2021-01-24   20:07:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Torsdag 27 juni kl. 09.00

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  27 juni 2013   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  SSF/Landskrona SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.69  1:13.67  1:56.36    2:30.86   
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.97  1:13.67  2:00.53    2:33.40   
Ellen Sandberg  1999  S71    31.52  1:12.70  1:57.21    2:33.55   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    33.71  1:14.54  1:59.04    2:34.76   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    34.47  1:15.70  2:00.86    2:36.33   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim    34.17  1:16.00  2:01.84    2:37.00   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.24  1:13.78  1:59.54    2:37.14   
Julia Brinkhagen  1999  Simklubben Lödde    33.67  1:15.16  2:00.30    2:37.63   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.65  1:15.13  2:02.72    2:37.99   
10  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.75  1:18.66  2:01.69    2:39.19   
11  Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    34.93  1:16.34  2:01.76    2:39.31   
12  Victoria Jönsson  1999  S71    32.87  1:15.63  2:00.65    2:39.49   
13  Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.72  1:13.25  2:04.28    2:40.94   
14  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.75  1:17.85  2:01.92    2:41.59   
15  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.50  1:15.56  2:05.28    2:41.78   
16  Amanda Hyllbrant  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.60  1:17.48  2:05.55    2:41.83   
17  Moa Holmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.82  1:15.02  2:05.02    2:41.87   
18  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.24  1:16.62  2:04.71    2:42.09   
19  Saga Sandström  2000  Umeå Simsällskap    34.69  1:14.27  2:03.53    2:42.19   
20  Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.52  1:15.00  2:05.61    2:42.64   
21  Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    34.92  1:17.79  2:04.24    2:43.49   
22  Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    34.88  1:17.18  2:07.85    2:43.67   
23  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.76  1:17.44  2:07.43    2:44.02   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 15 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.33  1:10.50  1:52.38    2:29.30   
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    31.83  1:10.68  1:56.89    2:29.66   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.94  1:09.34  1:54.66    2:29.83   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.18  1:12.46  1:54.54    2:31.15   
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    31.67  1:10.58  1:56.86    2:31.82   
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.85  1:08.60  1:56.43    2:32.80   
Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.94  1:14.77  1:58.81    2:33.43   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.14  1:15.11  1:59.15    2:34.87   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.54  1:12.41  2:00.25    2:35.09   
10  Olivia Berglund  1998  Simklubben Ran    33.15  1:14.83  2:00.43    2:36.45   
11  Isabella Hong  1998  Kalmar Simsällskap    33.44  1:12.64  2:01.32    2:36.56   
12  Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    33.52  1:13.53  2:02.13    2:36.85   
13  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.30  1:14.70  2:02.99    2:37.84   
14  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    35.19  1:17.39  2:02.69    2:37.85   
15  Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    30.78  1:14.47  2:00.44    2:38.06   
16  Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    32.74  1:14.33  1:59.99    2:39.09   
17  Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    33.11  1:14.70  1:59.78    2:39.55   
18  Dinah Jönsson  1998  Ystads Simsällskap    34.00  1:13.99  2:02.71    2:41.25   
19  Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    35.02  1:19.69  2:05.54    2:44.67   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Flickor, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    30.35  1:07.54  1:51.02    2:23.51   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    31.29  1:06.60  1:51.02    2:25.58   
Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    30.38  1:10.09  1:50.67    2:26.25   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.17  1:08.52  1:52.73    2:27.50   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    31.32  1:08.64  1:53.67    2:27.88   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.26  1:08.12  1:54.45    2:28.81   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    31.71  1:11.48  1:54.51    2:29.69   
Vilma Unnermark  1997  Södertörns Simsällskap    30.99  1:08.39  1:54.35    2:29.76   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    32.24  1:11.51  1:55.17    2:30.04   
10  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.05  1:11.58  1:55.65    2:30.13   
11  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    31.67  1:10.15  1:56.76    2:30.22   
12  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    32.33  1:10.08  1:55.34    2:30.65   
13  Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    31.21  1:09.16  1:54.27    2:30.99   
14  Malin Johansson  1997  Simklubben Sydsim    32.29  1:11.00  1:57.58    2:31.03   
15  Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    31.15  1:09.21  1:55.56    2:31.05   
16  Sara Linné  1997  Landskrona Simsällskap    32.75  1:11.73  1:56.27    2:31.53   
17  Josefine Möller  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.76  1:10.49  1:55.72    2:32.11   
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    32.61  1:11.30  1:57.26    2:32.95   
19  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    31.97  1:11.87  1:56.02    2:33.58   
20  Emma Varga  1997  Danderyds Sim    34.02  1:13.48  1:59.44    2:34.31   
21  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    31.37  1:10.38  1:59.27    2:34.68   
22  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    32.61  1:12.75  1:57.02    2:35.18   
23  Stina Victoria Nordberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.33  1:13.05  1:59.84    2:35.27   
24  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46  1:12.92  2:00.28    2:36.06   
25  Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    32.73  1:15.21  2:02.16    2:39.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  27 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner