Resultater for Hørsholm Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2013 | Udskriftsdato | 20 april 2013 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 april 2013 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 44.84 | 1:33.05 | 2:21.93 | 3:07.94 | |||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 46.98 | 1:38.19 | 2:30.28 | 3:19.63 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.22 | 1:22.90 | 2:06.26 | 2:47.18 | |||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 40.84 | 1:25.59 | 2:11.82 | 2:52.76 | |||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.22 | 1:26.53 | 2:13.23 | 2:56.99 | |||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.47 | 1:28.31 | 2:14.19 | 2:59.82 | |||
5 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 43.45 | 1:29.45 | 2:16.17 | 3:01.00 | |||
6 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 43.15 | 1:30.81 | 2:18.38 | 3:03.23 | |||
7 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.89 | 1:32.76 | 2:21.44 | 3:09.42 | |||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 45.60 | 1:35.17 | 2:24.98 | 3:11.10 | |||
9 | Thea Harring Christjansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.16 | 1:35.06 | 2:24.24 | 3:11.85 | |||
10 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.91 | 1:32.11 | 2:23.78 | 3:12.46 | |||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.94 | 1:36.65 | 2:26.50 | 3:12.68 | |||
12 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 46.09 | 1:36.15 | 2:26.39 | 3:14.20 | |||
13 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 45.41 | 1:35.17 | 2:25.38 | 3:14.40 | |||
14 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 46.40 | 1:37.66 | 2:26.18 | 3:15.71 | |||
15 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 47.54 | 1:38.97 | 2:31.61 | 3:24.56 | |||
16 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 55.42 | 1:53.35 | 2:51.21 | 3:46.80 | |||
- | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.09 | 1:16.84 | 1:56.54 | 2:34.92 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:18.45 | 1:59.14 | 2:38.95 | |||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | 1:20.72 | 2:01.62 | 2:41.68 | |||
4 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | 1:19.96 | 2:01.71 | 2:42.16 | |||
5 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.15 | 1:20.37 | 2:03.08 | 2:43.41 | |||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.70 | 1:20.98 | 2:02.74 | 2:43.51 | |||
7 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:22.08 | 2:05.13 | 2:45.09 | |||
8 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 38.71 | 1:19.93 | 2:02.31 | 2:45.17 | |||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.08 | 1:21.78 | 2:04.35 | 2:46.22 | |||
10 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 40.15 | 1:23.69 | 2:03.96 | 2:47.05 | |||
11 | Christina Borges-Nielsen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.92 | 1:25.03 | 2:08.16 | 2:48.99 | |||
12 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.43 | 1:23.44 | 2:07.05 | 2:49.03 | |||
13 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.47 | 1:25.09 | 2:08.62 | 2:51.35 | |||
14 | Mathilde Christjansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.36 | 1:24.89 | 2:09.54 | 2:53.70 | |||
15 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.91 | 1:24.61 | 2:10.66 | 2:54.44 | |||
16 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.30 | 1:25.46 | 2:10.11 | 2:54.71 | |||
17 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.73 | 1:27.06 | 2:11.88 | 2:55.18 | |||
18 | Victoria Ringgaard | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 41.41 | 1:25.80 | 2:12.00 | 2:56.57 | |||
19 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.48 | 1:27.73 | 2:13.92 | 2:59.42 | |||
20 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.80 | 1:30.22 | 2:15.95 | 3:00.27 | |||
21 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | 1:28.77 | 2:16.38 | 3:00.82 | |||
22 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.71 | 1:33.25 | 2:21.65 | 3:04.81 | |||
23 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.10 | 1:31.56 | 2:19.35 | 3:06.64 | |||
24 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.52 | 1:30.79 | 2:19.85 | 3:06.90 | |||
25 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.04 | 1:35.37 | 2:24.11 | 3:11.59 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.97 | 1:18.92 | 2:00.34 | 2:40.62 | |||
2 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.87 | 1:19.42 | 2:00.81 | 2:40.98 | |||
3 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.41 | 1:19.12 | 2:00.65 | 2:41.25 | |||
4 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.57 | 1:27.99 | 2:12.20 | 2:55.23 | |||
5 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 44.25 | 1:29.43 | 2:15.75 | 3:00.87 | |||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 40.00 | 1:23.11 | 2:08.25 | 2:51.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 20 april 2013 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:58 |