Results for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stvne by | Kbenhavn | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Hovedstadens Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 maj 2013 |
Lb 12, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 521 | 30.82 | 1:03.95 | 1:37.35 | 2:11.81 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 492 | 32.55 | 1:07.33 | 1:41.71 | 2:14.34 | |||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 486 | 32.21 | 1:06.79 | 1:41.24 | 2:14.91 | |||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
4 | Marius Mldrup | 1999 | 441 | 33.75 | 1:09.14 | 1:44.73 | 2:19.30 | |||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 405 | 32.96 | 1:08.95 | 1:46.32 | 2:23.35 | |||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjr | 1999 | 401 | 33.44 | 1:09.80 | 1:46.71 | 2:23.87 | |||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
7 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 388 | 34.59 | 1:11.93 | 1:49.36 | 2:25.41 | |||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | 387 | 34.43 | 1:11.21 | 1:48.60 | 2:25.53 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
9 | Lukas Gustafson | 1999 | 387 | 34.28 | 1:11.48 | 1:49.04 | 2:25.58 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederik Lundgaard | 1999 | 386 | 35.12 | 1:12.71 | 1:49.55 | 2:25.68 | |||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Weibel | 1999 | 365 | 35.58 | 1:13.58 | 1:51.22 | 2:28.47 | |||
Hillerd Svmmeklub | ||||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 363 | 35.40 | 1:13.19 | 1:51.31 | 2:28.68 | |||
Sigma Swim Allerd | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 361 | 34.44 | 1:12.40 | 1:50.98 | 2:28.93 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Starup Falck | 1999 | 349 | 35.05 | 1:12.77 | 1:52.10 | 2:30.58 | |||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
15 | Marius Rasmussen | 1999 | 347 | 36.29 | 1:15.19 | 1:53.39 | 2:30.90 | |||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
16 | Simon Kryer Svendsen | 1999 | 346 | 36.19 | 1:14.44 | 1:53.07 | 2:31.11 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Alexander Eggers | 1999 | 345 | 35.16 | 1:13.77 | 1:52.79 | 2:31.16 | |||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | 343 | 35.70 | 1:14.48 | 1:53.76 | 2:31.48 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Markus Bjsen | 1999 | 336 | 35.34 | 1:14.18 | 1:53.54 | 2:32.52 | |||
Holbk Svmme Klub | ||||||||||
20 | Christian Andersen | 1999 | 333 | 36.32 | 1:14.98 | 1:54.25 | 2:32.97 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 323 | 35.72 | 1:14.73 | 1:54.72 | 2:34.63 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
22 | Asger Kragh | 1999 | 321 | 37.25 | 1:15.48 | 1:55.15 | 2:34.87 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
23 | Lukas Sieben | 1999 | 319 | 35.54 | 1:14.74 | 1:54.94 | 2:35.24 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
24 | Emil Johansen | 1999 | 318 | 36.82 | 1:16.51 | 1:56.61 | 2:35.44 | |||
Roskilde Svmning | ||||||||||
25 | Daniel C. Bjrrith | 1999 | 317 | 37.09 | 1:17.08 | 1:57.06 | 2:35.52 | |||
Roskilde Svmning | ||||||||||
26 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 317 | 36.93 | 1:16.98 | 1:56.99 | 2:35.56 | |||
Vest-Brndby | ||||||||||
27 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 307 | 36.78 | 1:16.56 | 1:57.42 | 2:37.28 | |||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
28 | Andr Goldberg Ballerini | 1999 | 303 | 37.23 | 1:16.55 | 1:56.61 | 2:37.86 | |||
Frederikssund Svmmeklub | ||||||||||
29 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 298 | 38.30 | 1:19.15 | 1:58.89 | 2:38.72 | |||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Anders Srensen | 1999 | 292 | 36.07 | 1:16.80 | 1:59.25 | 2:39.76 | |||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
31 | Mathias Holdrup | 1999 | 290 | 38.77 | 1:20.78 | 2:02.47 | 2:40.23 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
- | Emil D. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | DSQ | EFB v vend 50 m | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Lb 12, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 385 | 34.49 | 1:11.66 | 1:49.10 | 2:25.84 | |||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nrgaard | 2000 | 371 | 35.86 | 1:13.61 | 1:51.51 | 2:27.63 | |||
Sllerd Svmmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Bkgaard Andersen | 2001 | 364 | 35.56 | 1:13.36 | 1:51.68 | 2:28.51 | |||
Hrsholm Svmmeforening | ||||||||||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 347 | 35.58 | 1:13.78 | 1:52.58 | 2:30.88 | |||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 329 | 34.86 | 1:14.44 | 1:54.12 | 2:33.65 | |||
Gladsaxe Idrts Forening | ||||||||||
6 | Johan Joensen | 2000 | 329 | 36.05 | 1:14.52 | 1:54.33 | 2:33.67 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 325 | 35.80 | 1:14.95 | 1:55.16 | 2:34.24 | |||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
8 | Thor B. Hansen | 2000 | 324 | 36.36 | 1:15.25 | 1:55.14 | 2:34.47 | |||
Kge Svmmeklub | ||||||||||
9 | Victor Grandjean | 2001 | 313 | 38.72 | 1:19.50 | 1:59.03 | 2:36.17 | |||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
10 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 306 | 36.60 | 1:16.67 | 1:57.44 | 2:37.41 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
11 | Jonas M. Jrgensen | 2001 | 293 | 37.67 | 1:18.74 | 2:00.17 | 2:39.59 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Ferdinand Wahl | 2000 | 290 | 38.26 | 1:19.05 | 2:00.03 | 2:40.15 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Nicklas stman Pedersen | 2002 | 288 | 37.08 | 1:17.70 | 1:59.72 | 2:40.51 | |||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
14 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 285 | 37.10 | 1:17.75 | 2:00.08 | 2:41.15 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Rasmus Langvad | 2000 | 276 | 39.09 | 1:19.90 | 2:02.25 | 2:42.83 | |||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
16 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 274 | 39.11 | 1:21.29 | 2:03.01 | 2:43.25 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 272 | 40.91 | 1:22.87 | 2:03.65 | 2:43.71 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Mike Johansen | 2001 | 269 | 39.23 | 1:20.81 | 2:02.61 | 2:44.19 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 268 | 38.86 | 1:21.13 | 2:03.25 | 2:44.45 | |||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 264 | 39.05 | 1:21.42 | 2:04.14 | 2:45.34 | |||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 258 | 40.12 | 1:21.81 | 2:04.95 | 2:46.52 | |||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Marcus Sktt Haslev | 2002 | 257 | 39.59 | 1:21.95 | 2:05.42 | 2:46.71 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
23 | Sipan Kawiani | 2000 | 257 | 39.17 | 1:21.55 | 2:05.43 | 2:46.84 | |||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
24 | Matthias Hansen | 2001 | 254 | 39.70 | 1:21.69 | 2:05.59 | 2:47.35 | |||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 254 | 41.02 | 1:24.93 | 2:08.15 | 2:47.35 | |||
Sigma Swim Birkerd | ||||||||||
26 | Mads Mller Bjrnskov | 2001 | 252 | 39.45 | 1:22.53 | 2:05.73 | 2:47.87 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
27 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 252 | 38.36 | 1:21.51 | 2:05.68 | 2:47.92 | |||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Mathias Vestergaard | 2001 | 243 | 40.17 | 1:22.84 | 2:06.39 | 2:49.97 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
29 | Mads Haugrd Hansen | 2000 | 242 | 37.81 | 1:19.94 | 2:05.22 | 2:50.15 | |||
Hvidovre Svmme Klub | ||||||||||
30 | Rasmus Krogh Lvschal | 2000 | 241 | 40.28 | 1:23.50 | 2:07.46 | 2:50.35 | |||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
31 | Philip Bruhn | 2000 | 235 | 40.03 | 1:23.70 | 2:08.80 | 2:51.76 | |||
JGI Svmning | ||||||||||
32 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 223 | 40.59 | 1:25.00 | 2:10.91 | 2:54.73 | |||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
- | Markus B. Hajdu | 2000 | DNS | |||||||
Svmmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Julius Thielst | 2000 | DSQ | EFB v 150 m | ||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
- | Peter Vangsgaard | 2000 | DSQ | EFB v 75 m | ||||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
- | William Textor Broch | 2001 | DSQ | EFB v 150 m | ||||||
Lyngby Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:18 |