Results for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2001 | 468 | 4:53.60 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.33 | 1:11.85 | 1:11.85 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 37.69 | 1:19.26 | 2:31.11 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 32.86 | 1:16.38 | 3:47.49 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 31.08 | 1:06.11 | 4:53.60 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2001 | 456 | 4:56.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 36.38 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 38.69 | 1:21.28 | 2:35.21 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 34.10 | 1:14.08 | 3:49.29 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 32.12 | 1:06.72 | 4:56.01 | ||||||
3 | Piger Gti | 2001 | 397 | 5:10.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 39.19 | 1:20.78 | 1:20.78 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 40.32 | 1:26.00 | 2:46.78 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 34.16 | 1:16.16 | 4:02.94 | ||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 31.90 | 1:07.18 | 5:10.12 | ||||||
4 | Lyngby Piger | 2001 | 372 | 5:16.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 37.92 | 1:19.29 | 1:19.29 | ||||||
Sarah Daly | 2001 | 40.94 | 1:26.65 | 2:45.94 | ||||||
Alix Reynolds | 2001 | 36.03 | 1:18.73 | 4:04.67 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 33.84 | 1:12.12 | 5:16.79 | ||||||
5 | Køge Piger | 2001 | 362 | 5:19.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anna Andersen | 2001 | 36.35 | 1:15.41 | 1:15.41 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 42.38 | 1:29.99 | 2:45.40 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 37.34 | 1:23.44 | 4:08.84 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 33.07 | 1:10.83 | 5:19.67 | ||||||
6 | Hovedstaden Piger | 2001 | 362 | 5:19.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 40.09 | 1:22.17 | 1:22.17 | ||||||
Ida Sophie Ahm | 2001 | 42.71 | 1:31.84 | 2:54.01 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 36.64 | 1:21.42 | 4:15.43 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 30.81 | 1:04.35 | 5:19.78 | ||||||
7 | Hils 3 Piger | 2001 | 340 | 5:26.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Brogaard | 2001 | 39.24 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 42.98 | 1:31.65 | 2:50.68 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 36.62 | 1:24.29 | 4:14.97 | ||||||
Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 33.28 | 1:11.40 | 5:26.37 | ||||||
8 | Kvik Piger 2 | 2001 | 340 | 5:26.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 40.12 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 44.08 | 1:33.49 | 2:54.76 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 36.15 | 1:20.85 | 4:15.61 | ||||||
Cecilie Olsen | 2001 | 33.55 | 1:10.87 | 5:26.48 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | 339 | 5:26.67 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Emma Poulsen | 2001 | 37.05 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Xandra Huryn | 2001 | 42.51 | 1:31.47 | 2:48.78 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 38.92 | 1:23.74 | 4:12.52 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 34.80 | 1:14.15 | 5:26.67 | ||||||
10 | A6 Piger | 2001 | 327 | 5:30.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Bojesen | 2001 | 38.61 | 1:21.01 | 1:21.01 | ||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 43.72 | 1:32.27 | 2:53.28 | ||||||
Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 39.58 | 1:25.88 | 4:19.16 | ||||||
Katja Petersson | 2001 | 34.09 | 1:11.48 | 5:30.64 | ||||||
11 | Lyngby Piger 2 | 2001 | 315 | 5:34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Thea Harring Christjansen | 2002 | 41.64 | 1:25.15 | 1:25.15 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 44.14 | 1:32.62 | 2:57.77 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 36.18 | 1:26.86 | 4:24.63 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 33.48 | 1:10.18 | 5:34.81 | ||||||
12 | Gentofte Piger | 0 | 310 | 5:36.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Laura Grøn Teschl | 2002 | 43.58 | 1:30.30 | 1:30.30 | ||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 44.86 | 1:34.72 | 3:05.02 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 34.75 | 1:16.67 | 4:21.69 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 36.19 | 1:15.04 | 5:36.73 | ||||||
13 | Sigma Piger 2 | 2001 | 307 | 5:37.79 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Julie Stampe | 2002 | 39.51 | 1:20.16 | 1:20.16 | ||||||
Rikke Ross | 2002 | 45.28 | 1:37.02 | 2:57.18 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 38.86 | 1:29.55 | 4:26.73 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 33.85 | 1:11.06 | 5:37.79 | ||||||
14 | Pige1 | 0 | 302 | 5:39.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Line Strandby | 2001 | 39.96 | 1:21.83 | 1:21.83 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 42.65 | 1:31.96 | 2:53.79 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 43.42 | 1:31.40 | 4:25.19 | ||||||
Freja Schmidt | 2001 | 35.44 | 1:14.49 | 5:39.68 | ||||||
15 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | 291 | 5:43.85 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Caroline Mathiesen | 2001 | 39.03 | 1:20.72 | 1:20.72 | ||||||
Alberte R. Jakobsen | 2001 | 43.72 | 1:31.74 | 2:52.46 | ||||||
Katinka Søby | 2001 | 41.55 | 1:33.58 | 4:26.04 | ||||||
Laura Petersson | 2001 | 36.57 | 1:17.81 | 5:43.85 | ||||||
16 | Gsc Piger 1 | 2001 | 284 | 5:46.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 43.75 | 1:29.47 | 1:29.47 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 47.63 | 1:38.95 | 3:08.42 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 37.79 | 1:23.21 | 4:31.63 | ||||||
Alina Sherfig | 2001 | 35.10 | 1:15.00 | 5:46.63 | ||||||
17 | Helsingør Piger | 2001 | 265 | 5:54.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 42.84 | 1:27.40 | 1:27.40 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 47.27 | 1:39.06 | 3:06.46 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 43.44 | 1:36.14 | 4:42.60 | ||||||
Karla Louise Balle | 2001 | 34.28 | 1:12.16 | 5:54.76 | ||||||
18 | Vat-Cph Piger 3 | 0 | 230 | 6:12.00 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 41.15 | 1:24.20 | 1:24.20 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 52.81 | 1:52.35 | 3:16.55 | ||||||
Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 44.39 | 1:37.33 | 4:53.88 | ||||||
Mia Søgaard | 2001 | 36.76 | 1:18.12 | 6:12.00 | ||||||
19 | Gsc Piger 2 | 2001 | 226 | 6:14.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Ida Kjørtsholtsen | 2001 | 45.99 | 1:35.98 | 1:35.98 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 47.11 | 1:38.30 | 3:14.28 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 46.12 | 1:41.97 | 4:56.25 | ||||||
Rebecca Lawætz | 2002 | 36.96 | 1:17.83 | 6:14.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |