Resultat för Hørsholm Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2013 | Udskriftsdato | 21 april 2013 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 april 2013 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.07 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.41 | ||||||
3 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.57 | ||||||
4 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 39.93 | ||||||
5 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.41 | ||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.83 | ||||||
7 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.13 | ||||||
8 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.99 | ||||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.20 | ||||||
10 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 53.51 | ||||||
11 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 57.21 | ||||||
12 | Noah Holmgaard Jacobsen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 59.15 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 30.71 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.05 | ||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 32.27 | ||||||
4 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.95 | ||||||
5 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.83 | ||||||
6 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 35.38 | ||||||
7 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.76 | ||||||
8 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.54 | ||||||
9 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.80 | ||||||
10 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.10 | ||||||
11 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 40.14 | ||||||
12 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 41.06 | ||||||
13 | Rune Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.80 | ||||||
14 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.65 | ||||||
15 | William Caramés-Thomsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 43.84 | ||||||
16 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 43.90 | ||||||
17 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.21 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.94 | ||||||
2 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.29 | ||||||
3 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.54 | ||||||
4 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.57 | ||||||
5 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | ||||||
6 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | ||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.27 | ||||||
8 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.58 | ||||||
8 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.58 | ||||||
10 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.59 | ||||||
11 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.17 | ||||||
12 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.19 | ||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 28.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 21 april 2013 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:50 |