANTUM Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 39.07 | 1:25.75 | 2:17.21 | 2:55.11 | |||
2 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.15 | 1:23.37 | 2:16.70 | 2:55.79 | |||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.47 | 1:27.68 | 2:21.79 | 3:01.82 | |||
4 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.43 | 1:30.39 | 2:24.64 | 3:10.30 | |||
5 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.59 | 1:33.79 | 2:32.43 | 3:13.88 | |||
6 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 45.60 | 1:33.82 | 2:36.67 | 3:19.18 | |||
7 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 47.32 | 1:39.18 | 2:39.71 | 3:22.96 | |||
8 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.75 | 1:38.36 | 2:39.75 | 3:23.58 | |||
9 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.30 | 1:41.45 | 2:40.91 | 3:25.60 | |||
- | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 5, 100m Bröstsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: PeterSvenskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.41 | 1:19.94 | |||||
2 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 39.38 | 1:22.86 | |||||
3 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 40.89 | 1:26.77 | |||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.01 | 1:27.16 | |||||
5 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.86 | 1:27.56 | |||||
6 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 42.68 | 1:29.65 | |||||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 42.28 | 1:30.06 | |||||
8 | Erica Ragnarsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 43.20 | 1:32.97 | |||||
9 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 46.08 | 1:36.86 | |||||
10 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.54 | 1:39.14 | |||||
11 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.26 | 1:39.32 | |||||
12 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 47.70 | 1:40.59 | |||||
13 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.17 | 1:43.26 | |||||
14 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 53.11 | 1:51.07 | |||||
15 | Maja Nowakowski | 2000 | Tyringe Simsällskap | 53.66 | 1:56.52 | |||||
- | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Rancic | 2000 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 6, 100m Bröstsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Fysiokliniken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.12 | 1:21.09 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.33 | 1:21.99 | |||||
3 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 41.70 | 1:28.06 | |||||
4 | Tommy Barabas | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.33 | 1:30.90 | |||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 46.78 | 1:37.75 | |||||
6 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 49.11 | 1:43.44 | |||||
7 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 49.08 | 1:43.81 | |||||
8 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.85 | 1:45.41 | |||||
9 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 49.82 | 1:45.88 | |||||
10 | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 50.50 | 1:47.91 | |||||
11 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 51.30 | 1:49.93 | |||||
12 | Gabriel Zec | 2000 | Höganäs Simsällskap | 52.06 | 1:57.01 | |||||
13 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 55.80 | 1:57.16 | |||||
- | Jonathan Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Sangeri | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 7, 100m Bröstsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Höganäs AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.96 | 1:23.46 | |||||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.05 | 1:23.47 | |||||
3 | Sara Svensson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 42.53 | 1:28.60 | |||||
4 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.58 | 1:28.71 | |||||
5 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 42.98 | 1:31.41 | |||||
6 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.16 | 1:33.66 | |||||
7 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 46.08 | 1:37.47 | |||||
8 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 46.96 | 1:37.90 | |||||
9 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.47 | 1:39.66 | |||||
10 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 46.45 | 1:40.17 | |||||
11 | Wilma Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.44 | 1:41.48 | |||||
12 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.24 | 1:44.21 | |||||
13 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.19 | 1:45.14 | |||||
14 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 50.02 | 1:45.83 | |||||
15 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 52.21 | 1:46.31 | |||||
16 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.70 | 1:46.38 | |||||
17 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.79 | 1:46.55 | |||||
18 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 51.40 | 1:47.13 | |||||
19 | Jennyfer Gomez | 2001 | Osby Simsällskap | 51.03 | 1:50.15 | |||||
20 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.23 | 1:50.41 | |||||
21 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 53.16 | 1:52.71 | |||||
22 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 53.25 | 1:52.72 | |||||
23 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 52.30 | 1:52.96 | |||||
24 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 53.07 | 1:53.21 | |||||
25 | Alice Lundgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 53.81 | 1:53.66 | |||||
26 | Wictoria Wulff | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 56.00 | 1:59.29 | |||||
- | Emma Axen | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mikaela Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Hanna Maigren | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Jensen | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 8, 100m Bröstsim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Per i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.07 | 1:30.10 | |||||
2 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.88 | 1:30.66 | |||||
3 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.73 | 1:37.49 | |||||
4 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 46.39 | 1:38.40 | |||||
5 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.88 | 1:38.49 | |||||
6 | Emil Karlsson-Lillienberg | 2001 | Kristianstads SLS | 46.36 | 1:39.14 | |||||
7 | Leif Malmus | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.95 | 1:40.64 | |||||
8 | Filip Nilsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 49.05 | 1:42.03 | |||||
9 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 51.14 | 1:51.64 | |||||
10 | Albert Ingelsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.72 | 1:51.99 | |||||
11 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 54.41 | 1:52.34 | |||||
12 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 53.34 | 1:52.43 | |||||
13 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 53.83 | 1:53.30 | |||||
14 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 53.62 | 1:54.23 | |||||
15 | Jesper Arlehall | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 58.00 | 2:02.03 | |||||
- | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 9, 100m Frisim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: PLATCON Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.71 | 1:02.11 | |||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.93 | 1:04.44 | |||||
3 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.03 | 1:04.98 | |||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.19 | 1:05.90 | |||||
5 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 32.11 | 1:06.33 | |||||
6 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.56 | 1:06.74 | |||||
7 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.45 | 1:08.24 | |||||
8 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.36 | 1:08.40 | |||||
9 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.60 | 1:09.52 | |||||
10 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.17 | 1:09.62 | |||||
11 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 33.40 | 1:09.77 | |||||
12 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.96 | 1:09.95 | |||||
13 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.90 | 1:10.40 | |||||
14 | Erica Ragnarsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.66 | 1:11.13 | |||||
15 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 36.12 | 1:13.16 | |||||
16 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.32 | 1:13.35 | |||||
17 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.51 | 1:14.82 | |||||
18 | Sofi Djurklou | 2000 | Höganäs Simsällskap | 34.53 | 1:15.23 | |||||
19 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.83 | 1:15.89 | |||||
20 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.68 | 1:16.86 | |||||
21 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 35.29 | 1:17.50 | |||||
22 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.84 | 1:17.92 | |||||
23 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.31 | 1:19.28 | |||||
24 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 38.97 | 1:23.21 | |||||
25 | Maja Nowakowski | 2000 | Tyringe Simsällskap | 42.49 | 1:31.94 | |||||
- | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 10, 100m Frisim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Sportpriser.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.23 | 1:04.01 | |||||
2 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.87 | 1:05.20 | |||||
3 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.04 | 1:08.45 | |||||
4 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.42 | 1:09.38 | |||||
5 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:10.06 | |||||
6 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.93 | 1:11.14 | |||||
7 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.85 | 1:11.29 | |||||
8 | Tommy Barabas | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.07 | 1:12.21 | |||||
9 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 33.62 | 1:12.67 | |||||
10 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.33 | 1:14.54 | |||||
11 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 36.56 | 1:15.86 | |||||
12 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.25 | 1:17.35 | |||||
13 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 38.05 | 1:20.03 | |||||
14 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.69 | 1:21.46 | |||||
15 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 40.75 | 1:24.10 | |||||
16 | Oscar Sangeri | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.40 | 1:26.39 | |||||
17 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 42.01 | 1:31.00 | |||||
18 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 43.23 | 1:31.92 | |||||
19 | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.40 | 1:32.09 | |||||
20 | Jonathan Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 46.05 | 1:38.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 11, 100m Frisim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.11 | 1:06.74 | |||||
2 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.15 | 1:07.79 | |||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.64 | 1:08.14 | |||||
4 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 34.00 | 1:10.91 | |||||
5 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.43 | 1:11.10 | |||||
6 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 33.66 | 1:11.25 | |||||
7 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.77 | 1:12.08 | |||||
8 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.97 | 1:13.29 | |||||
9 | Sara Svensson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.70 | 1:13.71 | |||||
10 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.16 | 1:14.54 | |||||
11 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.25 | 1:14.82 | |||||
12 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 35.97 | 1:14.83 | |||||
13 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | 1:16.10 | |||||
14 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 36.44 | 1:16.88 | |||||
15 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.05 | 1:18.02 | |||||
16 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.31 | 1:18.58 | |||||
17 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 38.57 | 1:19.92 | |||||
18 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.21 | 1:20.48 | |||||
19 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.51 | 1:22.79 | |||||
20 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 39.53 | 1:22.96 | |||||
21 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.85 | 1:23.55 | |||||
22 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 39.14 | 1:24.53 | |||||
23 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 40.77 | 1:25.27 | |||||
24 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.84 | 1:25.49 | |||||
25 | Inez Jensen | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.88 | 1:25.66 | |||||
26 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.82 | 1:27.61 | |||||
27 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 42.20 | 1:27.71 | |||||
28 | Hanna Maigren | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.15 | 1:27.73 | |||||
29 | Wilma Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.39 | 1:28.02 | |||||
30 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.50 | 1:28.97 | |||||
31 | Isabella Sylvester | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.72 | 1:30.25 | |||||
32 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 40.52 | 1:30.33 | |||||
33 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 41.81 | 1:31.03 | |||||
34 | Wictoria Wulff | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.80 | 1:32.62 | |||||
35 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.32 | 1:32.86 | |||||
36 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 44.45 | 1:34.98 | |||||
37 | Pauline Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.68 | 1:36.09 | |||||
38 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.52 | 1:39.46 | |||||
39 | Josefine Lyngemark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 45.24 | 1:40.91 | |||||
40 | Alice Lundgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 51.37 | 1:44.81 | |||||
41 | Jennyfer Gomez | 2001 | Osby Simsällskap | 48.57 | 1:46.32 | |||||
- | Emma Axen | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 12, 100m Frisim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Kullagymansiet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.39 | 1:10.81 | |||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 33.97 | 1:10.88 | |||||
3 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.96 | 1:12.15 | |||||
4 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | 1:16.00 | |||||
5 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.57 | 1:16.84 | |||||
6 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 36.19 | 1:18.13 | |||||
7 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.20 | 1:18.14 | |||||
8 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 37.55 | 1:18.69 | |||||
9 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.30 | 1:18.81 | |||||
10 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.90 | 1:18.94 | |||||
11 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.46 | 1:21.57 | |||||
12 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.82 | 1:21.58 | |||||
13 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 40.88 | 1:22.50 | |||||
14 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.66 | 1:22.67 | |||||
15 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 41.07 | 1:24.99 | |||||
16 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.17 | 1:25.30 | |||||
17 | Albert Ingelsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.71 | 1:25.37 | |||||
18 | Gustav Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.82 | 1:25.46 | |||||
19 | Douglas Dahlin | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.19 | 1:25.85 | |||||
20 | Filip Nilsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 42.24 | 1:28.28 | |||||
21 | Leif Malmus | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.03 | 1:28.62 | |||||
22 | Casper Hannen | 2001 | Tyringe Simsällskap | 42.30 | 1:30.33 | |||||
23 | Emil Karlsson-Lillienberg | 2001 | Kristianstads SLS | 43.33 | 1:31.19 | |||||
24 | Jesper Arlehall | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 44.20 | 1:35.35 | |||||
25 | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 50.43 | 1:47.56 | |||||
- | Jacob Grape | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 13, 4X100m Medley fl 12-13 år, Finaler |
Sponsor: RICOH |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ängelholm Tjejer 1 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 4:57.75 | ||||||
Sara Svensson | 2001 | 41.46 | 1:23.21 | 1:23.21 | ||||||
Klara Andersson | 2000 | 37.58 | 1:20.55 | 2:43.76 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 31.00 | 1:06.85 | 3:50.61 | ||||||
Filippa Sundström | 2001 | 31.37 | 1:07.14 | 4:57.75 | ||||||
2 | Hs Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 4:59.21 | ||||||
Amanda Dittlau | 2000 | 38.05 | 1:17.63 | 1:17.63 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 39.44 | 1:24.79 | 2:42.42 | ||||||
Moa Williamsson | 2000 | 32.10 | 1:10.43 | 3:52.85 | ||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 31.69 | 1:06.36 | 4:59.21 | ||||||
3 | Hs Damer [2001] Lag 2 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:14.59 | ||||||
Josefine Arvidsson | 2001 | 39.55 | 1:21.63 | 1:21.63 | ||||||
Daniella Horvath | 2001 | 40.41 | 1:25.23 | 2:46.86 | ||||||
Rebecca Hesslevik | 2000 | 34.49 | 1:16.28 | 4:03.14 | ||||||
Emmie Lennberger | 2000 | 34.29 | 1:11.45 | 5:14.59 | ||||||
4 | Osby Simsällskap | 2000 | Osby Simsällskap | 5:35.23 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 40.74 | 1:25.31 | 1:25.31 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 39.53 | 1:25.95 | 2:51.26 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 39.91 | 1:26.78 | 4:18.04 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 35.96 | 1:17.19 | 5:35.23 | ||||||
5 | Hs Damer [2001] Lag 3 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:36.59 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 42.80 | 1:26.93 | 1:26.93 | ||||||
Alva Ericsson | 2000 | 41.49 | 1:29.53 | 2:56.46 | ||||||
Clara Thomasson | 2001 | 41.36 | 1:30.76 | 4:27.22 | ||||||
Hanna Lindahl | 2000 | 31.52 | 1:09.37 | 5:36.59 | ||||||
6 | Hs Damer [2001] Lag 4 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:48.94 | ||||||
Nicole Johnson | 2000 | 42.99 | 1:29.20 | 1:29.20 | ||||||
Ida Kroon | 2001 | 45.73 | 1:37.64 | 3:06.84 | ||||||
Moa Nilsson | 2001 | 38.02 | 1:26.71 | 4:33.55 | ||||||
Tova Persson | 2000 | 35.50 | 1:15.39 | 5:48.94 | ||||||
7 | Ängelholm Tjejer 2 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 5:53.42 | ||||||
Miranda Ingvarsson | 2001 | 44.80 | 1:30.45 | 1:30.45 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 44.70 | 1:35.94 | 3:06.39 | ||||||
Erica Ragnarsson | 2000 | 39.27 | 1:28.76 | 4:35.15 | ||||||
Emilia Gulin-Johansson | 2000 | 36.60 | 1:18.27 | 5:53.42 | ||||||
8 | Karlskrona Lag 2 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 7:05.89 | ||||||
Trulsa Holm | 2001 | 47.51 | 1:42.26 | 1:42.26 | ||||||
Alice Lundgren | 2001 | 56.16 | 2:02.09 | 3:44.35 | ||||||
Sarah Palmgren | 2001 | 50.66 | 1:50.66 | 5:35.01 | ||||||
Isabella Sylvester | 2001 | 42.45 | 1:30.88 | 7:05.89 | ||||||
- | Höganäs Lag 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Ida Widén | 2001 | 38.75 | 1:21.68 | |||||||
- | Karlskrona Lag 1 | 2000 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 35.13 | 1:13.18 | 1:13.18 | ||||||
Alicia Olsson | 2001 | 48.12 | 2:57.55 | |||||||
Linn Andersson | 2000 | 4:22.72 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 14, 4X100m Medley po 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Barbord i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [2001] Lag 1 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:11.88 | ||||||
Gustaf Hansson | 2001 | 37.98 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Måns Segerlund | 2000 | 40.54 | 1:24.97 | 2:42.96 | ||||||
Gustav Persson | 2000 | 39.05 | 1:23.71 | 4:06.67 | ||||||
Hampus Olsson | 2000 | 30.73 | 1:05.21 | 5:11.88 | ||||||
2 | Hs Herrar [2001] Lag 2 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:45.18 | ||||||
Tommy Barabas | 2000 | 39.75 | 1:21.68 | 1:21.68 | ||||||
Johan Alderbrink | 2001 | 45.59 | 1:35.79 | 2:57.47 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 44.29 | 1:34.46 | 4:31.93 | ||||||
Filip Tanaskovic | 2000 | 33.96 | 1:13.25 | 5:45.18 | ||||||
3 | Ängelholm Killar 1 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 5:54.77 | ||||||
Philip Andersson | 2001 | 46.93 | 1:35.82 | 1:35.82 | ||||||
Filip Nilsson | 2001 | 49.96 | 1:44.65 | 3:20.47 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 37.17 | 1:20.86 | 4:41.33 | ||||||
Max Ekelund | 2001 | 34.67 | 1:13.44 | 5:54.77 | ||||||
4 | Hs Herrar [2001] Lag 3 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 6:33.94 | ||||||
André Philipsson Eriksson | 2001 | 46.16 | 1:31.80 | 1:31.80 | ||||||
Victor Åberg | 2001 | 48.99 | 1:43.54 | 3:15.34 | ||||||
Isac Lindén | 2001 | 50.39 | 1:55.11 | 5:10.45 | ||||||
Lukas Mirsch | 2001 | 39.92 | 1:23.49 | 6:33.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 15, 400m Frisim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Hyllingebuss |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:10.63 | 2:25.36 | 3:39.00 | 4:49.99 | |||
2 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:12.53 | 2:28.87 | 3:44.62 | 4:58.79 | |||
3 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.68 | 2:30.86 | 3:50.84 | 5:08.38 | |||
4 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.98 | 2:34.46 | 3:53.77 | 5:10.93 | |||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:13.13 | 2:33.23 | 3:54.75 | 5:12.73 | |||
6 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:12.92 | 2:33.13 | 3:56.40 | 5:16.95 | |||
7 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.56 | 2:40.01 | 4:02.18 | 5:18.25 | |||
8 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.12 | 2:40.75 | 4:03.77 | 5:20.49 | |||
9 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:19.18 | 2:46.51 | 4:14.51 | 5:39.81 | |||
10 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:25.09 | 2:59.00 | 4:33.98 | 6:03.48 | |||
11 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:26.85 | 3:03.71 | 4:39.01 | 6:07.21 | |||
- | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 16, 400m Frisim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Höganäshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:10.95 | 2:24.97 | 3:40.36 | 4:53.83 | |||
2 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.79 | 2:28.03 | 3:45.12 | 5:00.24 | |||
3 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.23 | 2:31.89 | 3:52.16 | 5:08.48 | |||
4 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.48 | 2:47.45 | 4:15.02 | 5:37.54 | |||
5 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 1:21.07 | 2:47.11 | 4:14.40 | 5:39.27 | |||
6 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:21.79 | 2:47.61 | 4:15.90 | 5:43.65 | |||
7 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:20.25 | 2:50.18 | 4:18.46 | 5:45.30 | |||
8 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:24.95 | 2:55.87 | 4:29.36 | 6:00.03 | |||
9 | Jonathan Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 1:42.27 | 3:38.59 | 5:39.85 | 7:35.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 17, 200m Frisim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.87 | 1:11.20 | 1:49.12 | 2:25.41 | |||
2 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 35.56 | 1:14.70 | 1:55.91 | 2:33.91 | |||
3 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.60 | 1:15.54 | 1:57.32 | 2:37.92 | |||
4 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.00 | 1:20.78 | 2:03.53 | 2:40.70 | |||
5 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.57 | 1:22.01 | 2:04.96 | 2:45.66 | |||
6 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 36.90 | 1:20.46 | 2:05.08 | 2:46.08 | |||
7 | Sara Svensson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.21 | 1:24.08 | 2:07.65 | 2:46.35 | |||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.81 | 1:21.11 | 2:06.51 | 2:49.51 | |||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.45 | 1:21.65 | 2:06.20 | 2:49.80 | |||
10 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.66 | 1:27.15 | 2:14.26 | 2:59.69 | |||
11 | Inez Jensen | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.00 | 1:25.97 | 2:13.03 | 3:01.65 | |||
12 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 41.77 | 1:29.23 | 2:18.16 | 3:04.12 | |||
13 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.74 | 1:32.27 | 2:21.28 | 3:09.99 | |||
14 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.52 | 1:32.37 | 2:23.24 | 3:10.82 | |||
15 | Wilma Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.12 | 1:32.64 | 2:22.61 | 3:12.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 18, 200m Frisim po 12 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.67 | 1:18.56 | 2:01.69 | 2:42.93 | |||
2 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.44 | 1:24.30 | 2:08.18 | 2:48.72 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 36.87 | 1:21.88 | 2:07.48 | 2:49.50 | |||
4 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.48 | 1:23.87 | 2:09.45 | 2:51.49 | |||
5 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 38.63 | 1:24.25 | 2:09.64 | 2:53.70 | |||
6 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.55 | 1:26.12 | 2:12.27 | 2:55.14 | |||
7 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 37.64 | 1:25.68 | 2:12.62 | 2:55.31 | |||
8 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 41.05 | 1:26.61 | 2:12.79 | 2:55.74 | |||
9 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.01 | 1:27.88 | 2:14.75 | 3:00.90 | |||
10 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 41.85 | 1:30.85 | 2:22.00 | 3:07.18 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 19, 100m Fjärilsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 31.93 | 1:08.59 | |||||
2 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.42 | 1:11.81 | |||||
3 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.50 | 1:16.17 | |||||
4 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | 1:16.85 | |||||
5 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.46 | 1:18.51 | |||||
6 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.59 | 1:21.85 | |||||
7 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.55 | 1:23.00 | |||||
8 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.47 | 1:25.43 | |||||
9 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 40.17 | 1:26.36 | |||||
10 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 42.14 | 1:33.90 | |||||
11 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 45.04 | 1:40.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 20, 100m Fjärilsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.92 | 1:17.05 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.66 | 1:23.57 | |||||
3 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.27 | 1:25.14 | |||||
4 | Tommy Barabas | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.92 | 1:25.98 | |||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.42 | 1:27.04 | |||||
6 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.72 | 1:27.59 | |||||
7 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 49.95 | 1:47.41 | |||||
- | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 21, 50m Fjärilsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Kullagymansiet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.14 | ||||||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.50 | ||||||
3 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.46 | ||||||
4 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.65 | ||||||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 36.78 | ||||||
6 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.02 | ||||||
7 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 37.06 | ||||||
8 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.30 | ||||||
9 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.43 | ||||||
10 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.73 | ||||||
11 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.08 | ||||||
12 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.35 | ||||||
13 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.45 | ||||||
14 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 41.36 | ||||||
15 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 41.53 | ||||||
16 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.13 | ||||||
17 | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.57 | ||||||
18 | Hanna Maigren | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.29 | ||||||
19 | Ida Kroon | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.61 | ||||||
20 | Isabella Sylvester | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.10 | ||||||
21 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 45.36 | ||||||
22 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 45.48 | ||||||
23 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 46.18 | ||||||
24 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.38 | ||||||
25 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 46.39 | ||||||
26 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.45 | ||||||
27 | Wilma Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.81 | ||||||
28 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 47.91 | ||||||
29 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.00 | ||||||
30 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.07 | ||||||
31 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.92 | ||||||
32 | Wictoria Wulff | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.06 | ||||||
33 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 53.88 | ||||||
- | Mikaela Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 22, 50m Fjärilsim po 12 år, Finaler |
Sponsor: ICA KVANTUM Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.02 | ||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 36.77 | ||||||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.60 | ||||||
4 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.30 | ||||||
5 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.71 | ||||||
6 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 40.39 | ||||||
7 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.50 | ||||||
8 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.53 | ||||||
9 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 41.56 | ||||||
10 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 42.43 | ||||||
11 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 42.68 | ||||||
12 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.52 | ||||||
13 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.90 | ||||||
14 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 46.32 | ||||||
15 | Douglas Dahlin | 2001 | Höganäs Simsällskap | 49.64 | ||||||
16 | Oscar Bergelin | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.78 | ||||||
17 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.19 | ||||||
18 | Leif Malmus | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 52.49 | ||||||
- | Gustav Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 23, 100m Ryggsim fl 13 år, Finaler |
Sponsor: PeterSvenskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.90 | 1:08.53 | |||||
2 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.34 | 1:13.35 | |||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 37.39 | 1:15.62 | |||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.75 | 1:16.04 | |||||
5 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 36.72 | 1:19.41 | |||||
6 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.12 | 1:19.86 | |||||
7 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.23 | 1:20.21 | |||||
8 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.35 | 1:21.68 | |||||
9 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.19 | 1:22.10 | |||||
10 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.51 | 1:22.25 | |||||
11 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.21 | 1:24.02 | |||||
12 | Linn Andersson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.23 | 1:24.25 | |||||
13 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.12 | 1:25.30 | |||||
14 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 41.55 | 1:26.08 | |||||
15 | Erica Ragnarsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 42.45 | 1:28.18 | |||||
16 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 42.85 | 1:28.47 | |||||
17 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 43.45 | 1:28.66 | |||||
18 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.95 | 1:30.42 | |||||
19 | Thea Aronsson | 2000 | Tyringe Simsällskap | 44.71 | 1:32.55 | |||||
20 | Nicole Johnson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.67 | 1:33.80 | |||||
- | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Castello | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 24, 100m Ryggsim po 13 år, Finaler |
Sponsor: Cederhags |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 38.68 | 1:17.76 | |||||
2 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.15 | 1:18.85 | |||||
3 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.23 | 1:19.58 | |||||
4 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.61 | 1:21.13 | |||||
5 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.75 | 1:24.33 | |||||
6 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 40.32 | 1:24.98 | |||||
7 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 41.44 | 1:25.50 | |||||
8 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 41.96 | 1:25.86 | |||||
9 | Jacob Engström | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.47 | 1:26.66 | |||||
10 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 46.01 | 1:34.12 | |||||
11 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 48.02 | 1:37.44 | |||||
12 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 48.22 | 1:37.76 | |||||
13 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 47.86 | 1:41.77 | |||||
14 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 50.81 | 1:42.43 | |||||
15 | Markus Sandell | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.60 | 1:48.63 | |||||
- | Hugo Bjäredal-Hjort | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tommy Barabas | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 25, 100m Ryggsim fl 12 år, Finaler |
Sponsor: Tunneberga Gästis |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.42 | 1:19.47 | |||||
2 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.27 | 1:20.22 | |||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.93 | 1:21.21 | |||||
4 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 40.13 | 1:22.21 | |||||
5 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.66 | 1:23.90 | |||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 41.38 | 1:24.84 | |||||
7 | Sara Svensson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 42.33 | 1:25.15 | |||||
8 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.91 | 1:25.67 | |||||
9 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.73 | 1:26.07 | |||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 42.90 | 1:26.59 | |||||
11 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.76 | 1:27.63 | |||||
12 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 42.67 | 1:28.44 | |||||
13 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.43 | 1:29.40 | |||||
14 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 44.81 | 1:29.75 | |||||
15 | Therese Baltzarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 44.49 | 1:30.63 | |||||
16 | Matilda Engström | 2001 | Klippans Simsällskap | 45.71 | 1:31.16 | |||||
17 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 45.94 | 1:31.29 | |||||
18 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 45.91 | 1:31.80 | |||||
19 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 44.12 | 1:32.26 | |||||
20 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 47.91 | 1:35.22 | |||||
21 | Inez Jensen | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 46.04 | 1:36.16 | |||||
22 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.84 | 1:37.18 | |||||
23 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 47.21 | 1:38.56 | |||||
24 | Alicia Olsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.28 | 1:39.78 | |||||
25 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 49.35 | 1:40.57 | |||||
26 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 49.85 | 1:46.00 | |||||
27 | Sarah Palmgren | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 53.40 | 1:51.06 | |||||
28 | Jennyfer Gomez | 2001 | Osby Simsällskap | 54.62 | 1:54.95 | |||||
- | Sofia Nilsson | 2001 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 26, 100m Ryggsim po12 år, Finaler |
Sponsor: Valvet Mäklarfirma |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.02 | 1:18.19 | |||||
2 | Max Ekelund | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 41.24 | 1:25.07 | |||||
3 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.37 | 1:28.75 | |||||
4 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 43.76 | 1:29.62 | |||||
5 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.85 | 1:30.46 | |||||
6 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.02 | 1:30.87 | |||||
7 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 45.17 | 1:31.86 | |||||
8 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.64 | 1:32.52 | |||||
9 | Leif Malmus | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.36 | 1:33.04 | |||||
10 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 46.60 | 1:33.35 | |||||
11 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 47.14 | 1:36.02 | |||||
12 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 48.15 | 1:36.49 | |||||
13 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.34 | 1:36.68 | |||||
14 | Gustav Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.96 | 1:37.64 | |||||
15 | Emil Karlsson-Lillienberg | 2001 | Kristianstads SLS | 48.86 | 1:40.49 | |||||
16 | Jesper Arlehall | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 48.32 | 1:42.94 | |||||
- | Omar Aganbegovic | 2001 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 27, 4X100m Frisim fl 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ängelholm Tjejer 1 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 4:28.52 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 30.78 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Klara Andersson | 2000 | 30.97 | 1:05.64 | 2:09.90 | ||||||
Erica Ragnarsson | 2000 | 33.22 | 1:10.44 | 3:20.34 | ||||||
Filippa Sundström | 2001 | 32.27 | 1:08.18 | 4:28.52 | ||||||
2 | Hs Damer [2001] Lag 1 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 4:36.18 | ||||||
Moa Williamsson | 2000 | 32.69 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Alva Ericsson | 2000 | 32.85 | 1:08.95 | 2:16.53 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 33.01 | 1:11.13 | 3:27.66 | ||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 32.75 | 1:08.52 | 4:36.18 | ||||||
3 | Hs Damer [2001] Lag 2 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 4:48.76 | ||||||
Emmie Lennberger | 2000 | 35.22 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
Josefine Arvidsson | 2001 | 35.02 | 1:13.69 | 2:25.53 | ||||||
Rebecca Hesslevik | 2000 | 34.51 | 1:12.21 | 3:37.74 | ||||||
Hanna Lindahl | 2000 | 33.31 | 1:11.02 | 4:48.76 | ||||||
4 | Osby Simsällskap | 2000 | Osby Simsällskap | 4:58.66 | ||||||
Ellen Torkelsson | 2000 | 34.36 | 1:13.66 | 1:13.66 | ||||||
Simone Karlsson | 2001 | 33.17 | 1:10.03 | 2:23.69 | ||||||
Agnes Cato | 2001 | 34.87 | 1:14.95 | 3:38.64 | ||||||
Andrea Prai | 2001 | 36.98 | 1:20.02 | 4:58.66 | ||||||
5 | Höganäs Lag 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 4:58.91 | ||||||
Frida Taman | 2001 | 32.31 | 1:07.78 | 1:07.78 | ||||||
Moa Liljeqvist | 2001 | 36.96 | 1:20.79 | 2:28.57 | ||||||
Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | 34.46 | 1:13.35 | 3:41.92 | ||||||
Ida Widén | 2001 | 35.77 | 1:16.99 | 4:58.91 | ||||||
6 | Karlskrona Lag 1 | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 4:59.40 | ||||||
Linn Andersson | 2000 | 34.40 | 1:12.30 | 1:12.30 | ||||||
Emma Ljungcrantz | 2001 | 39.16 | 1:21.53 | 2:33.83 | ||||||
Sofia Nilsson | 2001 | 38.48 | 1:21.19 | 3:55.02 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 30.12 | 1:04.38 | 4:59.40 | ||||||
7 | Hs Damer [2001] Lag 3 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:07.54 | ||||||
Amanda Dittlau | 2000 | 35.92 | 1:15.97 | 1:15.97 | ||||||
Moa Nilsson | 2001 | 36.86 | 1:16.83 | 2:32.80 | ||||||
Clara Thomasson | 2001 | 37.57 | 1:17.54 | 3:50.34 | ||||||
Tova Persson | 2000 | 35.72 | 1:17.20 | 5:07.54 | ||||||
8 | Ängelholm Tjejer 2 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 5:18.53 | ||||||
Miranda Ingvarsson | 2001 | 38.49 | 1:21.25 | 1:21.25 | ||||||
Emilia Gulin-Johansson | 2000 | 38.76 | 1:21.70 | 2:42.95 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 37.21 | 1:19.60 | 4:02.55 | ||||||
Sara Svensson | 2001 | 36.75 | 1:15.98 | 5:18.53 | ||||||
9 | Hs Damer [2001] Lag 4 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:20.74 | ||||||
Kajsa Gustavsson | 2001 | 35.63 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Nicole Johnson | 2000 | 37.40 | 1:17.74 | 2:33.32 | ||||||
Ida Kroon | 2001 | 39.09 | 1:22.79 | 3:56.11 | ||||||
Amanda Trägårdh | 2001 | 40.19 | 1:24.63 | 5:20.74 | ||||||
10 | Karlskrona Lag 2 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 6:16.34 | ||||||
Alicia Olsson | 2001 | 41.35 | 1:31.09 | 1:31.09 | ||||||
Sarah Palmgren | 2001 | 47.95 | 1:42.38 | 3:13.47 | ||||||
Trulsa Holm | 2001 | 41.05 | 1:31.62 | 4:45.09 | ||||||
Isabella Sylvester | 2001 | 43.13 | 1:31.25 | 6:16.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 28, 4X100m Frisim po 12-13 år, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [2001] Lag 1 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 4:42.45 | ||||||
Hampus Olsson | 2000 | 31.69 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Gustav Persson | 2000 | 34.85 | 1:12.43 | 2:18.39 | ||||||
Gustaf Hansson | 2001 | 36.04 | 1:13.98 | 3:32.37 | ||||||
Måns Segerlund | 2000 | 34.08 | 1:10.08 | 4:42.45 | ||||||
2 | Hs Herrar [2001] Lag 2 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:10.43 | ||||||
Tommy Barabas | 2000 | 33.75 | 1:12.10 | 1:12.10 | ||||||
Filip Tanaskovic | 2000 | 36.76 | 1:16.85 | 2:28.95 | ||||||
Dante Vollmer | 2001 | 40.56 | 1:24.72 | 3:53.67 | ||||||
André Philipsson Eriksson | 2001 | 37.49 | 1:16.76 | 5:10.43 | ||||||
3 | Ängelholm Killar 1 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 5:15.01 | ||||||
Max Ekelund | 2001 | 34.65 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Philip Andersson | 2001 | 42.28 | 1:30.15 | 2:43.30 | ||||||
Filip Nilsson | 2001 | 40.95 | 1:26.80 | 4:10.10 | ||||||
Petter Hellzén | 2000 | 30.75 | 1:04.91 | 5:15.01 | ||||||
4 | Karlskrona Lag 3 | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 5:15.58 | ||||||
Fredrik Svanberg | 2000 | 37.07 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Oscar Bergelin | 2001 | 39.70 | 1:25.44 | 2:44.46 | ||||||
Erik Kromnow | 2001 | 37.12 | 1:19.07 | 4:03.53 | ||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 33.47 | 1:12.05 | 5:15.58 | ||||||
5 | Hs Herrar [2001] Lag 3 | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 5:31.32 | ||||||
Johan Alderbrink | 2001 | 38.47 | 1:19.53 | 1:19.53 | ||||||
Victor Åberg | 2001 | 41.01 | 1:25.92 | 2:45.45 | ||||||
Isac Lindén | 2001 | 39.73 | 1:23.29 | 4:08.74 | ||||||
Lukas Mirsch | 2001 | 38.02 | 1:22.58 | 5:31.32 | ||||||
- | Ksls | 2000 | Kristianstads SLS | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 29, 25m Fjärilsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 16.94 | ||||||
2 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 17.43 | ||||||
3 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 18.00 | ||||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 18.03 | ||||||
5 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 18.29 | ||||||
6 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 18.82 | ||||||
7 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 19.06 | ||||||
8 | Hannah Bondeson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 19.07 | ||||||
9 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 19.34 | ||||||
10 | Julia Brageman | 2003 | Osby Simsällskap | 19.46 | ||||||
11 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 19.78 | ||||||
11 | Tilda Runesson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 19.78 | ||||||
13 | Ellen Weidenberg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 19.85 | ||||||
14 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 19.94 | ||||||
15 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 20.41 | ||||||
16 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 20.50 | ||||||
17 | Elinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 21.34 | ||||||
18 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 21.60 | ||||||
19 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 21.81 | ||||||
20 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 22.13 | ||||||
21 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 22.47 | ||||||
22 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 22.50 | ||||||
23 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 22.78 | ||||||
24 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 22.79 | ||||||
25 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 22.97 | ||||||
26 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 23.09 | ||||||
27 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 23.12 | ||||||
28 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 23.41 | ||||||
29 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 23.60 | ||||||
30 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 23.69 | ||||||
31 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 23.70 | ||||||
32 | Lova Ahlgren | 2003 | Simsällskapet Delfin | 23.78 | ||||||
33 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 23.91 | ||||||
34 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 24.06 | ||||||
35 | Angelica Gomez | 2003 | Osby Simsällskap | 24.35 | ||||||
36 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 25.78 | ||||||
37 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 26.47 | ||||||
38 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 26.72 | ||||||
39 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 26.78 | ||||||
40 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 28.97 | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Schön | 2005 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thea Tengius | 2003 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 30, 25m Fjärilsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Kullagymansiet |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 18.13 | ||||||
2 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 18.15 | ||||||
3 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 19.00 | ||||||
4 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 21.74 | ||||||
5 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 22.06 | ||||||
6 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 22.66 | ||||||
7 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 22.67 | ||||||
8 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 22.72 | ||||||
9 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 23.22 | ||||||
10 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 24.53 | ||||||
11 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 24.60 | ||||||
12 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 25.90 | ||||||
13 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 26.47 | ||||||
- | Max Sjögren | 2003 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 31, 50m Fjärilsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: ICA KVANTUM Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.40 | ||||||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.96 | ||||||
3 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.28 | ||||||
4 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.05 | ||||||
5 | Clara Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.16 | ||||||
6 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 41.60 | ||||||
7 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.00 | ||||||
8 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.50 | ||||||
9 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 42.81 | ||||||
10 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.17 | ||||||
11 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.38 | ||||||
12 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.68 | ||||||
13 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 46.21 | ||||||
14 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 46.68 | ||||||
15 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.81 | ||||||
16 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.44 | ||||||
17 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 47.46 | ||||||
18 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.68 | ||||||
19 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 48.18 | ||||||
20 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.20 | ||||||
21 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 48.88 | ||||||
22 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.93 | ||||||
23 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 49.22 | ||||||
24 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 49.47 | ||||||
25 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 49.58 | ||||||
26 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 50.86 | ||||||
27 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.04 | ||||||
28 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 52.40 | ||||||
29 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 55.08 | ||||||
30 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 55.43 | ||||||
- | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 32, 50m Fjärilsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Hyllingebuss |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.29 | ||||||
2 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.25 | ||||||
3 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 41.25 | ||||||
4 | Emil Richter | 2002 | Tyringe Simsällskap | 43.24 | ||||||
5 | Axel Palm | 2002 | Klippans Simsällskap | 47.42 | ||||||
6 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 53.71 | ||||||
7 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 56.30 | ||||||
- | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 33, 50m Bröstsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: PLATCON Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 45.73 | ||||||
2 | Agnes Risholm | 2003 | Höganäs Simsällskap | 47.68 | ||||||
3 | Julia Brageman | 2003 | Osby Simsällskap | 48.01 | ||||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.08 | ||||||
5 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 51.77 | ||||||
6 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 51.84 | ||||||
7 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.35 | ||||||
8 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.43 | ||||||
9 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.47 | ||||||
10 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 53.03 | ||||||
11 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 53.38 | ||||||
12 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 53.45 | ||||||
13 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 53.77 | ||||||
14 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 53.88 | ||||||
15 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 54.13 | ||||||
16 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.24 | ||||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 54.43 | ||||||
18 | Hannah Bondeson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 54.98 | ||||||
19 | Louise Harmsund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 55.29 | ||||||
20 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 55.32 | ||||||
21 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 55.46 | ||||||
22 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 56.00 | ||||||
23 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 56.08 | ||||||
24 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 56.45 | ||||||
25 | Lova Ahlgren | 2003 | Simsällskapet Delfin | 56.72 | ||||||
26 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 56.79 | ||||||
27 | Ellen Weidenberg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 56.81 | ||||||
28 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 56.86 | ||||||
29 | Thea Tengius | 2003 | Karlshamns Simklubb | 56.90 | ||||||
30 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 57.32 | ||||||
31 | Emilia Sandell | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.66 | ||||||
32 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 58.85 | ||||||
33 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 59.69 | ||||||
34 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.35 | ||||||
35 | Emma Olsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
36 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.81 | ||||||
37 | Kim Olsson | 2004 | Ronneby Simsällskap | 1:02.05 | ||||||
38 | Angelica Gomez | 2003 | Osby Simsällskap | 1:02.38 | ||||||
39 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 1:03.23 | ||||||
40 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:03.93 | ||||||
41 | Vera Hardö | 2004 | Osby Simsällskap | 1:05.28 | ||||||
42 | Elinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 1:05.33 | ||||||
42 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 1:05.33 | ||||||
44 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.28 | ||||||
45 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:07.02 | ||||||
46 | Ramona Fogelberg | 2004 | Karlshamns Simklubb | 1:08.34 | ||||||
47 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:08.35 | ||||||
48 | Ida Schön | 2005 | Höganäs Simsällskap | 1:16.67 | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
- | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 34, 50m Bröstsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Fruktsevice |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 50.29 | ||||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.45 | ||||||
3 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 51.11 | ||||||
4 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 51.43 | ||||||
5 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 52.54 | ||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 53.44 | ||||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.46 | ||||||
8 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 53.99 | ||||||
9 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 54.71 | ||||||
10 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 55.08 | ||||||
11 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.71 | ||||||
12 | Jakob Nilsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 56.44 | ||||||
13 | Anton Karlssonlillienberg | 2003 | Kristianstads SLS | 56.70 | ||||||
14 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 57.13 | ||||||
15 | Vincent Grahn | 2004 | Höganäs Simsällskap | 57.16 | ||||||
16 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 57.37 | ||||||
17 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 57.72 | ||||||
18 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 57.91 | ||||||
19 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 57.92 | ||||||
20 | Max Sjögren | 2003 | Osby Simsällskap | 58.07 | ||||||
21 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 58.08 | ||||||
22 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.66 | ||||||
23 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:01.50 | ||||||
24 | Ragnar Andersson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:01.60 | ||||||
25 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:22.76 | ||||||
- | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Theodor Olsson | 2004 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 35, 100m Bröstsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.67 | 1:30.60 | |||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 43.21 | 1:30.62 | |||||
3 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.80 | 1:32.82 | |||||
4 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.10 | 1:35.59 | |||||
5 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.22 | 1:36.42 | |||||
6 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.10 | 1:37.11 | |||||
7 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 48.29 | 1:39.15 | |||||
8 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.76 | 1:40.05 | |||||
9 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 49.09 | 1:40.33 | |||||
10 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.07 | 1:40.58 | |||||
11 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.47 | 1:40.86 | |||||
12 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 48.72 | 1:42.72 | |||||
13 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 48.41 | 1:43.31 | |||||
14 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 49.48 | 1:45.67 | |||||
15 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 50.43 | 1:47.08 | |||||
16 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.79 | 1:47.35 | |||||
17 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 51.18 | 1:47.61 | |||||
18 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 51.12 | 1:48.30 | |||||
19 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.32 | 1:48.54 | |||||
20 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 53.73 | 1:51.93 | |||||
21 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 52.31 | 1:52.96 | |||||
22 | Mimmi Johansson | 2002 | Klippans Simsällskap | 53.60 | 1:53.87 | |||||
23 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 55.60 | 1:56.60 | |||||
24 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 56.76 | 1:56.73 | |||||
25 | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.88 | 1:56.78 | |||||
26 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 55.73 | 1:56.80 | |||||
27 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.39 | 1:57.09 | |||||
28 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 53.55 | 1:57.75 | |||||
29 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 54.98 | 1:58.01 | |||||
30 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 57.45 | 2:02.46 | |||||
31 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 57.07 | 2:03.32 | |||||
32 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 59.48 | 2:05.04 | |||||
33 | Lina Nilsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 1:00.26 | 2:12.55 | |||||
34 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 1:03.67 | 2:14.70 | |||||
- | Hanna Ardemalm | 2002 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alessia Bozzano | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isolde Rosazza | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 36, 100m Bröstsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.98 | 1:35.49 | |||||
2 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 47.33 | 1:39.76 | |||||
3 | Tim Vincent | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 49.25 | 1:45.62 | |||||
4 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 51.14 | 1:46.85 | |||||
5 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 53.34 | 1:52.08 | |||||
6 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 54.41 | 1:53.60 | |||||
7 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 58.58 | 1:59.24 | |||||
8 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 56.39 | 2:01.58 | |||||
9 | Hugo Landström | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.82 | 2:07.70 | |||||
10 | Max Sandkvist | 2002 | Ronneby Simsällskap | 59.32 | 2:07.74 | |||||
11 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 1:00.94 | 2:10.47 | |||||
- | Balder Loman-Ranheim | 2002 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 37, 50m Frisim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 35.55 | ||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.15 | ||||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 36.91 | ||||||
4 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 37.16 | ||||||
5 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.91 | ||||||
6 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.76 | ||||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 38.83 | ||||||
8 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.07 | ||||||
9 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.29 | ||||||
10 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.32 | ||||||
11 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 39.66 | ||||||
12 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.75 | ||||||
13 | Julia Brageman | 2003 | Osby Simsällskap | 39.91 | ||||||
14 | Tilda Runesson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.76 | ||||||
15 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.32 | ||||||
16 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.90 | ||||||
17 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 42.03 | ||||||
18 | Hannah Bondeson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 42.84 | ||||||
19 | Ella Persson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.92 | ||||||
20 | Agnes Risholm | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.97 | ||||||
21 | Ellen Weidenberg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 43.05 | ||||||
22 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.28 | ||||||
23 | Lova Ahlgren | 2003 | Simsällskapet Delfin | 43.39 | ||||||
24 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.54 | ||||||
25 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.15 | ||||||
26 | Emilia Sandell | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.35 | ||||||
27 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 44.60 | ||||||
28 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.74 | ||||||
29 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.87 | ||||||
30 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.01 | ||||||
31 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 45.74 | ||||||
32 | Elinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 45.87 | ||||||
33 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 46.13 | ||||||
34 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.32 | ||||||
35 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 46.82 | ||||||
36 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 47.35 | ||||||
37 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.48 | ||||||
38 | Thea Tengius | 2003 | Karlshamns Simklubb | 48.80 | ||||||
39 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.43 | ||||||
40 | Louise Harmsund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 49.55 | ||||||
41 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 49.76 | ||||||
42 | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | 50.21 | ||||||
43 | Emma Olsson | 2003 | Osby Simsällskap | 50.29 | ||||||
44 | Malina Persson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 50.30 | ||||||
45 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.32 | ||||||
46 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 50.40 | ||||||
47 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 51.17 | ||||||
48 | Kim Olsson | 2004 | Ronneby Simsällskap | 51.69 | ||||||
49 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 52.95 | ||||||
50 | Ella Henriksson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 53.51 | ||||||
51 | Thea Larsson | 2004 | Osby Simsällskap | 54.16 | ||||||
52 | Angelica Gomez | 2003 | Osby Simsällskap | 55.17 | ||||||
53 | Vera Hardö | 2004 | Osby Simsällskap | 55.52 | ||||||
54 | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 56.01 | ||||||
55 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 57.97 | ||||||
56 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 58.40 | ||||||
57 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 58.92 | ||||||
58 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 1:04.73 | ||||||
59 | Ramona Fogelberg | 2004 | Karlshamns Simklubb | 1:06.72 | ||||||
60 | Ida Schön | 2005 | Höganäs Simsällskap | 1:10.65 | ||||||
- | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 38, 50m Frisim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: DAGON AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 34.03 | ||||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.39 | ||||||
3 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.70 | ||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 39.21 | ||||||
5 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.36 | ||||||
6 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.61 | ||||||
7 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 40.86 | ||||||
8 | Isak Christiansson | 2003 | Tyringe Simsällskap | 40.89 | ||||||
9 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.57 | ||||||
10 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.60 | ||||||
11 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 41.89 | ||||||
12 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.94 | ||||||
13 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.86 | ||||||
14 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.03 | ||||||
15 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 44.30 | ||||||
16 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.38 | ||||||
17 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 45.17 | ||||||
18 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.75 | ||||||
19 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 47.91 | ||||||
20 | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | 48.23 | ||||||
21 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 48.67 | ||||||
22 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 48.85 | ||||||
23 | Ragnar Andersson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 51.22 | ||||||
24 | Jakob Nilsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 52.21 | ||||||
25 | Anton Karlssonlillienberg | 2003 | Kristianstads SLS | 54.24 | ||||||
26 | Theodor Olsson | 2004 | Karlshamns Simklubb | 54.68 | ||||||
27 | Max Sjögren | 2003 | Osby Simsällskap | 57.86 | ||||||
28 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 58.48 | ||||||
29 | Oscar Bevréus | 2006 | Osby Simsällskap | 59.77 | ||||||
- | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Liam Segerpalm | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 39, 100m Frisim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: PeterSvenskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 32.68 | 1:08.93 | |||||
2 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.08 | 1:14.12 | |||||
3 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | 1:16.04 | |||||
4 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.70 | 1:17.19 | |||||
5 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.65 | 1:17.44 | |||||
6 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.12 | 1:18.28 | |||||
7 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 38.27 | 1:19.04 | |||||
8 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.10 | 1:19.29 | |||||
9 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 37.82 | 1:19.33 | |||||
10 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.37 | 1:19.54 | |||||
11 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | 1:20.18 | |||||
12 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:20.81 | |||||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.50 | 1:22.55 | |||||
14 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.16 | 1:23.41 | |||||
15 | Clara Nilsson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.40 | 1:23.45 | |||||
16 | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.59 | 1:24.78 | |||||
17 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.57 | 1:25.68 | |||||
18 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.08 | 1:27.51 | |||||
19 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.28 | 1:28.01 | |||||
20 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 42.49 | 1:30.26 | |||||
21 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 43.07 | 1:30.40 | |||||
22 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 44.43 | 1:31.70 | |||||
23 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.05 | 1:31.89 | |||||
24 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.98 | 1:32.00 | |||||
25 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 43.93 | 1:32.08 | |||||
26 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 42.22 | 1:32.14 | |||||
27 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 45.23 | 1:33.14 | |||||
28 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 45.68 | 1:33.66 | |||||
29 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.93 | 1:33.73 | |||||
30 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.65 | 1:34.25 | |||||
31 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.81 | 1:34.40 | |||||
32 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.16 | 1:35.51 | |||||
33 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 46.66 | 1:35.62 | |||||
34 | Lina Sigfridsson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.79 | 1:38.19 | |||||
35 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 45.31 | 1:38.28 | |||||
36 | Alessia Bozzano | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.80 | 1:38.50 | |||||
37 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.15 | 1:38.54 | |||||
38 | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.51 | 1:42.03 | |||||
39 | Jessica Ye | 2002 | Höganäs Simsällskap | 49.27 | 1:45.11 | |||||
40 | Lina Nilsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 47.51 | 1:50.52 | |||||
41 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 55.84 | 1:57.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 40, 100m Frisim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Cederhags |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.80 | 1:10.41 | |||||
2 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.36 | 1:16.19 | |||||
3 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.59 | 1:19.98 | |||||
4 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 38.89 | 1:20.78 | |||||
5 | Axel Palm | 2002 | Klippans Simsällskap | 40.57 | 1:22.02 | |||||
6 | Emil Richter | 2002 | Tyringe Simsällskap | 38.93 | 1:23.62 | |||||
7 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 40.08 | 1:24.60 | |||||
8 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.06 | 1:24.63 | |||||
9 | Wilmer Esbjörnsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.54 | 1:26.71 | |||||
10 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 42.45 | 1:27.61 | |||||
11 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 42.96 | 1:27.70 | |||||
12 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.00 | 1:31.49 | |||||
13 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.46 | 1:31.54 | |||||
14 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 44.99 | 1:33.98 | |||||
15 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 46.41 | 1:34.66 | |||||
16 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 43.08 | 1:35.70 | |||||
17 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 49.97 | 1:41.93 | |||||
18 | Balder Loman-Ranheim | 2002 | Ronneby Simsällskap | 51.69 | 1:46.86 | |||||
19 | Sixten Wihlborg | 2002 | Tyringe Simsällskap | 50.61 | 1:47.50 | |||||
20 | Max Sandkvist | 2002 | Ronneby Simsällskap | 52.19 | 1:50.55 | |||||
21 | Hugo Landström | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 55.05 | 1:54.47 | |||||
- | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 41, 4X50m Medley fl 11år o y, Finaler |
Sponsor: Fysiokliniken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:38.58 | ||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Sara Kjellnäs | 2002 | 41.44 | 1:24.55 | |||||||
Julise Llupa | 2002 | 39.13 | 2:03.68 | |||||||
Lisa Bengtsson | 2002 | 34.90 | 2:38.58 | |||||||
2 | Osby Simsällskap L.1 | 2002 | Osby Simsällskap | 2:48.47 | ||||||
Julia Brageman | 2003 | 46.12 | 46.12 | |||||||
Enya Holgersson | 2002 | 46.32 | 1:32.44 | |||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 39.40 | 2:11.84 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 36.63 | 2:48.47 | |||||||
3 | Hs Damer [2002] Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:48.96 | ||||||
Emma Andersson | 2002 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Telma Maltesjö | 2002 | 46.94 | 1:29.88 | |||||||
Emilia Cokalic | 2002 | 45.85 | 2:15.73 | |||||||
Mims Olsson | 2002 | 33.23 | 2:48.96 | |||||||
4 | Rss Lag 1 Damer | 0 | Ronneby Simsällskap | 2:49.64 | ||||||
Sånja Evans-Johansson | 2002 | 49.14 | 49.14 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 45.50 | 1:34.64 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 35.58 | 2:10.22 | |||||||
Astina Haxhiu | 2002 | 39.42 | 2:49.64 | |||||||
5 | Karpen Lag1 | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:50.95 | ||||||
Emilia Olsson | 2002 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 51.89 | 1:34.27 | |||||||
Linnéa Persson | 2002 | 37.67 | 2:11.94 | |||||||
Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | 39.01 | 2:50.95 | |||||||
6 | Karlskrona Lag 4 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:56.00 | ||||||
Tuva Pålsson | 2003 | 43.19 | 43.19 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 43.32 | 1:26.51 | |||||||
Viktoria Sisins | 2002 | 49.22 | 2:15.73 | |||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 40.27 | 2:56.00 | |||||||
7 | Hs Damer [2002] Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:56.21 | ||||||
Ellinor Stenhård | 2002 | 46.20 | 46.20 | |||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 47.37 | 1:33.57 | |||||||
Alice Persson | 2003 | 43.68 | 2:17.25 | |||||||
Sofia Juliusson | 2002 | 38.96 | 2:56.21 | |||||||
8 | Sim Engelh Damer [2002] | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 3:02.21 | ||||||
Alicia Johansson | 2003 | 46.22 | 46.22 | |||||||
Wilma Sjölin | 2002 | 52.93 | 1:39.15 | |||||||
Alma Sandberg | 2002 | 42.31 | 2:21.46 | |||||||
Bianca Jarbsjö | 2003 | 40.75 | 3:02.21 | |||||||
9 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 3:02.85 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 55.64 | 1:39.05 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 41.65 | 2:20.70 | |||||||
Astrid Olsson | 2002 | 42.15 | 3:02.85 | |||||||
10 | Hs Damer [2002] Lag 5 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 3:16.91 | ||||||
Alessia Bozzano | 2002 | 52.88 | 52.88 | |||||||
Hanna P Kinberg | 2003 | 52.14 | 1:45.02 | |||||||
Tilda Runesson | 2003 | 47.86 | 2:32.88 | |||||||
Cecilia P Kinberg | 2003 | 44.03 | 3:16.91 | |||||||
11 | Osby Simsällskap L2 | 2002 | Osby Simsällskap | 3:20.83 | ||||||
Clara Nilsson | 2002 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Maja Olofsson | 2004 | 56.43 | 1:39.96 | |||||||
Ida Ekström | 2002 | 51.28 | 2:31.24 | |||||||
Angelica Gomez | 2003 | 49.59 | 3:20.83 | |||||||
12 | Ängelholm Tjejer 1 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 3:21.59 | ||||||
Louise Harmsund | 2003 | 55.10 | 55.10 | |||||||
Frida Pekberg | 2004 | 53.43 | 1:48.53 | |||||||
Ebba Hellzén | 2003 | 47.76 | 2:36.29 | |||||||
Alice Troedsson | 2004 | 45.30 | 3:21.59 | |||||||
13 | Ängelholm Tjejer 2 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 3:46.88 | ||||||
Nelly Hansson | 2004 | 57.07 | 57.07 | |||||||
Ella Persson | 2004 | 1:00.82 | 1:57.89 | |||||||
Amanda Troedsson | 2002 | 51.48 | 2:49.37 | |||||||
Ammie Axelsson | 2004 | 57.51 | 3:46.88 | |||||||
- | Hs Damer [2002] Lag 4 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 50.31 | 50.31 | |||||||
Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | 52.22 | 1:42.53 | |||||||
- | Höganäs Lag 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Höganäs Lag 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Alva Söderberg | 2003 | 54.43 | 54.43 | |||||||
Jessica Ye | 2002 | 57.76 | 1:52.19 | |||||||
- | Karlshamn Damer [2002] | 2002 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Thea Tengius | 2003 | 54.57 | 54.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 42, 4X50m Medley po 11år o y, Finaler |
Sponsor: Höganäshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:42.02 | ||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Daniel Fischer | 2002 | 43.24 | 1:25.81 | |||||||
Gustav Lind | 2002 | 40.54 | 2:06.35 | |||||||
Oliver Stålbrand | 2002 | 35.67 | 2:42.02 | |||||||
2 | Ksls | 2002 | Kristianstads SLS | 2:55.61 | ||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 48.70 | 1:32.80 | |||||||
Ahmed Sadoon | 2002 | 40.96 | 2:13.76 | |||||||
Haris Jazavac | 2002 | 41.85 | 2:55.61 | |||||||
3 | Hs Herrar [2002] Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 3:00.76 | ||||||
Oscar Elfers | 2002 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Tim Vincent | 2002 | 47.75 | 1:28.70 | |||||||
Eric Cochinescu | 2002 | 53.89 | 2:22.59 | |||||||
Wilmer Esbjörnsson | 2002 | 38.17 | 3:00.76 | |||||||
4 | Karlskrona Lag 5 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 3:03.73 | ||||||
Isak Axelsson | 2002 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Elias Nilsson | 2002 | 56.85 | 1:40.99 | |||||||
Axel Auer | 2003 | 41.71 | 2:22.70 | |||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 41.03 | 3:03.73 | |||||||
- | Ängelholm Killar 1 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Hugo Landström | 2002 | 52.23 | 52.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 43, 100m Medley fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: Valvet Mäklarfirma |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 43.54 | 1:30.80 | |||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.24 | 1:31.98 | |||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 46.54 | 1:33.50 | |||||
4 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 46.79 | 1:36.96 | |||||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.12 | 1:41.63 | |||||
6 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.15 | 1:42.21 | |||||
7 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 49.18 | 1:42.56 | |||||
8 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 51.44 | 1:45.47 | |||||
9 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 51.46 | 1:46.28 | |||||
10 | Tilda Runesson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.23 | 1:46.68 | |||||
11 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 51.13 | 1:47.32 | |||||
12 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 57.56 | 1:49.23 | |||||
13 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 51.19 | 1:50.57 | |||||
14 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.02 | 1:52.05 | |||||
15 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 55.62 | 1:52.27 | |||||
16 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 55.40 | 1:53.31 | |||||
17 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 54.47 | 1:53.74 | |||||
18 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 58.63 | 2:04.45 | |||||
19 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 58.24 | 2:04.53 | |||||
20 | Angelica Gomez | 2003 | Osby Simsällskap | 1:03.24 | 2:09.98 | |||||
- | Victoria Jablonski | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Brageman | 2003 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Ahlgren | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 44, 100m Medley po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Tunneberga Gästis |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 41.12 | 1:29.73 | |||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.71 | 1:30.29 | |||||
3 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.65 | 1:39.87 | |||||
4 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 53.24 | 1:45.85 | |||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 49.77 | 1:48.38 | |||||
6 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 51.04 | 1:52.73 | |||||
7 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 54.01 | 1:57.60 | |||||
8 | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:02.39 | 2:11.13 | |||||
- | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 45, 100m Medley fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Bästa Bostaden i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 38.34 | 1:22.69 | |||||
2 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.00 | 1:28.25 | |||||
3 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.18 | 1:28.86 | |||||
4 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 42.91 | 1:28.92 | |||||
5 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.45 | 1:30.41 | |||||
6 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.04 | 1:31.84 | |||||
7 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.07 | 1:31.92 | |||||
8 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.76 | 1:32.65 | |||||
9 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.73 | 1:33.29 | |||||
10 | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | 45.87 | 1:35.65 | |||||
11 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 45.41 | 1:35.79 | |||||
12 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 47.95 | 1:37.79 | |||||
13 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.02 | 1:38.03 | |||||
14 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.75 | 1:39.27 | |||||
15 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 49.56 | 1:41.50 | |||||
16 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 47.86 | 1:41.99 | |||||
17 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 49.22 | 1:43.35 | |||||
18 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 49.15 | 1:43.62 | |||||
19 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.96 | 1:43.89 | |||||
20 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.67 | 1:43.97 | |||||
21 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 50.79 | 1:44.98 | |||||
22 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 50.50 | 1:45.17 | |||||
23 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 53.57 | 1:45.72 | |||||
24 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.37 | 1:46.04 | |||||
25 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 53.49 | 1:46.37 | |||||
26 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.02 | 1:46.41 | |||||
27 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 51.41 | 1:47.69 | |||||
28 | Mimmi Johansson | 2002 | Klippans Simsällskap | 53.89 | 1:50.55 | |||||
29 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 51.29 | 1:50.81 | |||||
30 | Jessica Ye | 2002 | Höganäs Simsällskap | 52.99 | 1:55.90 | |||||
- | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DNF | ||||||
- | Alessia Bozzano | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
- | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mims Olsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 46, 100m Medley po 11 år, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.93 | 1:26.77 | |||||
2 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.52 | 1:28.72 | |||||
3 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 43.36 | 1:30.64 | |||||
4 | Emil Richter | 2002 | Tyringe Simsällskap | 42.11 | 1:33.51 | |||||
5 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 46.46 | 1:37.10 | |||||
6 | Axel Palm | 2002 | Klippans Simsällskap | 44.95 | 1:38.81 | |||||
7 | Wilmer Esbjörnsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.73 | 1:41.01 | |||||
8 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.61 | 1:41.16 | |||||
9 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 50.23 | 1:41.52 | |||||
10 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 45.93 | 1:41.91 | |||||
11 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.83 | 1:43.50 | |||||
12 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 52.05 | 1:47.71 | |||||
13 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 52.02 | 1:49.64 | |||||
- | Sixten Wihlborg | 2002 | Tyringe Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 47, 50m Ryggsim fl 10år o y, Finaler |
Sponsor: ICA KVANTUM Höganäs |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 42.22 | ||||||
2 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 42.40 | ||||||
3 | Alma Torkelsson | 2003 | Osby Simsällskap | 43.09 | ||||||
4 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 44.85 | ||||||
5 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.05 | ||||||
6 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.19 | ||||||
7 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.21 | ||||||
8 | Julia Brageman | 2003 | Osby Simsällskap | 46.67 | ||||||
9 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.05 | ||||||
10 | Tilda Runesson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.10 | ||||||
11 | Hannah Bondeson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 47.68 | ||||||
12 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 48.49 | ||||||
13 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.79 | ||||||
14 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 49.27 | ||||||
15 | Alice Troedsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 49.28 | ||||||
16 | Astrid Persson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 49.86 | ||||||
17 | Tuva Edvinsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 50.08 | ||||||
18 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 50.10 | ||||||
19 | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | 51.20 | ||||||
20 | Thea Tengius | 2003 | Karlshamns Simklubb | 51.45 | ||||||
21 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 51.58 | ||||||
22 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 51.78 | ||||||
23 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 51.89 | ||||||
24 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.30 | ||||||
25 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.42 | ||||||
26 | Elinor Henriksson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 52.48 | ||||||
27 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 52.90 | ||||||
28 | Sarah Petersson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 53.26 | ||||||
29 | Ella Wadling | 2003 | Karlshamns Simklubb | 53.59 | ||||||
30 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 53.76 | ||||||
31 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 54.04 | ||||||
32 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.49 | ||||||
33 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.02 | ||||||
34 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 55.11 | ||||||
35 | Tova Borg | 2003 | Osby Simsällskap | 55.37 | ||||||
36 | Lova Ahlgren | 2003 | Simsällskapet Delfin | 55.45 | ||||||
37 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 55.67 | ||||||
38 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 56.03 | ||||||
39 | Louise Harmsund | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 56.38 | ||||||
40 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 56.57 | ||||||
41 | Emma Olsson | 2003 | Osby Simsällskap | 57.04 | ||||||
42 | Ella Henriksson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 57.92 | ||||||
43 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 57.99 | ||||||
44 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 58.39 | ||||||
45 | Kim Olsson | 2004 | Ronneby Simsällskap | 59.11 | ||||||
46 | Vera Hardö | 2004 | Osby Simsällskap | 59.22 | ||||||
47 | Freja Hallberg | 2003 | Karlshamns Simklubb | 59.81 | ||||||
48 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.99 | ||||||
49 | Emilia Sandell | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:01.76 | ||||||
50 | Ammie Axelsson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.41 | ||||||
51 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:06.29 | ||||||
52 | Angelica Gomez | 2003 | Osby Simsällskap | 1:07.05 | ||||||
53 | Thea Larsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:10.82 | ||||||
- | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Victoria Jablonski | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Kronkvist | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 48, 50m Ryggsim po 10år o y, Finaler |
Sponsor: Barbord i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 41.34 | ||||||
2 | Jacob Söderberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.60 | ||||||
3 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 43.26 | ||||||
4 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.84 | ||||||
5 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 46.71 | ||||||
6 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 47.01 | ||||||
7 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 48.27 | ||||||
8 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.46 | ||||||
9 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 48.65 | ||||||
10 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 50.92 | ||||||
11 | Mattis Engström | 2003 | Osby Simsällskap | 51.75 | ||||||
12 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 52.31 | ||||||
13 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 52.50 | ||||||
14 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 52.68 | ||||||
15 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 53.28 | ||||||
16 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.56 | ||||||
17 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 54.73 | ||||||
18 | Filip Nordström | 2003 | Simsällskapet Delfin | 57.04 | ||||||
19 | Liam Segerpalm | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 57.73 | ||||||
20 | Ragnar Andersson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 58.82 | ||||||
21 | Anton Karlssonlillienberg | 2003 | Kristianstads SLS | 59.81 | ||||||
22 | Sixten Olsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:00.03 | ||||||
23 | Max Sjögren | 2003 | Osby Simsällskap | 1:05.36 | ||||||
24 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 1:06.61 | ||||||
25 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:21.80 | ||||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theodor Olsson | 2004 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 49, 100m Ryggsim fl 11 år, Finaler |
Sponsor: Höganäs AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Ronneby Simsällskap | 39.83 | 1:21.15 | |||||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.61 | 1:28.68 | |||||
3 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 44.31 | 1:30.23 | |||||
4 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 45.05 | 1:31.61 | |||||
5 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 45.70 | 1:32.61 | |||||
6 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.51 | 1:34.60 | |||||
7 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.18 | 1:35.12 | |||||
8 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 46.46 | 1:35.15 | |||||
9 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 47.68 | 1:36.55 | |||||
10 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.69 | 1:36.86 | |||||
11 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 48.77 | 1:37.99 | |||||
12 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.38 | 1:39.22 | |||||
13 | Clara Aronsson | 2002 | Tyringe Simsällskap | 49.94 | 1:41.37 | |||||
13 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 50.48 | 1:41.37 | |||||
15 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 49.72 | 1:41.96 | |||||
16 | Idun Nilsson | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.75 | 1:42.66 | |||||
17 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 50.83 | 1:42.74 | |||||
18 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 51.73 | 1:42.93 | |||||
19 | Sånja Evans-Johansson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 50.71 | 1:44.60 | |||||
20 | Ida Ekström | 2002 | Osby Simsällskap | 51.85 | 1:44.63 | |||||
21 | Viktoria Sisins | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 52.71 | 1:46.20 | |||||
22 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 52.78 | 1:46.93 | |||||
23 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 53.51 | 1:47.42 | |||||
24 | Annie Sandell | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 54.01 | 1:47.58 | |||||
25 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 54.37 | 1:49.09 | |||||
26 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.72 | 1:50.45 | |||||
27 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 55.33 | 1:51.70 | |||||
28 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 54.54 | 1:53.33 | |||||
29 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 57.51 | 1:58.00 | |||||
30 | Hanna Andersson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:03.90 | 2:08.84 | |||||
- | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Nordström | 2002 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 50, 100m Ryggsim po 11 år, Finaler |
Sponsor: Per i Viken |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.55 | 1:29.56 | |||||
2 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.33 | 1:32.03 | |||||
3 | Axel Palm | 2002 | Klippans Simsällskap | 46.88 | 1:32.43 | |||||
4 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 47.27 | 1:36.06 | |||||
5 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 47.90 | 1:36.79 | |||||
6 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 47.93 | 1:36.90 | |||||
7 | Isak Axelsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 48.37 | 1:38.09 | |||||
8 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.01 | 1:39.54 | |||||
9 | Eric Cochinescu | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 48.55 | 1:41.15 | |||||
10 | Wilmer Esbjörnsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 51.73 | 1:43.18 | |||||
11 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 52.12 | 1:43.34 | |||||
12 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 52.81 | 1:47.57 | |||||
13 | Balder Loman-Ranheim | 2002 | Ronneby Simsällskap | 53.32 | 1:49.05 | |||||
14 | Haris Jazavac | 2002 | Kristianstads SLS | 53.46 | 1:50.15 | |||||
- | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 51, 4X50m Frisim fl 11 år o y, Finaler |
Sponsor: PeterSvenskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Damer [2002] Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:22.71 | ||||||
Julise Llupa | 2002 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Ebba Jälminger | 2002 | 35.22 | 1:10.68 | |||||||
Lisa Bengtsson | 2002 | 36.23 | 1:46.91 | |||||||
Mims Olsson | 2002 | 35.80 | 2:22.71 | |||||||
2 | Ronneby Lag2 Damer | 0 | Ronneby Simsällskap | 2:24.55 | ||||||
Sånja Evans-Johansson | 2002 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Linn Rosenius | 2002 | 31.60 | 1:11.02 | |||||||
Astina Haxhiu | 2002 | 40.46 | 1:51.48 | |||||||
Ella Simander | 2002 | 33.07 | 2:24.55 | |||||||
3 | Osby Simsällskap L.1 | 2002 | Osby Simsällskap | 2:27.80 | ||||||
Alma Torkelsson | 2003 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Moa Olofsson | 2002 | 38.29 | 1:14.60 | |||||||
Clara Nilsson | 2002 | 35.39 | 1:49.99 | |||||||
Ida Ekström | 2002 | 37.81 | 2:27.80 | |||||||
4 | Hs Damer [2002] Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:30.93 | ||||||
Sara Kjellnäs | 2002 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Sofia Juliusson | 2002 | 39.33 | 1:15.17 | |||||||
Ellen Rosdahl | 2002 | 38.70 | 1:53.87 | |||||||
Emilia Cokalic | 2002 | 37.06 | 2:30.93 | |||||||
5 | Hs Damer [2002] Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:34.87 | ||||||
Angelina Agrell | 2003 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Tyra Littorin | 2004 | 39.41 | 1:18.84 | |||||||
Emma Andersson | 2002 | 37.47 | 1:56.31 | |||||||
Telma Maltesjö | 2002 | 38.56 | 2:34.87 | |||||||
6 | Karpen Lag1 | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:38.06 | ||||||
Linnéa Persson | 2002 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Vilma Rudolf | 2002 | 41.00 | 1:18.23 | |||||||
Emilia Olsson | 2002 | 39.24 | 1:57.47 | |||||||
Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | 40.59 | 2:38.06 | |||||||
7 | Karlskrona Lag 4 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:38.25 | ||||||
Tuva Pålsson | 2003 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Disa Gladher | 2002 | 36.43 | 1:14.22 | |||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 43.58 | 1:57.80 | |||||||
Viktoria Sisins | 2002 | 40.45 | 2:38.25 | |||||||
8 | SS Delfin | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:40.75 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Jennifer Nilsson | 2003 | 41.48 | 1:22.33 | |||||||
Astrid Persson | 2003 | 44.00 | 2:06.33 | |||||||
Emmy Nordström | 2002 | 34.42 | 2:40.75 | |||||||
9 | Hs Damer [2002] Lag 4 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:44.01 | ||||||
Alice Persson | 2003 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Ingrid Norstedt | 2002 | 42.28 | 1:23.41 | |||||||
Tilda Runesson | 2003 | 40.09 | 2:03.50 | |||||||
Ellinor Stenhård | 2002 | 40.51 | 2:44.01 | |||||||
10 | Ksls | 0 | Kristianstads SLS | 2:46.27 | ||||||
Annie Thulin | 2003 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Astrid Olsson | 2002 | 45.01 | 1:23.50 | |||||||
Saga Nyborg | 2003 | 38.18 | 2:01.68 | |||||||
Michelle Nguyen | 2002 | 44.59 | 2:46.27 | |||||||
11 | Ängelholm Tjejer 1 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 2:46.84 | ||||||
Amanda Troedsson | 2002 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Alice Troedsson | 2004 | 43.89 | 1:24.74 | |||||||
Frida Pekberg | 2004 | 43.76 | 2:08.50 | |||||||
Ebba Hellzén | 2003 | 38.34 | 2:46.84 | |||||||
12 | Sim Engelh Damer [2002] | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 2:47.08 | ||||||
Idun Nilsson | 2002 | 42.65 | 42.65 | |||||||
Alicia Johansson | 2003 | 38.60 | 1:21.25 | |||||||
Lisa Vetterlein | 2003 | 47.45 | 2:08.70 | |||||||
Alma Sandberg | 2002 | 38.38 | 2:47.08 | |||||||
13 | Höganäs Lag 1 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:51.35 | ||||||
Alva Söderberg | 2003 | 47.05 | 47.05 | |||||||
Lina Sigfridsson | 2002 | 42.21 | 1:29.26 | |||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 41.54 | 2:10.80 | |||||||
Tilda Johansson | 2002 | 40.55 | 2:51.35 | |||||||
14 | Hs Damer [2002] Lag 5 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:52.37 | ||||||
Karla Stjepanetic | 2003 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Emilia Nordén | 2003 | 43.89 | 1:27.49 | |||||||
Hanna P Kinberg | 2003 | 41.00 | 2:08.49 | |||||||
Alessia Bozzano | 2002 | 43.88 | 2:52.37 | |||||||
15 | Osby Simsällskap L2 | 2002 | Osby Simsällskap | 3:04.87 | ||||||
Julia Brageman | 2003 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Felicia Karlsson | 2003 | 51.28 | 1:33.81 | |||||||
Tova Borg | 2003 | 48.41 | 2:22.22 | |||||||
Enya Holgersson | 2002 | 42.65 | 3:04.87 | |||||||
16 | Karlshamn Damer [2002] | 2002 | Karlshamns Simklubb | 3:13.34 | ||||||
Ella Wadling | 2003 | 46.30 | 46.30 | |||||||
Thea Tengius | 2003 | 50.49 | 1:36.79 | |||||||
Freja Hallberg | 2003 | 57.86 | 2:34.65 | |||||||
Annie Johansson | 2002 | 38.69 | 3:13.34 | |||||||
17 | Ängelholm Tjejer 2 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 3:41.88 | ||||||
Ella Henriksson | 2003 | 55.77 | 55.77 | |||||||
Nelly Hansson | 2004 | 51.10 | 1:46.87 | |||||||
Ammie Axelsson | 2004 | 1:49.16 | 3:36.03 | |||||||
Louise Harmsund | 2003 | 5.85 | 3:41.88 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Höganäs | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Höganäs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 52, 4X50m Frisim po 11 år o y, Finaler |
Sponsor: Lane4 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Herrar [2002] Lag 1 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:33.26 | ||||||
Gustav Lind | 2002 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Oscar Elfers | 2002 | 36.85 | 1:11.77 | |||||||
Kalle Edelhamre | 2003 | 46.03 | 1:57.80 | |||||||
Jacob Söderberg | 2003 | 35.46 | 2:33.26 | |||||||
2 | Karlskrona Lag 5 | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 2:33.67 | ||||||
Axel Auer | 2003 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Isak Axelsson | 2002 | 36.71 | 1:11.37 | |||||||
Marcus Barkrot | 2002 | 42.03 | 1:53.40 | |||||||
Elias Nilsson | 2002 | 40.27 | 2:33.67 | |||||||
3 | Ksls | 2002 | Kristianstads SLS | 2:33.70 | ||||||
Ahmed Sadoon | 2002 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Harry Petersson | 2002 | 39.18 | 1:14.96 | |||||||
Tomislav Corluka | 2003 | 40.76 | 1:55.72 | |||||||
Erik Dahlberg | 2002 | 37.98 | 2:33.70 | |||||||
4 | Hs Herrar [2002] Lag 2 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:36.00 | ||||||
Henning Cederlund | 2003 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Wilmer Esbjörnsson | 2002 | 39.06 | 1:19.52 | |||||||
William Lundblad | 2004 | 40.10 | 1:59.62 | |||||||
David Sandström | 2002 | 36.38 | 2:36.00 | |||||||
5 | Hs Herrar [2002] Lag 3 | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 2:55.56 | ||||||
Eric Cochinescu | 2002 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Olle Rasmusson | 2003 | 42.49 | 1:25.42 | |||||||
Filip Cederholm | 2003 | 45.87 | 2:11.29 | |||||||
Felix Cochinescu | 2003 | 44.27 | 2:55.56 | |||||||
6 | Ängelholm Killar 1 | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 3:01.32 | ||||||
Noa Rydén | 2004 | 46.21 | 46.21 | |||||||
Wilmer Ingvarsson | 2003 | 45.44 | 1:31.65 | |||||||
Hugo Landström | 2002 | 48.62 | 2:20.27 | |||||||
Leo Pekberg | 2002 | 41.05 | 3:01.32 | |||||||
7 | Karpen Lag | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 3:19.70 | ||||||
Simon Persson | 2003 | 42.53 | 42.53 | |||||||
Liam Segerpalm | 2003 | 51.20 | 1:33.73 | |||||||
Isak Olsson | 2004 | 46.55 | 2:20.28 | |||||||
Anton Persson | 2006 | 59.42 | 3:19.70 | |||||||
8 | Osby Simsällskap | 2002 | Osby Simsällskap | 3:31.56 | ||||||
Mattis Engström | 2003 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Alfred Cato | 2004 | 57.72 | 1:42.94 | |||||||
Oscar Bevréus | 2006 | 55.90 | 2:38.84 | |||||||
Max Sjögren | 2003 | 52.72 | 3:31.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Höganäs Simsällskap | Utskriftstid | 17:19 |