Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HCA CUP 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Frigodan |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.59.10 |
2008 Tobias Urban Hansen(87) Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tom Heilmann | 1997 | 475 | 33.58 | 1:06.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 442 | 32.87 | 1:08.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1997 | 424 | 33.98 | 1:09.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | 411 | 33.89 | 1:09.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 400 | 34.53 | 1:10.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Martin Harder Bruun | 1998 | 339 | 36.24 | 1:14.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Dino Levic | 1998 | 322 | 36.56 | 1:15.76 | |||||
Lugano Nuoto | ||||||||||
8 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 244 | 40.23 | 1:23.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Joachim Malchow-Møller | 1998 | 194 | 41.53 | 1:29.72 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Sponsor: Frigodan |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.59.10 |
2008 Tobias Urban Hansen(87) Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 563 | 31.17 | 1:02.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Asger Terp | 1996 | 521 | 32.40 | 1:04.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | 505 | 31.72 | 1:05.19 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 472 | 32.30 | 1:06.67 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | 452 | 33.15 | 1:07.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ralf Dalby | 1995 | 443 | 33.23 | 1:08.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Lund | 1996 | 425 | 33.67 | 1:09.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Winther | 1995 | 403 | 34.53 | 1:10.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Gilberg | 1995 | 398 | 33.91 | 1:10.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Svendsen | 1996 | 389 | 32.92 | 1:11.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 99 år |
Sponsor: Frigodan |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.59.10 |
2008 Tobias Urban Hansen(87) Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | 619 | 29.25 | 1:00.93 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 575 | 30.59 | 1:02.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederik Christensen | 1992 | 572 | 31.28 | 1:02.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karim Møller | 1994 | 541 | 30.86 | 1:03.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | 535 | 31.70 | 1:03.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Højbøge | 1992 | 484 | 31.26 | 1:06.11 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Felix Zähringer | 1994 | 442 | 33.01 | 1:08.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Meier | 1994 | 411 | 33.51 | 1:09.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 379 | 34.90 | 1:11.71 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |