Resultat för Nuorisouinnit 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 308 | 35.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | 221 | 39.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Reetta Kari | 2003 | 201 | 40.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Reeta Kallunki | 2003 | 198 | 40.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 193 | 41.02 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Petra Ansaranta | 2004 | 192 | 41.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | 185 | 41.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Nita Poutiainen | 2003 | 180 | 41.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Martta Nygård | 2003 | 177 | 42.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Pinja Taskila | 2004 | 177 | 42.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Veera Paasovaara | 2003 | 169 | 42.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Siiri Keisu | 2003 | 167 | 43.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 167 | 43.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Emma Laatikainen | 2003 | 163 | 43.38 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Miina Laukka | 2003 | 146 | 44.98 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
16 | Seela Kari | 2003 | 146 | 45.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Lilja Ukkola | 2004 | 145 | 45.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Malla Juutinen | 2003 | 144 | 45.27 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Kiia Junttari | 2004 | 143 | 45.32 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
20 | Saara Leinonen | 2004 | 141 | 45.57 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
21 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 140 | 45.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Venla Kuoppala | 2003 | 128 | 47.08 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Santra Peuralahti | 2005 | 96 | 51.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liisa Ryhänen | 2002 | 314 | 34.88 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Noora Räsänen | 2002 | 283 | 36.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Senni Jouhten | 2002 | 278 | 36.32 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Sole Piirainen | 2002 | 261 | 37.12 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 242 | 38.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Kiia Pakonen | 2002 | 199 | 40.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Jutta Taipale | 2002 | 197 | 40.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Iina Elorinne | 2002 | 192 | 41.08 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Kiia Karhu | 2002 | 191 | 41.20 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Ada Holm | 2002 | 174 | 42.49 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
11 | Kaisa Pylväs | 2002 | 130 | 46.79 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Vanessa Ventelä | 2002 | 111 | 49.29 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Eeva Hahto | 2002 | 91 | 52.65 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heta Järvenpää | 2001 | 403 | 32.11 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
2 | Angelica Kuoksa | 2001 | 344 | 33.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tiina Rautio | 2001 | 254 | 37.43 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Kaisa Koskela | 2001 | 248 | 37.77 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Aino Rämäkkö | 2001 | 239 | 38.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Aino Raappana | 2001 | 207 | 40.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Sofia Ervasti | 2001 | 185 | 41.62 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Roosa Leinonen | 2001 | 182 | 41.86 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Jenni Karvonen | 2001 | 179 | 42.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Lili Kotilainen | 2001 | 172 | 42.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Suvi Kettunen | 2001 | 156 | 44.05 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Hanna Fält | 2001 | 142 | 45.47 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Melina Myllyaho | 2001 | 141 | 45.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Pilvi Jolanki | 2001 | 119 | 48.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | 668 | 27.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 615 | 27.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 554 | 28.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Katja Pyörälä | 1994 | 537 | 29.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Oona Kerttula | 1996 | 522 | 29.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Moona Mankinen | 1996 | 513 | 29.63 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
7 | Sini Niemi | 1993 | 513 | 29.64 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Juulia Aksila | 1996 | 512 | 29.66 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
9 | Sonja Portin | 1998 | 503 | 29.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 500 | 29.89 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Aino Erkinaro | 1995 | 487 | 30.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Katri Hurskainen | 2000 | 487 | 30.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Sanna Miesmaa | 1995 | 487 | 30.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Enni Hukka | 1997 | 478 | 30.33 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Reetta Pahkala | 1997 | 467 | 30.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Merja Miesmaa | 1994 | 467 | 30.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Tytti Karjalainen | 1998 | 449 | 30.97 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Julia Ylihannu | 1997 | 449 | 30.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Eveliina Palo | 1999 | 445 | 31.06 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Miia Tattari | 1996 | 403 | 32.11 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
21 | Emma Väisänen | 1996 | 402 | 32.14 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
22 | Malla Huusko | 1999 | 400 | 32.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Sini Keinänen | 1999 | 381 | 32.72 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Reetta Ekholm | 1996 | 380 | 32.75 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
25 | Pinja Remes | 1999 | 371 | 33.00 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 357 | 33.42 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
27 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 356 | 33.46 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
28 | Roosa Miettunen | 1995 | 341 | 33.95 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Reetta Kantola | 1998 | 339 | 34.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Nora Ijäs | 1999 | 338 | 34.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Tiia Pudas | 1999 | 335 | 34.16 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
32 | Iida Ahonen | 1999 | 332 | 34.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
33 | Mari Hekkala | 2000 | 321 | 34.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 319 | 34.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
35 | Sanni Kramsu | 2000 | 317 | 34.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Meri Salo | 1999 | 314 | 34.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Jenna Jokikokko | 2000 | 309 | 35.07 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
38 | Jenni Törmänen | 1998 | 307 | 35.17 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
38 | Roosa Kesonen | 1997 | 307 | 35.17 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
40 | Jasmin Puhakka | 2000 | 254 | 37.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Jenna Puljujärvi | 2000 | 244 | 37.95 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
42 | Julia Perälä | 2000 | 235 | 38.42 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
43 | Olga Heikkinen | 2000 | 210 | 39.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
44 | Jessika Kaunisvesi | 2000 | 200 | 40.52 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
45 | Jasmine Kaunisvesi | 2000 | 188 | 41.39 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
46 | Emmi Viitala | 2000 | 179 | 42.08 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
47 | Suvi Rahja | 1999 | 158 | 43.85 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
48 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | 154 | 44.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
49 | Jenny Kukkonen | 1994 | 111 | 49.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Miina Heikkinen | 1993 | 87 | 53.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
51 | Riikka Peteri | 1995 | 46 | 1:05.99 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:02 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:08 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 225 | 34.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | 185 | 36.67 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Veeti Taimisto | 2002 | 170 | 37.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jaakko Hietikko | 2002 | 158 | 38.65 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 137 | 40.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Lauri Saarela | 2003 | 136 | 40.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Tino Oittinen | 2002 | 129 | 41.37 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 122 | 42.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Juhani Tapio | 2002 | 106 | 44.09 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Emil Takalo | 2003 | 105 | 44.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Matias Rajavaara | 2002 | 87 | 47.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 67 | 51.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Lauri Puhakka | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Magnus Kuitunen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiitus Taskila | 2001 | 232 | 34.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Niko Pelkonen | 2001 | 209 | 35.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Hugo Mattola | 2001 | 170 | 37.73 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
4 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 156 | 38.81 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Valtteri Laaninen | 2001 | 138 | 40.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Juho Kallunki | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 335 | 30.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Toni Keränen | 2000 | 242 | 33.53 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 239 | 33.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Luka Brännlund | 2000 | 191 | 36.30 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Eero Ryhänen | 2000 | 186 | 36.62 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Joonas Kuitunen | 2000 | 183 | 36.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Justus Jylhä | 2000 | 64 | 52.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Eetu Elorinne | 2000 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 580 | 25.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 575 | 25.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Arttu Erkinaro | 1992 | 565 | 25.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jesse Laukkanen | 1996 | 537 | 25.71 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Aku Venhola | 1990 | 514 | 26.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Kaj Smeds | 1998 | 511 | 26.15 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
7 | Jakob Nordman | 1996 | 502 | 26.30 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
8 | Tapio Uusitalo | 1995 | 483 | 26.64 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Konsta Kallinen | 1999 | 469 | 26.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Mikael Karvonen | 1997 | 457 | 27.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 440 | 27.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Robin Thodin | 1995 | 427 | 27.75 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
13 | Tobias Rohtmets | 1998 | 419 | 27.94 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Severi Lieto | 1998 | 416 | 28.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Santeri Teppola | 1994 | 404 | 28.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Kaius Kejonen | 1998 | 398 | 28.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Ville Teppola | 1996 | 394 | 28.50 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Aleksi Kanste | 1998 | 380 | 28.85 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Teemu Peteri | 1993 | 374 | 29.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Artur Laidinen | 1996 | 373 | 29.03 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
21 | Wiljami Huttunen | 1997 | 367 | 29.20 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
22 | Juho Laatikainen | 1999 | 363 | 29.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
23 | Niko Blankenstein | 1996 | 361 | 29.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Topi Puurunen | 1998 | 352 | 29.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Markus Svanberg | 1998 | 352 | 29.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Juho Kaikkonen | 1999 | 331 | 30.22 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Julius Laitila | 1998 | 323 | 30.45 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
28 | Joona Korhonen | 1999 | 240 | 33.62 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
29 | Petri Aarnio | 1977 | 2 | 2:36.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Joni Lampela | 1994 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:08 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 251 | 45.22 | 1:35.18 | 2:35.34 | 3:19.96 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 247 | 44.89 | 1:38.18 | 2:38.10 | 3:20.97 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | 191 | 56.92 | 1:51.92 | 2:48.40 | 3:38.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 190 | 48.47 | 1:43.25 | 2:52.65 | 3:39.24 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 174 | 52.34 | 1:52.80 | 2:53.11 | 3:45.72 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Reetta Kari | 2003 | 167 | 56.13 | 1:54.63 | 2:58.05 | 3:49.00 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Henna Hökkä | 2003 | 163 | 1:00.03 | 1:55.11 | 3:04.35 | 3:50.67 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 135 | 2:03.72 | 4:05.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Reeta Kallunki | 2003 | 129 | 2:11.92 | 3:17.29 | 4:09.33 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Martta Nygård | 2003 | 115 | 2:12.51 | 4:19.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Laura Lahtinen | 2003 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petra Heikkinen | 2002 | 262 | 44.58 | 1:32.91 | 2:32.03 | 3:16.92 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 241 | 45.34 | 1:36.35 | 2:34.23 | 3:22.69 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Isa Vehkaoja | 2002 | 228 | 47.99 | 1:39.80 | 2:40.95 | 3:26.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Roosa Rissanen | 2002 | 223 | 47.12 | 1:39.42 | 2:42.45 | 3:27.79 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Senni Jouhten | 2002 | 204 | 48.62 | 1:48.98 | 2:47.61 | 3:34.07 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Amalia Siekkinen | 2002 | 200 | 52.21 | 1:45.55 | 2:52.51 | 3:35.62 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Ada Holm | 2002 | 157 | 1:53.51 | 3:01.75 | 3:53.44 | ||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 377 | 37.59 | 1:22.44 | 2:15.04 | 2:54.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Heta Järvenpää | 2001 | 364 | 40.23 | 1:27.36 | 2:17.32 | 2:56.67 | |||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
3 | Susanna Palojärvi | 2001 | 319 | 41.31 | 1:29.32 | 2:24.50 | 3:04.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 312 | 44.95 | 1:32.25 | 2:25.62 | 3:05.96 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 275 | 1:35.03 | 3:13.92 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 270 | 44.64 | 1:35.95 | 2:32.15 | 3:15.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Fanni Heikkinen | 2001 | 261 | 43.08 | 1:33.81 | 2:35.21 | 3:17.18 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Ida Sirniö | 2001 | 254 | 46.19 | 1:39.28 | 2:36.63 | 3:19.16 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tiina Rautio | 2001 | 216 | 1:45.36 | 3:29.94 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Moonica Pirhonen | 2001 | 188 | 47.63 | 1:40.95 | 2:46.16 | 3:39.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 386 | 38.50 | 1:20.87 | 2:14.57 | 2:53.19 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Anni Rajaniemi | 2000 | 330 | 42.47 | 1:34.46 | 2:22.38 | 3:02.46 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Katariina Jyrälä | 2000 | 320 | 40.59 | 1:27.84 | 2:24.39 | 3:04.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 310 | 40.76 | 1:28.04 | 2:25.31 | 3:06.25 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Marleena Potila | 2000 | 205 | 1:46.78 | 3:33.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Veera Mursu | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Veera Leinonen | 2000 | DNF | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 449 | 33.52 | 1:19.55 | 2:08.70 | 2:44.69 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katariina Räsänen | 1999 | 402 | 38.52 | 1:24.12 | 2:13.59 | 2:50.79 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 369 | 38.67 | 1:25.35 | 2:15.21 | 2:55.80 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Minttu Korhonen | 1999 | 309 | 40.00 | 1:29.77 | 2:26.13 | 3:06.57 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Roosa Mustonen | 1999 | 244 | 42.54 | 1:34.68 | 2:34.80 | 3:21.68 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Oona Matilainen | 1999 | 233 | 1:43.04 | 3:24.87 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Sini Laasonen | 1999 | 200 | 1:46.90 | 3:35.37 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Suvi Rahja | 1999 | 125 | 2:01.74 | 4:11.84 | |||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
- | Meri Salo | 1999 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Evita Riuttanen | 1998 | 402 | 39.73 | 1:20.41 | 2:11.53 | 2:50.80 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 402 | 38.81 | 1:24.84 | 2:10.87 | 2:50.83 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Fält | 1998 | 386 | 39.59 | 1:23.02 | 2:13.55 | 2:53.21 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Lotta Heikkinen | 1998 | 378 | 39.51 | 1:23.96 | 2:13.91 | 2:54.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Jonna Laukkanen | 1998 | 367 | 44.45 | 1:28.15 | 2:16.75 | 2:56.08 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 256 | 44.10 | 1:34.79 | 3:18.54 | 3:18.54 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 249 | 43.73 | 1:39.19 | 2:33.39 | 3:20.32 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Jemina Pesonen | 1998 | 225 | 1:41.38 | 3:27.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 610 | 31.73 | 1:10.73 | 1:52.35 | 2:28.69 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sofia Ylihannu | 1997 | 583 | 33.26 | 1:12.28 | 1:57.07 | 2:30.93 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 559 | 32.12 | 1:12.95 | 1:56.03 | 2:33.09 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Sonja Rajakangas | 1997 | 518 | 34.30 | 1:17.45 | 2:00.08 | 2:37.01 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Moona Mankinen | 1996 | 463 | 32.63 | 1:15.76 | 2:04.02 | 2:43.02 | |||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
6 | Janette Karppinen | 1996 | 432 | 36.21 | 1:18.65 | 2:06.50 | 2:46.86 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 358 | 38.94 | 1:25.50 | 2:20.27 | 2:57.61 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Milla Lackman | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt omalla radallaan koko matkaa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:10 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 214 | 45.49 | 1:36.09 | 2:29.20 | 3:10.59 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Ronny Brännkärr | 2002 | 155 | 52.10 | 1:43.72 | 2:45.72 | 3:32.03 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Henrik Siltari | 2002 | 133 | 55.06 | 1:52.90 | 2:53.12 | 3:43.15 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | 108 | 1:04.68 | 2:03.87 | 3:11.09 | 3:58.66 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Magnus Kuitunen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 190 | 41.64 | 1:36.13 | 2:36.01 | 3:18.13 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jere Keskiaho | 2001 | 166 | 47.91 | 1:41.89 | 2:43.34 | 3:27.08 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Hugo Mattola | 2001 | 150 | 51.43 | 1:42.35 | 2:48.89 | 3:34.33 | |||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Topias Nygård | 2000 | 307 | 36.84 | 1:19.35 | 2:10.81 | 2:48.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Taneli Juutinen | 2000 | 225 | 36.15 | 1:25.54 | 2:26.28 | 3:07.32 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Veikko Romppainen | 2000 | 225 | 40.84 | 1:27.93 | 2:24.94 | 3:07.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 206 | 39.89 | 1:31.63 | 2:29.75 | 3:12.82 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Saari | 1999 | 351 | 37.80 | 1:19.21 | 2:04.36 | 2:41.53 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
- | Valtteri Lieto | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 424 | 31.30 | 1:12.04 | 1:55.87 | 2:31.68 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Santeri Leppälä | 1998 | 371 | 34.13 | 1:17.19 | 2:03.80 | 2:38.60 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Markus Svanberg | 1998 | 310 | 37.89 | 1:22.83 | 2:09.46 | 2:48.36 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Nikke Heikkinen | 1998 | 296 | 35.65 | 1:21.25 | 2:14.12 | 2:51.03 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Peetu Väänänen | 1997 | 322 | 1:19.31 | 2:46.29 | 2:46.29 | ||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 662 | 28.40 | 1:01.11 | 1:40.12 | 2:10.74 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 558 | 29.54 | 1:06.35 | 1:45.69 | 2:18.45 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 496 | 31.16 | 1:08.47 | 1:51.21 | 2:23.97 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tapio Uusitalo | 1995 | 479 | 31.23 | 1:10.35 | 1:55.36 | 2:25.69 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Aku Venhola | 1990 | 478 | 30.45 | 1:10.56 | 1:52.36 | 2:25.77 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 463 | 1:10.68 | 2:27.33 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Tuomas Järvelä | 1994 | 382 | 30.63 | 1:14.87 | 2:00.97 | 2:37.10 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 340 | 35.05 | 1:17.16 | 2:05.56 | 2:43.29 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Tomi Leppälä | 1994 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus yli 15 m startissa / käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:14 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alina Huotari | 2002 | 231 | 46.67 | 1:34.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Liisa Ryhänen | 2002 | 219 | 45.81 | 1:36.41 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Noora Räsänen | 2002 | 177 | 50.07 | 1:43.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 174 | 50.18 | 1:44.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Malla Juutinen | 2003 | 146 | 55.22 | 1:50.33 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sole Piirainen | 2002 | 144 | 53.40 | 1:50.84 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | 137 | 53.87 | 1:52.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Meri Piirainen | 2002 | 96 | 1:02.29 | 2:06.54 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Elisa Vakkuri | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kiia Junttari | 2004 | DSQ | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | 369 | 39.16 | 1:20.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Iida-Maria Laine | 2001 | 274 | 43.79 | 1:29.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Heidi Blankenstein | 2001 | 236 | 46.38 | 1:34.02 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anni Willman | 2001 | 232 | 46.37 | 1:34.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Fanni Heikkinen | 2001 | 208 | 48.91 | 1:37.98 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 202 | 48.37 | 1:39.03 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Emma Pajuluoma | 2001 | 201 | 48.11 | 1:39.06 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Aino Raappana | 2001 | 193 | 50.23 | 1:40.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Sofia Ervasti | 2001 | 184 | 50.90 | 1:42.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Aino Rämäkkö | 2001 | 159 | 51.82 | 1:47.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Jenni Karvonen | 2001 | 159 | 52.33 | 1:47.18 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Senni Keisu | 2001 | 128 | 1:55.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Melina Myllyaho | 2001 | 118 | 1:00.20 | 1:58.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 472 | 37.07 | 1:14.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Emmi Tikkanen | 2000 | 452 | 36.19 | 1:15.68 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 448 | 37.64 | 1:15.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Fanny Pesonen | 2000 | 333 | 40.88 | 1:23.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | 320 | 41.17 | 1:24.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Noora Siltari | 2000 | 304 | 1:26.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Riikka Lahtinen | 2000 | 292 | 43.48 | 1:27.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Jenna Jokikokko | 2000 | 292 | 42.49 | 1:27.55 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
9 | Ella Meriläinen | 2000 | 250 | 43.51 | 1:32.17 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Nea Tauriainen | 2000 | 242 | 45.96 | 1:33.17 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 217 | 46.26 | 1:36.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Silja Kanto | 2000 | 215 | 46.47 | 1:36.96 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Julia Perälä | 2000 | 196 | 49.07 | 1:39.90 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
14 | Jasmine Kaunisvesi | 2000 | 194 | 50.54 | 1:40.33 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Jessika Kaunisvesi | 2000 | 182 | 51.84 | 1:42.50 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
16 | Iisa Kivioja | 2000 | 181 | 47.95 | 1:42.66 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 178 | 49.25 | 1:43.13 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Aliina Mustonen | 2000 | 169 | 50.47 | 1:44.95 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Janette Korkeamäki | 2000 | 161 | 52.32 | 1:46.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 455 | 37.17 | 1:15.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Inna Pajuluoma | 1999 | 367 | 40.48 | 1:21.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Laura Känsäkangas | 1999 | 333 | 41.50 | 1:23.78 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Iida Ahonen | 1999 | 305 | 42.31 | 1:26.25 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sanni Suomalainen | 1999 | 259 | 44.55 | 1:31.09 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Veera Vornanen | 1999 | 257 | 44.56 | 1:31.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | 449 | 37.32 | 1:15.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Salla Jokio | 1998 | 401 | 37.57 | 1:18.79 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | 393 | 39.31 | 1:19.30 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Martta Rautiainen | 1998 | 265 | 43.43 | 1:30.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | 538 | 35.23 | 1:11.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Rosa Sahlström | 1997 | 474 | 36.90 | 1:14.52 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Niina Pelkonen | 1997 | 455 | 36.52 | 1:15.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | 448 | 37.15 | 1:15.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sofia Risteelä | 1993 | 426 | 37.22 | 1:17.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Raphaela Breuhauer | 1996 | 403 | 37.29 | 1:18.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Miia Tattari | 1996 | 330 | 40.80 | 1:24.09 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 301 | 41.22 | 1:26.63 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Roosa Miettunen | 1995 | 227 | 45.53 | 1:35.22 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Miina Heikkinen | 1993 | 66 | 1:09.03 | 2:23.65 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 258 | 39.46 | 1:21.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | 208 | 43.13 | 1:27.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Niko Pelkonen | 2001 | 202 | 42.37 | 1:28.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anton Ylihannu | 2001 | 166 | 46.36 | 1:34.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 164 | 45.90 | 1:34.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Hugo Mattola | 2001 | 155 | 46.96 | 1:36.64 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Veeti Taimisto | 2002 | 125 | 52.95 | 1:43.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Juhani Tapio | 2002 | 90 | 55.72 | 1:55.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 308 | 37.68 | 1:16.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Miikka Huotari | 2000 | 207 | 42.43 | 1:27.67 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Toni Keränen | 2000 | 192 | 43.30 | 1:30.02 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Juho Anttila | 2000 | 171 | 45.80 | 1:33.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 402 | 34.84 | 1:10.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Juho Laatikainen | 1999 | 342 | 35.87 | 1:14.21 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Konsta Heikkinen | 1999 | 246 | 40.07 | 1:22.88 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Jere Kerttula | 1999 | 234 | 41.73 | 1:24.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Joona Korhonen | 1999 | 218 | 42.47 | 1:26.23 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Herva | 1998 | 401 | 34.61 | 1:10.40 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Tobias Rohtmets | 1998 | 395 | 34.68 | 1:10.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kaius Kejonen | 1998 | 373 | 34.86 | 1:12.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aleksi Kanste | 1998 | 372 | 35.19 | 1:12.20 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Miikka Willman | 1998 | 311 | 37.94 | 1:16.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Julius Laitila | 1998 | 293 | 37.39 | 1:18.16 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Lauri Tapio | 1998 | 249 | 39.99 | 1:22.52 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
- | Julius Kallio | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Teppola | 1996 | 347 | 34.45 | 1:13.90 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:31 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Pesonen | 2000 | 270 | 40.90 | 1:28.72 | 2:19.75 | 3:08.25 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 341 | 39.06 | 1:25.45 | 2:11.35 | 2:54.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Eveliina Palo | 1999 | 338 | 36.48 | 1:19.88 | 2:07.20 | 2:54.71 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Reetta Kanervo | 1999 | 315 | 37.96 | 1:25.21 | 2:13.77 | 2:58.89 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 441 | 34.13 | 1:16.47 | 1:59.36 | 2:40.02 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Reetta Kantola | 1998 | 289 | 40.46 | 1:27.79 | 2:17.13 | 3:04.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 203 | 45.30 | 1:38.85 | 2:34.28 | 3:27.22 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sini Niemi | 1993 | 528 | 33.47 | 1:11.54 | 1:51.59 | 2:30.68 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 505 | 34.41 | 1:12.79 | 1:53.71 | 2:32.88 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | 327 | 1:17.48 | 2:41.85 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Juho Kaikkonen | 1999 | 247 | 37.49 | 1:22.25 | 2:10.08 | 2:57.60 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Joonas Kuitunen | 2000 | 173 | 40.76 | 1:31.99 | 2:27.75 | 3:20.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Tapio | 1998 | 254 | 36.45 | 1:22.30 | 2:10.05 | 2:55.95 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 357 | 33.87 | 1:13.92 | 1:55.29 | 2:37.11 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 574 | 29.73 | 1:03.73 | 1:38.22 | 2:14.17 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:06 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Isa Vehkaoja | 2002 | 251 | 1:31.52 | 3:10.27 | 4:49.43 | 6:18.86 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 236 | 3:08.98 | 4:48.86 | 6:26.57 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Noora Räsänen | 2002 | 224 | 1:32.91 | 3:14.45 | 4:56.85 | 6:33.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 215 | 1:34.12 | 3:16.34 | 5:00.31 | 6:38.67 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | 214 | 1:36.54 | 3:21.80 | 5:03.69 | 6:39.45 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Ada Holm | 2002 | 185 | 1:36.33 | 3:24.67 | 5:13.64 | 6:59.67 | |||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 153 | 1:42.73 | 3:37.30 | 5:33.30 | 7:26.31 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heta Järvenpää | 2001 | 397 | 1:16.99 | 2:41.06 | 4:06.75 | 5:25.35 | |||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
2 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 395 | 1:16.73 | 2:40.71 | 4:06.18 | 5:25.78 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Angelica Kuoksa | 2001 | 308 | 1:20.87 | 2:50.86 | 4:23.17 | 5:53.86 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 262 | 1:22.16 | 2:59.63 | 4:37.87 | 6:13.32 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Senni Keisu | 2001 | 237 | 1:28.73 | 3:09.07 | 4:49.05 | 6:26.19 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Aino Raappana | 2001 | 196 | 1:40.09 | 3:27.38 | 5:13.59 | 6:51.51 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 354 | 1:18.81 | 2:45.53 | 4:12.71 | 5:37.76 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katariina Jyrälä | 2000 | 344 | 1:19.19 | 2:46.93 | 4:16.03 | 5:41.09 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Silja Kanto | 2000 | 302 | 1:23.04 | 2:56.68 | 4:28.35 | 5:56.28 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Veera Leinonen | 2000 | 288 | 1:25.25 | 2:59.71 | 4:33.54 | 6:01.87 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Nea Tauriainen | 2000 | 278 | 1:26.07 | 3:01.10 | 4:36.25 | 6:06.16 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 151 | 3:37.36 | 6:33.71 | 7:28.53 | ||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Malla Huusko | 1999 | 452 | 1:12.43 | 2:32.38 | 3:53.80 | 5:11.57 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenni Ålander | 1999 | 374 | 1:16.54 | 2:40.56 | 4:08.26 | 5:31.80 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Silja Saarela | 1999 | 348 | 1:17.96 | 2:43.73 | 4:12.20 | 5:39.90 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Sini Laasonen | 1999 | 221 | 1:33.69 | 3:17.62 | 5:00.53 | 6:35.16 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sonja Portin | 1998 | 550 | 1:09.94 | 2:24.83 | 3:39.88 | 4:51.83 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Tytti Karjalainen | 1998 | 487 | 1:11.69 | 2:28.98 | 3:47.65 | 5:03.91 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Lotta Heikkinen | 1998 | 397 | 1:17.33 | 2:40.16 | 4:02.80 | 5:25.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jemina Pesonen | 1998 | 320 | 1:20.79 | 2:49.75 | 4:19.05 | 5:49.34 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Martta Rautiainen | 1998 | 282 | 1:24.01 | 2:57.59 | 4:31.35 | 6:04.37 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Aksila | 1996 | 546 | 1:08.74 | 2:23.03 | 3:38.08 | 4:52.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Moona Mankinen | 1996 | 526 | 1:10.82 | 2:28.49 | 3:44.13 | 4:56.16 | |||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
3 | Merja Miesmaa | 1994 | 456 | 1:10.85 | 2:29.44 | 3:50.83 | 5:10.59 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Niina Pelkonen | 1997 | 442 | 1:13.95 | 2:35.28 | 3:55.97 | 5:13.86 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 406 | 1:14.84 | 2:37.13 | 4:00.82 | 5:22.73 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Miia Tattari | 1996 | 371 | 1:16.96 | 2:42.54 | 4:09.16 | 5:32.55 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:49 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 327 | 1:15.34 | 2:37.73 | 4:00.44 | 5:19.31 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | 304 | 1:17.68 | 2:42.63 | 4:06.23 | 5:27.14 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Niko Pelkonen | 2001 | 225 | 1:25.23 | 2:57.40 | 4:31.29 | 6:01.62 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anton Ylihannu | 2001 | 221 | 1:24.59 | 2:58.50 | 4:32.45 | 6:03.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 221 | 1:26.55 | 3:00.82 | 4:34.43 | 6:03.75 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Valtteri Laaninen | 2001 | 159 | 1:36.41 | 3:20.85 | 5:06.86 | 6:45.51 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 144 | 1:37.29 | 3:26.91 | 5:18.81 | 6:59.45 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Tino Oittinen | 2002 | 124 | 1:37.89 | 3:31.67 | 6:25.60 | 7:20.50 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 299 | 1:18.94 | 2:42.38 | 4:06.97 | 5:29.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Taneli Juutinen | 2000 | 246 | 1:18.72 | 2:48.74 | 4:22.01 | 5:50.96 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Eero Ryhänen | 2000 | 152 | 1:30.92 | 3:16.12 | 5:05.74 | 6:52.21 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 394 | 1:05.26 | 2:20.70 | 3:40.02 | 4:59.94 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 305 | 1:14.68 | 2:39.89 | 4:05.98 | 5:26.61 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Jere Kerttula | 1999 | 298 | 1:15.58 | 2:38.92 | 4:03.87 | 5:29.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Valtteri Lieto | 1999 | 285 | 1:16.39 | 2:41.44 | 4:07.96 | 5:34.33 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Severi Lieto | 1998 | 454 | 1:08.54 | 2:21.19 | 3:34.41 | 4:46.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tobias Rohtmets | 1998 | 357 | 1:10.73 | 2:30.92 | 3:51.75 | 5:10.15 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 653 | 59.36 | 2:03.10 | 3:08.23 | 4:13.65 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 593 | 1:00.70 | 2:08.63 | 3:17.40 | 4:21.83 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Petri Lampela | 1996 | 451 | 1:09.92 | 2:24.79 | 3:39.07 | 4:46.89 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Joni Lampela | 1994 | 331 | 1:13.25 | 2:34.77 | 3:58.17 | 5:18.07 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:09 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 233 | 52.41 | 1:44.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 215 | 51.90 | 1:47.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 213 | 51.49 | 1:47.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Petra Heikkinen | 2002 | 206 | 53.25 | 1:49.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 205 | 52.61 | 1:49.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Amalia Siekkinen | 2002 | 202 | 54.18 | 1:49.75 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Alina Huotari | 2002 | 202 | 53.69 | 1:49.84 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Sole Piirainen | 2002 | 193 | 52.46 | 1:51.45 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Laura Lahtinen | 2003 | 189 | 53.47 | 1:52.13 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Katariina Kourula | 2002 | 187 | 54.55 | 1:52.53 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 174 | 56.39 | 1:55.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Reeta Kallunki | 2003 | 164 | 56.23 | 1:57.53 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Iina Elorinne | 2002 | 151 | 58.46 | 2:00.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Kiia Karhu | 2002 | 147 | 58.39 | 2:01.88 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 142 | 59.73 | 2:03.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Saara Leinonen | 2004 | 132 | 1:01.82 | 2:06.28 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
17 | Kaisa Pylväs | 2002 | 124 | 1:02.50 | 2:09.08 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
18 | Kiia Junttari | 2004 | 122 | 1:02.82 | 2:09.71 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
19 | Meri Piirainen | 2002 | 82 | 1:09.79 | 2:28.25 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Lilja Ukkola | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nelle Ojakippola | 2001 | 338 | 43.68 | 1:32.45 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | 320 | 45.35 | 1:34.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Laura Härkönen | 2001 | 317 | 45.16 | 1:34.46 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Heta Järvenpää | 2001 | 314 | 45.51 | 1:34.82 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
5 | Jenni Louhimo | 2001 | 278 | 46.51 | 1:38.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anni Willman | 2001 | 261 | 48.58 | 1:40.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Kaisa Koskela | 2001 | 239 | 50.78 | 1:43.73 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 236 | 50.19 | 1:44.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Susanna Palojärvi | 2001 | 233 | 50.03 | 1:44.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 226 | 51.18 | 1:45.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Iida-Maria Laine | 2001 | 222 | 52.69 | 1:46.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Ida Sirniö | 2001 | 215 | 52.10 | 1:47.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Fanni Heikkinen | 2001 | 197 | 53.75 | 1:50.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Emma Pajuluoma | 2001 | 197 | 52.08 | 1:50.66 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Lili Kotilainen | 2001 | 173 | 56.54 | 1:55.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Suvi Kettunen | 2001 | 171 | 54.70 | 1:56.05 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
17 | Jenni Karvonen | 2001 | 163 | 57.19 | 1:57.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Aino Rämäkkö | 2001 | 155 | 56.89 | 1:59.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Hanna Fält | 2001 | 145 | 58.01 | 2:02.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Roosa Leinonen | 2001 | 134 | 1:00.38 | 2:05.84 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 370 | 43.13 | 1:29.71 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Katriina Korpi | 2000 | 357 | 44.11 | 1:30.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Anni Rajaniemi | 2000 | 352 | 43.79 | 1:31.20 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Riikka Lahtinen | 2000 | 345 | 45.47 | 1:31.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 339 | 44.38 | 1:32.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Jenna Jokikokko | 2000 | 335 | 45.37 | 1:32.71 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
7 | Noora Siltari | 2000 | 334 | 44.29 | 1:32.80 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 329 | 45.00 | 1:33.32 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Olga Heikkinen | 2000 | 281 | 48.31 | 1:38.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Marleena Potila | 2000 | 256 | 47.99 | 1:41.44 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Jenna Puljujärvi | 2000 | 251 | 49.72 | 1:42.17 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
12 | Sanni Kramsu | 2000 | 227 | 50.97 | 1:45.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Jasmin Puhakka | 2000 | 211 | 51.78 | 1:48.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Iisa Kivioja | 2000 | 199 | 52.50 | 1:50.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Jasmine Kaunisvesi | 2000 | 196 | 1:50.84 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
16 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 174 | 54.52 | 1:55.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Aliina Mustonen | 2000 | 171 | 55.65 | 1:56.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Jessika Kaunisvesi | 2000 | 166 | 56.00 | 1:57.23 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 392 | 42.25 | 1:28.03 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Nora Ijäs | 1999 | 374 | 42.66 | 1:29.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Katariina Räsänen | 1999 | 371 | 43.04 | 1:29.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Pinja Häkkinen | 1999 | 325 | 45.00 | 1:33.73 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Laura Känsäkangas | 1999 | 305 | 46.73 | 1:35.74 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
6 | Iida Ahonen | 1999 | 297 | 45.55 | 1:36.51 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Tiia Pudas | 1999 | 294 | 45.49 | 1:36.88 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Sini Keinänen | 1999 | 292 | 45.26 | 1:37.07 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Minttu Korhonen | 1999 | 273 | 47.52 | 1:39.25 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Sanni Huttunen | 1999 | 270 | 46.16 | 1:39.68 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
11 | Oona Matilainen | 1999 | 243 | 50.51 | 1:43.20 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Veera Vornanen | 1999 | 202 | 52.34 | 1:49.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Pinja Remes | 1999 | 201 | 53.00 | 1:49.91 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Sini Laasonen | 1999 | 195 | 51.97 | 1:51.01 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 475 | 39.18 | 1:22.58 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Salla Jokio | 1998 | 422 | 41.27 | 1:25.88 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | 358 | 43.29 | 1:30.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Evita Riuttanen | 1998 | 322 | 44.69 | 1:34.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Jenni Törmänen | 1998 | 313 | 45.77 | 1:34.88 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
6 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 312 | 45.13 | 1:34.97 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 268 | 46.98 | 1:39.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 706 | 35.38 | 1:12.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Rajakangas | 1997 | 595 | 36.48 | 1:16.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 570 | 36.31 | 1:17.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 499 | 38.36 | 1:21.25 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sofia Risteelä | 1993 | 490 | 38.11 | 1:21.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Reetta Pahkala | 1997 | 479 | 39.89 | 1:22.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Julia Ylihannu | 1997 | 470 | 39.27 | 1:22.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Roosa Kesonen | 1997 | 391 | 41.63 | 1:28.12 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
9 | Milla Lackman | 1997 | 387 | 42.88 | 1:28.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Sini Niemi | 1993 | 368 | 41.74 | 1:29.89 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanna Miesmaa | 1995 | 315 | 42.93 | 1:34.72 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 243 | 48.96 | 1:43.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Jenny Kukkonen | 1994 | 100 | 1:07.37 | 2:18.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:32 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 218 | 45.45 | 1:37.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Valtteri Taskinen | 2002 | 186 | 48.73 | 1:42.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 182 | 49.00 | 1:43.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 181 | 48.38 | 1:43.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Atte Ervasti | 2001 | 160 | 52.23 | 1:47.51 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Jere Keskiaho | 2001 | 159 | 51.05 | 1:47.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Tiitus Taskila | 2001 | 142 | 52.16 | 1:51.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Ronny Brännkärr | 2002 | 139 | 54.51 | 1:52.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Henrik Siltari | 2002 | 137 | 54.45 | 1:53.19 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Juho Kallunki | 2001 | 125 | 55.61 | 1:56.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Sihan Yu | 2003 | 105 | 59.35 | 2:03.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Magnus Kuitunen | 2004 | 104 | 1:01.44 | 2:04.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 91 | 1:03.66 | 2:09.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Toni Lipponen | 2003 | 90 | 1:00.31 | 2:10.30 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Jaakko Hietikko | 2002 | 87 | 1:03.23 | 2:11.69 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 305 | 40.38 | 1:26.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 241 | 46.21 | 1:33.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Anttila | 2000 | 221 | 45.44 | 1:36.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aleksi Länkinen | 2000 | 196 | 48.39 | 1:40.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Miikka Huotari | 2000 | 181 | 46.84 | 1:43.22 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 175 | 50.20 | 1:44.40 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Veikko Romppainen | 2000 | 168 | 50.86 | 1:45.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Luka Brännlund | 2000 | 134 | 1:54.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 231 | 45.37 | 1:35.14 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Konsta Heikkinen | 1999 | 185 | 50.02 | 1:42.43 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Atte Roivainen | 1999 | 125 | 56.16 | 1:56.81 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Juuso Tervo | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaius Kejonen | 1998 | 480 | 34.52 | 1:14.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | 441 | 35.75 | 1:16.78 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
3 | Juho Herva | 1998 | 408 | 37.86 | 1:18.82 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Markus Svanberg | 1998 | 352 | 38.13 | 1:22.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Miikka Willman | 1998 | 348 | 40.14 | 1:23.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Santeri Leppälä | 1998 | 336 | 40.67 | 1:24.02 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Topi Puurunen | 1998 | 302 | 41.55 | 1:27.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Severi Lieto | 1998 | 299 | 41.67 | 1:27.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Julius Laitila | 1998 | 279 | 40.51 | 1:29.46 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karvonen | 1997 | 558 | 33.21 | 1:10.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Wiljami Huttunen | 1997 | 314 | 39.76 | 1:25.99 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
3 | Miika Peteri | 1997 | 283 | 41.19 | 1:28.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | 583 | 32.96 | 1:09.97 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Jakob Nordman | 1996 | 576 | 33.70 | 1:10.25 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
3 | Adam Vik | 1996 | 567 | 32.57 | 1:10.61 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
4 | Aku Venhola | 1990 | 496 | 34.49 | 1:13.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tomi Leppälä | 1994 | 489 | 35.40 | 1:14.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Henri Hurskainen | 1991 | 430 | 36.69 | 1:17.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Tapio Uusitalo | 1995 | 373 | 37.94 | 1:21.20 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Tuomas Järvelä | 1994 | 344 | 37.71 | 1:23.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Robin Thodin | 1995 | 319 | 40.46 | 1:25.55 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
10 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 304 | 40.67 | 1:26.91 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Joni Juntunen | 1993 | 155 | 49.85 | 1:48.74 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2002 | 2:28.81 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 34.87 | 1:09.55 | |||||||
Petra Ansaranta | 2004 | 40.22 | 1:49.77 | |||||||
Henna Hökkä | 2003 | 39.04 | 2:28.81 | |||||||
2 | Oulo | 2002 | 2:33.03 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Ahti Saarela | 2002 | 35.26 | 1:11.65 | |||||||
Nita Poutiainen | 2003 | 40.14 | 1:51.79 | |||||||
Lauri Saarela | 2003 | 41.24 | 2:33.03 | |||||||
3 | Ou Rollo 2 | 2002 | 2:37.30 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Veeti Taimisto | 2002 | 37.63 | 1:12.35 | |||||||
Martta Nygård | 2003 | |||||||||
Pinja Taskila | 2004 | 2:37.30 | 2:37.30 | |||||||
4 | Ou Rollo 3 | 2002 | 2:42.71 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Reeta Kallunki | 2003 | 39.73 | 39.73 | |||||||
Magnus Kuitunen | 2004 | 54.59 | 1:34.32 | |||||||
Mathilda Puutio | 2003 | 27.60 | 2:01.92 | |||||||
Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 40.79 | 2:42.71 | |||||||
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Seka 1 | 1997 | 1:52.89 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Mikael Karvonen | 1997 | 27.45 | 27.45 | |||||||
Kaius Kejonen | 1998 | 27.79 | 55.24 | |||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 28.50 | 1:23.74 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 29.15 | 1:52.89 | |||||||
2 | Oulo1 Seka | 1997 | 1:55.10 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Tytti Karjalainen | 1998 | |||||||||
Tobias Rohtmets | 1998 | |||||||||
Sonja Portin | 1998 | 1:55.10 | 1:55.10 | |||||||
3 | Ou Seka 2 | 1998 | 1:59.96 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Severi Lieto | 1998 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Markus Svanberg | 1998 | 28.42 | 57.75 | |||||||
Miili Känsäkoski | 1999 | 30.29 | 1:28.04 | |||||||
Malla Huusko | 1999 | 31.92 | 1:59.96 | |||||||
4 | Ou Seka 3 | 1997 | 2:03.33 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tuomas Lohiniva | 1997 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Topi Puurunen | 1998 | 29.97 | 57.60 | |||||||
Katariina Räsänen | 1999 | 32.44 | 1:30.04 | |||||||
Lotta Heikkinen | 1998 | 33.29 | 2:03.33 | |||||||
4 | Oulo2 Seka | 1997 | 2:03.33 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Juho Herva | 1998 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Carita Heikkala | 1998 | 31.10 | 1:00.75 | |||||||
Miikka Willman | 1998 | 30.86 | 1:31.61 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 31.72 | 2:03.33 | |||||||
6 | Scv Seka | 1998 | 2:04.75 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Nikke Heikkinen | 1998 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Juho Laatikainen | 1999 | 28.84 | 58.94 | |||||||
Minttu Korhonen | 1999 | 33.31 | 1:32.25 | |||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 32.50 | 2:04.75 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:32 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:33 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 14, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2000 | 4:44.45 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Anton Ukkola | 2000 | 36.05 | 1:12.16 | 1:12.16 | ||||||
Jenni Louhimo | 2001 | 32.82 | 1:08.34 | 2:20.50 | ||||||
Seela Peuralahti | 2001 | 34.78 | 1:13.56 | 3:34.06 | ||||||
Atte Moilanen | 2001 | 33.84 | 1:10.39 | 4:44.45 | ||||||
2 | Oulo1 Seka | 2000 | 4:54.99 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Angelica Kuoksa | 2001 | 35.55 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Jere Lotvonen | 2000 | 31.49 | 1:05.59 | 2:20.47 | ||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 36.52 | 1:52.58 | 4:13.05 | ||||||
Niko Pelkonen | 2001 | 40.71 | 41.94 | 4:54.99 | ||||||
3 | Ou Rollo 2 | 2000 | 4:58.38 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Topias Nygård | 2000 | 35.75 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Susanna Palojärvi | 2001 | 34.82 | 1:13.14 | 2:25.85 | ||||||
Jutta Nikupeteri | 2001 | 38.08 | 1:21.63 | 3:47.48 | ||||||
Veikko Romppainen | 2000 | 32.10 | 1:10.90 | 4:58.38 | ||||||
4 | Ou Rollo 3 | 2000 | 5:18.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Joonas Kuitunen | 2000 | 36.69 | 1:53.62 | 1:53.62 | ||||||
Lukas Kalliokoski | 2001 | 40.64 | 1:18.83 | 3:12.45 | ||||||
Ida Sirniö | 2001 | 44.30 | 1:22.87 | 4:35.32 | ||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 42.76 | 42.76 | 5:18.08 | ||||||
5 | Kemtu Seka [2001] | 2001 | 5:33.60 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 37.30 | 1:18.56 | 1:18.56 | ||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 42.49 | 1:29.53 | 2:48.09 | ||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 37.52 | 1:22.25 | 4:10.34 | ||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 39.19 | 1:23.26 | 5:33.60 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:33 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:36 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 209 | 50.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 198 | 51.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emma Hämäläinen | 2003 | 191 | 51.70 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Reetta Kari | 2003 | 185 | 52.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | 182 | 52.54 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Veera Paasovaara | 2003 | 179 | 52.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 167 | 54.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Reeta Kallunki | 2003 | 152 | 55.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Emma Laatikainen | 2003 | 151 | 55.92 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 145 | 56.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Henna Hökkä | 2003 | 136 | 57.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Miina Laukka | 2003 | 133 | 58.35 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
13 | Mathilda Puutio | 2003 | 125 | 59.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Nita Poutiainen | 2003 | 124 | 59.72 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Lilja Ukkola | 2004 | 122 | 1:00.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Petra Ansaranta | 2004 | 120 | 1:00.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Annika Karjalainen | 2003 | 118 | 1:00.63 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Saara Leinonen | 2004 | 118 | 1:00.64 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
19 | Kiia Junttari | 2004 | 115 | 1:01.21 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
20 | Seela Kari | 2003 | 112 | 1:01.75 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Martta Nygård | 2003 | 112 | 1:01.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Siiri Keisu | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Liisa Ryhänen | 2002 | 221 | 49.24 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 219 | 49.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Isa Vehkaoja | 2002 | 218 | 49.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Sole Piirainen | 2002 | 214 | 49.77 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Katariina Kourula | 2002 | 205 | 50.46 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Maria Perälä | 2002 | 192 | 51.60 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Elisa Vakkuri | 2002 | 182 | 52.49 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Kiia Pakonen | 2002 | 159 | 54.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Iina Elorinne | 2002 | 156 | 55.25 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Kiia Karhu | 2002 | 129 | 58.84 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 111 | 1:01.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Alisa Nerg | 2002 | 104 | 1:03.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Eeva Hahto | 2002 | 86 | 1:07.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Meri Piirainen | 2002 | 77 | 1:09.81 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Kaisa Pylväs | 2002 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Koskela | 2001 | 259 | 46.70 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Heta Järvenpää | 2001 | 249 | 47.35 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
3 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 248 | 47.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Anni Willman | 2001 | 237 | 48.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 233 | 48.37 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Pajuluoma | 2001 | 230 | 48.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 206 | 50.40 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Moonica Pirhonen | 2001 | 185 | 52.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tiina Rautio | 2001 | 182 | 52.50 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Suvi Kettunen | 2001 | 160 | 54.82 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
11 | Lili Kotilainen | 2001 | 158 | 55.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Hanna Fält | 2001 | 149 | 56.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Pilvi Jolanki | 2001 | 117 | 1:00.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Jenni Karvonen | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Roosa Leinonen | 2001 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 752 | 32.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 661 | 34.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sonja Rajakangas | 1997 | 615 | 35.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Julia Ylihannu | 1997 | 560 | 36.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Juulia Aksila | 1996 | 458 | 38.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 435 | 39.32 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Nora Ijäs | 1999 | 381 | 41.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Milla Lackman | 1997 | 379 | 41.16 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 374 | 41.33 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Oona Kerttula | 1996 | 350 | 42.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Pinja Häkkinen | 1999 | 348 | 42.33 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Laura Känsäkangas | 1999 | 335 | 42.90 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
13 | Iida Ahonen | 1999 | 318 | 43.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Lotta Heikkinen | 1998 | 313 | 43.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Sanni Huttunen | 1999 | 290 | 45.01 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 265 | 46.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Roosa Miettunen | 1995 | 257 | 46.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 254 | 47.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 238 | 48.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Jenna Puljujärvi | 2000 | 233 | 48.36 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
21 | Jasmin Puhakka | 2000 | 205 | 50.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Emmi Viitala | 2000 | 155 | 55.47 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
23 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 127 | 59.19 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Riikka Peteri | 1995 | 14 | 2:01.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Meri Salo | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:36 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Taskinen | 2002 | 186 | 46.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 179 | 47.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ahti Saarela | 2002 | 156 | 49.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Ronny Brännkärr | 2002 | 156 | 49.47 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Henrik Siltari | 2002 | 131 | 52.47 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Veeti Taimisto | 2002 | 129 | 52.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Lauri Saarela | 2003 | 111 | 55.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Magnus Kuitunen | 2004 | 106 | 56.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Sihan Yu | 2003 | 101 | 57.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 85 | 1:00.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Lauri Puhakka | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Keskiaho | 2001 | 179 | 47.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tiitus Taskila | 2001 | 149 | 50.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Atte Ervasti | 2001 | 136 | 51.79 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Niko Pelkonen | 2001 | 134 | 52.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Juho Kallunki | 2001 | 128 | 52.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 112 | 55.24 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Valtteri Laaninen | 2001 | 107 | 56.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Kalle Karhunen | 2001 | 105 | 56.47 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 358 | 37.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Taneli Juutinen | 2000 | 209 | 44.92 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 179 | 47.29 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Justus Jylhä | 2000 | 75 | 1:02.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Topias Nygård | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 720 | 29.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jere Laukkanen | 1993 | 634 | 31.03 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Jesse Laukkanen | 1996 | 600 | 31.62 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Jakob Nordman | 1996 | 587 | 31.85 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
5 | Mikael Karvonen | 1997 | 541 | 32.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Petri Lampela | 1996 | 523 | 33.10 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Henri Hurskainen | 1991 | 514 | 33.29 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Kaius Kejonen | 1998 | 486 | 33.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Juho Herva | 1998 | 414 | 35.78 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Wiljami Huttunen | 1997 | 337 | 38.30 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
11 | Kristian Tiiro | 1997 | 332 | 38.49 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Santeri Teppola | 1994 | 326 | 38.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 281 | 40.71 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Joni Lampela | 1994 | 277 | 40.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Artur Laidinen | 1996 | 215 | 44.48 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Petri Aarnio | 1977 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | 470 | 2:25.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 462 | 33.37 | 1:10.81 | 1:49.43 | 2:26.13 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 435 | 33.71 | 1:11.40 | 1:50.37 | 2:29.00 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Riikka Lahtinen | 2000 | 423 | 34.63 | 1:12.81 | 1:52.64 | 2:30.41 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emmi Tikkanen | 2000 | 423 | 34.14 | 1:12.26 | 1:52.49 | 2:30.45 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Heidi Kivioja | 2000 | 416 | 33.75 | 1:12.07 | 1:52.83 | 2:31.26 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 413 | 2:31.62 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 392 | 36.24 | 1:15.24 | 1:55.68 | 2:34.33 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Seela Peuralahti | 2001 | 372 | 34.89 | 1:15.66 | 1:57.73 | 2:36.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Katriina Korpi | 2000 | 351 | 36.53 | 1:18.32 | 2:00.46 | 2:40.10 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Heta Järvenpää | 2001 | 340 | 2:41.78 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
12 | Susanna Palojärvi | 2001 | 336 | 36.00 | 1:17.74 | 2:00.30 | 2:42.38 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Anni Katajamäki | 2000 | 334 | 1:18.50 | 2:42.74 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
14 | Anni Rajaniemi | 2000 | 305 | 37.08 | 1:19.27 | 2:04.34 | 2:47.83 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Silja Kanto | 2000 | 287 | 2:51.14 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 239 | 40.05 | 1:26.23 | 2:15.29 | 3:01.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Noora Räsänen | 2002 | 222 | 3:06.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Tiina Rautio | 2001 | 199 | 3:13.28 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
19 | Petra Ansaranta | 2004 | 195 | 3:14.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Janette Korkeamäki | 2000 | 190 | 43.54 | 1:34.28 | 2:28.28 | 3:16.43 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Marleena Potila | 2000 | 185 | 43.41 | 1:33.65 | 2:26.35 | 3:18.21 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Henna Hökkä | 2003 | 184 | 44.46 | 1:36.48 | 2:29.47 | 3:18.58 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Mathilda Puutio | 2003 | 179 | 46.28 | 1:38.51 | 2:31.22 | 3:20.22 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Kiia Karhu | 2002 | 172 | 45.95 | 1:37.56 | 2:31.66 | 3:23.14 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
25 | Pinja Taskila | 2004 | 163 | 3:26.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | 151 | 47.70 | 1:41.93 | 2:39.01 | 3:31.77 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Reeta Kallunki | 2003 | 143 | 46.94 | 1:43.04 | 2:41.12 | 3:35.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Martta Nygård | 2003 | 135 | 48.85 | 1:43.94 | 2:43.74 | 3:39.74 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Melina Myllyaho | 2001 | 130 | 3:42.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 124 | 47.93 | 1:48.30 | 2:48.12 | 3:46.24 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 115 | 3:51.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Lilja Ukkola | 2004 | 114 | 51.37 | 1:52.46 | 2:53.81 | 3:52.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Veera Mursu | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sanni Kramsu | 2000 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 481 | 33.12 | 1:09.47 | 1:47.26 | 2:24.15 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Malla Huusko | 1999 | 462 | 33.89 | 1:11.39 | 1:49.39 | 2:26.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Katariina Räsänen | 1999 | 442 | 35.39 | 1:13.73 | 1:52.44 | 2:28.28 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Nora Ijäs | 1999 | 363 | 37.35 | 1:17.65 | 1:59.56 | 2:38.28 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Silja Saarela | 1999 | 363 | 36.60 | 1:16.41 | 1:57.85 | 2:38.34 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Jenni Ålander | 1999 | 362 | 2:38.38 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Iida Ahonen | 1999 | 324 | 38.28 | 1:20.70 | 2:03.05 | 2:44.42 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Pinja Häkkinen | 1999 | 315 | 36.25 | 1:19.12 | 2:03.70 | 2:46.03 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Sanni Suomalainen | 1999 | 272 | 38.29 | 1:23.59 | 2:11.57 | 2:54.25 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Sini Laasonen | 1999 | 223 | 1:30.38 | 3:06.21 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Oona Matilainen | 1999 | 222 | 43.01 | 1:31.19 | 2:21.27 | 3:06.46 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Reetta Kanervo | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 604 | 30.96 | 1:04.91 | 1:39.47 | 2:13.60 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 557 | 31.33 | 1:06.23 | 1:42.20 | 2:17.28 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tytti Karjalainen | 1998 | 500 | 32.66 | 1:08.55 | 1:45.61 | 2:22.27 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Jonna Laukkanen | 1998 | 385 | 35.67 | 2:35.24 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Riikka Korpi | 1998 | 371 | 36.32 | 1:16.68 | 1:57.73 | 2:37.20 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | 321 | 37.01 | 1:19.50 | 2:02.77 | 2:44.86 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Jemina Pesonen | 1998 | 308 | 37.21 | 1:19.52 | 2:02.85 | 2:47.16 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Martta Rautiainen | 1998 | 266 | 38.69 | 1:22.34 | 2:09.18 | 2:55.56 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 589 | 30.78 | 1:04.78 | 1:40.44 | 2:14.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Aino Erkinaro | 1995 | 548 | 32.23 | 1:07.22 | 1:43.10 | 2:18.04 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sofia Risteelä | 1993 | 505 | 32.14 | 1:45.24 | 2:21.81 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Reetta Pahkala | 1997 | 477 | 33.35 | 1:10.97 | 1:49.04 | 2:24.51 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Merja Miesmaa | 1994 | 470 | 32.68 | 1:09.52 | 1:48.04 | 2:25.28 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Enni Hukka | 1997 | 451 | 32.48 | 1:10.32 | 1:49.46 | 2:27.22 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Niina Pelkonen | 1997 | 401 | 34.14 | 1:13.27 | 1:53.48 | 2:33.14 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Raphaela Breuhauer | 1996 | 400 | 34.54 | 1:12.76 | 1:53.43 | 2:33.30 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Miia Tattari | 1996 | 391 | 33.48 | 1:12.86 | 1:54.26 | 2:34.38 | |||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 369 | 34.80 | 1:14.58 | 1:57.07 | 2:37.42 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Reetta Ekholm | 1996 | 330 | 35.05 | 1:15.47 | 1:59.46 | 2:43.39 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 429 | 29.70 | 1:03.95 | 1:39.66 | 2:15.16 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Jere Ojakippola | 1999 | 404 | 31.50 | 1:06.36 | 1:42.96 | 2:17.90 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | 358 | 32.47 | 1:09.36 | 1:47.68 | 2:23.59 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | 344 | 32.84 | 1:09.46 | 1:47.86 | 2:25.48 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Juho Kaikkonen | 1999 | 309 | 33.14 | 1:10.91 | 1:50.86 | 2:30.75 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Jere Kerttula | 1999 | 304 | 1:12.09 | 1:51.91 | 2:31.60 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Valtteri Lieto | 1999 | 279 | 34.62 | 1:13.91 | 1:54.69 | 2:35.96 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Paavo Erkinaro | 2003 | 273 | 36.09 | 1:57.07 | 2:37.20 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Konsta Heikkinen | 1999 | 264 | 36.84 | 1:18.46 | 2:01.14 | 2:38.93 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 263 | 36.43 | 1:17.90 | 2:01.12 | 2:39.16 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
11 | Julius Kuitunen | 2002 | 255 | 37.40 | 1:19.04 | 2:01.11 | 2:40.83 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Joonas Kuitunen | 2000 | 244 | 37.55 | 1:19.15 | 2:02.26 | 2:43.09 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 233 | 38.28 | 1:19.95 | 2:03.29 | 2:45.61 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Joona Korhonen | 1999 | 223 | 39.77 | 1:24.12 | 2:09.32 | 2:48.13 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Aleksi Länkinen | 2000 | 222 | 39.45 | 1:22.94 | 2:06.85 | 2:48.34 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Juho Anttila | 2000 | 218 | 38.45 | 1:21.89 | 2:07.10 | 2:49.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Toni Keränen | 2000 | 213 | 36.97 | 2:05.59 | 2:50.64 | 2:50.64 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Miikka Huotari | 2000 | 212 | 39.19 | 1:23.88 | 2:09.56 | 2:50.92 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
19 | Eero Ryhänen | 2000 | 151 | 40.41 | 1:29.79 | 2:20.77 | 3:11.53 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
20 | Toni Lipponen | 2003 | 144 | 44.62 | 1:38.29 | 2:28.95 | 3:14.36 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Jaakko Hietikko | 2002 | 138 | 44.92 | 1:35.06 | 2:26.34 | 3:17.15 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
22 | Eetu Elorinne | 2000 | 118 | 40.66 | 1:33.29 | 2:31.28 | 3:27.95 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
23 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 115 | 50.51 | 1:44.35 | 2:41.14 | 3:29.42 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Magnus Kuitunen | 2004 | 109 | 46.76 | 2:38.10 | 3:33.49 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Sihan Yu | 2003 | 55 | 55.47 | 2:06.52 | 3:20.34 | 4:27.56 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Tino Oittinen | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 467 | 30.40 | 1:04.23 | 1:39.48 | 2:11.47 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 452 | 30.48 | 1:03.72 | 1:39.38 | 2:12.85 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 427 | 31.69 | 1:06.39 | 1:42.01 | 2:15.42 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Miikka Willman | 1998 | 377 | 33.17 | 1:09.38 | 1:46.02 | 2:21.12 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tobias Rohtmets | 1998 | 367 | 31.50 | 1:08.19 | 1:46.50 | 2:22.38 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Topi Puurunen | 1998 | 357 | 33.85 | 1:09.91 | 1:47.45 | 2:23.68 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Markus Svanberg | 1998 | 356 | 32.55 | 1:08.76 | 1:46.77 | 2:23.87 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Lauri Tapio | 1998 | 354 | 32.75 | 1:10.24 | 1:48.29 | 2:24.13 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Nikke Heikkinen | 1998 | 305 | 34.94 | 1:13.77 | 1:53.51 | 2:31.39 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 410 | 31.22 | 1:07.44 | 1:42.84 | 2:17.26 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kristian Tiiro | 1997 | 374 | 31.84 | 1:08.14 | 1:45.55 | 2:21.48 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
3 | Julius Kallio | 1997 | 160 | 44.21 | 1:31.14 | 2:20.30 | 3:07.63 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Laukkanen | 1993 | 640 | 27.96 | 57.60 | 1:28.37 | 1:58.36 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 591 | 28.05 | 58.81 | 1:30.12 | 2:01.52 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Tapio Uusitalo | 1995 | 544 | 28.45 | 59.97 | 1:32.34 | 2:04.91 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Tuomas Järvelä | 1994 | 414 | 30.26 | 1:03.64 | 1:39.84 | 2:16.82 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Robin Thodin | 1995 | 384 | 29.50 | 1:03.06 | 1:41.79 | 2:20.28 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
6 | Niko Blankenstein | 1996 | 321 | 33.62 | 1:11.60 | 1:50.91 | 2:28.94 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Joni Juntunen | 1993 | 158 | 37.34 | 1:24.95 | 3:08.54 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petra Heikkinen | 2002 | 209 | 43.82 | 1:34.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nelle Ojakippola | 2001 | 280 | 40.10 | 1:25.49 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Laura Härkönen | 2001 | 220 | 42.70 | 1:32.63 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Heidi Blankenstein | 2001 | 204 | 42.39 | 1:34.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Riika Huttula | 2001 | 184 | 45.25 | 1:38.36 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sofia Ervasti | 2001 | 154 | 48.59 | 1:44.31 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Ida Sirniö | 2001 | 153 | 48.84 | 1:44.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Aino Rämäkkö | 2001 | 150 | 45.37 | 1:45.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Aino Raappana | 2001 | 141 | 51.17 | 1:47.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Senni Keisu | 2001 | 139 | 48.60 | 1:48.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Iida-Maria Laine | 2001 | 119 | 50.44 | 1:53.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 296 | 40.35 | 1:23.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 280 | 40.43 | 1:25.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Anni Katajamäki | 2000 | 260 | 39.79 | 1:27.66 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Katariina Jyrälä | 2000 | 244 | 41.59 | 1:29.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Veera Leinonen | 2000 | 242 | 40.01 | 1:29.83 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Nea Tauriainen | 2000 | 173 | 42.33 | 1:40.46 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 454 | 32.88 | 1:12.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Eveliina Palo | 1999 | 374 | 36.03 | 1:17.64 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | 363 | 35.98 | 1:18.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 232 | 39.36 | 1:30.99 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Mustonen | 1999 | 211 | 42.98 | 1:33.91 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Laura Känsäkangas | 1999 | 175 | 46.25 | 1:40.08 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
7 | Pinja Remes | 1999 | 171 | 46.50 | 1:40.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Sini Keinänen | 1999 | 165 | 44.44 | 1:41.98 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Jokio | 1998 | 340 | 37.37 | 1:20.14 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Reetta Kantola | 1998 | 303 | 39.59 | 1:23.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 198 | 43.37 | 1:36.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 19, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | 658 | 29.90 | 1:04.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 545 | 32.66 | 1:08.51 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Oona Kerttula | 1996 | 468 | 35.22 | 1:12.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 410 | 34.20 | 1:15.33 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Rosa Sahlström | 1997 | 368 | 36.06 | 1:18.10 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Emma Väisänen | 1996 | 261 | 37.86 | 1:27.57 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Heidi Ruonavaara | 1996 | DNF | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 227 | 38.10 | 1:21.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Anton Ylihannu | 2001 | 181 | 41.15 | 1:28.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 150 | 43.22 | 1:33.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Valtteri Taskinen | 2002 | 145 | 42.29 | 1:34.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Juhani Tapio | 2002 | 55 | 1:00.18 | 2:10.81 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 215 | 41.93 | 1:23.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jere Lotvonen | 2000 | 207 | 38.41 | 1:24.18 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Veikko Romppainen | 2000 | 194 | 40.12 | 1:25.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Taneli Juutinen | 2000 | 172 | 39.37 | 1:29.57 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 297 | 34.51 | 1:14.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 417 | 32.06 | 1:06.67 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 405 | 32.21 | 1:07.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kaius Kejonen | 1998 | 319 | 34.61 | 1:12.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lauri Tapio | 1998 | 284 | 34.41 | 1:15.79 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Miikka Willman | 1998 | 252 | 35.26 | 1:18.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 365 | 1:09.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 628 | 26.89 | 58.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 509 | 28.26 | 1:02.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Adam Vik | 1996 | 507 | 29.23 | 1:02.44 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
4 | Jesse Laukkanen | 1996 | 492 | 29.18 | 1:03.10 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Santeri Teppola | 1994 | 431 | 30.11 | 1:05.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tomi Leppälä | 1994 | 425 | 29.31 | 1:06.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Robin Thodin | 1995 | 401 | 1:07.54 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
8 | Tuomas Järvelä | 1994 | 378 | 31.45 | 1:08.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Pesonen | 2000 | 357 | 1:28.35 | 3:04.75 | 4:55.66 | 6:18.21 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noora Siltari | 2000 | 316 | 1:38.72 | 3:17.00 | 5:05.65 | 6:33.91 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Anni Willman | 2001 | 280 | 1:43.14 | 3:28.41 | 5:20.35 | 6:50.26 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miili Känsäkoski | 1999 | 453 | 1:24.65 | 2:49.81 | 4:35.12 | 5:49.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Inna Pajuluoma | 1999 | 351 | 1:31.36 | 3:06.75 | 4:57.52 | 6:20.51 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Evita Riuttanen | 1998 | 435 | 1:27.04 | 2:52.51 | 4:35.94 | 5:54.18 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Carita Heikkala | 1998 | 424 | 1:28.10 | 2:56.31 | 4:36.88 | 5:57.11 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 417 | 1:26.71 | 3:01.31 | 4:36.21 | 5:59.08 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Lotta Heikkinen | 1998 | 397 | 1:31.78 | 3:04.24 | 4:43.78 | 6:04.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sofia Ylihannu | 1997 | 574 | 1:13.91 | 2:35.58 | 4:09.09 | 5:22.85 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Rajakangas | 1997 | 492 | 1:22.09 | 3:37.15 | 5:02.31 | 5:40.02 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Sini Niemi | 1993 | 474 | 1:12.71 | 2:46.29 | 4:25.70 | 5:44.15 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho Laatikainen | 1999 | 343 | 1:24.31 | 2:50.70 | 4:35.62 | 5:48.26 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 324 | 1:24.36 | 2:52.24 | 4:35.48 | 5:54.75 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 372 | 1:21.48 | 2:50.95 | 4:27.62 | 5:38.77 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Topi Puurunen | 1998 | 335 | 1:20.31 | 2:52.27 | 4:32.28 | 5:50.88 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Nikke Heikkinen | 1998 | 261 | 1:28.16 | 3:06.68 | 5:00.16 | 6:21.32 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Peetu Väänänen | 1997 | 316 | 1:22.03 | 2:55.42 | 4:39.14 | 5:57.92 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Uusitalo | 1995 | 416 | 1:12.91 | 2:39.79 | 4:15.38 | 5:26.44 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 342 | 1:25.65 | 2:53.28 | 4:32.98 | 5:48.68 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 23, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2001 | 383 | 4:51.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Susanna Palojärvi | 2001 | 34.90 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Jutta Nikupeteri | 2001 | 37.26 | 1:17.66 | 2:31.26 | ||||||
Jenni Louhimo | 2001 | 32.69 | 1:07.88 | 3:39.14 | ||||||
Seela Peuralahti | 2001 | 34.20 | 1:12.18 | 4:51.32 | ||||||
2 | Oulo 3 | 2001 | 328 | 5:06.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Angelica Kuoksa | 2001 | 35.22 | 1:52.12 | 1:52.12 | ||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 39.15 | 1:15.72 | 3:07.84 | ||||||
Anni Willman | 2001 | 41.78 | 1:18.30 | 4:26.14 | ||||||
Laura Härkönen | 2001 | 40.75 | 40.75 | 5:06.89 | ||||||
3 | Ou Rollo 2 | 2001 | 246 | 5:37.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 39.72 | 1:23.30 | 1:23.30 | ||||||
Ida Sirniö | 2001 | 38.76 | 1:22.83 | 2:46.13 | ||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 40.22 | 1:24.22 | 4:10.35 | ||||||
Noora Räsänen | 2002 | 40.04 | 1:27.19 | 5:37.54 | ||||||
4 | Oulo 4 | 2001 | 234 | 5:43.31 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Senni Keisu | 2001 | 38.87 | 1:22.13 | 1:22.13 | ||||||
Riika Huttula | 2001 | 37.85 | 2:03.87 | 3:26.00 | ||||||
Alina Huotari | 2002 | 1:27.92 | 2:17.31 | 5:43.31 | ||||||
Sofia Ervasti | 2001 | 5:43.31 | ||||||||
5 | Oulo 5 | 2001 | 218 | 5:51.50 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Emma Pajuluoma | 2001 | 39.91 | 1:25.52 | 1:25.52 | ||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 41.87 | 2:10.47 | 3:35.99 | ||||||
Amalia Siekkinen | 2002 | 47.24 | 1:29.52 | 5:05.51 | ||||||
Aino Raappana | 2001 | 45.99 | 45.99 | 5:51.50 | ||||||
Laji 23, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Ikm Naiset 2 | 1998 | 500 | 4:26.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 30.30 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Miili Känsäkoski | 1999 | 33.31 | 1:07.92 | 2:10.98 | ||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 31.59 | 1:07.04 | 3:18.02 | ||||||
Evita Riuttanen | 1998 | 32.58 | 1:08.59 | 4:26.61 | ||||||
2 | Ou Ikm Naiset | 1998 | 424 | 4:41.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 33.67 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Malla Huusko | 1999 | 33.39 | 1:09.46 | 2:19.69 | ||||||
Katariina Räsänen | 1999 | 33.88 | 1:10.50 | 3:30.19 | ||||||
Fanny Pesonen | 2000 | 33.93 | 1:11.48 | 4:41.67 | ||||||
3 | Oulo1 | 1998 | 373 | 4:53.88 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laura Fält | 1998 | 33.65 | 1:10.55 | 1:10.55 | ||||||
Riikka Korpi | 1998 | 34.93 | 1:13.58 | 2:24.13 | ||||||
Siiri Ikäheimonen | 1998 | 36.01 | 1:16.54 | 3:40.67 | ||||||
Silja Saarela | 1999 | 34.91 | 1:13.21 | 4:53.88 | ||||||
4 | Kemtu Naiset [1995] | 1999 | 352 | 4:59.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Pinja Remes | 1999 | 34.41 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Sini Keinänen | 1999 | 34.56 | 1:15.16 | 2:27.87 | ||||||
Veera Leinonen | 2000 | 36.67 | 1:17.93 | 3:45.80 | ||||||
Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 34.19 | 1:13.85 | 4:59.65 | ||||||
5 | Oulo 2 | 1998 | 302 | 5:15.53 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 35.05 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Marleena Potila | 2000 | 42.00 | 2:07.13 | 3:19.87 | ||||||
Iida Ahonen | 1999 | 40.15 | 1:15.69 | 4:35.56 | ||||||
Katriina Korpi | 2000 | 39.97 | 39.97 | 5:15.53 | ||||||
Laji 23, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Naiset 1 | 0 | 553 | 4:17.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Silja Känsäkoski | 1997 | 29.48 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Oona Kerttula | 1996 | 31.13 | 1:05.65 | 2:07.31 | ||||||
Sofia Ylihannu | 1997 | 30.92 | 1:05.09 | 3:12.40 | ||||||
Sonja Rajakangas | 1997 | 31.37 | 1:05.53 | 4:17.93 | ||||||
2 | Oulo1 Naiset | 0 | 498 | 4:27.00 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 31.17 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Siiri Karvosenoja | 1997 | 30.83 | 1:04.67 | 2:10.52 | ||||||
Merja Miesmaa | 1994 | 31.55 | 1:06.79 | 3:17.31 | ||||||
Janette Karppinen | 1996 | 32.92 | 1:09.69 | 4:27.00 | ||||||
3 | Oulo2 Naiset | 0 | 409 | 4:45.17 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Reetta Pahkala | 1997 | 31.18 | 1:04.83 | 1:04.83 | ||||||
Niina Pelkonen | 1997 | 33.58 | 1:12.17 | 2:17.00 | ||||||
Milla Lackman | 1997 | 37.27 | 1:51.64 | 4:08.64 | ||||||
Raphaela Breuhauer | 1996 | 36.53 | 36.53 | 4:45.17 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:13 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 24, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2000 | 246 | 5:00.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Atte Moilanen | 2001 | 35.28 | 1:13.74 | 1:13.74 | ||||||
Anton Ukkola | 2000 | 37.58 | 1:17.32 | 2:31.06 | ||||||
Veikko Romppainen | 2000 | 35.56 | 1:15.04 | 3:46.10 | ||||||
Topias Nygård | 2000 | 35.56 | 1:14.19 | 5:00.29 | ||||||
2 | Ou Rollo 2 | 2000 | 228 | 5:07.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 36.12 | 1:15.65 | 1:15.65 | ||||||
Lukas Kalliokoski | 2001 | 36.86 | 1:17.70 | 2:33.35 | ||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 36.15 | 1:15.87 | 3:49.22 | ||||||
Joonas Kuitunen | 2000 | 37.40 | 1:18.49 | 5:07.71 | ||||||
3 | Ou Rollo 3 | 2000 | 205 | 5:18.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tuomas Karjalainen | 2001 | 39.24 | 1:20.28 | 1:20.28 | ||||||
Aleksi Länkinen | 2000 | 37.84 | 1:19.44 | 2:39.72 | ||||||
Juho Anttila | 2000 | 38.11 | 1:20.28 | 4:00.00 | ||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 36.52 | 1:18.99 | 5:18.99 | ||||||
4 | Kemtu Miehet [2000] | 2000 | 143 | 5:59.64 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Ronny Brännkärr | 2002 | 36.89 | 1:21.89 | 1:21.89 | ||||||
Juhani Tapio | 2002 | 45.76 | 1:40.20 | 3:02.09 | ||||||
Aatu Pirneskoski | 2001 | 43.65 | 1:32.05 | 4:34.14 | ||||||
Arttu Pirneskoski | 2000 | 41.52 | 1:25.50 | 5:59.64 | ||||||
Laji 24, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Oulo1 | 1998 | 352 | 4:26.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 29.67 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Tobias Rohtmets | 1998 | 31.93 | 1:06.72 | 2:10.39 | ||||||
Juho Herva | 1998 | 31.58 | 1:06.74 | 3:17.13 | ||||||
Jere Lotvonen | 2000 | 32.41 | 1:09.42 | 4:26.55 | ||||||
2 | Scv Höntsät | 1998 | 291 | 4:43.74 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Juho Laatikainen | 1999 | 32.35 | 1:07.31 | 1:07.31 | ||||||
Nikke Heikkinen | 1998 | 32.09 | 1:07.43 | 2:14.74 | ||||||
Kosti Kaaresvirta | 1999 | 35.18 | 1:15.52 | 3:30.26 | ||||||
Konsta Heikkinen | 1999 | 34.47 | 1:13.48 | 4:43.74 | ||||||
3 | Scv Höntsät Ii | 1999 | 181 | 5:32.75 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Joona Korhonen | 1999 | 37.80 | 1:18.51 | 1:18.51 | ||||||
Miikka Huotari | 2000 | 38.12 | 1:20.54 | 2:39.05 | ||||||
Toni Keränen | 2000 | 35.59 | 1:18.55 | 3:57.60 | ||||||
Tino Oittinen | 2002 | 44.98 | 1:35.15 | 5:32.75 | ||||||
Laji 24, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Ikm Miehet | 0 | 469 | 4:02.20 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Mikael Karvonen | 1997 | 27.91 | 59.12 | 59.12 | ||||||
Severi Lieto | 1998 | 29.35 | 1:00.91 | 2:00.03 | ||||||
Tuomas Lohiniva | 1997 | 28.62 | 1:00.27 | 3:00.30 | ||||||
Kaius Kejonen | 1998 | 29.23 | 1:01.90 | 4:02.20 | ||||||
2 | Oulo Miehet | 1996 | 444 | 4:06.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 30.75 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Aku Venhola | 1990 | 26.68 | 57.53 | 2:03.00 | ||||||
Henri Hurskainen | 1991 | 28.87 | 1:01.87 | 3:04.87 | ||||||
Tuomas Järvelä | 1994 | 28.75 | 1:01.71 | 4:06.58 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 221 | 41.46 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 217 | 41.69 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nita Poutiainen | 2003 | 167 | 45.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Petra Ansaranta | 2004 | 166 | 45.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Emma Hämäläinen | 2003 | 136 | 48.68 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 121 | 50.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Pinja Taskila | 2004 | 114 | 51.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Siiri Keisu | 2003 | 104 | 53.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Kiia Junttari | 2004 | 100 | 53.92 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
10 | Henna Hökkä | 2003 | 99 | 54.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Saara Leinonen | 2004 | 96 | 54.68 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
12 | Reeta Kallunki | 2003 | 93 | 55.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 91 | 55.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Martta Nygård | 2003 | 74 | 59.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Mathilda Puutio | 2003 | 73 | 59.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Räsänen | 2002 | 237 | 40.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Isa Vehkaoja | 2002 | 232 | 40.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Senni Jouhten | 2002 | 203 | 42.63 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Elisa Vakkuri | 2002 | 195 | 43.17 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 178 | 44.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 161 | 46.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Amalia Siekkinen | 2002 | 141 | 48.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Maria Perälä | 2002 | 124 | 50.24 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
9 | Jutta Taipale | 2002 | 119 | 50.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Laura Heikkilä | 2002 | 100 | 53.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | 358 | 35.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Angelica Kuoksa | 2001 | 346 | 35.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 294 | 37.68 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Susanna Palojärvi | 2001 | 279 | 38.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Heta Järvenpää | 2001 | 271 | 38.71 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 231 | 40.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Anni Willman | 2001 | 207 | 42.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Tiina Rautio | 2001 | 191 | 43.46 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
9 | Aino Rämäkkö | 2001 | 171 | 45.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Aino Raappana | 2001 | 150 | 47.12 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Jenni Karvonen | 2001 | 107 | 52.72 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Pilvi Jolanki | 2001 | 58 | 1:04.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Moonica Pirhonen | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | 677 | 28.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Moona Mankinen | 1996 | 561 | 30.38 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
3 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 543 | 30.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Reetta Kanervo | 1999 | 539 | 30.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sofia Ylihannu | 1997 | 523 | 31.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Janette Karppinen | 1996 | 476 | 32.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Sonja Rajakangas | 1997 | 470 | 32.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Carita Heikkala | 1998 | 409 | 33.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Raphaela Breuhauer | 1996 | 365 | 35.05 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Reetta Kantola | 1998 | 337 | 36.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Emma Väisänen | 1996 | 333 | 36.14 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Jenni Ålander | 1999 | 324 | 36.49 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Jenni Törmänen | 1998 | 323 | 36.53 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
14 | Katariina Räsänen | 1999 | 319 | 36.67 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Reetta Ekholm | 1996 | 316 | 36.77 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Minttu Korhonen | 1999 | 303 | 37.32 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
17 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 293 | 37.72 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 222 | 41.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 212 | 42.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Silja Kanto | 2000 | 211 | 42.09 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Tiia Pudas | 1999 | 209 | 42.20 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
22 | Roosa Mustonen | 1999 | 207 | 42.37 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
23 | Heidi Kivioja | 2000 | 204 | 42.54 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
24 | Pinja Remes | 1999 | 202 | 42.72 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 186 | 43.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Jenna Puljujärvi | 2000 | 177 | 44.65 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
27 | Emmi Viitala | 2000 | 131 | 49.32 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
28 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | 84 | 57.18 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Nea Tauriainen | 2000 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sini Keinänen | 1999 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:03 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Taskinen | 2002 | 193 | 38.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | 170 | 40.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Magnus Kuitunen | 2004 | 135 | 43.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niklas Raesalmi | 2002 | 129 | 44.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Ahti Saarela | 2002 | 114 | 46.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Veeti Taimisto | 2002 | 111 | 46.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Ronny Brännkärr | 2002 | 92 | 49.63 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Tino Oittinen | 2002 | 87 | 50.51 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Tatu Kähkölä | 2002 | 82 | 51.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 78 | 52.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 246 | 35.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 195 | 38.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Anton Ylihannu | 2001 | 190 | 38.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niko Pelkonen | 2001 | 155 | 41.69 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Jere Keskiaho | 2001 | 153 | 41.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tiitus Taskila | 2001 | 144 | 42.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 142 | 42.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 84 | 51.21 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Taneli Juutinen | 2000 | 267 | 34.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jere Lotvonen | 2000 | 264 | 34.94 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 241 | 36.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Joonas Kuitunen | 2000 | 228 | 36.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Veikko Romppainen | 2000 | 206 | 37.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 186 | 39.25 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Juho Anttila | 2000 | 170 | 40.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Aleksi Länkinen | 2000 | 150 | 42.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 633 | 26.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Adam Vik | 1996 | 570 | 27.04 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
3 | Sami Aaltomaa | 1992 | 539 | 27.56 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Kaj Smeds | 1998 | 479 | 28.65 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 456 | 29.14 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Mikael Karvonen | 1997 | 450 | 29.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Valtteri Viitanen | 1993 | 444 | 29.38 | ||||||
Haparanda Sportklubb Taktik | ||||||||||
8 | Santeri Teppola | 1994 | 438 | 29.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 434 | 29.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Teemu Peteri | 1993 | 398 | 30.48 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Robin Thodin | 1995 | 387 | 30.77 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
12 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 360 | 31.52 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Lauri Tapio | 1998 | 333 | 32.36 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Aleksi Kanste | 1998 | 309 | 33.17 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
15 | Artur Laidinen | 1996 | 297 | 33.61 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Topi Puurunen | 1998 | 292 | 33.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 274 | 34.51 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Jere Ojakippola | 1999 | DNS | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:03 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 27, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 435 | 37.27 | 1:19.24 | 2:02.76 | 2:43.64 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | 351 | 40.42 | 1:24.70 | 2:11.16 | 2:55.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 322 | 42.57 | 1:29.19 | 2:15.97 | 3:01.00 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Katariina Jyrälä | 2000 | 311 | 43.15 | 1:29.56 | 2:17.64 | 3:02.98 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Veera Mursu | 2000 | 297 | 44.60 | 1:31.04 | 2:19.22 | 3:05.76 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 288 | 43.83 | 1:30.75 | 2:19.99 | 3:07.81 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Veera Leinonen | 2000 | 260 | 45.09 | 1:35.88 | 2:26.65 | 3:14.36 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Ella Meriläinen | 2000 | 233 | 45.44 | 1:37.20 | 2:29.45 | 3:21.34 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Janette Korkeamäki | 2000 | 188 | 51.50 | 1:47.84 | 2:45.52 | 3:36.44 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sanni Kramsu | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 27, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Malla Huusko | 1999 | 394 | 38.71 | 1:21.80 | 2:05.78 | 2:49.21 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Inna Pajuluoma | 1999 | 351 | 41.27 | 1:26.15 | 2:12.30 | 2:55.82 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Sanni Suomalainen | 1999 | 252 | 44.20 | 1:34.60 | 2:26.76 | 3:16.23 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Veera Vornanen | 1999 | 249 | 45.27 | 1:34.89 | 2:26.26 | 3:17.12 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 27, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Evita Riuttanen | 1998 | 447 | 38.15 | 1:19.08 | 2:01.22 | 2:42.17 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 439 | 38.57 | 1:19.97 | 2:01.96 | 2:43.17 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | 392 | 39.83 | 1:23.40 | 2:08.21 | 2:49.39 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Riikka Korpi | 1998 | 294 | 44.68 | 1:32.40 | 2:21.18 | 3:06.46 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Laura Fält | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Siiri Ikäheimonen | 1998 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 27, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Rosa Sahlström | 1997 | 437 | 38.18 | 1:20.82 | 2:04.02 | 2:43.37 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Niina Pelkonen | 1997 | 423 | 38.16 | 1:19.99 | 2:03.14 | 2:45.19 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:20 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:25 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juho Laatikainen | 1999 | 354 | 37.24 | 1:17.19 | 1:58.38 | 2:38.16 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 302 | 40.13 | 1:23.12 | 2:05.72 | 2:46.80 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Juho Kaikkonen | 1999 | 279 | 40.17 | 1:25.00 | 2:09.36 | 2:51.27 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Jere Kerttula | 1999 | 248 | 42.29 | 1:27.12 | 2:12.67 | 2:58.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Konsta Heikkinen | 1999 | 243 | 42.22 | 1:28.99 | 2:15.77 | 2:59.32 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Joona Korhonen | 1999 | 240 | 42.68 | 1:30.20 | 2:17.07 | 3:00.09 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Valtteri Lieto | 1999 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Willman | 1998 | 388 | 36.39 | 1:14.81 | 1:54.17 | 2:33.38 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Niko Blankenstein | 1996 | 306 | 37.97 | 1:19.93 | 2:03.41 | 2:45.96 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:25 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:50 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 262 | 38.99 | 1:21.36 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 229 | 41.42 | 1:25.09 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | 197 | 41.14 | 1:29.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | 191 | 41.72 | 1:30.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Mathilda Puutio | 2003 | 172 | 43.45 | 1:33.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Emma Hämäläinen | 2003 | 171 | 43.29 | 1:33.77 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Reeta Kallunki | 2003 | 166 | 44.65 | 1:34.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Emma Laatikainen | 2003 | 157 | 46.26 | 1:36.41 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Siiri Keisu | 2003 | 155 | 46.35 | 1:36.78 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Pinja Taskila | 2004 | 155 | 44.84 | 1:36.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Veera Paasovaara | 2003 | 152 | 46.15 | 1:37.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Nita Poutiainen | 2003 | 151 | 46.36 | 1:37.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Martta Nygård | 2003 | 150 | 46.13 | 1:37.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Laura Lahtinen | 2003 | 138 | 44.23 | 1:40.58 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 136 | 47.20 | 1:41.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Malla Juutinen | 2003 | 125 | 50.38 | 1:43.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Lilja Ukkola | 2004 | 124 | 49.19 | 1:44.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 122 | 51.14 | 1:44.97 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Miina Laukka | 2003 | 113 | 50.62 | 1:47.69 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Senni Jouhten | 2002 | 265 | 38.81 | 1:21.05 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Noora Räsänen | 2002 | 262 | 38.69 | 1:21.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Petra Heikkinen | 2002 | 241 | 39.31 | 1:23.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Elisa Vakkuri | 2002 | 227 | 41.91 | 1:25.31 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Alina Huotari | 2002 | 221 | 42.61 | 1:26.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 210 | 41.54 | 1:27.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Sole Piirainen | 2002 | 199 | 40.61 | 1:29.08 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Iina Elorinne | 2002 | 185 | 41.71 | 1:31.36 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Kiia Pakonen | 2002 | 171 | 44.09 | 1:33.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Laura Heikkilä | 2002 | 170 | 44.26 | 1:33.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Jutta Taipale | 2002 | 168 | 43.77 | 1:34.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Kaisa Pylväs | 2002 | 109 | 50.98 | 1:48.76 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
13 | Meri Piirainen | 2002 | 79 | 55.12 | 2:00.93 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Katariina Kourula | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Liisa Ryhänen | 2002 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nelle Ojakippola | 2001 | 415 | 33.96 | 1:09.80 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | 384 | 34.41 | 1:11.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Heta Järvenpää | 2001 | 377 | 34.77 | 1:12.07 | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
4 | Angelica Kuoksa | 2001 | 363 | 35.03 | 1:12.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Susanna Palojärvi | 2001 | 352 | 35.19 | 1:13.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 328 | 35.84 | 1:15.48 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Laura Härkönen | 2001 | 307 | 37.57 | 1:17.13 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Heidi Blankenstein | 2001 | 304 | 36.46 | 1:17.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Fanni Heikkinen | 2001 | 273 | 37.94 | 1:20.22 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Riika Huttula | 2001 | 267 | 38.09 | 1:20.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Iida-Maria Laine | 2001 | 260 | 39.12 | 1:21.58 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Senni Keisu | 2001 | 241 | 39.29 | 1:23.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Aino Rämäkkö | 2001 | 224 | 41.14 | 1:25.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Kaisa Koskela | 2001 | 219 | 41.04 | 1:26.34 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 209 | 40.94 | 1:27.64 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Noora Moilanen | 2001 | 207 | 40.50 | 1:27.90 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Tiina Rautio | 2001 | 206 | 42.90 | 1:28.09 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
18 | Emma Pajuluoma | 2001 | 205 | 42.61 | 1:28.23 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Aino Raappana | 2001 | 202 | 43.46 | 1:28.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Lili Kotilainen | 2001 | 184 | 43.46 | 1:31.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Jenni Karvonen | 2001 | 166 | 45.20 | 1:34.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Roosa Leinonen | 2001 | 166 | 43.83 | 1:34.71 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
23 | Melina Myllyaho | 2001 | 145 | 47.18 | 1:39.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Pilvi Jolanki | 2001 | 126 | 49.43 | 1:43.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Sofia Ervasti | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 477 | 32.20 | 1:06.63 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
2 | Fanny Pesonen | 2000 | 446 | 32.70 | 1:08.14 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emmi Tikkanen | 2000 | 435 | 33.11 | 1:08.72 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Anni Katajamäki | 2000 | 340 | 35.61 | 1:14.55 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Mari Hekkala | 2000 | 319 | 35.58 | 1:16.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Silja Kanto | 2000 | 315 | 36.73 | 1:16.48 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Nea Tauriainen | 2000 | 307 | 35.95 | 1:17.15 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Jenna Jokikokko | 2000 | 301 | 37.20 | 1:17.62 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
9 | Jenna Puljujärvi | 2000 | 242 | 39.80 | 1:23.45 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
10 | Sini-Maria Fingerroos | 2000 | 233 | 39.63 | 1:24.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Iisa Kivioja | 2000 | 232 | 40.19 | 1:24.66 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 230 | 39.91 | 1:24.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Aliina Mustonen | 2000 | 215 | 40.54 | 1:26.80 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Jessika Kaunisvesi | 2000 | 207 | 43.48 | 1:28.01 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
15 | Jasmin Puhakka | 2000 | 205 | 42.41 | 1:28.23 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Julia Perälä | 2000 | 200 | 42.64 | 1:28.91 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
17 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 169 | 44.22 | 1:34.13 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Emmi Viitala | 2000 | DNS | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
- | Jasmine Kaunisvesi | 2000 | DSQ | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | 474 | 31.90 | 1:06.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | 467 | 32.80 | 1:07.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Silja Saarela | 1999 | 396 | 33.95 | 1:10.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Iida Ahonen | 1999 | 339 | 35.74 | 1:14.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tiia Pudas | 1999 | 332 | 36.79 | 1:15.18 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
6 | Minttu Korhonen | 1999 | 316 | 36.58 | 1:16.42 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Sanni Suomalainen | 1999 | 293 | 38.01 | 1:18.35 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
8 | Sini Laasonen | 1999 | 287 | 37.82 | 1:18.93 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Oona Matilainen | 1999 | 258 | 40.35 | 1:21.78 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Roosa Mustonen | 1999 | 234 | 38.72 | 1:24.41 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 605 | 29.52 | 1:01.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tytti Karjalainen | 1998 | 498 | 31.04 | 1:05.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Lotta Heikkinen | 1998 | 366 | 34.84 | 1:12.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jemina Pesonen | 1998 | 354 | 35.54 | 1:13.59 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Reetta Kantola | 1998 | 344 | 35.87 | 1:14.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Jenni Törmänen | 1998 | 316 | 35.28 | 1:16.43 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
7 | Martta Rautiainen | 1998 | 252 | 38.66 | 1:22.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | 693 | 28.21 | 58.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Moona Mankinen | 1996 | 577 | 30.34 | 1:02.54 | |||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
3 | Oona Kerttula | 1996 | 546 | 30.33 | 1:03.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aino Erkinaro | 1995 | 543 | 31.20 | 1:03.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 538 | 30.31 | 1:03.99 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sofia Risteelä | 1993 | 508 | 30.87 | 1:05.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Reetta Pahkala | 1997 | 503 | 31.17 | 1:05.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Merja Miesmaa | 1994 | 482 | 32.10 | 1:06.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Heidi Ruonavaara | 1996 | 404 | 33.54 | 1:10.43 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Raphaela Breuhauer | 1996 | 401 | 34.07 | 1:10.59 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Emma Väisänen | 1996 | 398 | 34.17 | 1:10.78 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Emma-Rita Neuvonen | 1997 | 306 | 36.63 | 1:17.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 284 | 36.31 | 1:19.15 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
14 | Jenny Kukkonen | 1994 | 101 | 52.50 | 1:51.69 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:50 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 263 | 35.50 | 1:13.17 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | 241 | 35.83 | 1:15.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Ahti Saarela | 2002 | 202 | 38.64 | 1:19.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Ronny Brännkärr | 2002 | 194 | 37.10 | 1:21.02 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Veeti Taimisto | 2002 | 178 | 41.81 | 1:23.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Niklas Raesalmi | 2002 | 171 | 40.00 | 1:24.43 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Jaakko Hietikko | 2002 | 157 | 42.00 | 1:26.94 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Tatu Kähkölä | 2002 | 148 | 42.13 | 1:28.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Toni Lipponen | 2003 | 144 | 41.40 | 1:29.43 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Tino Oittinen | 2002 | 134 | 42.80 | 1:31.59 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
11 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 128 | 43.84 | 1:33.01 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 126 | 43.37 | 1:33.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Henrik Siltari | 2002 | 125 | 42.40 | 1:33.70 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Magnus Kuitunen | 2004 | 122 | 44.00 | 1:34.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Juhani Tapio | 2002 | 119 | 45.60 | 1:35.23 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Mikael Ryynänen | 2003 | 116 | 44.90 | 1:35.94 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Sihan Yu | 2003 | 59 | 52.37 | 2:00.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 240 | 36.41 | 1:15.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jere Keskiaho | 2001 | 221 | 36.89 | 1:17.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Anton Ylihannu | 2001 | 209 | 38.37 | 1:18.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Niko Pelkonen | 2001 | 206 | 38.18 | 1:19.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 204 | 38.99 | 1:19.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Atte Ervasti | 2001 | 171 | 40.08 | 1:24.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 163 | 42.22 | 1:25.77 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Valtteri Laaninen | 2001 | 156 | 42.30 | 1:26.97 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Juho Kallunki | 2001 | 98 | 45.37 | 1:41.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 359 | 31.65 | 1:05.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Taneli Juutinen | 2000 | 302 | 32.85 | 1:09.86 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Anton Ukkola | 2000 | 244 | 36.01 | 1:15.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 225 | 37.85 | 1:17.05 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Joonas Kuitunen | 2000 | 225 | 36.86 | 1:17.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Toni Keränen | 2000 | 216 | 35.37 | 1:18.14 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Miikka Huotari | 2000 | 216 | 36.93 | 1:18.16 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Aleksi Länkinen | 2000 | 212 | 38.79 | 1:18.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Eero Ryhänen | 2000 | 199 | 37.51 | 1:20.23 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
10 | Eetu Elorinne | 2000 | 141 | 42.15 | 1:30.08 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Juho Anttila | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Justus Jylhä | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Kallinen | 1999 | 493 | 28.20 | 59.38 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Jere Ojakippola | 1999 | 453 | 29.36 | 1:01.05 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 268 | 35.48 | 1:12.68 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Joona Korhonen | 1999 | 204 | 37.98 | 1:19.65 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Atte Roivainen | 1999 | DSQ | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | 527 | 28.39 | 58.06 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 462 | 29.05 | 1:00.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Topi Puurunen | 1998 | 366 | 31.29 | 1:05.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Lauri Tapio | 1998 | 359 | 31.45 | 1:06.00 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karvonen | 1997 | 494 | 28.42 | 59.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 485 | 28.73 | 59.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Peetu Väänänen | 1997 | 363 | 30.95 | 1:05.75 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Miika Peteri | 1997 | 325 | 31.84 | 1:08.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Julius Kallio | 1997 | 157 | 42.48 | 1:26.91 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Aaltomaa | 1992 | 569 | 26.67 | 56.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | 568 | 27.39 | 56.64 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Tapio Uusitalo | 1995 | 538 | 27.55 | 57.65 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Aku Venhola | 1990 | 514 | 27.56 | 58.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Petri Lampela | 1996 | 496 | 28.32 | 59.25 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Robin Thodin | 1995 | 481 | 28.69 | 59.87 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
7 | Santeri Teppola | 1994 | 457 | 28.82 | 1:00.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Joni Lampela | 1994 | 434 | 29.07 | 1:01.92 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Tuomas Järvelä | 1994 | 429 | 29.05 | 1:02.17 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 396 | 29.40 | 1:03.85 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Joni Juntunen | 1993 | 184 | 37.51 | 1:22.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Artur Laidinen | 1996 | DNS | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:05 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katriina Korpi | 2000 | 415 | 44.01 | 1:31.42 | 2:20.20 | 3:07.09 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 375 | 43.21 | 1:32.16 | 2:23.15 | 3:13.45 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Noora Siltari | 2000 | 346 | 46.02 | 1:35.85 | 2:27.86 | 3:18.77 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Riikka Lahtinen | 2000 | 344 | 46.99 | 1:37.04 | 2:28.98 | 3:19.09 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 319 | 45.45 | 1:37.90 | 2:29.97 | 3:24.09 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Heta Järvenpää | 2001 | 314 | 47.96 | 1:40.99 | 2:33.76 | 3:25.16 | |||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Anni Willman | 2001 | 292 | 49.88 | 1:43.08 | 2:37.67 | 3:30.20 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Marleena Potila | 2000 | 269 | 49.25 | 1:43.21 | 2:41.29 | 3:36.23 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Jutta Nikupeteri | 2001 | 238 | 53.78 | 1:51.19 | 2:50.93 | 3:45.20 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Isa Vehkaoja | 2002 | 236 | 52.90 | 1:51.40 | 2:50.62 | 3:45.65 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Anni Rajaniemi | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eveliina Palo | 1999 | 460 | 41.47 | 1:26.91 | 2:14.18 | 3:00.73 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Katariina Räsänen | 1999 | 392 | 43.51 | 1:32.37 | 2:22.25 | 3:10.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Nora Ijäs | 1999 | 370 | 44.73 | 1:35.47 | 2:26.12 | 3:14.43 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Pinja Häkkinen | 1999 | 327 | 44.85 | 1:36.59 | 2:30.62 | 3:22.47 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Minttu Korhonen | 1999 | 267 | 50.78 | 1:45.73 | 2:42.02 | 3:36.65 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Sini Keinänen | 1999 | 261 | 50.10 | 1:46.30 | 2:43.67 | 3:38.37 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Sanni Huttunen | 1999 | DNF | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 488 | 39.54 | 1:23.85 | 2:10.27 | 2:57.22 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
2 | Salla Jokio | 1998 | 453 | 41.13 | 1:27.23 | 2:15.35 | 3:01.73 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
3 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 301 | 46.08 | 1:37.91 | 2:32.99 | 3:28.07 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 288 | 47.69 | 1:41.39 | 2:37.40 | 3:31.23 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | 693 | 37.13 | 1:16.56 | 1:58.03 | 2:37.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Sonja Rajakangas | 1997 | 600 | 38.31 | 1:21.11 | 2:03.50 | 2:45.47 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Roosa Kesonen | 1997 | 421 | 42.30 | 1:28.87 | 2:18.00 | 3:06.20 | |||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 414 | 42.70 | 1:31.54 | 2:20.47 | 3:07.24 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Milla Lackman | 1997 | 395 | 44.94 | 1:32.27 | 2:23.19 | 3:10.17 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Sini Niemi | 1993 | 375 | 43.24 | 1:32.79 | 2:22.88 | 3:13.46 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:27 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Saari | 1999 | 337 | 41.05 | 1:27.54 | 2:14.88 | 3:02.50 | |||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Jere Kerttula | 1999 | 290 | 44.74 | 1:32.92 | 2:23.32 | 3:11.73 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 240 | 48.60 | 1:40.73 | 2:33.86 | 3:24.36 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Valtteri Lieto | 1999 | 220 | 47.99 | 1:41.02 | 2:35.90 | 3:30.12 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Juuso Tervo | 1999 | 186 | 49.48 | 1:47.22 | 2:47.35 | 3:42.27 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kaius Kejonen | 1998 | 439 | 37.97 | 1:20.63 | 2:04.68 | 2:47.04 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kaj Smeds | 1998 | 428 | 39.15 | 1:22.24 | 2:06.27 | 2:48.44 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
3 | Miikka Willman | 1998 | 406 | 40.87 | 1:24.61 | 2:08.93 | 2:51.50 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Juho Herva | 1998 | 382 | 40.50 | 1:26.34 | 2:10.84 | 2:54.99 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 348 | 42.08 | 1:27.10 | 2:14.85 | 3:00.47 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Markus Svanberg | 1998 | 334 | 41.14 | 1:27.99 | 2:15.39 | 3:02.92 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wiljami Huttunen | 1997 | 292 | 40.48 | 1:27.69 | 2:18.26 | 3:11.31 | |||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 512 | 34.62 | 1:15.34 | 1:56.79 | 2:38.76 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Valtteri Viitanen | 1993 | 365 | 38.36 | 1:23.53 | 2:10.70 | 2:57.59 | |||
Haparanda Sportklubb Taktik | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:34 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:56 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 33, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 277 | 41.48 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Petra Ansaranta | 2004 | 211 | 45.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 196 | 46.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Nita Poutiainen | 2003 | 181 | 47.75 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Pinja Taskila | 2004 | 175 | 48.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Henna Hökkä | 2003 | 159 | 49.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Emma Hämäläinen | 2003 | 156 | 50.25 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
8 | Emma Laatikainen | 2003 | 145 | 51.47 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Malla Juutinen | 2003 | 143 | 51.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 141 | 51.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Mathilda Puutio | 2003 | 138 | 52.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Saara Leinonen | 2004 | 137 | 52.42 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
13 | Veera Paasovaara | 2003 | 137 | 52.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Laura Lahtinen | 2003 | 133 | 52.92 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
15 | Kiia Junttari | 2004 | 131 | 53.22 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
16 | Martta Nygård | 2003 | 129 | 53.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 123 | 54.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Viona Mönttinen | 2003 | 122 | 54.44 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Reeta Kallunki | 2003 | 119 | 54.93 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Lilja Ukkola | 2004 | 95 | 59.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 33, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 282 | 41.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Petra Heikkinen | 2002 | 261 | 42.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Liisa Ryhänen | 2002 | 242 | 43.39 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Alina Huotari | 2002 | 214 | 45.20 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Kiia Pakonen | 2002 | 212 | 45.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Maria Perälä | 2002 | 189 | 47.08 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Amalia Siekkinen | 2002 | 183 | 47.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 183 | 47.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Laura Heikkilä | 2002 | 182 | 47.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Katariina Kourula | 2002 | 149 | 50.93 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Jutta Taipale | 2002 | 146 | 51.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Kaisa Pylväs | 2002 | 128 | 53.65 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
13 | Meri Piirainen | 2002 | 111 | 56.15 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
14 | Alisa Nerg | 2002 | 89 | 1:00.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 33, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 293 | 40.71 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Iida-Maria Laine | 2001 | 279 | 41.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Laura Härkönen | 2001 | 255 | 42.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Fanni Heikkinen | 2001 | 219 | 44.84 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Moonica Pirhonen | 2001 | 201 | 46.14 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Aino Raappana | 2001 | 194 | 46.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Noora Moilanen | 2001 | 186 | 47.37 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Aino Rämäkkö | 2001 | 174 | 48.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Tiina Rautio | 2001 | 169 | 48.87 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Jenni Karvonen | 2001 | 167 | 49.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Melina Myllyaho | 2001 | 124 | 54.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Hanna Fält | 2001 | 116 | 55.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 33, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 457 | 35.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 440 | 35.56 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 424 | 36.01 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
4 | Mari Hekkala | 2000 | 328 | 39.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Ella Meriläinen | 2000 | 274 | 41.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Anni Katajamäki | 2000 | 264 | 42.13 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Jenna Jokikokko | 2000 | 263 | 42.22 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
8 | Veera Leinonen | 2000 | 261 | 42.29 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Jasmine Kaunisvesi | 2000 | 213 | 45.27 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Julia Perälä | 2000 | 204 | 45.94 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
11 | Anna-Krista Neuvonen | 2000 | 189 | 47.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Iisa Kivioja | 2000 | 185 | 47.41 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Jessika Kaunisvesi | 2000 | 179 | 47.97 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
14 | Sara-Sofia Tapio | 2000 | 175 | 48.35 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Aliina Mustonen | 2000 | 169 | 48.93 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Emmi Viitala | 2000 | 160 | 49.75 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
- | Emmi Tikkanen | 2000 | DNS | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
- | Sanni Kramsu | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 33, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niina Pelkonen | 1997 | 532 | 33.39 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Sofia Ylihannu | 1997 | 526 | 33.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Silja Känsäkoski | 1997 | 520 | 33.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Rosa Sahlström | 1997 | 514 | 33.76 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 509 | 33.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Sonja Portin | 1998 | 501 | 34.07 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Reetta Kanervo | 1999 | 446 | 35.40 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Miili Känsäkoski | 1999 | 441 | 35.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Aino Erkinaro | 1995 | 410 | 36.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Evita Riuttanen | 1998 | 379 | 37.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Moona Mankinen | 1996 | 374 | 37.55 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
12 | Malla Huusko | 1999 | 368 | 37.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Iida Ahonen | 1999 | 319 | 39.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Lena Hannu | 1995 | 297 | 40.52 | ||||||
Haparanda Sportklubb Taktik | ||||||||||
15 | Pinja Remes | 1999 | 295 | 40.62 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Roosa Miettunen | 1995 | 289 | 40.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Jenni Törmänen | 1998 | 278 | 41.43 | ||||||
Kuusamon Erä-Veikot | ||||||||||
18 | Tiia Pudas | 1999 | 230 | 44.16 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
19 | Jenny Kukkonen | 1994 | 75 | 1:04.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Riikka Peteri | 1995 | 33 | 1:24.24 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:56 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:00 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 187 | 42.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Valtteri Taskinen | 2002 | 153 | 44.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Niklas Raesalmi | 2002 | 127 | 47.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | 113 | 49.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Toni Lipponen | 2003 | 112 | 49.75 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 111 | 49.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Lauri Saarela | 2003 | 110 | 50.13 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 107 | 50.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Mikael Ryynänen | 2003 | 106 | 50.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Juhani Tapio | 2002 | 105 | 50.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Tatu Kähkölä | 2002 | 103 | 51.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Magnus Kuitunen | 2004 | 101 | 51.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Matias Rajavaara | 2002 | 81 | 55.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Lauri Puhakka | 2002 | 75 | 56.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Sihan Yu | 2003 | 44 | 1:07.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiitus Taskila | 2001 | 204 | 40.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Valtteri Laaninen | 2001 | 142 | 45.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Kalle Karhunen | 2001 | 104 | 50.99 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Lotvonen | 2000 | 312 | 35.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 257 | 37.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Miikka Huotari | 2000 | 242 | 38.55 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Taneli Juutinen | 2000 | 237 | 38.80 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Toni Keränen | 2000 | 194 | 41.46 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Justus Jylhä | 2000 | 56 | 1:02.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Adam Vik | 1996 | 482 | 30.64 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
2 | Sami Aaltomaa | 1992 | 471 | 30.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Tomi Leppälä | 1994 | 410 | 32.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Tobias Rohtmets | 1998 | 406 | 32.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Santeri Teppola | 1994 | 391 | 32.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Aleksi Kanste | 1998 | 374 | 33.34 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
7 | Konsta Kallinen | 1999 | 359 | 33.80 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 343 | 34.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Juho Kaikkonen | 1999 | 332 | 34.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Joni Lampela | 1994 | 304 | 35.75 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Konsta Heikkinen | 1999 | 246 | 38.32 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
12 | Artur Laidinen | 1996 | 229 | 39.24 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
13 | Joni Juntunen | 1993 | 164 | 43.86 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Juuso Tervo | 1999 | 111 | 49.92 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Atte Roivainen | 1999 | 93 | 52.95 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
16 | Julius Kallio | 1997 | 81 | 55.34 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:00 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 35, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Seka 1 | 1997 | 2:11.37 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Miili Känsäkoski | 1999 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Markus Svanberg | 1998 | 37.06 | 1:11.94 | |||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 30.80 | 1:42.74 | |||||||
Topi Puurunen | 1998 | 28.63 | 2:11.37 | |||||||
2 | Oulo 1 | 1998 | 2:18.10 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tobias Rohtmets | 1998 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Juho Herva | 1998 | 34.98 | 1:08.59 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 35.60 | 1:44.19 | |||||||
Veera Vornanen | 1999 | 33.91 | 2:18.10 | |||||||
3 | Scv Seka [1998] | 1998 | 2:26.03 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Juho Laatikainen | 1999 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 41.42 | 1:16.53 | |||||||
Minttu Korhonen | 1999 | 36.80 | 1:53.33 | |||||||
Konsta Heikkinen | 1999 | 32.70 | 2:26.03 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:59 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:02 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 36, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2001 | 314 | 5:41.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Susanna Palojärvi | 2001 | 42.51 | 1:27.78 | 1:27.78 | ||||||
Jutta Nikupeteri | 2001 | 49.65 | 1:43.39 | 3:11.17 | ||||||
Seela Peuralahti | 2001 | 37.44 | 1:22.69 | 4:33.86 | ||||||
Jenni Louhimo | 2001 | 32.76 | 1:07.50 | 5:41.36 | ||||||
2 | Oulo 1 | 2002 | 292 | 5:49.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Pauliina Lohilahti | 2002 | 44.72 | 2:17.07 | 2:17.07 | ||||||
Laura Härkönen | 2001 | 50.64 | 1:30.03 | 3:47.10 | ||||||
Angelica Kuoksa | 2001 | 46.78 | 1:21.66 | 5:08.76 | ||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 41.14 | 41.14 | 5:49.90 | ||||||
3 | Ou Rollo 2 | 2001 | 208 | 6:31.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laura Heikkilä | 2002 | 49.14 | 1:43.36 | 1:43.36 | ||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 52.43 | 1:45.50 | 3:28.86 | ||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 43.31 | 1:37.26 | 5:06.12 | ||||||
Noora Räsänen | 2002 | 38.90 | 1:25.26 | 6:31.38 | ||||||
4 | Oulo 3 | 2001 | 192 | 6:42.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Aino Raappana | 2001 | 49.83 | 1:41.73 | 1:41.73 | ||||||
Emma Pajuluoma | 2001 | 50.55 | 1:48.27 | 3:30.00 | ||||||
Sofia Ervasti | 2001 | 45.22 | 1:42.82 | 5:12.82 | ||||||
Amalia Siekkinen | 2002 | 42.05 | 1:29.39 | 6:42.21 | ||||||
- | Oulo 2 | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Alina Huotari | 2002 | 47.22 | 1:36.11 | 1:36.11 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Laji 36, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Ikm Naiset | 1998 | 388 | 5:18.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 37.49 | 1:16.52 | 1:16.52 | ||||||
Katariina Räsänen | 1999 | 42.74 | 1:31.06 | 2:47.58 | ||||||
Fanny Pesonen | 2000 | 38.33 | 1:22.88 | 4:10.46 | ||||||
Malla Huusko | 1999 | 32.29 | 1:07.76 | 5:18.22 | ||||||
2 | Iu 1 Naiset [1999] | 1999 | 297 | 5:47.85 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
Emmi Tikkanen | 2000 | 37.35 | 1:18.17 | 1:18.17 | ||||||
Pinja Häkkinen | 1999 | 44.87 | 1:35.02 | 2:53.19 | ||||||
Roosa Mustonen | 1999 | 42.87 | 2:15.27 | 5:08.46 | ||||||
Sanni Suomalainen | 1999 | 39.39 | 39.39 | 5:47.85 | ||||||
3 | Oulo1 | 1998 | 293 | 5:49.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 40.53 | 1:21.89 | 1:21.89 | ||||||
Marleena Potila | 2000 | 48.98 | 2:22.85 | 3:44.74 | ||||||
Siiri Ikäheimonen | 1998 | 48.87 | 1:25.09 | 5:09.83 | ||||||
Veera Vornanen | 1999 | 39.68 | 39.68 | 5:49.51 | ||||||
Laji 36, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Naiset 1 | 0 | 556 | 4:42.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sofia Ylihannu | 1997 | 33.73 | 1:10.75 | 1:10.75 | ||||||
Sonja Rajakangas | 1997 | 35.46 | 1:15.99 | 2:26.74 | ||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 33.45 | 1:14.40 | 3:41.14 | ||||||
Silja Känsäkoski | 1997 | 28.90 | 1:01.23 | 4:42.37 | ||||||
2 | Oulo1 Naiset | 0 | 480 | 4:56.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Niina Pelkonen | 1997 | 36.09 | 1:15.20 | 1:15.20 | ||||||
Siiri Karvosenoja | 1997 | 35.79 | 1:18.56 | 2:33.76 | ||||||
Janette Karppinen | 1996 | 34.51 | 1:17.14 | 3:50.90 | ||||||
Sanna Miesmaa | 1995 | 30.33 | 1:05.47 | 4:56.37 | ||||||
3 | Oulo2 Naiset | 0 | 385 | 5:18.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Raphaela Breuhauer | 1996 | 37.76 | 1:19.26 | 1:19.26 | ||||||
Reetta Pahkala | 1997 | 38.23 | 1:23.08 | 2:42.34 | ||||||
Milla Lackman | 1997 | 39.31 | 1:27.12 | 4:09.46 | ||||||
Merja Miesmaa | 1994 | 32.92 | 1:09.44 | 5:18.90 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:02 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 37, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Rollo 1 | 2000 | 273 | 5:19.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Atte Moilanen | 2001 | 41.14 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Anton Ukkola | 2000 | 39.03 | 1:23.82 | 2:48.00 | ||||||
Topias Nygård | 2000 | 36.52 | 1:16.58 | 4:04.58 | ||||||
Veikko Romppainen | 2000 | 35.04 | 1:14.91 | 5:19.49 | ||||||
2 | Ou Rollo 2 | 2000 | 214 | 5:46.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 43.46 | 1:29.84 | 1:29.84 | ||||||
Juho Anttila | 2000 | 45.86 | 1:35.93 | 3:05.77 | ||||||
Joonas Kuitunen | 2000 | 39.19 | 1:25.15 | 4:30.92 | ||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 35.72 | 1:15.31 | 5:46.23 | ||||||
- | Ou Rollo 3 | 2000 | DSQ | 4 os. uimari vaihdet | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Lukas Kalliokoski | 2001 | 46.23 | ||||||||
Aleksi Länkinen | 2000 | |||||||||
Anton Ylihannu | 2001 | |||||||||
Paavo Erkinaro | 2003 | 23 | DSQ | |||||||
SW 10.13 Väärä uintijärjestys | ||||||||||
Laji 37, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Oulo1 | 1998 | 353 | 4:53.02 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tobias Rohtmets | 1998 | 36.44 | 1:14.00 | 1:14.00 | ||||||
Juho Herva | 1998 | 37.04 | 1:19.31 | 2:33.31 | ||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 33.85 | 1:16.47 | 3:49.78 | ||||||
Konsta Kallinen | 1999 | 29.32 | 1:03.24 | 4:53.02 | ||||||
Laji 37, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Ou Ikm Miehet | 0 | 440 | 4:32.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Kaius Kejonen | 1998 | 35.28 | 1:13.66 | 1:13.66 | ||||||
Mikael Karvonen | 1997 | 32.52 | 1:10.03 | 2:23.69 | ||||||
Tuomas Lohiniva | 1997 | 30.89 | 1:07.91 | 3:31.60 | ||||||
Severi Lieto | 1998 | 28.66 | 1:00.87 | 4:32.47 | ||||||
2 | Oulo Miehet | 1996 | 417 | 4:37.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 36.69 | 1:16.32 | 1:16.32 | ||||||
Henri Hurskainen | 1991 | 34.62 | 1:14.92 | 2:31.24 | ||||||
Tuomas Järvelä | 1994 | 30.26 | 1:09.39 | 3:40.63 | ||||||
Aku Venhola | 1990 | 26.90 | 56.60 | 4:37.23 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:43 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 38, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | 452 | 1:14.38 | 2:36.76 | 3:58.78 | 5:20.61 | 10:43.44 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:43.11 | 8:06.15 | 9:27.38 | |||||||
2 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 414 | 1:15.98 | 2:39.05 | 4:02.68 | 5:26.76 | 11:02.49 | ||
Swimming Jyväskylä | 6:52.42 | 8:16.59 | 9:41.77 | |||||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | 396 | 1:18.11 | 2:43.33 | 4:09.16 | 5:34.41 | 11:12.71 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:00.80 | 8:26.39 | 9:50.59 | |||||||
4 | Susanna Palojärvi | 2001 | 332 | 1:22.02 | 2:52.97 | 4:26.04 | 6:00.08 | 11:53.11 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:31.14 | 9:02.01 | 10:29.86 | |||||||
5 | Fanni Heikkinen | 2001 | 264 | 1:27.97 | 3:04.12 | 4:42.41 | 6:21.79 | 12:50.09 | ||
Swimming Club Vuokatti | 8:00.58 | 9:39.06 | 11:17.66 | |||||||
6 | Jenna Korkeamäki | 2001 | 162 | 1:39.71 | 2:36.20 | 4:31.87 | 6:29.13 | 15:05.46 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 8:23.34 | 10:19.94 | 12:15.97 | |||||||
Laji 38, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Carita Heikkala | 1998 | 506 | 1:11.59 | 2:29.83 | 3:48.92 | 5:07.83 | 10:19.65 | ||
Oulun Lohet | 6:27.87 | 7:47.64 | 9:05.30 | |||||||
2 | Tytti Karjalainen | 1998 | 499 | 1:12.28 | 2:30.77 | 3:49.95 | 5:10.68 | 10:22.57 | ||
Oulun Lohet | 6:30.54 | 7:49.59 | 9:08.23 | |||||||
3 | Eveliina Palo | 1999 | 497 | 1:10.09 | 2:28.03 | 3:47.72 | 5:07.36 | 10:23.49 | ||
Kemin Uimaseura | 6:27.77 | 7:48.58 | 9:08.52 | |||||||
4 | Katariina Räsänen | 1999 | 477 | 1:16.23 | 2:37.97 | 3:58.91 | 5:18.47 | 10:31.99 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:37.96 | 7:57.63 | 9:16.29 | |||||||
5 | Lotta Heikkinen | 1998 | 443 | 1:17.57 | 2:40.26 | 4:02.15 | 5:23.68 | 10:48.12 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:45.24 | 8:06.70 | 9:27.80 | |||||||
6 | Salla Jokio | 1998 | 442 | 1:12.75 | 2:33.41 | 3:54.63 | 5:17.50 | 10:48.26 | ||
Vieskan Uimarit | 6:41.67 | 8:05.25 | 9:26.91 | |||||||
7 | Katri Hurskainen | 2000 | 420 | 1:16.81 | 2:39.79 | 4:03.65 | 5:28.65 | 10:59.49 | ||
Oulun Lohet | 6:52.15 | 8:15.92 | 9:39.43 | |||||||
8 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 412 | 1:18.98 | 2:42.86 | 4:06.70 | 5:30.23 | 11:03.84 | ||
Kemin Uimaseura | 6:53.65 | 8:17.86 | 9:42.04 | |||||||
9 | Jonna Laukkanen | 1998 | 410 | 1:17.11 | 2:41.01 | 4:05.84 | 5:31.07 | 11:04.90 | ||
Swimming Club Vuokatti | 6:56.66 | 8:21.78 | 9:45.34 | |||||||
10 | Evita Riuttanen | 1998 | 409 | 1:14.74 | 2:37.42 | 4:02.09 | 5:28.16 | 11:05.41 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:53.70 | 8:18.97 | 9:43.33 | |||||||
11 | Fanny Pesonen | 2000 | 388 | 1:19.98 | 2:47.82 | 4:15.58 | 5:42.77 | 11:17.16 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:08.87 | 8:34.91 | 9:59.93 | |||||||
12 | Laura Fält | 1998 | 384 | 1:19.68 | 2:47.37 | 4:14.63 | 5:41.72 | 11:19.61 | ||
Oulun Lohet | 7:08.20 | 8:34.16 | 9:59.02 | |||||||
13 | Riikka Korpi | 1998 | 363 | 1:20.13 | 2:45.83 | 4:12.92 | 5:40.91 | 11:32.13 | ||
Oulun Lohet | 7:08.86 | 8:37.67 | 10:06.97 | |||||||
14 | Iida Ahonen | 1999 | 363 | 1:19.71 | 2:46.89 | 4:15.01 | 5:43.63 | 11:32.40 | ||
Oulun Lohet | 7:13.53 | 8:42.63 | 10:10.05 | |||||||
15 | Nora Ijäs | 1999 | 360 | 1:21.40 | 2:48.26 | 4:16.07 | 5:45.02 | 11:34.52 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:14.47 | 7:59.43 | 9:26.54 | |||||||
16 | Jemina Pesonen | 1998 | 358 | 1:20.62 | 2:48.25 | 4:15.51 | 5:44.91 | 11:35.43 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:14.82 | 8:43.38 | 10:10.96 | |||||||
17 | Katriina Korpi | 2000 | 356 | 1:21.92 | 2:50.45 | 4:19.04 | 5:47.47 | 11:36.60 | ||
Oulun Lohet | 7:15.53 | 8:43.90 | 10:12.28 | |||||||
18 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 351 | 1:20.41 | 2:49.71 | 4:18.90 | 5:47.79 | 11:40.23 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:17.01 | 8:46.71 | 10:15.66 | |||||||
19 | Silja Saarela | 1999 | 333 | 1:21.18 | 2:49.99 | 4:20.92 | 5:52.23 | 11:52.38 | ||
Oulun Lohet | 7:23.98 | 8:54.94 | 10:25.84 | |||||||
20 | Anni Rajaniemi | 2000 | 333 | 1:23.91 | 2:54.44 | 4:27.06 | 5:57.85 | 11:52.44 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:29.21 | 9:00.65 | 10:31.14 | |||||||
21 | Veera Mursu | 2000 | 312 | 1:22.95 | 2:54.10 | 4:26.75 | 5:59.54 | 12:08.01 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:32.45 | 9:05.92 | 10:38.10 | |||||||
22 | Pinja Remes | 1999 | 300 | 1:21.82 | 2:57.44 | 4:32.50 | 6:07.76 | 12:17.43 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:43.08 | 9:18.00 | 10:51.95 | |||||||
23 | Sini Keinänen | 1999 | 289 | 1:24.34 | 2:58.56 | 4:34.69 | 6:11.63 | 12:26.74 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:46.72 | 9:21.86 | 10:57.14 | |||||||
24 | Minttu Korhonen | 1999 | 283 | 1:28.02 | 3:03.13 | 4:39.17 | 6:16.09 | 12:31.94 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:51.92 | 9:27.42 | 11:03.49 | |||||||
25 | Veera Leinonen | 2000 | 272 | 1:27.22 | 3:05.48 | 4:42.40 | 6:20.75 | 12:42.12 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 7:56.11 | 9:33.39 | 11:10.28 | |||||||
26 | Janette Korkeamäki | 2000 | 158 | 1:45.07 | 3:42.74 | 5:38.67 | 7:36.06 | 15:13.33 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 9:35.41 | 11:34.82 | 13:32.79 | |||||||
- | Sanni Kramsu | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 38, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Merja Miesmaa | 1994 | 445 | 1:14.69 | 2:36.41 | 3:58.56 | 5:20.53 | 10:46.90 | ||
Oulun Lohet | 6:43.01 | 8:05.56 | 9:26.89 | |||||||
- | Heidi Ruonavaara | 1996 | DNF | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 14:43 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nuorisouinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:29 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 huhtikuu 2013 |
Laji 39, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | 332 | 1:18.07 | 2:41.06 | 4:04.06 | 5:28.37 | 10:52.45 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:50.74 | 8:13.95 | 9:36.21 | |||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 332 | 1:17.17 | 2:40.17 | 4:03.11 | 5:26.75 | 10:52.90 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:50.35 | 8:13.16 | 9:35.32 | |||||||
3 | Atte Moilanen | 2001 | 330 | 1:16.60 | 2:39.65 | 4:03.33 | 5:27.39 | 10:53.96 | ||
Oulun Uinti 1906 | 8:14.41 | 10:53.96 | ||||||||
4 | Paavo Erkinaro | 2003 | 306 | 1:19.18 | 2:44.95 | 4:10.81 | 5:38.71 | 11:10.87 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:02.83 | 8:28.07 | 9:52.03 | |||||||
5 | Veikko Romppainen | 2000 | 243 | 1:22.80 | 2:54.40 | 4:26.77 | 5:59.61 | 12:03.79 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:33.66 | 9:07.21 | 10:37.56 | |||||||
6 | Aleksi Länkinen | 2000 | 241 | 1:28.11 | 3:01.42 | 4:36.25 | 6:10.81 | 12:06.31 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:43.44 | 9:14.02 | 10:43.17 | |||||||
7 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 221 | 1:25.97 | 3:00.94 | 4:37.07 | 6:15.12 | 12:27.46 | ||
Oulun Uinti 1906 | 7:50.76 | 9:25.77 | 10:58.93 | |||||||
8 | Anton Ylihannu | 2001 | 204 | 1:28.21 | 3:06.58 | 4:45.59 | 6:23.30 | 12:47.15 | ||
Oulun Uinti 1906 | 8:02.54 | 9:38.33 | 11:14.03 | |||||||
Laji 39, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Santeri Leppälä | 1998 | 506 | 1:06.83 | 2:18.73 | 3:30.92 | 4:42.93 | 9:27.20 | ||
Kemin Uimaseura | 5:54.97 | 7:07.30 | 8:18.12 | |||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 467 | 1:08.67 | 2:22.66 | 3:37.38 | 4:51.98 | 9:42.74 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:05.31 | 7:18.02 | 8:31.62 | |||||||
3 | Kaius Kejonen | 1998 | 416 | 1:09.29 | 2:26.46 | 3:43.58 | 5:00.93 | 10:05.61 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:19.05 | 7:36.58 | 8:52.84 | |||||||
4 | Miikka Willman | 1998 | 410 | 1:10.22 | 2:27.07 | 3:44.48 | 5:02.16 | 10:08.11 | ||
Oulun Lohet | 6:19.90 | 7:37.49 | 8:54.10 | |||||||
5 | Mikael Karvonen | 1997 | 404 | 1:07.81 | 2:23.58 | 3:39.29 | 4:56.19 | 10:11.57 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:15.26 | 7:35.10 | 8:54.49 | |||||||
6 | Konsta Kallinen | 1999 | 365 | 1:11.44 | 2:29.86 | 3:51.32 | 5:14.88 | 10:32.27 | ||
Oulun Lohet | 6:38.17 | 7:58.50 | 9:18.12 | |||||||
7 | Peetu Väänänen | 1997 | 359 | 1:11.47 | 2:31.02 | 3:52.99 | 5:16.63 | 10:35.62 | ||
Vieskan Uimarit | 6:39.11 | 7:59.52 | 9:20.66 | |||||||
8 | Tuomas Saari | 1999 | 356 | 1:15.22 | 2:36.35 | 4:00.03 | 5:22.27 | 10:37.85 | ||
Vieskan Uimarit | 6:42.96 | 8:02.72 | 9:21.24 | |||||||
9 | Juho Laatikainen | 1999 | 329 | 1:15.00 | 2:38.29 | 4:02.87 | 5:26.94 | 10:54.79 | ||
Swimming Club Vuokatti | 6:51.98 | 8:15.62 | 9:37.28 | |||||||
10 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | 292 | 2:01.27 | 3:28.83 | 4:56.88 | 6:26.38 | 11:21.39 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:52.92 | 9:20.02 | 10:44.13 | |||||||
11 | Konsta Heikkinen | 1999 | 256 | 1:22.97 | 2:54.52 | 4:27.28 | 6:00.15 | 11:51.96 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:34.01 | 9:03.88 | 10:31.22 | |||||||
12 | Joona Korhonen | 1999 | 229 | 1:26.07 | 2:59.74 | 4:35.18 | 6:11.45 | 12:18.25 | ||
Swimming Club Vuokatti | 7:45.82 | 9:21.30 | 10:53.71 | |||||||
Laji 39, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 584 | 1:02.27 | 2:11.93 | 3:21.01 | 4:30.12 | 9:00.70 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:38.79 | 6:47.59 | 7:56.02 | |||||||
2 | Arttu Erkinaro | 1992 | 479 | 1:06.57 | 2:18.35 | 3:30.93 | 4:45.04 | 9:37.46 | ||
Oulun Uinti 1906 | 5:59.26 | 7:13.72 | 8:26.89 | |||||||
3 | Samu Hanhela | 1996 | 351 | 1:12.39 | 2:30.42 | 3:50.16 | 5:11.77 | 10:40.78 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:33.35 | 7:57.21 | 9:19.62 | |||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 342 | 1:10.52 | 2:30.88 | 3:53.63 | 5:16.68 | 10:46.26 | ||
Kemin Työväen Uimarit | 6:40.41 | 8:03.34 | 9:25.34 | |||||||
5 | Valtteri Viitanen | 1993 | 335 | 1:10.35 | 2:31.01 | 3:54.19 | 5:18.06 | 10:50.92 | ||
Haparanda Sportklubb Taktik | 6:42.49 | 8:07.28 | 9:31.80 | |||||||
- | Anssi Hätälä | 1994 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 huhtikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:29 |