Results for VÃ¥rsimiaden distrikt / Staffanstorp
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 4
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Distriktfinal Vårsimiaden | Utskriftsdatum | 21 april 2013 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | SK Triton | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 april 2013 |
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: JR Byggnads AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 71 Damer [2002] Lag 1 | 2002 | S71 | 2:17.69 | ||||||
Fanny Lindfors | 2002 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Tova Nilsson | 2002 | 34.57 | 1:09.55 | |||||||
Elsa Brink | 2002 | 35.41 | 1:44.96 | |||||||
Emilia Rönningdal | 2002 | 32.73 | 2:17.69 | |||||||
2 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:20.73 | ||||||
Emma Cerutti | 2002 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | 34.23 | 1:08.34 | |||||||
Gabriella Wivsätter | 2003 | 34.72 | 1:43.06 | |||||||
Lina Ostreus | 2002 | 37.67 | 2:20.73 | |||||||
3 | Mkk Lag 1 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.62 | ||||||
Josephine Mikkelsen | 2002 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Mollie Morfelt | 2003 | 40.61 | 1:15.51 | |||||||
Johanna Ingner | 2002 | 37.37 | 1:52.88 | |||||||
Ida Björkdahl | 2002 | 36.74 | 2:29.62 | |||||||
4 | S 71 Damer [2002] Lag 2 | 2002 | S71 | 2:31.24 | ||||||
Anna-Louisa Permarker | 2002 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Tilda Ericsson | 2002 | 37.95 | 1:15.06 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 40.79 | 1:55.85 | |||||||
Moa Karlsson | 2002 | 35.39 | 2:31.24 | |||||||
5 | Poseidon Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:37.00 | ||||||
Ditte Oredsson | 2003 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Ebba Billing | 2002 | 42.25 | 1:18.43 | |||||||
Isabelle Bengtsson | 2002 | 39.99 | 1:58.42 | |||||||
Tova Hegardt | 2002 | 38.58 | 2:37.00 | |||||||
6 | Ls Lag 1 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:44.25 | ||||||
Tilde Röiseth | 2003 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Matilda Hoff | 2003 | 41.82 | 1:20.57 | |||||||
Linnéa Lindh | 2003 | 42.34 | 2:02.91 | |||||||
Linnea Eriksson | 2003 | 41.34 | 2:44.25 | |||||||
7 | Eslöv Lag 1 Damer | 2002 | Eslövs Simsällskap | 2:46.24 | ||||||
Amanda Lindahl Andersson | 2002 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Tanja Jönsson | 2002 | 45.07 | 1:26.21 | |||||||
Mathilda Ülger | 2003 | 42.27 | 2:08.48 | |||||||
Nathalie Olsson | 2002 | 37.76 | 2:46.24 | |||||||
8 | Triton Lag 1 Damer | 2002 | Simklubben Triton | 2:46.39 | ||||||
Felicia Lejox | 2002 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Malin Pålsson | 2002 | 42.87 | 1:17.23 | |||||||
Antonia Sandblom | 2003 | 43.30 | 2:00.53 | |||||||
Julia Stenström | 2002 | 45.86 | 2:46.39 | |||||||
9 | Ls Lag 2 Dam | 2002 | Landskrona Simsällskap | 2:57.12 | ||||||
Tone Bergh | 2002 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Fanny Hess | 2004 | 49.18 | 1:31.82 | |||||||
Fanny Moreau | 2003 | 42.03 | 2:13.85 | |||||||
Emma Hassling | 2004 | 43.27 | 2:57.12 | |||||||
10 | Poseidon Lag 2 Damer | 2002 | Simklubben Poseidon | 3:06.59 | TLB | |||||
Alva Grundelius | 2004 | 45.28 | 45.28 | |||||||
Nina Nolén | 2002 | 48.37 | 1:33.65 | |||||||
Mica Nolén | 2004 | 1:30.17 | 3:03.82 | |||||||
Matilda Carlberg | 2002 | 2.77 | 3:06.59 | |||||||
11 | Mkk Lag 2 Dam | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:06.59 | ||||||
Rebecka Hägerlöf | 2002 | 45.85 | 45.85 | |||||||
Kristjana Lind Olafsdotti | 2002 | 48.95 | 1:34.80 | |||||||
Emma Hybholt | 2003 | 48.01 | 2:22.81 | |||||||
Melina Torres | 2003 | 43.78 | 3:06.59 | |||||||
12 | SK Sydsim Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Sydsim | 3:08.27 | ||||||
Jasna Banaee | 2002 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Johanna Melin | 2003 | 42.01 | 1:28.88 | |||||||
Eva Johansson | 2004 | 45.89 | 2:14.77 | |||||||
Moa Månsson | 2002 | 53.50 | 3:08.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2013 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 17:00 |