Resultat för Åkersberga Öppna (UGP-2, pass 4)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.42 | 1:12.23 | |||||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.26 | 1:12.67 | |||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.41 | 1:20.31 | |||||
4 | Malin Sangfelt | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 38.28 | 1:20.48 | |||||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 39.68 | 1:20.87 | |||||
6 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 41.43 | 1:23.46 | |||||
7 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.71 | 1:24.97 | |||||
8 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.26 | 1:27.06 | |||||
9 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 42.72 | 1:28.35 | |||||
10 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.40 | 1:33.00 | |||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.85 | 1:34.91 | |||||
12 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.60 | 1:36.77 | |||||
13 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.38 | 1:40.06 | |||||
14 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.07 | 1:42.50 | |||||
15 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.01 | 1:44.48 | |||||
- | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.14 | 1:15.78 | |||||
2 | Alva Mickelsson | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.22 | 1:17.10 | |||||
3 | Elin Timbäck | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.66 | 1:17.31 | |||||
4 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 38.55 | 1:17.39 | |||||
5 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 39.91 | 1:22.04 | |||||
6 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.78 | 1:23.27 | |||||
7 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.51 | 1:24.50 | |||||
8 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.65 | 1:24.54 | |||||
9 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 41.47 | 1:28.68 | |||||
10 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 43.34 | 1:30.23 | |||||
11 | Agnes Blomquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 43.27 | 1:30.48 | |||||
12 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.53 | 1:31.06 | |||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 36.66 | 1:15.48 | |||||
- | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |