2020-06-02   12:54:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden o kval till Nordiska Ungdomsmästerskapen 2008

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden o Kval till NUM 20    Utskriftsdatum  18 May 2008   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  SK Neptun         
 
 
Gren 55, 100m Ryggsim Po C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.54        1:04.44   
Mads Munk Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub    33.30        1:09.04   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening    33.72        1:09.43   
Axel Wangel  1994  Turebergs Simklubb    34.23        1:10.53   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.28        1:10.81   
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    34.63        1:10.92   
David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    35.41        1:11.90   
Anton Sandäng  1994  Täby Sim    35.48        1:12.00   
Andreas Rotstam  1994  Järfälla Simsällskap    35.51        1:13.38   
10  Elias Kirilmaz  1994  Järfälla Simsällskap    36.42        1:13.98   
11  Calle Grindheim  1994  Helsingborgs Simsällskap    35.89        1:14.33   
12  Eric Smedlund  1994  Umeå Simsällskap    36.52        1:14.37   
13  Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    36.30        1:14.79   
14  Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap    36.09        1:15.01   
15  Ulas Seydan  1994  Järfälla Simsällskap    36.61        1:15.59   
16  Sebastian Ridderskans  1994  Skuru Idrottsklubb    37.06        1:15.77   
17  Oscar Swartz-Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    37.37        1:16.82   
18  Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    37.82        1:17.30   
19  Anton Gomez  1995  Polisens IF    38.01        1:17.49   
20  Mattias Demirian  1994  Järfälla Simsällskap    38.13        1:18.59   
20  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    38.46        1:18.59   
22  Joakim Fleminggård  1995  Järfälla Simsällskap    38.57        1:18.67   
23  Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    38.07        1:18.75   
24  Marcus Källbrink  1994  Järfälla Simsällskap    38.24        1:19.16   
25  Viktor Sandberg  1994  Linköpings Allmänna SS    38.08        1:19.49   
26  Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    39.68        1:19.64   
27  Lachlan Mcpheat  1994  Skuru Idrottsklubb    39.44        1:19.91   
28  Henry Rebmann  1994  Väsby Simsällskap    38.46        1:20.38   
29  Pontus Palmborg  1994  Södertörns Simsällskap    38.69        1:20.57   
30  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    39.54        1:21.07   
31  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    39.48        1:21.18   
32  Konstantin Åström  1995  Järfälla Simsällskap    40.05        1:21.47   
33  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    39.53        1:21.51   
34  Joakim Uhlin  1994  Skuru Idrottsklubb    39.08        1:22.05   
35  Alexander Gellerstedt-Edn  1995  Täby Sim    40.10        1:22.33   
36  John Nordberg  1994  Göteborg Sim    39.56        1:22.75   
37  Marcus Kjellberg  1994  Åkersberga Simsällskap    40.07        1:23.51   
38  Love Dahlstedt  1994  Skuru Idrottsklubb    40.80        1:23.67   
39  Johannes Cederholm  1994  Strängnäs Simsällskap    40.98        1:24.04   
40  Theodor Wall  1995  Polisens IF    42.04        1:24.61   
41  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    41.45        1:26.09   
42  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    42.07        1:27.26   
43  Charlie Lind  1994  Skuru Idrottsklubb    42.23        1:27.63   
44  Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    42.51        1:27.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.06 
Licensierad till: IC Control 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner