2020-03-31   19:39:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden o kval till Nordiska Ungdomsmästerskapen 2008

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Neptuniaden o Kval till NUM 20    Utskriftsdatum  17 May 2008   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  SK Neptun         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Po B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Hjelm  1992  Simsällskapet Iden    32.32        1:09.07   
Pierre Zarebski  1992  Upsala Simsällskap    32.48        1:09.73   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    33.57        1:09.75   
Gulliver Koch  1992  Skäret Simsällskap    32.91        1:09.80   
Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    33.11        1:10.28   
Viktor Björk  1992  Spårvägens Simförening    33.88        1:11.29   
Marcel Ballin  1993  Helsingborgs Simsällskap    33.54        1:11.82   
Marcus Svensson  1992  Simsällskapet Iden    34.64        1:15.20   
Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svømmeklub    35.13        1:15.33   
10  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    35.63        1:16.05   
11  Fredrik Nilsson  1993  Västerviks Simsällskap    34.90        1:17.69   
12  Alexander Söderman  1993  Göteborg Sim    37.05        1:17.70   
13  Patrik Alsparr  1993  Simklubben Neptun    36.61        1:17.76   
14  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    35.43        1:17.77   
15  Erik Ödman  1992  Upsala Simsällskap    36.51        1:18.86   
16  Nimer Hammoud  1993  Turebergs Simklubb    37.96        1:19.50   
17  Jonathan Johansen  1992  Helsingborgs Simsällskap    36.10        1:19.51   
18  Cristian Strömberg  1993  Väsby Simsällskap    37.73        1:20.04   
19  Anton Glenngård  1993  Skuru Idrottsklubb    37.34        1:20.73   
20  Alexsej Kursakov  1993  Simklubben Neptun    38.74        1:21.05   
21  Eric Karlborg  1993  Linköpings Allmänna SS    37.97        1:21.20   
22  Ryan Moradi  1993  Väsby Simsällskap    38.43        1:21.36   
23  Axel Forsberg  1993  Upsala Simsällskap    37.40        1:21.76   
24  Kalle Nilsson  1992  Åkersberga Simsällskap    37.21        1:22.37   
25  Ernst Winsa  1993  Södertörns Simsällskap    38.86        1:22.38   
26  Marcus Sjölund  1992  Luleå Simsällskap    37.52        1:22.52   
27  Hampus Widmark  1993  Södertörns Simsällskap    38.55        1:23.34   
28  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    39.33        1:23.37   
29  Marcus Arvidsson  1993  Väsby Simsällskap    40.01        1:23.90   
30  Christopher Olsson  1992  Strängnäs Simsällskap    39.90        1:25.44   
31  Johan Engelbrecht  1993  Åkersberga Simsällskap    40.90        1:28.40   
32  Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap    41.70        1:31.06   
Joakim Siösteen  1992  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.06 
Licensierad till: IC Control 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner