2019-04-25   06:53:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Torsdag 4/7 kl. 18.00

Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  04 juli 2013   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  19:48   
  Arrangör  SSF/SK Laxen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juli 2013         
 
 
Gren 17, 4X200m Frisim Herrar Sr, Finaler, Senior 
Sponsor: Halmstad&Co 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
SR: Uddevalla S 7:36.67 2009-07-03 
MR: SK Neptun 7:29.36 2000-01-01 
FM: SK Neptun 7:37.08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Helsingborgs S  1992  Helsingborgs Simsällskap            7:32.49   
  Gustav Åberg Lejdström  1992      54.41  1:52.68      1:52.68   
  Oskar Nordstrand  1991      54.99  1:52.18      3:44.86   
  Robbin Steén  1987      54.94  1:54.52      5:39.38   
  Kristian Kron  1992      55.08  1:53.11      7:32.49   
                     
SK Neptun Lag 1  1992  Simklubben Neptun            7:34.70   
  Jacob Thulin  1991      54.29  1:56.75      1:56.75   
  Christoffer Vikström  1987      53.65  1:52.33      3:49.08   
  Simon Sjödin  1986      52.96  1:49.76      5:38.84   
  Simon Frank  1990      56.36  1:55.86      7:34.70   
                     
Uddevalla S Lag 1  1992  Uddevalla Sim            7:36.45   
  Mattias Carlsson  1990      54.08  1:51.27      1:51.27   
  Jesper Svensson  1990      54.72  1:55.95      3:47.22   
  Jesper Jonsson  1993      52.60  1:51.87      5:39.09   
  Fredrich Risebrandt  1992      55.91  1:57.36      7:36.45   
                     
Mölndals ASS Lag 1  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            7:37.77   
  Isak Eliasson  1996      54.98  1:56.82      1:56.82   
  Christoffer Carlsen  1992      52.92  1:52.00      3:48.82   
  Patrik Löfgren  1996      55.70  1:56.50      5:45.32   
  Robin Andréasson  1988      53.26  1:52.45      7:37.77   
                     
Stockholmspolisens Sif  1992  Stockholmspolisens Sim IF            7:41.96   
  David Ernstsson  1992      54.86  1:53.51      1:53.51   
  Jesper Björk  1993      56.00  1:54.10      3:47.61   
  Martin Nilsson  1993      56.11  1:57.14      5:44.75   
  Joakim Q Hammarlind  1993      54.93  1:57.21      7:41.96   
                     
Linköpings ASS  1992  Linköpings Allmänna SS            7:45.56   
  Oscar Ekström  1994      54.55  1:53.64      1:53.64   
  Alexander Linge  1992      54.94  1:54.37      3:48.01   
  Carl Norlander  1997      56.96  1:58.79      5:46.80   
  Kalle Lindborg  1994      56.84  1:58.76      7:45.56   
                     
Jönköpings SS  1992  Jönköpings Simsällskap            7:46.22   
  Daniel Forndal  1997      55.27  1:55.94      1:55.94   
  Emil Gustavsson  1995      54.54  1:57.44      3:53.38   
  Axel Pettersson  1995      57.33  1:58.86      5:52.24   
  Anton Andersson  1993      55.12  1:53.98      7:46.22   
                     
Kungsbacka SS  1992  Kungsbacka Simsällskap            7:51.46   
  Gustav Eriksson  1994      55.49  1:56.29      1:56.29   
  Erik Persson  1994      55.31  1:55.80      3:52.09   
  Viktor Hörndahl  1995      57.45  1:59.70      5:51.79   
  Martin Persson  1992      57.53  1:59.67      7:51.46   
                     
Väsby SS  1992  Väsby Simsällskap            7:54.23   
  Markus Fürst  1996      57.64  1:57.49      1:57.49   
  Robert Palosaari  1992      56.50  1:56.97      3:54.46   
  Alexander Ozerov  1996      57.67  2:00.74      5:55.20   
  Andreas Fürst  1990      56.59  1:59.03      7:54.23   
                     
10  Skellefteå SS  1992  Skellefte Simsällskap 34            7:54.47   
  Philip Nordenberg  1992      56.76  2:01.22      2:01.22   
  Anton Mikaelsson  1993      56.18  1:57.16      3:58.38   
  Oskar Mikaelsson  1995      55.88  1:55.18      5:53.56   
  Benjamin Lindberg  1995      56.97  2:00.91      7:54.47   
                     
11  Mölndals ASS Lag 2  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            7:54.49   
  Christopher Jedel  1995      57.36  1:58.06      1:58.06   
  Joachim Bratt  1995      56.79  1:59.50      3:57.56   
  Filip Holmqvist  1994      55.16  1:57.72      5:55.28   
  Edvin Qvirist  1995      56.54  1:59.21      7:54.49   
                     
12  Karlstads SS  1992  Karlstads Simsällskap            7:57.53   
  Erik Gissén  1992      56.79  1:59.25      1:59.25   
  Oskar Holm  1993      57.94  1:59.73      3:58.98   
  Oskar Olsson  1995      56.77  1:59.40      5:58.38   
  Axel Rebner  1994      55.76  1:59.15      7:57.53   
                     
13  SK Neptun Lag 2  1992  Simklubben Neptun            7:57.57   
  Theo Zätterström  1991      56.33  1:55.86      1:55.86   
  Sebastian Holmberg  1991      58.26  2:00.38      3:56.24   
  Linus Magnusson  1990      56.44  2:00.98      5:57.22   
  Magnus Lundgren  1991      56.68  2:00.35      7:57.57   
                     
14  Malmö KK  1992  Malmö Kappsimningsklubb            8:00.16   
  Nicolas Nord  1994      58.97  2:02.70      2:02.70   
  Jonas Holmström  1992      54.42  1:54.04      3:56.74   
  Filip Bivesand  1997      59.37  2:02.25      5:58.99   
  Eric Hinderup  1998      57.90  2:01.17      8:00.16   
                     
15  Södertörns SS  1992  Södertörns Simsällskap            8:06.47   
  Marcus Hagström  1991      56.81  1:57.99      1:57.99   
  Simon Lund  1989      56.19  2:02.62      4:00.61   
  Markus Kron  1994      58.36  2:03.82      6:04.43   
  Denis Marijanovic  1996      57.95  2:02.04      8:06.47   
                     
16  Kungälvs SS  1992  Kungälvs Simsällskap            8:06.66   
  Anton Arvidsson  1994      58.15  1:59.81      1:59.81   
  Johan Hildesson  1992      57.93  1:58.24      3:58.05   
  Ossian Arvidsson  1992      59.13  2:02.29      6:00.34   
  Mathias Petrusson  1993      1:00.20  2:06.32      8:06.66   
                     
17  Stockholms KK  1992  Stockholms Kappsimningsklubb            8:14.27   
  Philip Björklund  1992      58.86  2:03.03      2:03.03   
  Lucas Thomée  1993      58.13  2:01.72      4:04.75   
  Erik Schönning  1993      59.12  2:03.83      6:08.58   
  Felix Gudehn  1995      59.28  2:05.69      8:14.27   
                     
18  Ystads SS  1992  Ystads Simsällskap            8:21.98   
  Johan Christiansson  1996      59.12  2:01.18      2:01.18   
  Alexander Lienau-Petersson  1993      58.48  2:04.36      4:05.54   
  Axel Flodfält  1995      1:00.82  2:07.36      6:12.90   
  Mika Mononen  1996      1:00.85  2:09.08      8:21.98   
                     
Västerås SS  1992  Västerås Simsällskap            DSQ   
  Max Östberg  1996      58.84  2:02.24      2:02.24   
  Linus Kanth  1991              3:58.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.01  Utskriftsdatum  04 juli 2013 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  19:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner