Results for VÃ¥rsimiaden distrikt / Staffanstorp
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 20 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: W Å Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Triton Lag 1 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 4:35.88 | ||||||
Felicia Paulander | 2000 | 31.46 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Mathilda Månsson | 2000 | 33.57 | 1:09.83 | 2:14.95 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 33.82 | 1:10.47 | 3:25.42 | ||||||
Thea Lindström | 2000 | 33.49 | 1:10.46 | 4:35.88 | ||||||
2 | Ls Lag 1 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 4:46.57 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 32.35 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Mathilda Linné | 2001 | 35.32 | 1:13.74 | 2:21.90 | ||||||
Louise Bengtsson | 2000 | 33.30 | 1:10.67 | 3:32.57 | ||||||
Isabelle Moreau | 2001 | 35.54 | 1:14.00 | 4:46.57 | ||||||
3 | Poseidon Lag 1Dam | 2000 | Simklubben Poseidon | 4:47.18 | ||||||
Annamaria Bontidean | 2000 | 33.68 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Fiona Olsson | 2000 | 34.29 | 1:47.28 | 2:57.79 | ||||||
Elin Melin | 2000 | 38.41 | 1:12.38 | 4:10.17 | ||||||
Felicity Fridh | 2001 | 37.01 | 37.01 | 4:47.18 | ||||||
4 | SK Sydsim Damer Lag 1. | 2001 | Simklubben Sydsim | 4:49.95 | ||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 35.18 | 1:13.45 | 1:13.45 | ||||||
Klara Johansson | 2001 | 33.53 | 1:10.57 | 2:24.02 | ||||||
Isabella Wivsätter | 2001 | 35.69 | 1:16.94 | 3:40.96 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 32.57 | 1:08.99 | 4:49.95 | ||||||
5 | S 71 Damer [2000] | 2000 | S71 | 4:59.29 | ||||||
Felicia Huynh | 2000 | 34.07 | 1:12.68 | 1:12.68 | ||||||
Ebba Wiberg | 2000 | 37.09 | 1:19.12 | 2:31.80 | ||||||
Erika Persson Bivall | 2001 | 37.42 | 1:19.11 | 3:50.91 | ||||||
Micaela Jönsson | 2001 | 32.54 | 1:08.38 | 4:59.29 | ||||||
6 | Poseidon Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:00.02 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 34.34 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Jessica Andersson | 2000 | 35.23 | 1:15.25 | 2:27.33 | ||||||
Mary Lagoguez | 2001 | 34.77 | 1:15.75 | 3:43.08 | ||||||
Amanda Björkman | 2001 | 36.41 | 1:16.94 | 5:00.02 | ||||||
7 | Triton Lag 2 Damer | 2000 | Simklubben Triton | 5:09.04 | ||||||
Wilma Ohlsson | 2000 | 36.43 | 1:17.02 | 1:17.02 | ||||||
Cornelia Forsgren | 2000 | 37.41 | 1:18.46 | 2:35.48 | ||||||
Karin Björkman | 2001 | 38.31 | 1:21.35 | 3:56.83 | ||||||
Linnéa Öberg | 2000 | 34.68 | 1:12.21 | 5:09.04 | ||||||
8 | Ess Flickor 11År | 2001 | Eslövs Simsällskap | 5:10.40 | ||||||
Sara Wilhelmsson | 2001 | 41.28 | 1:27.57 | 1:27.57 | ||||||
Irene Savayidis | 2000 | 33.56 | 1:10.46 | 2:38.03 | ||||||
Ellen Fridh | 2001 | 39.86 | 1:25.93 | 4:03.96 | ||||||
Olivia Ülger | 2000 | 31.16 | 1:06.44 | 5:10.40 | ||||||
9 | SK Sydsim Damer Lag 2. | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:15.09 | ||||||
Josefine Franzén | 2000 | 36.77 | 1:15.93 | 1:15.93 | ||||||
Isabella Lagnerup | 2000 | 36.27 | 1:17.86 | 2:33.79 | ||||||
Natalie Almasi | 2001 | 36.37 | 1:17.74 | 3:51.53 | ||||||
Emilia Eek | 2001 | 39.36 | 1:23.56 | 5:15.09 | ||||||
10 | Poseidon Lag 3 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:21.66 | ||||||
Cajsa Lindberg | 2000 | 39.98 | 1:25.07 | 1:25.07 | ||||||
Astrid Hemmingsson | 2000 | 38.73 | 1:21.06 | 2:46.13 | ||||||
Klara Borgqvist | 2001 | 38.21 | 1:20.48 | 4:06.61 | ||||||
Hanna Bergman | 2001 | 35.38 | 1:15.05 | 5:21.66 | ||||||
11 | Poseidon Lag 4 Damer | 2000 | Simklubben Poseidon | 5:25.34 | ||||||
Agnes Bonnevier | 2000 | 38.23 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Sofi Severin | 2001 | 39.68 | 1:23.71 | 2:44.70 | ||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 38.88 | 1:22.07 | 4:06.77 | ||||||
Sara Jendbro | 2000 | 37.30 | 1:18.57 | 5:25.34 | ||||||
12 | Mkk Lag 1 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:26.71 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 34.56 | 1:10.92 | 1:10.92 | ||||||
Alice Kron Larsson | 2001 | 39.01 | 1:24.24 | 2:35.16 | ||||||
Felicia Kennbäck | 2001 | 40.69 | 1:27.07 | 4:02.23 | ||||||
Victoria Huynh | 2000 | 40.01 | 1:24.48 | 5:26.71 | ||||||
13 | Ls Lag 2 Dam | 2000 | Landskrona Simsällskap | 5:36.92 | ||||||
Elsa Assarsson | 2001 | 1:24.26 | 2:05.64 | 2:05.64 | ||||||
Hanna Lundius | 2001 | 46.61 | 1:24.56 | 3:30.20 | ||||||
Laura Dorenda | 2001 | 43.31 | 1:23.10 | 4:53.30 | ||||||
Melinda Andersson | 2000 | 43.62 | 43.62 | 5:36.92 | ||||||
14 | Mkk Lag 2 Damer | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 6:20.18 | ||||||
Kristina Kulcsar | 2001 | 42.57 | 1:27.51 | 1:27.51 | ||||||
Francesca Nord | 2001 | 43.57 | 1:32.18 | 2:59.69 | ||||||
Zerina Imamovic | 2001 | 40.22 | 1:29.60 | 4:29.29 | ||||||
Izabell Kvant | 2001 | 51.58 | 1:50.89 | 6:20.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 20 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:36 |