2019-11-18   11:33:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  25 maj 2013   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 maj 2013         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    585  1:01.41  2:07.17  3:11.72    4:14.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Johan Bragason  1999    571  1:01.88  2:07.98  3:12.26    4:16.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    549  1:01.82  2:08.57  3:15.10    4:19.71   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Marius Møldrup  1999    544  1:00.73  2:05.69  3:12.94    4:20.56   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    543  1:01.73  2:08.27  3:15.15    4:20.72   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Frederik Lundgaard  1999    542  1:01.90  2:08.35  3:15.31    4:20.87   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Jonas Gram-Lange  1999    525  1:04.99  2:12.49  3:19.26    4:23.72   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Marius Rasmussen  1999    510  1:04.46  2:12.23  3:19.89    4:26.14   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Carl Fabiansen  1999    510  1:01.66  2:09.29  3:18.06    4:26.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Emil Hedegaard  1999    490  1:04.00  2:12.81  3:22.19    4:29.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Frederik Liljedahl  1999    487  1:04.52  2:13.79  3:22.87    4:30.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Asbjørn Lau Everland  1999    483  1:02.19  2:11.20  3:21.43    4:31.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Andreas Vestergaard  1999    473  1:05.29  2:14.31  3:24.08    4:32.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Christian Andersen  1999    471  1:04.16  2:13.22  3:23.41    4:33.36   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
15  Markus Bøjsen  1999    469  1:03.72  2:13.32  3:24.15    4:33.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Frederik O. Møller  1999    463  1:03.50  2:13.40  3:24.32    4:35.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Johan Wentorf  1999    450  1:03.54  2:13.56  3:25.44    4:37.65   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
18  Matthias Spring Granhøj  1999    449  1:05.87  2:16.10  3:28.47    4:37.70   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
19  Jakob Sixten Soja  1999    443  1:07.64  2:18.69  3:29.43    4:39.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
20  Emil Engels Henriksen  1999    443  1:07.05  2:19.11  3:29.93    4:39.03   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
21  Jacob Funch Jørgensen  1999    434  1:08.01  2:19.73  3:32.00    4:40.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
22  Christopher Kiss  1999    432  1:06.89  2:18.80  3:30.22    4:41.28   
  Herlev Svømning                   
                     
23  Mathias Immerkjær  1999    429  1:06.74  2:18.84  3:31.61    4:42.07   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
24  Emil D. Nielsen  1999    428  1:06.03  2:18.50  3:31.71    4:42.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Simon Krøyer Svendsen  1999    415  1:06.78  2:18.98  3:32.57    4:45.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
26  Lukas Storm  1999    414  1:08.38  2:22.02  3:34.07    4:45.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
27  Mathias Nielsen  1999    414  1:06.75  2:18.87  3:32.40    4:45.42   
  Køge Svømmeklub                   
                     
28  Pierre Høgenhaug  1999    395  1:07.12  2:20.96  3:35.09    4:49.94   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
29  Mads Munk Sørensen  1999    392  1:10.09  2:24.59  3:37.56    4:50.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Daniel Sørensen  1999    388  1:11.16  2:27.29  3:41.09    4:51.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
31  Valdemar Mariegaard  1999    387  1:11.25  2:27.28  3:40.56    4:51.89   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
32  Linus Koefoed Weiss  1999    386  1:07.49  2:23.84  3:38.63    4:52.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
33  Kristoffer Buus Langkilde  1999    381  1:09.56  2:24.83  3:39.60    4:53.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
34  Johan Feld Sørensen  1999    372  1:08.03  2:22.86  3:39.96    4:55.62   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
35  Simon Ajken Hansen  1999    369  1:10.49  2:25.41  3:40.76    4:56.51   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
36  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999    349  1:14.05  2:31.56  3:48.35    5:02.02   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
37  Asger Kragh  1999    348  1:12.33  2:28.47  3:45.60    5:02.34   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
38  Daniel C. Bjørrith  1999    346  1:10.04  2:27.05  3:45.60    5:03.05   
  Roskilde Svømning                   
                     
39  Anders Sørensen  1999    299  1:11.74  2:34.24  3:57.23    5:17.88   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Tullberg  2000    492  1:04.95  2:12.73  3:22.15    4:29.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    486  1:04.99  2:13.74  3:22.85    4:30.51   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Mathias Yu Fagerberg  2000    485  1:02.25  2:10.36  3:21.16    4:30.79   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    450  1:05.46  2:15.27  3:26.41    4:37.65   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    437  1:04.87  2:15.35  3:26.82    4:40.30   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    400  1:09.20  2:22.20  3:36.30    4:48.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Johan Joensen  2000    399  1:09.12  2:22.63  3:35.98    4:48.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    391  1:09.65  2:24.91  3:40.07    4:50.93   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Peter Vangsgaard  2000    390  1:10.11  2:24.81  3:39.26    4:51.00   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Jakob Kolberg  2000    386  1:06.34    3:35.71    4:52.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  William Lehn-Schiøler  2000    366      3:40.94    4:57.22   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Jonas M. Jørgensen  2001    366  1:11.51  2:26.41  3:42.84    4:57.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Oliver Schiellerup  2000    365  1:11.88  2:27.43  3:43.47    4:57.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Frederik Hatting Petersen  2000    362  1:09.98  2:25.86  3:41.05    4:58.51   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Ferdinand Wahl  2000    360  1:11.14  2:28.66  3:44.73    4:58.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
16  Thor B. Hansen  2000    360  1:11.41  2:27.17  3:43.10    4:58.92   
  Køge Svømmeklub                   
                     
17  Victor Grandjean  2001    359  1:12.88  2:29.88  3:47.71    4:59.23   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
18  Mads Jensen  2001    356  1:12.05  2:27.70  3:44.45    5:00.00   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
19  Mads Haugård Hansen  2000    352  1:09.17  2:24.87  3:43.29    5:01.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
20  Jeppe Mathiassen  2000    351  1:13.23  2:29.97  3:47.87    5:01.48   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
21  Daniel Berg Wenk  2000    351  1:12.17  2:30.08  3:48.01    5:01.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Jakob Strunge Nissen  2002    347  1:11.61  2:28.15  3:45.41    5:02.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Jacob Holm  2000    345  1:12.96  2:30.26  3:47.27    5:03.27   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Mads Tornow Rasmussen  2000    342  1:12.65  2:30.13  3:48.40    5:04.22   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
25  Christoffer H. Andersen  2002    341  1:12.58  2:30.16  3:49.11    5:04.38   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
26  Anders Nielsen  2001    340  1:12.66  2:29.48  3:46.97    5:04.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
27  Lasse Maigaard  2000    335  1:11.72  2:30.52  3:48.97    5:06.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
28  Hans Mølbak Petersen  2001    331  1:10.39  2:26.53  3:46.66    5:07.31   
  Greve Svømmeklub                   
                     
29  Lucas Alexander Meng  2000    329  1:14.16  2:33.21  3:50.46    5:07.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
30  Niels Paulli Sparholt  2000    329  1:12.17  2:30.90  3:50.81    5:08.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
31  Frederik Presskorn  2000    326  1:13.61  2:32.04  3:50.94    5:09.06   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
32  Mike Johansen  2001    321  1:14.17  2:32.62  3:51.76    5:10.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  William Schwab  2000    320  1:12.86  2:32.07  3:51.74    5:10.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
34  Carl-Christian Tversted  2000    319  1:13.76  2:33.58  3:53.94    5:11.14   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
35  William Textor Broch  2001    319  1:11.81  2:30.73  3:50.92    5:11.25   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
36  Johan Vitus Tversted  2000    318  1:13.12  2:34.15  3:52.09    5:11.44   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
37  Mads Bjørn Andersen  2001    314  1:12.74  2:32.96  3:53.11    5:12.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
38  Christoffer Vang-Jensen  2001    302  1:54.91  3:16.59  4:36.26    5:17.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
39  Rasmus Nickelsen  2003    301  1:14.67  2:35.44  3:56.94    5:17.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
40  Mikkel T. Madsen  2000    296  1:13.02  2:33.33  3:55.78    5:19.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
41  Anders Blix Mogensen  2000    286  1:13.29  2:35.66  4:00.87    5:22.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
42  Emil Compen  2000    282  1:16.70  2:39.24  4:02.23    5:24.27   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
43  Joost van der Sprong  2000    276  1:14.71  2:36.79  4:01.79    5:26.55   
  Køge Svømmeklub                   
                     
44  Marcus Skøtt Haslev  2002    258  1:16.68  2:42.60  4:09.10    5:33.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
45  Mads Møller Bjørnskov  2001    243  1:17.28  2:45.20  4:13.82    5:40.62   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  25 maj 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark