Resultat för Åkersberga Öppna (UGP-2, pass 4)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 53.17 | ||||||
2 | Alexander Fundin | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.78 | ||||||
- | Emil Jagt | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.49 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.80 | ||||||
3 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Kevin Fahlström | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.71 | ||||||
5 | Martin Blom | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 40.60 | ||||||
6 | Alfons Frid | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.38 | ||||||
7 | Oliver Beijming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 46.06 | ||||||
8 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 54.10 | ||||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anwar Badaoui | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.16 | ||||||
2 | Rasmus Bjuresten | 1999 | Wisby Simsällskap | 36.36 | ||||||
3 | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | 37.58 | ||||||
4 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.79 | ||||||
5 | Axel Rosén | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 39.39 | ||||||
6 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.02 | ||||||
7 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 44.22 | ||||||
8 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.33 | ||||||
9 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 53.97 | ||||||
- | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.45 | ||||||
2 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.61 | ||||||
3 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 34.26 | ||||||
4 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 45.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |