Resultat för H.C. Andersen Swim Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 37 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | HCA CUP 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Per Wermuth - Psykolog |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 1.09.73 |
2009 Rikke Møller Pedersen(89) FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lavinia Gentile | 1999 | 508 | 37.05 | 1:20.73 | |||||
Lugano Nuoto | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 493 | 38.60 | 1:21.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | 397 | 41.65 | 1:27.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 374 | 41.48 | 1:29.42 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 371 | 41.97 | 1:29.65 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sidse Thorup | 1999 | 370 | 42.34 | 1:29.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 370 | 41.40 | 1:29.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 356 | 42.03 | 1:30.90 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Amalie Pedersen | 2000 | 345 | 42.97 | 1:31.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Diana Au | 2000 | 327 | 45.42 | 1:33.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Nicholas | 2000 | 321 | 46.35 | 1:34.09 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 312 | 46.87 | 1:34.98 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Anika Bryde | 2000 | 307 | 45.39 | 1:35.49 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Olsen | 2000 | 277 | 47.42 | 1:38.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Emilie Madsen | 2000 | 277 | 45.47 | 1:38.86 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Karstensen | 1999 | 233 | 49.08 | 1:44.63 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Per Wermuth - Psykolog |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 1.09.73 |
2009 Rikke Møller Pedersen(89) FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 534 | 37.31 | 1:19.44 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 516 | 38.21 | 1:20.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Laura Andersen | 1997 | 498 | 37.97 | 1:21.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | 493 | 40.13 | 1:21.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Bak | 1997 | 470 | 39.77 | 1:22.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 457 | 39.40 | 1:23.67 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sandra Guldborg | 1998 | 451 | 39.23 | 1:24.04 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 435 | 39.18 | 1:25.05 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | 433 | 42.13 | 1:25.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 424 | 39.95 | 1:25.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Amina Stolz | 1998 | 385 | 42.60 | 1:28.59 | |||||
Lugano Nuoto | ||||||||||
12 | Stine Johansen | 1997 | 346 | 43.99 | 1:31.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 305 | 46.37 | 1:35.68 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Bianca Quadri | 1998 | DSQ | flyb,un.løb | ||||||
Lugano Nuoto | ||||||||||
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Sponsor: Per Wermuth - Psykolog |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 1.09.73 |
2009 Rikke Møller Pedersen(89) FREM-STO95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 640 | 35.99 | 1:14.75 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | 595 | 35.34 | 1:16.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Anna Puggard | 1996 | 593 | 36.25 | 1:16.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Louise G. Riget | 1995 | 526 | 36.62 | 1:19.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Clara Lindecrona | 1993 | 441 | 38.84 | 1:24.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |