2021-12-04   05:12:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Simiaden Distrikt Småland Syd 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:12   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap    39.07  1:22.43  2:10.60    2:50.83   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsllskap    40.72  1:27.82  2:22.68    3:05.19   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap    46.40  1:33.41  2:29.15    3:10.61   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap    43.24  1:38.12  2:31.61    3:13.97   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap    42.60  1:34.49  2:31.35    3:15.30   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap    48.06  1:37.55  2:34.02    3:18.46   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap    42.97  1:34.66  2:31.82    3:18.55   
Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap    47.44  1:41.34  2:37.79    3:20.70   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap    50.05  1:36.85  2:36.15    3:21.30   
10  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap    47.01  1:38.24  2:36.63    3:24.91   
11  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsllskap    51.83  1:47.13  2:46.43    3:37.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:26   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    36.93  1:19.86  2:10.95    2:47.74   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    46.65  1:36.34  2:34.16    3:16.92   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    45.52  1:38.73  2:36.05    3:19.16   
Bertil Bjrn  2001  Vxj Simsllskap    45.73  1:35.29  2:32.97    3:23.95   
Linus Wernersson  2001  Vxj Simsllskap    51.37  1:45.52  2:43.21    3:38.29   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap    55.35  1:56.29  3:01.81    4:00.92   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap    1:07.94  2:13.90  3:22.52    4:22.64   
Daniel Rezaei  2001  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:32   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    33.18  1:12.23  1:59.69    2:38.92   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    41.43  1:26.65  2:17.58    2:54.13   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    37.00  1:22.45  2:15.95    2:55.63   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    41.35  1:24.32  2:15.60    2:55.69   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap    39.44  1:25.42  2:17.06    2:59.57   
Thea Danielsson  2000  Vxj Simsllskap    44.09  1:33.21  2:27.60    3:10.19   
Hanna Wetterlund  2000  Vxj Simsllskap    43.12  1:33.90  2:25.66    3:10.58   
Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    42.04  1:33.71  2:28.94    3:11.73   
Alice Srmon-Karlsson  2000  lmhults Simsllskap    41.74  1:31.78  2:30.77    3:14.12   
10  Klara Eliasson  2000  lmhults Simsllskap    45.36  1:33.91  2:31.20    3:14.64   
11  Celine Zhou  2000  Kalmar Simsllskap    51.20  1:41.22  2:38.19    3:26.92   
Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsllskap            DNS   
Dominique Lim  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Felicia Bremark  2000  Vxj Simsllskap            DSQ   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:49   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsllskap    37.79  1:22.64  2:12.20    2:50.92   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap    35.48  1:19.57  2:13.72    2:55.31   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    40.64  1:22.90  2:17.88    2:58.77   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    40.34  1:29.10  2:24.26    3:04.22   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap    39.49  1:27.83  2:23.57    3:06.73   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap    46.26  1:34.25  2:35.98    3:15.65   
William Shill  2000  Kalmar Simsllskap    51.55  1:57.31  3:06.78    4:03.09   
Benjamin Crnalic  2000  Vxj Simsllskap            DNS   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap            DNF   
Andr Sturesson  2000  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:46   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 5, 50m Brstsim Flickor 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sanna Bodsj  2003  Vxj Simsllskap            48.53   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            50.01   
Aime Estrada Hermansson  2003  Vxj Simsllskap            50.39   
Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap            52.55   
Julia Lddeckens  2003  Ljungby Simsllskap            53.92   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap            55.17   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsllskap            55.22   
Sara Odelgrd  2004  Alvesta Simsllskap            57.11   
Nellie Sjdahl  2004  Anderstorps Simsllskap            57.49   
10  Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsllskap            57.74   
11  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            57.94   
12  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            58.42   
13  Natalie Pettersson  2003  Vrnamo Simsllskap            59.52   
14  Esmeralda Dieguez  2003  Vxj Simsllskap            1:00.10   
15  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsllskap            1:00.91   
16  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            1:02.10   
17  Louise Yman  2004  Vxj Simsllskap            1:02.36   
18  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsllskap            1:02.46   
19  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsllskap            1:02.91   
20  Kajsa Axelsson  2003  Vrnamo Simsllskap            1:05.02   
21  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsllskap            1:06.22   
22  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsllskap            1:08.57   
23  Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsllskap            1:08.77   
24  Karin Isahanova  2003  Ljungby Simsllskap            1:12.72   
25  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsllskap            1:14.02   
26  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsllskap            1:16.19   
27  Lilly Johnsson  2005  Ljungby Simsllskap            1:18.32   
28  Towe Anderson  2005  Ljungby Simsllskap            1:31.17   
Agnes Bondesson-Crene  2003  Ljungby Simsllskap            DNS   
Dewina Johansson  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Ebba Trnqvist  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Emmy Ektoft  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Julia van der Poel  2003  lmhults Simsllskap            DSQ   
Maria Sjlund  2004  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Nena Riisgaard  2004  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
Wilma Uppenberg  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:46 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:52   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 6, 50m Brstsim Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Attila Backman  2003  Vxj Simsllskap            50.15   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            50.76   
Kenan Drincic  2003  Alvesta Simsllskap            55.54   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            58.97   
Anton Strand  2003  Vxj Simsllskap            59.45   
Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsllskap            1:00.05   
Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            1:01.77   
Gsta Bjrn  2003  Vxj Simsllskap            1:02.83   
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            1:04.45   
10  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsllskap            1:04.78   
11  Emil Arneving  2003  Vxj Simsllskap            1:11.34   
12  Vincent Nyberg  2006  Vrnamo Simsllskap            1:19.61   
William Skjldebrand  2005  Ljungby Simsllskap            DNS   
Emil Walett  2004  Alvesta Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:10   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 7, 100m Brstsim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsllskap    42.83        1:31.81   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap    47.38        1:39.26   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap    47.74        1:41.21   
Lovisa Hjelmberg  2002  Vxj Simsllskap    50.77        1:44.09   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsllskap    51.32        1:45.60   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap    51.23        1:47.01   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsllskap    50.51        1:47.64   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap    52.10        1:50.04   
Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsllskap    52.07        1:51.34   
10  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap    53.76        1:51.73   
11  Olivia Hedenfalk  2002  Vxj Simsllskap    53.21        1:52.71   
12  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsllskap    56.57        1:55.81   
13  Raya Pishieva  2002  lmhults Simsllskap    55.79        1:57.20   
14  Moa Jonsson  2002  Ljungby Simsllskap    55.68        1:58.11   
15  Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap    57.07        1:59.60   
16  Tilde Engholm  2002  Vrnamo Simsllskap    56.95        2:03.10   
17  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap    59.03        2:04.31   
18  Sofia Olsson  2002  Vxj Simsllskap    57.51        2:05.23   
19  Elisia Samuelsson  2002  Vxj Simsllskap    1:01.21        2:08.23   
20  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsllskap    1:01.53        2:08.30   
21  Marie Constantinescu  2002  Alvesta Simsllskap    55.68        2:08.38   
Alice Andersson  2002  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
Linna Berggren  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
Mrta Ring  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:12   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 8, 100m Brstsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    45.36        1:34.70   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsllskap    53.66        1:52.31   
Carl Lingstrm  2002  Kalmar Simsllskap    53.32        1:52.56   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsllskap    51.79        1:52.59   
Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    56.24        1:57.81   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsllskap    55.69        1:58.92   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap    54.63        1:59.15   
Otto Svensson  2002  Vxj Simsllskap    1:00.83        2:07.11   
Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:21   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 9, 4X100mMedley Flickor12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kalmar SS 1 Damer [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            5:32.60   
  Emmy Jmtin  2000      38.32  1:19.38      1:19.38   
  Frida Ljungberg  2000      43.47  1:32.92      2:52.30   
  Anna Sjlund  2000      38.27  1:26.84      4:19.14   
  Lina Jentz  2000      34.58  1:13.46      5:32.60   
                     
Kalmar SS 2 Damer [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            6:16.95   
  Ella Wran  2001      43.35  1:30.23      1:30.23   
  Tilde Wolfgang  2001      44.55  1:37.43      3:07.66   
  Dominique Lim  2000      46.69  1:44.82      4:52.48   
  Stina Ohlson  2000      39.75  1:24.47      6:16.95   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:27   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 10, 4X50m MedleyFlickor 12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  2000  Ljungby Simsllskap            2:28.59   
  Linna Sjdahl  2000      34.37        34.37   
  Natalie Henningsson  2001      44.62        1:18.99   
  Lova Andersson  2000      32.82        1:51.81   
  Jonna Simonsson  2001      36.78        2:28.59   
                     
Vss Damer [2000]  2000  Vxj Simsllskap            2:35.74   
  Felicia Bremark  2000      42.20        42.20   
  Eva Agopcsa  2001      41.15        1:23.35   
  Ebba Bergstrm  2000      39.76        2:03.11   
  Thea Danielsson  2000      32.63        2:35.74   
                     
Vrnamo SS Damer  2001  Vrnamo Simsllskap            3:12.20   
  Rebecca Bramgren Abraham  2001      58.49        58.49   
  Clara Rnnng  2001      44.63        1:43.12   
  Sophie Einefors  2001      49.23        2:32.35   
  Astrid Mann  2001      39.85        3:12.20   
                     
Kalmar SS Damer [2001]  2001  Kalmar Simsllskap            3:17.60   
  Maja Franzn  2000      48.12        48.12   
  Ebba Engebladh  2001      50.66        1:38.78   
  Josefine Carlstrm  2001      51.86        2:30.64   
  Felicia Nordqvist  2001      46.96        3:17.60   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:33   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 11, 4X100mMedley Pojkar12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret- 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kalmar SS Herrar [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            6:06.28   
  Eric Almqvist  2000      44.82  1:33.60      1:33.60   
  Alexander Loo  2001      49.99  1:47.79      3:21.39   
  Anton Hong  2000      40.44  1:29.08      4:50.47   
  Frank Raunio  2000      34.87  1:15.81      6:06.28   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:39   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 12, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vrnamo SS Herrar [2000]  2000  Vrnamo Simsllskap            2:35.88   
  Erik Stensson  2002      37.48        37.48   
  Mihajlo Drca  2001      46.49        1:23.97   
  Robin Pettersson  2000      33.14        1:57.11   
  Filip Granviken  2001      38.77        2:35.88   
                     
Vss Herrar [2000] Lag1  2000  Vxj Simsllskap            2:39.61   
  Jonathan Anderzon  2000      40.99        40.99   
  Linus Wernersson  2001      46.00        1:26.99   
  Mirza Dzafic  2000      36.35        2:03.34   
  Bertil Bjrn  2001      36.27        2:39.61   
                     
Ljungby SS 1  2000  Ljungby Simsllskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Kalmar Lag  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:39 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:24   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  2002  Ljungby Simsllskap            2:43.29   
  Anna Nyika  2002      44.65        44.65   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      41.17        1:25.82   
  Heidi Palencsar  2002      43.90        2:09.72   
  Ida Persson  2002      33.57        2:43.29   
                     
Vxj SS Damer [2002]lag1  2002  Vxj Simsllskap            2:50.68   
  Sanna Bodsj  2003      44.93        44.93   
  Natalie Noreblad  2002      46.31        1:31.24   
  Saga Bodsj  2002      39.56        2:10.80   
  Aime Estrada Hermansson  2003      39.88        2:50.68   
                     
Anderstorp Damer [2002]  2002  Anderstorps Simsllskap            3:10.30   
  Jennifer Jingmark  2003      46.01        46.01   
  Jennifer Bogesten  2003      52.95        1:38.96   
  Alice Andersson  2002      45.58        2:24.54   
  Loretta Andric  2002      45.76        3:10.30   
                     
Ljungby SS 2  2002  Ljungby Simsllskap            3:17.39   
  Moa Jonsson  2002      48.86        48.86   
  Jenny Davidsson  2003      56.61        1:45.47   
  Leah Sagadin  2002      52.75        2:38.22   
  Beatrice Pap  2003      39.17        3:17.39   
                     
Vrnamo SS Damer [2002]  2002  Vrnamo Simsllskap            3:23.49   
  Lovisa Svensson  2002      45.67        45.67   
  Tilde Engholm  2002      57.06        1:42.73   
  Felicia Nyberg  2004      53.03        2:35.76   
  Natalie Pettersson  2003      47.73        3:23.49   
                     
Kalmar SS Damer [2002]  2002  Kalmar Simsllskap            3:23.53   
  Isabell Lindvall  2003      55.91        55.91   
  Tea Winblad  2004      56.92        1:52.83   
  Jenny Frstberg  2002      44.66        2:37.49   
  Mrta Ring  2002      46.04        3:23.53   
                     
Vxj SS Damer [2002]lag2  2002  Vxj Simsllskap            3:29.66   
  Olivia Hedenfalk  2002      53.72        53.72   
  Linna Berggren  2002      59.11        1:52.83   
  Lovisa Hjelmberg  2002      49.09        2:41.92   
  Elisia Samuelsson  2002      47.74        3:29.66   
                     
Kalmar SS 2, Damer[2002]  2002  Kalmar Simsllskap            3:35.67   
  Linnea Westerlund  2003      59.11        59.11   
  Hedda Strandberg  2004      1:00.18        1:59.29   
  Leia Karlsson  2002      47.53        2:46.82   
  Maria Sjlund  2004      48.85        3:35.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:24 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:24   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vss Herrar [2002]lag1  2002  Vxj Simsllskap            3:09.80   
  Emanuel Tidsen  2002      47.44        47.44   
  Attila Backman  2003      50.98        1:38.42   
  Gustav Hammarstedt  2002      48.88        2:27.30   
  Otto Svensson  2002      42.50        3:09.80   
                     
Ljungby SS 1  2002  Ljungby Simsllskap            3:40.76   
  Emil Bengtsson  2003      1:03.87        1:03.87   
  Filip Wik  2002      53.73        1:57.60   
  Pontus Borling  2002      53.60        2:51.20   
  Aidan Sagadin  2006      49.56        3:40.76   
                     
Vss Herrar [2002]lag2  2002  Vxj Simsllskap            3:45.29   
  Emil Arneving  2003      1:06.88        1:06.88   
  Oskar Axandersson  2002      54.33        2:01.21   
  Anton Strand  2003      1:00.18        3:01.39   
  Gsta Bjrn  2003      43.90        3:45.29   
                     
Ljungby SS 2  2002  Ljungby Simsllskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:24 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:52   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 15, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap    34.85  1:13.70  1:53.55    2:30.61   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap    39.45  1:23.76  2:08.48    2:51.52   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap    39.87  1:24.57  2:09.58    2:51.57   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap    39.66  1:24.83  2:10.31    2:51.80   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap    38.43  1:24.14  2:09.88    2:52.76   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap    41.49  1:29.22  2:16.38    2:57.95   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap    40.40  1:26.62  2:13.50    2:58.26   
Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap    40.43  1:28.11  2:18.23    3:04.10   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap    42.08  1:38.44  2:35.88    3:28.74   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:28   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 16, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    35.03  1:14.02  1:54.02    2:32.38   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    39.47  1:23.71  2:09.90    2:53.51   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    42.55  1:32.20  2:22.77    3:09.72   
Anti Khr  2001  Anderstorps Simsllskap    45.92  1:40.27  2:37.20    3:30.48   
Anton Hjelmberg  2001  Vxj Simsllskap    48.42  1:47.35  2:48.37    3:45.12   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap    49.84  1:50.27  2:51.67    3:49.66   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap    50.36  1:51.73  2:53.10    3:53.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:27   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 17, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    1:08.55  2:25.28  3:42.29    4:57.88   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap    1:12.15  2:35.18  3:59.26    5:19.97   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    1:18.08  2:46.10  4:15.01    5:40.04   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap    1:20.58  2:47.98  4:17.22    5:42.13   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    1:22.29  2:50.96  4:19.31    5:44.53   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsllskap    1:21.28  2:51.03  4:21.36    5:46.13   
Thea Danielsson  2000  Vxj Simsllskap    1:20.41  2:50.76  4:22.19    5:51.47   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    1:23.28  2:52.18  4:21.50    5:52.45   
Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    1:26.44  3:00.82  4:35.19    6:04.65   
10  Dominique Lim  2000  Kalmar Simsllskap    1:25.63  3:02.85  4:42.99    6:18.54   
11  Celine Zhou  2000  Kalmar Simsllskap    1:43.59  3:40.27  5:35.99    7:25.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:38   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 18, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap    1:10.72  2:32.48  3:55.83    5:16.39   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsllskap    1:19.74  2:45.33  4:13.23    5:34.93   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap    1:20.14  2:46.67  4:13.45    5:37.11   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    1:21.96  2:51.63  4:19.37    5:41.82   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap    1:19.89  2:51.53  4:20.64    5:44.07   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap    1:20.51  2:51.19  4:27.71    6:02.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:09   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 19, 100m Medley Flickor 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Bodsj  2003  Vxj Simsllskap    44.91        1:37.67   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap    46.39        1:39.79   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsllskap    44.09        1:40.43   
Aime Estrada Hermansson  2003  Vxj Simsllskap    48.76        1:40.95   
Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap    52.64        1:46.60   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap    52.40        1:52.16   
Maria Sjlund  2004  Kalmar Simsllskap    53.93        1:53.82   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap    57.76        1:55.96   
Natalie Pettersson  2003  Vrnamo Simsllskap    1:02.69        2:05.88   
Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:12   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 20, 100m Medley Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap    46.60        1:35.06   
Attila Backman  2003  Vxj Simsllskap    45.70        1:36.09   
Anton Strand  2003  Vxj Simsllskap    51.62        1:53.82   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap    1:00.55        2:10.92   
Gsta Bjrn  2003  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:22   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 21, 100m Medley Flickor 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap    39.86        1:25.44   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap    39.71        1:26.60   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsllskap    41.73        1:28.81   
Alice Andersson  2002  Anderstorps Simsllskap    45.71        1:34.40   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsllskap    45.19        1:35.52   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap    43.51        1:36.15   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsllskap    47.80        1:38.01   
Lovisa Hjelmberg  2002  Vxj Simsllskap    49.49        1:40.04   
Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap    47.45        1:41.89   
10  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    47.75        1:42.84   
11  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap    50.75        1:45.11   
12  Olivia Hedenfalk  2002  Vxj Simsllskap    52.84        1:47.03   
13  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap    51.91        1:48.93   
14  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsllskap    51.73        1:51.27   
15  Elisia Samuelsson  2002  Vxj Simsllskap    1:03.63        2:01.66   
Linna Berggren  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
Moa Jonsson  2002  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Mrta Ring  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
Sofia Olsson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:27   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 22, 100m Medley Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    38.34        1:23.18   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsllskap    49.66        1:45.19   
Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    51.87        1:46.28   
Carl Lingstrm  2002  Kalmar Simsllskap    52.39        1:49.42   
Otto Svensson  2002  Vxj Simsllskap    55.34        1:54.37   
Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap    52.21        1:54.78   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap            DSQ   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:24   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap    38.86        1:19.34   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap    41.90        1:25.42   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsllskap    41.24        1:25.70   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap    43.17        1:30.21   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap    44.20        1:31.20   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap    45.84        1:32.96   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap    46.64        1:34.21   
Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap    48.20        1:38.08   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap    48.05        1:38.72   
10  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap    50.00        1:40.68   
11  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap    49.63        1:40.86   
12  Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsllskap    50.68        1:42.00   
13  Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsllskap    51.28        1:45.34   
14  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsllskap    53.47        1:47.33   
15  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsllskap    54.52        1:49.74   
Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:32   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    40.55        1:22.95   
Bertil Bjrn  2001  Vxj Simsllskap    44.37        1:32.16   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    46.89        1:36.29   
Mihajlo Drca  2001  Vrnamo Simsllskap    47.57        1:36.40   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    49.31        1:40.33   
Anti Khr  2001  Anderstorps Simsllskap    48.40        1:42.61   
Linus Wernersson  2001  Vxj Simsllskap    50.52        1:45.22   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap    56.21        1:58.83   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap    1:02.13        2:05.27   
10  Anton Hjelmberg  2001  Vxj Simsllskap    1:00.22        2:05.42   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:45   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    34.29        1:11.16   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap    36.60        1:16.05   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    39.53        1:22.62   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    41.12        1:24.02   
Thea Danielsson  2000  Vxj Simsllskap    42.51        1:26.93   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    42.99        1:27.73   
Dominique Lim  2000  Kalmar Simsllskap    43.42        1:28.47   
Alice Srmon-Karlsson  2000  lmhults Simsllskap    45.55        1:30.43   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsllskap    44.82        1:31.05   
10  Klara Eliasson  2000  lmhults Simsllskap    44.78        1:32.49   
11  Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    47.65        1:35.33   
12  Felicia Bremark  2000  Vxj Simsllskap    46.64        1:35.71   
13  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsllskap    49.54        1:40.10   
14  Ana Negru  2000  lmhults Simsllskap    48.45        1:40.42   
15  Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsllskap    50.56        1:43.08   
16  Maja Franzn  2000  Kalmar Simsllskap    49.36        1:43.81   
Celine Zhou  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  17:45 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:30   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap    37.53        1:16.66   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    41.28        1:21.54   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsllskap    41.36        1:23.00   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    42.93        1:28.68   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap    42.19        1:29.97   
Eric Almqvist  2000  Kalmar Simsllskap    44.68        1:31.16   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap    44.01        1:31.53   
Andr Sturesson  2000  Vxj Simsllskap    51.19        1:46.38   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsllskap            DNS   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap            DSQ   
William Shill  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:40   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 27, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsllskap            38.09   
Aime Estrada Hermansson  2003  Vxj Simsllskap            39.91   
Sanna Bodsj  2003  Vxj Simsllskap            40.04   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            40.71   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            44.95   
Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap            45.02   
Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap            45.40   
Alice Fahln  2003  Ljungby Simsllskap            45.44   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsllskap            45.55   
10  Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsllskap            45.75   
11  Maria Sjlund  2004  Kalmar Simsllskap            46.29   
12  Natalie Pettersson  2003  Vrnamo Simsllskap            47.01   
13  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap            50.21   
14  Julia Lddeckens  2003  Ljungby Simsllskap            51.12   
15  Kajsa Axelsson  2003  Vrnamo Simsllskap            53.80   
16  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsllskap            54.51   
17  Sara Odelgrd  2004  Alvesta Simsllskap            56.55   
18  Julia van der Poel  2003  lmhults Simsllskap            57.34   
19  Esmeralda Dieguez  2003  Vxj Simsllskap            57.63   
20  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsllskap            57.81   
21  Nellie Sjdahl  2004  Anderstorps Simsllskap            58.31   
22  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            58.67   
23  Nena Riisgaard  2004  Anderstorps Simsllskap            58.68   
24  Towe Anderson  2005  Ljungby Simsllskap            59.25   
25  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsllskap            59.38   
26  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsllskap            59.74   
27  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            59.82   
28  Ebba Trnqvist  2004  Ljungby Simsllskap            1:03.75   
29  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsllskap            1:05.01   
30  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsllskap            1:08.10   
31  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsllskap            1:12.16   
32  Karin Isahanova  2003  Ljungby Simsllskap            1:12.91   
33  Emmy Ektoft  2004  Ljungby Simsllskap            1:16.67   
34  Lilly Johnsson  2005  Ljungby Simsllskap            1:19.86   
35  Dewina Johansson  2004  Ljungby Simsllskap            1:20.05   
36  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsllskap            1:27.46   
Emma Andreasson  2003  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Louise Yman  2004  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:40 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:39   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 28, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            36.20   
Attila Backman  2003  Vxj Simsllskap            37.72   
Anton Strand  2003  Vxj Simsllskap            45.31   
Gsta Bjrn  2003  Vxj Simsllskap            45.45   
Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            46.06   
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            47.02   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            47.35   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            51.43   
Emil Walett  2004  Alvesta Simsllskap            55.17   
10  Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsllskap            55.48   
11  Kenan Drincic  2003  Alvesta Simsllskap            59.14   
12  Vincent Nyberg  2006  Vrnamo Simsllskap            1:02.52   
13  Emil Arneving  2003  Vxj Simsllskap            1:04.94   
14  Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsllskap            1:05.93   
William Skjldebrand  2005  Ljungby Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:50   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 29, 100m Frisim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap    35.57        1:14.16   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap    37.10        1:17.74   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap    37.86        1:22.64   
Alice Andersson  2002  Anderstorps Simsllskap    41.43        1:24.86   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsllskap    39.01        1:25.05   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsllskap    40.43        1:25.85   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsllskap    40.86        1:27.20   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap    41.21        1:27.46   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    41.46        1:28.07   
10  Lovisa Hjelmberg  2002  Vxj Simsllskap    43.40        1:30.45   
11  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap    43.94        1:31.85   
12  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsllskap    43.23        1:33.20   
13  Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap    44.51        1:34.68   
14  Marie Constantinescu  2002  Alvesta Simsllskap    46.36        1:38.28   
15  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap    44.56        1:38.69   
16  Olivia Hedenfalk  2002  Vxj Simsllskap    46.35        1:38.98   
17  Moa Jonsson  2002  Ljungby Simsllskap    46.34        1:41.40   
18  Sofia Olsson  2002  Vxj Simsllskap    45.49        1:41.41   
19  Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsllskap    45.12        1:41.44   
20  Mrta Ring  2002  Kalmar Simsllskap    49.26        1:43.13   
21  Raya Pishieva  2002  lmhults Simsllskap    51.02        1:48.85   
22  Elisia Samuelsson  2002  Vxj Simsllskap    52.38        1:50.27   
23  Linna Berggren  2002  Vxj Simsllskap    52.73        1:53.16   
24  Tilde Engholm  2002  Vrnamo Simsllskap    54.36        1:53.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:57   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 30, 100m Frisim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    35.41        1:14.01   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsllskap    44.52        1:33.98   
Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    44.53        1:35.61   
Otto Svensson  2002  Vxj Simsllskap    46.74        1:41.77   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap    47.99        1:44.20   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap    48.76        1:46.56   
Carl Lingstrm  2002  Kalmar Simsllskap    50.02        1:47.01   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsllskap    50.21        1:51.85   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsllskap    51.79        1:53.13   
10  Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap    53.07        1:58.13   
11  Johannes Gunnarsson  2002  Kalmar Simsllskap    56.15        1:59.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:30   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 31, 4X100mFrisimFlickor12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kalmar SS 1 Damer [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            5:10.59   
  Lina Jentz  2000      36.07  1:17.33      1:17.33   
  Emmy Jmtin  2000      35.85  1:13.95      2:31.28   
  Anna Sjlund  2000      37.49  1:19.39      3:50.67   
  Frida Ljungberg  2000      36.98  1:19.92      5:10.59   
                     
Kalmar SS 2 Damer [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            5:29.31   
  Tilde Wolfgang  2001      38.55  1:22.18      1:22.18   
  Ella Wran  2001      38.37  1:20.44      2:42.62   
  Stina Ohlson  2000      40.98  1:27.32      4:09.94   
  Dominique Lim  2000      38.18  1:19.37      5:29.31   
                     
Kalmar SS 3 Dam (2000)  2000  Kalmar Simsllskap            6:16.30   
  Josefine Carlstrm  2001      43.52  1:35.75      1:35.75   
  Vendela Elfving  2001      47.67  1:40.91      3:16.66   
  Celine Zhou  2000      48.19  1:41.24      4:57.90   
  Caroline Nilsdotter  2001      36.79  1:18.40      6:16.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:30   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 32, 4X50m Frisim Flickor12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  2000  Ljungby Simsllskap            2:14.64   
  Lova Andersson  2000      29.41        29.41   
  Linna Sjdahl  2000      31.63        1:01.04   
  Jonna Simonsson  2001      36.92        1:37.96   
  Natalie Henningsson  2001      36.68        2:14.64   
                     
Vss Damer [2000]  2000  Vxj Simsllskap            2:17.79   
  Eva Agopcsa  2001      32.69        32.69   
  Felicia Bremark  2000      36.74        1:09.43   
  Ebba Bergstrm  2000      35.74        1:45.17   
  Thea Danielsson  2000      32.62        2:17.79   
                     
Vrnamo SS Damer  2001  Vrnamo Simsllskap            2:46.40   
  Rebecca Bramgren Abraham  2001      45.28        45.28   
  Astrid Mann  2001      40.41        1:25.69   
  Clara Rnnng  2001      43.05        2:08.74   
  Sophie Einefors  2001      37.66        2:46.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:31   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 33, 4X100mFrisimPojkar 12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m      Tid  Status 











 
Vrnamo SS Herrar [2000]  2000  Vrnamo Simsllskap            5:08.46   
  Robin Pettersson  2000      33.07  1:10.19      1:10.19   
  Erik Stensson  2002      34.60  1:12.39      2:22.58   
  Mihajlo Drca  2001      36.29  1:17.07      3:39.65   
  Filip Granviken  2001      41.40  1:28.81      5:08.46   
                     
Kalmar SS Herrar [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            5:22.45   
  Eric Almqvist  2000      40.32  1:31.81      1:31.81   
  Alexander Loo  2001      39.89  1:25.66      2:57.47   
  Frank Raunio  2000      33.94  1:14.87      4:12.34   
  Anton Hong  2000      32.31  1:10.11      5:22.45   
                     
Kalmar SS 2 Herrar [2000]  2000  Kalmar Simsllskap            6:53.96   
  Pontus Sunnerborn  2000      40.33  1:31.91      1:31.91   
  Edvin Strandberg  2001      49.04  1:46.96      3:18.87   
  Arvid Johansson  2001      53.34  1:53.13      5:12.00   
  William Shill  2000      47.67  1:41.96      6:53.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  18:31   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vss Herrar [2000] Lag1  2000  Vxj Simsllskap            2:23.38   
  Jonathan Anderzon  2000      32.83        32.83   
  Bertil Bjrn  2001      38.16        1:10.99   
  Mirza Dzafic  2000      32.20        1:43.19   
  Linus Wernersson  2001      40.19        2:23.38   
                     
Ljungby SS 1  2000  Ljungby Simsllskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:31   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vxj SS Damer [2002]lag1  2002  Vxj Simsllskap            2:30.42   
  Saga Bodsj  2002      34.35        34.35   
  Natalie Noreblad  2002      37.92        1:12.27   
  Sanna Bodsj  2003      39.82        1:52.09   
  Aime Estrada Hermansson  2003      38.33        2:30.42   
                     
Ljungby SS 1  2002  Ljungby Simsllskap            2:30.55   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      38.31        38.31   
  Ida Persson  2002      35.21        1:13.52   
  Heidi Palencsar  2002      39.62        1:53.14   
  Anna Nyika  2002      37.41        2:30.55   
                     
Kalmar SS Damer [2002]  2002  Kalmar Simsllskap            2:50.14   
  Leia Karlsson  2002      38.43        38.43   
  Mrta Ring  2002      44.90        1:23.33   
  Maria Sjlund  2004      47.20        2:10.53   
  Jenny Frstberg  2002      39.61        2:50.14   
                     
Ljungby SS 2  2002  Ljungby Simsllskap            2:54.87   
  Leah Sagadin  2002      40.11        40.11   
  Beatrice Pap  2003      40.49        1:20.60   
  Moa Jonsson  2002      46.94        2:07.54   
  Kriszta Vorszak  2003      47.33        2:54.87   
                     
Anderstorp Damer [2002]  2002  Anderstorps Simsllskap            2:56.47   
  Jennifer Jingmark  2003      41.45        41.45   
  Jennifer Bogesten  2003      47.58        1:29.03   
  Loretta Andric  2002      48.72        2:17.75   
  Alice Andersson  2002      38.72        2:56.47   
                     
Vxj SS Damer [2002]lag2  2002  Vxj Simsllskap            2:58.69   
  Sofia Olsson  2002      44.10        44.10   
  Lovisa Hjelmberg  2002      41.33        1:25.43   
  Olivia Hedenfalk  2002      45.93        2:11.36   
  Elisia Samuelsson  2002      47.33        2:58.69   
                     
Vrnamo SS Damer [2002]  2002  Vrnamo Simsllskap            3:03.66   
  Siri Blter  2004      45.03        45.03   
  Felicia Nyberg  2004      43.85        1:28.88   
  Lovisa Svensson  2002      42.22        2:11.10   
  Natalie Pettersson  2003      52.56        3:03.66   
                     
Kalmar SS Lag 2 Dam[2002]  2002  Kalmar Simsllskap            3:34.10   
  Viktoria Loo  2004      56.96        56.96   
  Tea Winblad  2004      51.97        1:48.93   
  Linnea Westerlund  2003      56.51        2:45.44   
  Isabell Lindvall  2003      48.66        3:34.10   
                     
Ljungby SS 3  2002  Ljungby Simsllskap            3:56.03   
  Julia Lddeckens  2003      53.36        53.36   
  Sahlina Lundgren  2004      56.94        1:50.30   
  Towe Anderson  2005      1:05.77        2:56.07   
  Elly Andersson  2005      59.96        3:56.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:35   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar11oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vss Herrar [2002]lag1  2002  Vxj Simsllskap            2:47.15   
  Gustav Hammarstedt  2002      41.16        41.16   
  Attila Backman  2003      38.33        1:19.49   
  Emanuel Tidsen  2002      47.16        2:06.65   
  Otto Svensson  2002      40.50        2:47.15   
                     
Ljungby SS 1  2002  Ljungby Simsllskap            3:18.77   
  Filip Wik  2002      50.12        50.12   
  Pontus Borling  2002      44.39        1:34.51   
  Aidan Sagadin  2006      50.15        2:24.66   
  Emil Bengtsson  2003      54.11        3:18.77   
                     
Vss Herrar [2002]lag2  2002  Vxj Simsllskap            3:28.74   
  Gsta Bjrn  2003      45.41        45.41   
  Anton Strand  2003      46.35        1:31.76   
  Emil Arneving  2003      1:08.48        2:40.24   
  Oskar Axandersson  2002      48.50        3:28.74   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:46   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 37, 100m Frisim Flickor12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap    33.98        1:11.55   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap    35.76        1:15.75   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsllskap    36.38        1:17.36   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap    37.11        1:17.75   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap    36.87        1:18.26   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap    38.34        1:18.85   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap    37.39        1:19.63   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap    38.06        1:20.41   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap    41.42        1:25.34   
10  Sophie Einefors  2001  Vrnamo Simsllskap    41.12        1:25.47   
11  Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap    38.42        1:25.69   
12  Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap    41.86        1:28.87   
13  Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsllskap    42.72        1:30.06   
14  Astrid Mann  2001  Vrnamo Simsllskap    42.68        1:31.99   
15  Josefine Carlstrm  2001  Kalmar Simsllskap    42.00        1:32.23   
16  Carolina Pal  2001  Ljungby Simsllskap    48.00        1:40.78   
17  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsllskap    47.23        1:42.49   
18  Rebecca Bramgren Abraham  2001  Vrnamo Simsllskap    51.97        1:48.16   
19  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsllskap    58.40        1:51.25   
20  Gabriella Simion  2001  Vxj Simsllskap    54.22        1:54.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:53   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 38, 100m Frisim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    33.58        1:10.06   
Mihajlo Drca  2001  Vrnamo Simsllskap    36.47        1:16.47   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    39.38        1:20.56   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    38.57        1:21.37   
Bertil Bjrn  2001  Vxj Simsllskap    39.29        1:26.38   
Filip Granviken  2001  Vrnamo Simsllskap    40.93        1:28.09   
Anti Khr  2001  Anderstorps Simsllskap    42.57        1:32.42   
Linus Wernersson  2001  Vxj Simsllskap    43.53        1:37.98   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsllskap    45.81        1:39.01   
10  Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap    46.48        1:41.76   
11  Anton Hjelmberg  2001  Vxj Simsllskap    47.58        1:42.82   
12  Daniel Rezaei  2001  Vxj Simsllskap    48.86        1:45.10   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:59   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 39, 100m Frisim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    30.79        1:04.12   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    34.37        1:10.37   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    34.57        1:11.49   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap    34.24        1:11.91   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap    35.12        1:12.35   
Thea Danielsson  2000  Vxj Simsllskap    34.53        1:13.47   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    35.86        1:15.28   
Klara Eliasson  2000  lmhults Simsllskap    36.48        1:17.42   
Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    37.18        1:19.13   
10  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsllskap    38.21        1:19.25   
11  Felicia Bremark  2000  Vxj Simsllskap    39.20        1:19.34   
12  Alice Srmon-Karlsson  2000  lmhults Simsllskap    38.18        1:19.57   
13  Ana Negru  2000  lmhults Simsllskap    40.50        1:23.55   
14  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsllskap    41.53        1:26.80   
15  Celine Zhou  2000  Kalmar Simsllskap    42.05        1:30.35   
16  Maja Franzn  2000  Kalmar Simsllskap    45.35        1:38.04   
Dominique Lim  2000  Kalmar Simsllskap            DNS   
Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:05   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 40, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap    31.24        1:05.43   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsllskap    32.85        1:08.57   
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap    32.78        1:08.97   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap    34.04        1:11.70   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    34.88        1:13.72   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap    35.48        1:13.96   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    36.13        1:14.32   
Eric Almqvist  2000  Kalmar Simsllskap    39.71        1:24.76   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsllskap    41.05        1:28.83   
10  Andr Sturesson  2000  Vxj Simsllskap    46.00        1:35.61   
11  William Shill  2000  Kalmar Simsllskap    46.70        1:40.77   
12  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsllskap    57.03        2:09.65   
Benjamin Crnalic  2000  Vxj Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:09   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 41, 25m Fjrilsim Flickor10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Sanna Bodsj  2003  Vxj Simsllskap            18.80   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsllskap            19.90   
Felicia Nyberg  2004  Vrnamo Simsllskap            20.74   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            21.10   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap            22.23   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            22.55   
Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap            23.85   
Maria Sjlund  2004  Kalmar Simsllskap            24.13   
Natalie Pettersson  2003  Vrnamo Simsllskap            27.07   
10  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsllskap            27.08   
11  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsllskap            28.03   
12  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            32.88   
Aime Estrada Hermansson  2003  Vxj Simsllskap            DSQ   
Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
Julia Lddeckens  2003  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:07   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 42, 25m Fjrilsim Pojkaar10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Attila Backman  2003  Vxj Simsllskap            18.23   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            19.35   
Anton Strand  2003  Vxj Simsllskap            23.24   
Gsta Bjrn  2003  Vxj Simsllskap            23.77   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            27.92   
Emil Arneving  2003  Vxj Simsllskap            DSQ   
Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:18   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 43, 50m Fjrilsim Flickor11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap            37.41   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap            39.38   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap            39.86   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap            43.73   
Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap            44.53   
Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap            46.42   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap            47.24   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsllskap            47.80   
Alice Andersson  2002  Anderstorps Simsllskap            47.86   
10  Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsllskap            49.65   
11  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsllskap            50.16   
12  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap            51.07   
13  Moa Jonsson  2002  Ljungby Simsllskap            52.02   
14  Olivia Hedenfalk  2002  Vxj Simsllskap            57.47   
Ronja Winter  2002  Vxj Simsllskap            DNS   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Elisia Samuelsson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  10:22   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 44, 50m Fjrilsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap            36.13   
Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap            48.16   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsllskap            49.11   
Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap            51.31   
Otto Svensson  2002  Vxj Simsllskap            58.41   
Carl Lingstrm  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:07   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 45, 100m Brstsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap    41.59        1:26.89   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap    43.50        1:33.08   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap    44.25        1:34.35   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap    46.72        1:37.97   
Clara Rnnng  2001  Vrnamo Simsllskap    46.08        1:38.68   
Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsllskap    47.51        1:41.20   
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap    47.73        1:41.81   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap    48.51        1:42.17   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap    48.74        1:42.79   
10  Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsllskap    47.89        1:42.87   
11  Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap    49.23        1:44.06   
12  Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap    50.00        1:44.48   
13  Sophie Einefors  2001  Vrnamo Simsllskap    50.27        1:44.65   
14  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsllskap    51.95        1:47.61   
15  Astrid Mann  2001  Vrnamo Simsllskap    50.64        1:49.21   
16  Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsllskap    50.55        1:49.92   
17  Carolina Pal  2001  Ljungby Simsllskap    52.34        1:51.90   
18  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsllskap    55.01        1:56.19   
19  Josefine Carlstrm  2001  Kalmar Simsllskap    55.66        2:01.24   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap            DNS   
Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Gabriella Simion  2001  Vxj Simsllskap            DSQ   
Rebecca Bramgren Abraham  2001  Vrnamo Simsllskap            DSQ   
Tova Lnn  2001  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:07 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 46, 100m Brstsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    43.73        1:32.65   
Mihajlo Drca  2001  Vrnamo Simsllskap    45.97        1:37.17   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    47.92        1:40.25   
Linus Wernersson  2001  Vxj Simsllskap    46.69        1:40.74   
Bertil Bjrn  2001  Vxj Simsllskap    48.61        1:45.06   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    51.91        1:48.10   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsllskap    53.93        1:55.73   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap    55.05        1:57.01   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap    57.58        1:58.74   
10  Daniel Rezaei  2001  Vxj Simsllskap    59.66        2:04.16   
11  Anton Hjelmberg  2001  Vxj Simsllskap    59.87        2:06.92   
12  Filip Granviken  2001  Vrnamo Simsllskap    59.84        2:13.21   
13  David Marcusson  2001  Kalmar Simsllskap    1:03.79        2:16.18   
Anti Khr  2001  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:22   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 47, 100m Brstsim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    40.47        1:25.40   
Hanna Wetterlund  2000  Vxj Simsllskap    42.67        1:30.25   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    43.10        1:30.62   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    42.10        1:31.43   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap    43.86        1:33.39   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap    43.99        1:35.34   
Ana Negru  2000  lmhults Simsllskap    45.64        1:36.67   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    45.90        1:37.73   
Thea Danielsson  2000  Vxj Simsllskap    47.41        1:39.85   
10  Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    48.84        1:42.45   
11  Klara Eliasson  2000  lmhults Simsllskap    49.78        1:43.17   
12  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsllskap    48.12        1:43.21   
13  Celine Zhou  2000  Kalmar Simsllskap    50.42        1:44.72   
14  Maja Franzn  2000  Kalmar Simsllskap    55.77        1:59.71   
Dominique Lim  2000  Kalmar Simsllskap            DNS   
Felicia Bremark  2000  Vxj Simsllskap            DSQ   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  11:29   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 48, 100m Brstsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap    43.05        1:31.39   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    47.41        1:39.15   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsllskap    45.85        1:39.27   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap    47.44        1:39.33   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    48.83        1:41.65   
Andr Sturesson  2000  Vxj Simsllskap    57.81        1:57.90   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsllskap    1:00.51        2:08.37   
Daniel Pranjic  2000  Ljungby Simsllskap    1:02.74        2:20.83   
Benjamin Crnalic  2000  Vxj Simsllskap            DNS   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap            DNS   
William Shill  2000  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:50   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 49, 50m Ryggsim Flickor10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsllskap            44.19   
Sanna Bodsj  2003  Vxj Simsllskap            46.42   
Jennifer Jingmark  2003  Anderstorps Simsllskap            47.69   
Siri Blter  2004  Vrnamo Simsllskap            49.16   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsllskap            50.15   
Maria Sjlund  2004  Kalmar Simsllskap            50.40   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsllskap            56.06   
Towe Anderson  2005  Ljungby Simsllskap            57.25   
Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsllskap            58.42   
10  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap            58.51   
11  Julia van der Poel  2003  lmhults Simsllskap            58.80   
12  Louise Yman  2004  Vxj Simsllskap            59.82   
13  Jennifer Bogesten  2003  Anderstorps Simsllskap            1:00.64   
14  Natalie Pettersson  2003  Vrnamo Simsllskap            1:00.77   
15  Kajsa Axelsson  2003  Vrnamo Simsllskap            1:05.06   
16  Wilma Uppenberg  2004  Ljungby Simsllskap            1:05.68   
17  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsllskap            1:06.15   
18  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsllskap            1:06.16   
19  Dewina Johansson  2004  Ljungby Simsllskap            1:07.49   
20  Ebba Trnqvist  2004  Ljungby Simsllskap            1:08.42   
21  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsllskap            1:08.53   
22  Sara Odelgrd  2004  Alvesta Simsllskap            1:08.99   
23  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsllskap            1:12.32   
24  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsllskap            1:13.99   
25  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsllskap            1:16.92   
26  Karin Isahanova  2003  Ljungby Simsllskap            1:22.26   
27  Emma Andreasson  2003  Ljungby Simsllskap            1:23.24   
28  Lilly Johnsson  2005  Ljungby Simsllskap            1:25.40   
29  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsllskap            1:26.64   
Julia Lddeckens  2003  Ljungby Simsllskap            DSQ   
Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  15:55   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 50, 50m Ryggsim Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsllskap            43.80   
Attila Backman  2003  Vxj Simsllskap            44.95   
Anton Strand  2003  Vxj Simsllskap            49.37   
Anton Bckman  2003  Vrnamo Simsllskap            49.50   
Hugo Ringblom  2004  Vrnamo Simsllskap            54.22   
Gsta Bjrn  2003  Vxj Simsllskap            54.43   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsllskap            56.47   
Kenan Drincic  2003  Alvesta Simsllskap            1:02.35   
Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsllskap            1:03.34   
10  Vincent Nyberg  2006  Vrnamo Simsllskap            1:05.67   
11  Emil Arneving  2003  Vxj Simsllskap            1:06.14   
Victor Lndal  2003  Markaryds Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:05   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 51, 100m Ryggsim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  2002  Ljungby Simsllskap    43.44        1:27.26   
Saga Bodsj  2002  Vxj Simsllskap    43.51        1:27.55   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsllskap    44.46        1:31.62   
Natalie Noreblad  2002  Vxj Simsllskap    44.62        1:33.07   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsllskap    46.83        1:35.04   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsllskap    47.30        1:37.15   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsllskap    48.53        1:38.24   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    48.51        1:39.50   
Alice Andersson  2002  Anderstorps Simsllskap    49.76        1:40.21   
10  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsllskap    50.48        1:40.78   
11  Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap    50.15        1:41.93   
12  Moa Jonsson  2002  Ljungby Simsllskap    51.10        1:44.97   
13  Lovisa Hjelmberg  2002  Vxj Simsllskap    51.29        1:45.03   
14  Olivia Hedenfalk  2002  Vxj Simsllskap    53.97        1:49.33   
15  Loretta Andric  2002  Anderstorps Simsllskap    53.31        1:51.11   
16  Lina Exerman  2002  lmhults Simsllskap    55.26        1:51.32   
17  Linna Berggren  2002  Vxj Simsllskap    56.09        1:55.00   
Elisia Samuelsson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:13   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 52, 100m Ryggsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Vrnamo Simsllskap    40.69        1:23.59   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsllskap    50.77        1:43.00   
Emanuel Tidsen  2002  Vxj Simsllskap    53.62        1:49.76   
Gustav Hammarstedt  2002  Vxj Simsllskap    55.54        1:53.15   
Oskar Axandersson  2002  Vxj Simsllskap    58.84        1:59.26   
Erik Wiloboken  2002  lmhults Simsllskap    59.59        2:02.26   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsllskap    57.89        2:02.90   
Casper Zhou  2002  Kalmar Simsllskap    1:02.90        2:08.40   
Johannes Gunnarsson  2002  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Otto Svensson  2002  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:49   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 53, 100m Fjrilsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:53   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 54, 50m Fjrilsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret. 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Vxj Simsllskap            36.50   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsllskap            40.34   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap            41.37   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsllskap            41.90   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsllskap            43.03   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsllskap            43.77   
Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsllskap            44.16   
Nora Dieguez  2001  Vxj Simsllskap            44.90   
Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsllskap            45.86   
10  Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsllskap            48.03   
11  Sophie Einefors  2001  Vrnamo Simsllskap            49.11   
12  Astrid Mann  2001  Vrnamo Simsllskap            57.17   
13  Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsllskap            57.24   
Carolina Pal  2001  Ljungby Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:55   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 55, 100m Fjrilsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsllskap    38.17        1:23.48   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    47.23        1:41.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:55 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  16:59   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 56, 50m Fjrilsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mihajlo Drca  2001  Vrnamo Simsllskap            42.01   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap            43.32   
Bertil Bjrn  2001  Vxj Simsllskap            44.07   
Anti Khr  2001  Anderstorps Simsllskap            48.07   
Linus Wernersson  2001  Vxj Simsllskap            51.35   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsllskap            57.33   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Filip Granviken  2001  Vrnamo Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:02   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 57, 100m Fjrilsim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsllskap    34.48        1:16.51   
Anna Sjlund  2000  Kalmar Simsllskap    37.83        1:26.79   
Frida Ljungberg  2000  Kalmar Simsllskap    40.21        1:29.58   
Linna Sjdahl  2000  Ljungby Simsllskap    38.95        1:30.32   
Alice Srmon-Karlsson  2000  lmhults Simsllskap    42.07        1:30.92   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsllskap    42.26        1:33.43   
Klara Eliasson  2000  lmhults Simsllskap    43.92        1:34.86   
Ebba Bergstrm  2000  Vxj Simsllskap    44.12        1:36.42   
Emmy Jmtin  2000  Kalmar Simsllskap    44.27        1:36.64   
10  Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsllskap    46.96        1:46.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Simiaden Distrikt Smland Syd    Utskriftsdatum  20 april 2013   
  Tvlingsort  Ljungby    Utskriftstid  17:05   
  Arrangr  Ljungby Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 58, 100m Fjrilsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: TC Trningscentret 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Vrnamo Simsllskap    35.35        1:16.51   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsllskap    34.94        1:16.98   
Jonathan Anderzon  2000  Vxj Simsllskap    43.25        1:26.72   
Hans Gustafsson  2000  lmhults Simsllskap    43.27        1:37.03   
Mirza Dzafic  2000  Vxj Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  20 april 2013 
Licensierad till: Ljungby Simsllskap  Utskriftstid  17:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner