2018-11-21   11:51:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Försök 2013 Ludvika

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.62  1:24.76  2:13.96    2:53.09   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    38.22  1:25.78  2:18.08    2:58.62   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    44.01  1:30.62  2:24.08    3:02.03   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    37.51  1:24.49  2:18.19    3:03.45   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.35  1:26.99  2:25.23    3:10.87   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    41.73  1:33.94  2:26.92    3:11.78   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.04  1:35.65  2:32.41    3:12.65   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    47.54  1:38.01  2:34.44    3:20.02   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    45.24  1:38.44  2:41.01    3:28.87   
10  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.21  1:50.03  2:49.86    3:38.49   
11  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    53.85  1:53.49  2:53.60    3:40.56   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.94  1:15.16  2:00.07    2:37.85   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    37.43  1:21.54  2:07.33    2:46.21   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    36.53  1:20.60  2:09.51    2:48.88   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.71  1:23.65  2:11.22    2:49.31   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    37.57  1:21.88  2:15.01    2:53.49   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    37.84  1:25.96  2:15.70    2:57.04   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.87  1:25.08  2:18.89    3:00.83   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    38.86  1:29.49  2:21.30    3:03.32   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    39.19  1:28.66  2:21.55    3:03.86   
10  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    45.28  1:34.68  2:29.31    3:09.46   
11  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    41.50  1:31.31  2:23.93    3:09.71   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.35  1:34.23  2:27.24    3:13.54   
13  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    44.73  1:33.88  2:33.57    3:18.05   
14  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.69  1:43.81  2:43.12    3:38.78   
15  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap    52.47  1:46.99  2:49.91    3:43.52   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            DNF   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    40.59  1:26.17  2:20.03    2:58.69   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    41.84  1:32.02  2:28.12    3:09.92   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    45.66  1:35.71  2:33.01    3:16.37   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    43.91  1:37.06  2:34.01    3:16.49   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    45.31  1:37.37  2:33.68    3:17.51   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.74  1:37.34  2:37.04    3:18.48   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    41.47  1:36.32  2:35.52    3:23.27   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.47  1:41.90  2:39.08    3:28.54   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    47.65  1:42.29  2:42.34    3:33.09   
10  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    52.01  1:52.17  2:56.04    3:45.11   
11  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    49.70  1:51.00  2:53.31    3:48.77   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    35.35  1:16.80  2:06.44    2:44.61   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    36.67  1:20.78  2:07.96    2:47.73   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    36.49  1:21.58  2:12.83    2:51.69   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    38.84  1:24.17  2:16.22    2:56.80   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    41.72  1:28.69  2:24.68    3:03.82   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    37.83  1:27.71  2:23.13    3:07.67   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    40.51  1:34.09  2:31.46    3:19.73   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    45.40  1:36.64  2:34.62    3:20.38   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    43.10  1:35.55  2:36.95    3:21.58   
10  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    47.81  1:40.74  2:45.22    3:28.26   
11  David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    46.65  1:38.97  2:40.23    3:31.87   
12  Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    54.72  1:51.43  2:51.04    3:37.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    43.30        1:32.97   
Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    48.14        1:38.49   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap    45.65        1:39.63   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    53.11        1:44.30   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    51.06        1:44.70   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    49.17        1:45.73   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap    54.84        1:50.88   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.63        1:52.51   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    39.54        1:21.34   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    41.71        1:26.62   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.51        1:31.49   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    45.29        1:34.66   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    43.24        1:35.21   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    45.60        1:35.35   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    46.13        1:37.49   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    45.07        1:39.98   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    47.97        1:42.21   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    49.85        1:43.94   
11  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    53.00        1:44.05   
12  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    50.00        1:45.18   
13  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap    47.97        1:45.19   
14  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    49.08        1:45.81   
15  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    51.18        1:45.88   
16  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    49.79        1:50.64   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  11:03   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    45.77        1:41.13   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    48.20        1:43.03   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    43.94        1:33.03   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    47.13        1:42.21   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    49.91        1:43.31   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    47.83        1:43.72   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    43.11        1:29.17   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    48.92        1:40.65   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening    1:40.71        1:40.71   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    1:44.25        1:44.25   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    50.41        1:46.48   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:46.56        1:46.56   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    52.42        1:46.81   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    50.94        1:46.96   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    52.97        1:49.80   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    1:50.03        1:50.03   
11  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    52.81        1:50.56   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    53.04        1:51.38   
13  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    54.41        1:53.33   
14  Jennie Holmkvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    53.03        1:54.70   
15  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    54.63        1:55.23   
16  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    58.57        1:58.07   
17  Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    55.00        1:59.54   
18  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    59.00        1:59.83   
19  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    59.47        1:59.93   
20  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    58.57        2:06.27   
21  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap    1:01.14        2:09.14   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    42.60        1:27.73   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.45        1:30.21   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.85        1:32.04   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    44.71        1:33.40   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    45.45        1:34.39   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    47.51        1:36.30   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    47.45        1:38.09   
Erika Frank  2001  Falu Simsällskap    49.69        1:42.18   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    49.40        1:45.18   
10  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    50.92        1:46.21   
11  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    53.30        1:47.53   
12  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.74        1:48.82   
13  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.69        1:48.90   
14  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    52.21        1:49.49   
15  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    1:50.02        1:50.02   
16  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    52.41        1:50.94   
17  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    52.63        1:51.95   
18  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    52.41        1:53.12   
19  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.99        1:54.35   
20  Emma Kral  2001  Simsällskapet Mora    55.11        1:56.39   
21  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.01        1:59.55   
22  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    56.10        2:00.75   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    38.77        1:21.41   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.91        1:23.41   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.39        1:26.84   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    42.09        1:27.44   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    42.37        1:29.00   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.01        1:30.21   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    42.77        1:30.26   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    42.86        1:33.24   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    43.82        1:33.45   
10  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.22        1:36.92   
11  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.88        1:38.55   
12  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    46.38        1:38.66   
13  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    47.94        1:39.03   
14  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    47.31        1:39.69   
15  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    47.78        1:40.26   
16  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    48.74        1:41.83   
17  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.54        1:42.02   
18  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    49.27        1:43.50   
19  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:46.40        1:46.40   
20  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.82        1:46.68   
21  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    51.86        1:48.29   
22  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    51.93        1:50.78   
23  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    53.99        1:52.60   
24  Elvira Skogh  2000  Fagersta Simklubb    52.65        1:53.54   
25  Olivia Trabold  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.36        1:53.90   
26  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    52.02        1:54.74   
27  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap    54.58        1:57.24   
28  Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    56.82        2:00.72   
Hannah Ragnarsson  2000  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    51.78        1:48.22   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    55.56        1:55.71   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    58.64        1:57.11   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    59.33        2:07.25   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    44.90        1:34.46   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.57        1:39.22   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    48.62        1:40.98   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    50.16        1:43.34   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    51.65        1:47.10   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    51.49        1:48.81   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    53.16        1:49.42   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    53.23        1:51.31   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    55.86        1:53.03   
10  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    54.59        1:54.81   
11  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    53.18        1:55.24   
12  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    55.34        1:57.76   
13  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    56.61        2:00.21   
14  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    59.81        2:06.68   
15  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:02.11        2:14.26   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    38.79        1:23.48   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    39.59        1:24.80   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    45.38        1:36.05   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    46.85        1:37.88   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    46.22        1:38.17   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    48.05        1:39.44   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    48.53        1:41.95   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    49.59        1:43.02   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    52.57        1:44.32   
10  Alexander Kargsten  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.39        1:47.32   
11  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    52.19        1:49.53   
12  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    53.74        1:53.30   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    54.78        1:56.93   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            47.63   
Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            48.80   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            49.23   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            54.88   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            56.09   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.48   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            1:01.99   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            1:02.11   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:09.93   
10  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:10.91   
Liv Helde  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            54.83   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            55.45   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            55.82   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            56.59   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            1:01.17   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    35.53        1:12.31   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    38.40        1:18.83   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.86        1:22.09   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    41.77        1:24.86   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    40.71        1:24.87   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    40.57        1:25.12   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    43.53        1:28.97   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    43.07        1:29.76   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    43.96        1:31.88   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    44.55        1:32.92   
11  Jennie Holmkvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.82        1:33.00   
12  Emma Granström  2002  Leksands Simförening    43.90        1:35.09   
13  Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap    46.46        1:35.68   
14  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    46.95        1:36.01   
15  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    47.16        1:37.01   
16  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    44.88        1:37.12   
17  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    47.16        1:38.39   
18  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    46.18        1:39.69   
19  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap    47.19        1:43.87   
20  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    49.37        1:49.05   
21  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    49.41        1:51.17   
22  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    51.92        1:51.29   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    35.24        1:11.26   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.79        1:13.10   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    34.44        1:13.82   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    35.37        1:13.90   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    35.62        1:14.08   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    36.27        1:14.43   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.99        1:17.04   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.16        1:17.10   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.06        1:17.11   
10  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    36.08        1:17.34   
11  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    38.90        1:25.69   
12  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    41.62        1:26.17   
13  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    42.56        1:27.05   
14  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    40.34        1:28.29   
15  Erika Frank  2001  Falu Simsällskap    41.04        1:28.40   
16  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.69        1:29.01   
17  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.69        1:29.24   
18  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.71        1:31.27   
19  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    44.22        1:32.36   
20  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    43.31        1:32.38   
21  Emma Kral  2001  Simsällskapet Mora    44.39        1:33.17   
22  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    44.88        1:34.34   
23  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    44.16        1:35.08   
24  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    45.67        1:35.90   
25  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.25        1:36.05   
26  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    46.54        1:37.45   
27  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.45        1:52.52   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DNS   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    31.81        1:04.91   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    31.51        1:05.64   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.81        1:06.98   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    32.77        1:08.14   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    33.68        1:09.96   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.12        1:10.39   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    35.32        1:12.88   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    34.37        1:13.13   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    35.33        1:13.28   
10  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    34.74        1:13.55   
11  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    36.29        1:14.88   
12  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    36.23        1:15.08   
13  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    36.34        1:15.64   
14  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    36.60        1:16.44   
15  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    36.62        1:17.27   
16  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    35.97        1:17.66   
17  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.23        1:17.97   
18  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.10        1:18.97   
19  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    37.53        1:19.27   
20  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    37.45        1:19.48   
21  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    38.40        1:20.49   
22  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    38.55        1:21.11   
23  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    39.29        1:21.36   
24  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    39.26        1:22.09   
25  Jessica Holmberg  2000  Sala Simsällskap    37.91        1:24.66   
26  Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    41.06        1:25.78   
27  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    41.42        1:26.48   
28  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    40.35        1:27.07   
29  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    41.33        1:27.16   
30  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    40.76        1:27.52   
31  Olivia Trabold  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.06        1:29.18   
32  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap    42.41        1:30.25   
33  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    42.71        1:31.96   
34  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    43.55        1:32.50   
35  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.94        1:35.65   
36  Elvira Skogh  2000  Fagersta Simklubb    47.51        1:42.08   
Hannah Ragnarsson  2000  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  12:49 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:04   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    39.71        1:24.07   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    44.52        1:32.53   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    1:33.08        1:33.08   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    46.63        1:37.09   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    53.21        1:50.77   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    33.42        1:08.31   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    34.76        1:13.83   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    36.55        1:17.23   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.08        1:17.92   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    38.91        1:19.76   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    39.40        1:21.30   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    40.52        1:24.77   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    42.31        1:25.36   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    41.72        1:26.71   
10  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    44.16        1:27.18   
11  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.04        1:28.44   
12  Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    43.08        1:31.22   
13  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    43.93        1:31.95   
14  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    46.59        1:32.33   
15  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    43.94        1:33.00   
16  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    1:33.75        1:33.75   
17  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    1:35.84        1:35.84   
18  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    55.16        1:50.80   
19  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    57.99        2:07.62   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    31.99        1:06.85   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    32.62        1:07.96   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    34.07        1:10.33   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    33.43        1:11.24   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    34.48        1:13.73   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    35.48        1:15.90   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    37.96        1:19.06   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    37.47        1:19.08   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.07        1:24.40   
10  Alexander Kargsten  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:29.00        1:29.00   
11  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    44.10        1:30.29   
12  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    1:30.54        1:30.54   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    44.29        1:33.20   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:04 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:09   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            35.66   
Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            38.69   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            39.19   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            39.86   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            41.58   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            43.17   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            44.67   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            45.98   
Liv Helde  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.02   
10  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.43   
11  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.25   
12  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:11.13   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:49   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            37.57   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            40.47   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            47.29   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            52.02   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            52.16   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.19   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            54.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:49 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Damer [2000]  2000  Gävle Simsällskap            2:25.59   
  Tova Barresäter  2000      37.32        37.32   
  Sarah Wallin  2000      38.06        1:15.38   
  Jennifer Borg  2001      37.52        1:52.90   
  Amie Molin Richtnér  2001      32.69        2:25.59   
                     
Upsala S Småflickorna  2000  Upsala Simsällskap            2:33.41   
  Tova Franzén  2001      37.57        37.57   
  Lovisa Sved  2000      43.62        1:21.19   
  Linnea Björndahl  2000      38.91        2:00.10   
  Mina Alpergin  2001      33.31        2:33.41   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:42.83   
  Hannah Björkbacka  2000      42.54        42.54   
  Wilma Norin  2000      50.05        1:32.59   
  Elina Carlsson  2001      36.18        2:08.77   
  Alice Eriksson  2001      34.06        2:42.83   
                     
Hedemora Damer [2000]  2000  Hedemora Simsällskap            2:52.02   
  Ella Vogel  2001      46.31        46.31   
  Emelie Eriksson  2000      48.81        1:35.12   
  Anna Hedlund  2000      39.60        2:14.72   
  Maja Hallström  2000      37.30        2:52.02   
                     
SS Mora Damer  2000  Simsällskapet Mora            2:53.71   
  Emmy Östling  2001      39.10        39.10   
  Lisen Hill  2002      50.36        1:29.46   
  Hanna Karlsson  2000      42.56        2:12.02   
  Emma Kral  2001      41.69        2:53.71   
                     
Borlänge Damer [2000]  2000  Borlänge Simsällskap            2:54.84   
  Nora Lindqvist  2001      47.40        47.40   
  Linnea Kallin  2001      50.16        1:37.56   
  Jonna Jämte  2000      39.36        2:16.92   
  Vilma Sandell  2000      37.92        2:54.84   
                     
Upsala S Fl 1 [2000]  2000  Upsala Simsällskap            2:55.06   
  Jeanna Wiell  2001      45.24        45.24   
  Alba Giacomini  2001      49.29        1:34.53   
  Ani Helin Öncu  2001      44.50        2:19.03   
  Alma Leijonhufvud  2000      36.03        2:55.06   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:07.88   
  Olivia Trabold  2000      48.22        48.22   
  Sara Andersson  2000      48.85        1:37.07   
  Nora Hägglund  2001                 
  Elvira Lind  2001      3:07.88        3:07.88   
                     
Sala SS Damer [2000]  2000  Sala Simsällskap            DNS   
  Jessica Holmberg  2000                 
  Hannah Ragnarsson  2000                 
  Ida Lindblom  2001                 
  Amanda Lindgren  2000              DNS   
                     
Upsala S Fl 2 [2000]  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
  Djamila Mamedova  2001                 
  Emma Norin  2002                 
  Wilma Karlsson  2001                 
  Julia Eriksson  2000              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:44 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  2000  Ludvika Simsällskap            5:24.25   
  Elin Carlsson  2001      2:10.25  2:59.70      2:59.70   
  Moa Holmström  2001      34.79  1:15.32      4:15.02   
  Frida Lannhard  2000      32.20           
  Maja Jansson  2000        5:24.25      5:24.25   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            5:40.97   
  Jessika Borbos  2001      39.33  1:21.09      1:21.09   
  Tova Adrelius  2000      45.99  1:37.10      2:58.19   
  Ella Gunnarsson  2000      39.59  1:27.53      4:25.72   
  Maja Söderkvist  2000      35.46  1:15.25      5:40.97   
                     
Leksand Damer [2000]  2000  Leksands Simförening            5:58.22   
  Sara Junevik  2000      37.11  1:17.23      1:17.23   
  Emma Granström  2002      47.44  1:41.62      2:58.85   
  Petronella Skoglund  2000      38.66  1:28.35      4:27.20   
  Julia Jones  2000      43.03  1:31.02      5:58.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:53 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  13:58   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar [2000]  2000  Gävle Simsällskap            2:47.76   
  Albin Östlund  2004      49.60        49.60   
  William Borg  2000      40.04        1:29.64   
  Jakob Källquist  2001      40.76        2:10.40   
  Carl Hansson  2003      37.36        2:47.76   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  2000  Upsala Simsällskap            2:50.29   
  Hemming Ma  2000      44.03        44.03   
  David Gorantsyan  2000      44.71        1:28.74   
  Samuel Sverker  2001      42.58        2:11.32   
  Simon Hanson  2000      38.97        2:50.29   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  2000  Upsala Simsällskap            2:57.14   
  Philip Rosvall  2001      46.40        46.40   
  Jonathan Douib  2000      47.62        1:34.02   
  Hugo Sörby  2001      46.53        2:20.55   
  Axel Wohlin  2001      36.59        2:57.14   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  2000  Upsala Simsällskap            3:16.93   
  Jonatan Fischer  2001      48.25        48.25   
  Johan Ljunggren  2001      53.32        1:41.57   
  Carl Botling  2001      1:35.36        3:16.93   
  Thomas Högman  2000              3:16.93   
                     
Harnäs Sku Pojkar Lag 1  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:17.84   
  Adam Carlsson  2001      45.28        45.28   
  David Bostrand  2003      1:07.24        1:52.52   
  Marcus Ålenius  2001      1:25.32        3:17.84   
  Alexander Kargsten  2000              3:17.84   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  13:58 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2002]  2002  Söderhamns Simsällskap            2:55.56   
  Lovis Jernberg  2002      48.59        48.59   
  Viktoria Flyman  2003      47.49        1:36.08   
  Clara Berg  2004      47.34        2:23.42   
  Elsa Berg  2002      32.14        2:55.56   
                     
Upsala S Fl 3 [2002]  2002  Upsala Simsällskap            3:02.28   
  Geshin Zarei  2003      48.10        48.10   
  Astrid Langö  2002      46.75        1:34.85   
  Stina Byström  2002      45.82        2:20.67   
  Sofia Domeij  2002      41.61        3:02.28   
                     
Upsala S Fl 4 [2002]  2002  Upsala Simsällskap            3:03.77   
  Matilda Lantz  2002      45.13        45.13   
  Matilda Bohman  2002      49.21        1:34.34   
  Victoria Cantar  2002      48.40        2:22.74   
  Sara Nyholm  2002      41.03        3:03.77   
                     
Borlänge Damer [2002]  2002  Borlänge Simsällskap            3:39.45   
  Emma Larsson  2002      49.11        49.11   
  Lisa Mörth  2004      1:05.59        1:54.70   
  Ebba Sandell  2002      1:44.75        3:39.45   
  Sanna Arola  2002              3:39.45   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  14:13   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Lag 5 [2002]  2002  Upsala Simsällskap            3:12.71   
  Edwin Nystrand  2002      1:44.29        1:44.29   
  Simon Granelli  2002      46.54        2:30.83   
  Mikael Söderberg  2003      41.88        3:12.71   
  Jakob Hanson  2002              3:12.71   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  14:13 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:10.83  2:27.59  3:40.81    4:53.33   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:17.02  2:39.99  4:01.02    5:18.67   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    1:17.54  2:40.91  4:02.88    5:21.49   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    1:16.68  2:38.58  4:01.51    5:22.59   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    1:19.64  2:44.80  4:10.79    5:27.59   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    1:20.49  2:47.84  4:15.96    5:41.88   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    1:23.25  2:53.84  4:22.34    5:46.31   
Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    1:24.17  2:56.10  4:29.19    5:55.35   
Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:24.01  2:56.36  4:29.71    5:56.51   
10  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    1:26.12  2:59.62  4:33.09    6:03.30   
11  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    1:28.25  3:03.74  4:37.69    6:04.89   
12  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    1:32.25  3:13.54  4:56.19    6:34.73   
13  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    1:39.96  3:26.59  5:16.26    6:56.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    1:12.65  2:33.09  3:53.82    5:12.36   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:14.83  2:36.44  3:58.51    5:19.63   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    1:22.73  2:51.96  4:20.80    5:44.18   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    1:20.20  2:51.44  4:21.91    5:50.34   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    1:27.91  3:02.33  4:36.57    6:09.10   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    1:40.03  3:24.91  5:09.85    6:51.82   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    1:38.75  3:25.85  5:10.50    6:52.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    34.83  1:12.33  1:51.06    2:28.48   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    36.56  1:17.51  2:00.73    2:38.96   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    37.54  1:18.59  2:00.72    2:40.01   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.90  1:19.36  2:02.06    2:41.77   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    37.55  1:19.97  2:02.76    2:44.43   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    36.52  1:19.91  2:06.15    2:50.44   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.10  1:23.45  2:09.46    2:52.00   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    40.79  1:27.49  2:13.13    2:55.25   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.32  1:28.53  2:15.65    2:55.83   
10  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    40.49  1:30.35  2:21.40    3:10.70   
11  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.40  1:33.68  2:24.56    3:14.79   
12  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    45.15  1:36.35  2:28.90    3:17.36   
13  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    46.66  1:38.90  2:32.16    3:21.66   
14  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    45.67  1:40.46  2:34.25    3:24.79   
15  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.62  1:41.49  2:36.14    3:27.87   
16  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    50.20  1:45.75  2:40.23    3:29.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    37.49  1:19.88  2:02.44    2:40.35   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    37.11  1:17.93  1:58.15    2:40.37   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.30  1:21.32  2:07.95    2:46.06   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    38.46  1:22.95  2:04.22    2:46.83   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    39.75  1:23.87  2:07.42    2:47.53   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    41.72  1:30.88  2:19.08    3:05.51   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    43.60  1:33.23  2:22.83    3:08.59   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    41.02  1:31.83  2:22.53    3:08.65   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    46.63  1:38.33  2:30.92    3:15.82   
10  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    47.49  1:38.57  2:31.95    3:18.81   
10  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    46.79  1:38.83  2:31.71    3:18.81   
12  Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    45.75  1:37.61  2:30.31    3:20.01   
13  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    46.35  1:39.02  2:34.00    3:23.43   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.91  1:50.62  2:49.70    3:46.73   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora            DNS   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    39.09        1:24.66   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.89        1:27.61   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    39.86        1:30.36   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.30        1:33.85   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    44.30        1:39.39   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.57        1:17.30   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.48        1:18.84   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    37.96        1:22.68   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    38.91        1:24.03   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    38.85        1:25.81   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    38.39        1:26.61   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.06        1:28.04   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    39.33        1:29.12   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    40.95        1:30.41   
10  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    41.82        1:32.32   
11  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    42.81        1:36.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    43.30        1:34.53   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    45.57        1:38.50   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    39.43        1:22.40   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    1:23.30        1:23.30   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    39.82        1:29.74   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    41.31        1:33.74   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    42.35        1:35.91   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    46.76        1:43.05   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    45.44        1:45.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            37.37   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            38.74   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            43.79   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.56   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            46.96   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            48.16   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            49.04   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            49.37   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            51.06   
10  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            55.83   
11  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            56.09   
12  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            1:00.53   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            37.81   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            40.05   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            41.73   
Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap            43.21   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            45.22   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            46.34   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.52   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            52.29   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.18   
10  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.61   
11  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            56.68   
12  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.84   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            44.17   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            47.01   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            49.92   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            51.34   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            36.78   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap            38.45   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.67   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            43.61   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.80   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            45.93   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            47.78   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            48.77   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            51.16   
10  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            57.33   
11  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            58.22   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            18.49   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            20.27   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            21.68   
Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            21.76   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            24.40   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            24.91   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.76   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            26.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  17:35   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            20.45   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            20.48   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            25.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  17:35 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  19:07   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    42.62        1:27.15   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.35        1:35.17   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    48.69        1:36.76   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    49.13        1:37.25   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    48.80        1:38.63   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    49.90        1:41.07   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    49.72        1:43.49   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    51.75        1:44.97   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.13        1:46.60   
10  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    52.45        1:47.93   
11  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    50.75        1:47.97   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    53.05        1:48.61   
13  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    53.74        1:49.67   
14  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    52.17        1:50.38   
15  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    54.61        1:50.89   
16  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap    54.39        1:55.01   
17  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    58.16        2:03.70   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    40.55        1:22.87   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    41.65        1:23.28   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    42.13        1:23.46   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    41.13        1:23.59   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.96        1:24.90   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    42.39        1:27.88   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    44.99        1:29.00   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    42.54        1:29.32   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.68        1:33.75   
10  Erika Frank  2001  Falu Simsällskap    46.29        1:36.51   
11  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    49.21        1:38.06   
12  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    50.71        1:38.31   
13  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.63        1:38.89   
14  Ella Vogel  2001  Hedemora Simsällskap    49.53        1:38.95   
15  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    51.75        1:42.30   
16  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    50.65        1:42.53   
17  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    51.78        1:44.62   
18  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.61        1:44.71   
19  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.10        1:47.17   
20  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    51.76        1:47.49   
21  Emma Kral  2001  Simsällskapet Mora    53.06        1:50.08   
22  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    54.07        1:50.33   
23  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.72        2:05.80   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    37.63        1:16.15   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.05        1:17.26   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.65        1:17.98   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.10        1:19.76   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    40.20        1:21.10   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    40.20        1:21.63   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.76        1:21.99   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    42.67        1:25.96   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    41.70        1:25.99   
10  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    43.41        1:27.31   
11  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    44.64        1:30.37   
12  Wilma Norin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.12        1:30.47   
13  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    44.77        1:30.66   
14  Hannah Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.45        1:32.20   
15  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    44.40        1:33.35   
16  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    46.26        1:33.53   
17  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    45.22        1:34.55   
18  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    45.48        1:34.71   
19  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    47.00        1:36.54   
20  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    47.22        1:36.61   
21  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.13        1:37.54   
22  Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    48.64        1:40.30   
23  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.41        1:41.93   
24  Olivia Trabold  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.40        1:44.07   
25  Emelie Eriksson  2000  Hedemora Simsällskap    54.17        1:49.81   
26  Julia Jones  2000  Leksands Simförening    54.44        1:51.37   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  19:07 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  19:06   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    45.87        1:35.35   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    48.69        1:38.47   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    53.82        1:50.58   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    39.46        1:20.53   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    40.05        1:21.06   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    45.40        1:30.77   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    45.90        1:32.72   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    48.09        1:34.61   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.82        1:35.16   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    48.33        1:37.53   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    50.88        1:43.36   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    52.89        1:45.58   
10  Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap    52.79        1:46.61   
11  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    56.14        1:48.14   
12  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    53.56        1:48.71   
13  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    53.41        1:49.35   
14  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    55.89        1:50.21   
15  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    55.40        1:52.06   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:00.02        2:07.26   
17  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:05.98        2:11.79   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora            DNS   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    37.01        1:16.13   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    37.38        1:18.68   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    39.42        1:21.17   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    41.53        1:28.11   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    42.41        1:29.70   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    44.44        1:31.91   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    47.92        1:34.07   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    47.29        1:36.99   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    48.05        1:39.00   
10  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    49.53        1:41.30   
11  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    55.41        1:51.30   
Alexander Kargsten  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  19:06 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            43.28   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            46.52   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            48.00   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            49.71   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            50.29   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            52.71   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.40   
Liv Helde  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.47   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:10.19   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            45.51   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            48.56   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            50.89   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:38 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Småflickorna  2000  Upsala Simsällskap            2:09.75   
  Tova Franzén  2001      33.53        33.53   
  Lovisa Sved  2000      32.69        1:06.22   
  Linnea Björndahl  2000      31.83        1:38.05   
  Mina Alpergin  2001      31.70        2:09.75   
                     
Gävle SS Damer [2000]  2000  Gävle Simsällskap            2:14.91   
  Sarah Wallin  2000      33.09        33.09   
  Tova Barresäter  2000      33.13        1:06.22   
  Amie Molin Richtnér  2001      33.53        1:39.75   
  Jennifer Borg  2001      35.16        2:14.91   
                     
Hedemora Damer [2000]  2000  Hedemora Simsällskap            2:30.95   
  Anna Hedlund  2000      34.52        34.52   
  Ella Vogel  2001      38.34        1:12.86   
  Emelie Eriksson  2000      40.16        1:53.02   
  Maja Hallström  2000      37.93        2:30.95   
                     
Upsala S Fl 1 [2000]  2000  Upsala Simsällskap            2:38.14   
  Julia Eriksson  2000      37.73        37.73   
  Alma Leijonhufvud  2000      37.83        1:15.56   
  Ani Helin Öncu  2001      39.31        1:54.87   
  Wilma Karlsson  2001      43.27        2:38.14   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:49.87   
  Olivia Trabold  2000      42.39        42.39   
  Sara Andersson  2000      42.19        1:24.58   
  Elvira Lind  2001      42.53        2:07.11   
  Molly Eriksson  2001      42.76        2:49.87   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:54   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  2000  Ludvika Simsällskap            4:49.98   
  Moa Holmström  2001      35.16  1:16.87      1:16.87   
  Elin Carlsson  2001      35.30  1:15.90      2:32.77   
  Frida Lannhard  2000      32.25  1:08.29      3:41.06   
  Maja Jansson  2000      32.28  1:08.92      4:49.98   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            5:08.90   
  Ella Gunnarsson  2000      37.63  1:19.79      1:19.79   
  Jessika Borbos  2001      36.51  1:16.41      2:36.20   
  Tova Adrelius  2000      37.08  1:18.03      3:54.23   
  Maja Söderkvist  2000      35.26  1:14.67      5:08.90   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:10.48   
  Wilma Norin  2000      37.91  1:17.06      1:17.06   
  Hannah Björkbacka  2000      36.39  1:17.56      2:34.62   
  Elina Carlsson  2001      37.78  1:17.84      3:52.46   
  Alice Eriksson  2001      36.73  1:18.02      5:10.48   
                     
Leksand Damer [2000]  2000  Leksands Simförening            5:38.19   
  Petronella Skoglund  2000      38.00  1:20.51      1:20.51   
  Julia Jones  2000      43.24  1:31.89      2:52.40   
  Emma Granström  2002      44.59  1:37.43      4:29.83   
  Sara Junevik  2000      30.92  1:08.36      5:38.19   
                     
Borlänge Damer [2000]  2000  Borlänge Simsällskap            5:57.95   
  Nora Lindqvist  2001      40.85  1:30.20      1:30.20   
  Vilma Sandell  2000      43.73  1:32.70      3:02.90   
  Linnea Kallin  2001      46.22  1:39.04      4:41.94   
  Jonna Jämte  2000      35.65  1:16.01      5:57.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:54 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar Lag 1  2000  Upsala Simsällskap            2:13.56   
  Samuel Sverker  2001      34.85        34.85   
  Alexander Almasi  2000      29.53        1:04.38   
  Carl Göransson  2000      33.25        1:37.63   
  Gustav Ödman  2000      35.93        2:13.56   
                     
Gävle SS Herrar [2000]  2000  Gävle Simsällskap            2:31.35   
  Jakob Källquist  2001      33.93        33.93   
  William Borg  2000      31.30        1:05.23   
  Carl Hansson  2003      39.76        1:44.99   
  Albin Östlund  2004      46.36        2:31.35   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  2000  Upsala Simsällskap            2:32.25   
  Milan Matti  2001      39.26        39.26   
  Axel Wohlin  2001      39.51        1:18.77   
  Johan Ljunggren  2001      37.61        1:56.38   
  David Gorantsyan  2000      35.87        2:32.25   
                     
Upsala S Herrar Lag 3  2000  Upsala Simsällskap            2:37.29   
  Simon Hanson  2000      41.23        41.23   
  Philip Rosvall  2001      39.42        1:20.65   
  Jonathan Douib  2000      38.14        1:58.79   
  Hemming Ma  2000      38.50        2:37.29   
                     
Upsala S Herrar Lag 4  2000  Upsala Simsällskap            2:44.96   
  Jonatan Fischer  2001      41.34        41.34   
  Carl Botling  2001      41.55        1:22.89   
  Hugo Sörby  2001      39.62        2:02.51   
  Thomas Högman  2000      42.45        2:44.96   
                     
Harnäs Sku Pojkar Lag 1  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:48.27   
  Adam Carlsson  2001      36.39        36.39   
  Alexander Kargsten  2000      42.83        1:19.22   
  Marcus Ålenius  2001      37.40        1:56.62   
  David Bostrand  2003      51.65        2:48.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Ludvika    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  19:03   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2002]  2002  Söderhamns Simsällskap            2:36.93   
  Clara Berg  2004      40.81        40.81   
  Viktoria Flyman  2003      41.39        1:22.20   
  Lovis Jernberg  2002      42.53        2:04.73   
  Elsa Berg  2002      32.20        2:36.93   
                     
Upsala S Fl 3 [2002]  2002  Upsala Simsällskap            2:39.07   
  Geshin Zarei  2003      41.09        41.09   
  Victoria Cantar  2002      40.28        1:21.37   
  Sofia Domeij  2002      39.67        2:01.04   
  Astrid Langö  2002      38.03        2:39.07   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2002  Ludvika Simsällskap            2:42.07   
  Ida Granberg  2003      43.14        43.14   
  Anna Krysén  2003      36.43        1:19.57   
  Alice Gustafsson  2002      40.93        2:00.50   
  Cecilia Fälldin  2002      41.57        2:42.07   
                     
Upsala S Fl 4 [2002]  2002  Upsala Simsällskap            2:51.99   
  Matilda Lantz  2002      41.15        41.15   
  Matilda Bohman  2002      46.92        1:28.07   
  Emma Norin  2002      40.23        2:08.30   
  Sara Nyholm  2002      43.69        2:51.99   
                     
Harnäs Sku Damer Lag 1  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:04.11   
  Clara Florén  2002      36.81        36.81   
  Frida Florén  2004      49.08        1:25.89   
  Liv Helde  2003      48.13        2:14.02   
  Anna Philipsson  2003      50.09        3:04.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  19:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner