Resultat för Neptuniaden o kval till Nordiska Ungdomsmästerskapen 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden o Kval till NUM 20 | Utskriftsdatum | 17 May 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 28, 100m Fjärilsim Po A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Palle Gordon | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.61 | 58.03 | |||||
2 | Samba Sjödin | 1985 | Simklubben Neptun | 27.69 | 58.05 | |||||
3 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 28.12 | 59.80 | |||||
4 | Jonathan Gustavsson | 1991 | Simklubben Neptun | 28.06 | 59.83 | |||||
5 | Axel Pettersson | 1983 | Simklubben Neptun | 28.20 | 1:00.00 | |||||
6 | Mikael Karlsson | 1987 | Polisens IF | 28.31 | 1:00.44 | |||||
7 | Christoffer Stolt | 1987 | Spårvägens Simförening | 27.76 | 1:00.73 | |||||
8 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.68 | 1:01.01 | |||||
9 | Tom Andersson-Lind | 1990 | Polisens IF | 28.98 | 1:01.37 | |||||
10 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 28.65 | 1:01.44 | |||||
11 | Marcus Mases | 1989 | Simklubben Neptun | 29.05 | 1:01.67 | |||||
12 | Anton Kjellqvist | 1991 | Skövde Simsällskap | 28.32 | 1:01.69 | |||||
13 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.25 | 1:01.72 | |||||
14 | Stefan Sandberg | 1987 | Spårvägens Simförening | 27.93 | 1:01.86 | |||||
15 | Tom Thomasson | 1990 | Järfälla Simsällskap | 28.57 | 1:01.96 | |||||
16 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 28.83 | 1:02.21 | |||||
17 | Mattias Thorsell | 1989 | Skövde Simsällskap | 29.34 | 1:03.58 | |||||
18 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Polisens IF | 29.37 | 1:03.65 | |||||
19 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 30.08 | 1:03.76 | |||||
20 | Niklas Jonsson | 1988 | Polisens IF | 29.89 | 1:03.84 | |||||
21 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 28.72 | 1:03.93 | |||||
22 | Harald Johansson | 1991 | Simsällskapet Delfin | 29.39 | 1:04.38 | |||||
23 | André Liljegren | 1990 | Simsällskapet Delfin | 29.57 | 1:05.22 | |||||
24 | Ivan Smelov | 1991 | Turebergs Simklubb | 29.84 | 1:05.24 | |||||
25 | Zacharias Sjöberg | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.89 | 1:05.25 | |||||
26 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.42 | 1:05.27 | |||||
27 | Richard Gröhn | 1991 | Spårvägens Simförening | 30.64 | 1:05.85 | |||||
28 | Oleg Filippov | 1988 | Skövde Simsällskap | 29.34 | 1:06.52 | |||||
29 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 30.76 | 1:07.37 | |||||
30 | Kristoffer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.74 | 1:07.53 | |||||
31 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 31.38 | 1:08.20 | |||||
32 | Hampus Altvall | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 30.66 | 1:09.04 | |||||
33 | Anton Ekhult | 1991 | Polisens IF | 33.30 | 1:09.37 | |||||
34 | Rikard Gustafsson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 31.00 | 1:09.40 | |||||
35 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 31.12 | 1:09.63 | |||||
36 | David Urumovic | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.67 | 1:13.08 | |||||
37 | Johan Gustafsson | 1991 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | 1:15.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.06 |
Licensierad till: IC Control |