Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 585 | 1:01.41 | 2:07.17 | 3:11.72 | 4:14.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 571 | 1:01.88 | 2:07.98 | 3:12.26 | 4:16.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 549 | 1:01.82 | 2:08.57 | 3:15.10 | 4:19.71 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Marius Møldrup | 1999 | 544 | 1:00.73 | 2:05.69 | 3:12.94 | 4:20.56 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | 543 | 1:01.73 | 2:08.27 | 3:15.15 | 4:20.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | 542 | 1:01.90 | 2:08.35 | 3:15.31 | 4:20.87 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Gram-Lange | 1999 | 525 | 1:04.99 | 2:12.49 | 3:19.26 | 4:23.72 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | 510 | 1:04.46 | 2:12.23 | 3:19.89 | 4:26.14 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Carl Fabiansen | 1999 | 510 | 1:01.66 | 2:09.29 | 3:18.06 | 4:26.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Hedegaard | 1999 | 490 | 1:04.00 | 2:12.81 | 3:22.19 | 4:29.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Frederik Liljedahl | 1999 | 487 | 1:04.52 | 2:13.79 | 3:22.87 | 4:30.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 483 | 1:02.19 | 2:11.20 | 3:21.43 | 4:31.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | 473 | 1:05.29 | 2:14.31 | 3:24.08 | 4:32.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Andersen | 1999 | 471 | 1:04.16 | 2:13.22 | 3:23.41 | 4:33.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Markus Bøjsen | 1999 | 469 | 1:03.72 | 2:13.32 | 3:24.15 | 4:33.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik O. Møller | 1999 | 463 | 1:03.50 | 2:13.40 | 3:24.32 | 4:35.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johan Wentorf | 1999 | 450 | 1:03.54 | 2:13.56 | 3:25.44 | 4:37.65 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 449 | 1:05.87 | 2:16.10 | 3:28.47 | 4:37.70 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Jakob Sixten Soja | 1999 | 443 | 1:07.64 | 2:18.69 | 3:29.43 | 4:39.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 443 | 1:07.05 | 2:19.11 | 3:29.93 | 4:39.03 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 434 | 1:08.01 | 2:19.73 | 3:32.00 | 4:40.84 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Christopher Kiss | 1999 | 432 | 1:06.89 | 2:18.80 | 3:30.22 | 4:41.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Mathias Immerkjær | 1999 | 429 | 1:06.74 | 2:18.84 | 3:31.61 | 4:42.07 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Emil D. Nielsen | 1999 | 428 | 1:06.03 | 2:18.50 | 3:31.71 | 4:42.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 415 | 1:06.78 | 2:18.98 | 3:32.57 | 4:45.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Lukas Storm | 1999 | 414 | 1:08.38 | 2:22.02 | 3:34.07 | 4:45.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Mathias Nielsen | 1999 | 414 | 1:06.75 | 2:18.87 | 3:32.40 | 4:45.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 395 | 1:07.12 | 2:20.96 | 3:35.09 | 4:49.94 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 392 | 1:10.09 | 2:24.59 | 3:37.56 | 4:50.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Daniel Sørensen | 1999 | 388 | 1:11.16 | 2:27.29 | 3:41.09 | 4:51.53 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 387 | 1:11.25 | 2:27.28 | 3:40.56 | 4:51.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 386 | 1:07.49 | 2:23.84 | 3:38.63 | 4:52.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 381 | 1:09.56 | 2:24.83 | 3:39.60 | 4:53.49 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 372 | 1:08.03 | 2:22.86 | 3:39.96 | 4:55.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 369 | 1:10.49 | 2:25.41 | 3:40.76 | 4:56.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 349 | 1:14.05 | 2:31.56 | 3:48.35 | 5:02.02 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Asger Kragh | 1999 | 348 | 1:12.33 | 2:28.47 | 3:45.60 | 5:02.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 346 | 1:10.04 | 2:27.05 | 3:45.60 | 5:03.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Anders Sørensen | 1999 | 299 | 1:11.74 | 2:34.24 | 3:57.23 | 5:17.88 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 492 | 1:04.95 | 2:12.73 | 3:22.15 | 4:29.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 486 | 1:04.99 | 2:13.74 | 3:22.85 | 4:30.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 485 | 1:02.25 | 2:10.36 | 3:21.16 | 4:30.79 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 450 | 1:05.46 | 2:15.27 | 3:26.41 | 4:37.65 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 437 | 1:04.87 | 2:15.35 | 3:26.82 | 4:40.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 400 | 1:09.20 | 2:22.20 | 3:36.30 | 4:48.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 399 | 1:09.12 | 2:22.63 | 3:35.98 | 4:48.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 391 | 1:09.65 | 2:24.91 | 3:40.07 | 4:50.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Peter Vangsgaard | 2000 | 390 | 1:10.11 | 2:24.81 | 3:39.26 | 4:51.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jakob Kolberg | 2000 | 386 | 1:06.34 | 3:35.71 | 4:52.13 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 366 | 3:40.94 | 4:57.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 366 | 1:11.51 | 2:26.41 | 3:42.84 | 4:57.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Oliver Schiellerup | 2000 | 365 | 1:11.88 | 2:27.43 | 3:43.47 | 4:57.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
14 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 362 | 1:09.98 | 2:25.86 | 3:41.05 | 4:58.51 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Ferdinand Wahl | 2000 | 360 | 1:11.14 | 2:28.66 | 3:44.73 | 4:58.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Thor B. Hansen | 2000 | 360 | 1:11.41 | 2:27.17 | 3:43.10 | 4:58.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Grandjean | 2001 | 359 | 1:12.88 | 2:29.88 | 3:47.71 | 4:59.23 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Jensen | 2001 | 356 | 1:12.05 | 2:27.70 | 3:44.45 | 5:00.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 352 | 1:09.17 | 2:24.87 | 3:43.29 | 5:01.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 351 | 1:13.23 | 2:29.97 | 3:47.87 | 5:01.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 351 | 1:12.17 | 2:30.08 | 3:48.01 | 5:01.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 347 | 1:11.61 | 2:28.15 | 3:45.41 | 5:02.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Jacob Holm | 2000 | 345 | 1:12.96 | 2:30.26 | 3:47.27 | 5:03.27 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 342 | 1:12.65 | 2:30.13 | 3:48.40 | 5:04.22 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 341 | 1:12.58 | 2:30.16 | 3:49.11 | 5:04.38 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anders Nielsen | 2001 | 340 | 1:12.66 | 2:29.48 | 3:46.97 | 5:04.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lasse Maigaard | 2000 | 335 | 1:11.72 | 2:30.52 | 3:48.97 | 5:06.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 331 | 1:10.39 | 2:26.53 | 3:46.66 | 5:07.31 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 329 | 1:14.16 | 2:33.21 | 3:50.46 | 5:07.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 329 | 1:12.17 | 2:30.90 | 3:50.81 | 5:08.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Frederik Presskorn | 2000 | 326 | 1:13.61 | 2:32.04 | 3:50.94 | 5:09.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Mike Johansen | 2001 | 321 | 1:14.17 | 2:32.62 | 3:51.76 | 5:10.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | William Schwab | 2000 | 320 | 1:12.86 | 2:32.07 | 3:51.74 | 5:10.96 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Carl-Christian Tversted | 2000 | 319 | 1:13.76 | 2:33.58 | 3:53.94 | 5:11.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | William Textor Broch | 2001 | 319 | 1:11.81 | 2:30.73 | 3:50.92 | 5:11.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Johan Vitus Tversted | 2000 | 318 | 1:13.12 | 2:34.15 | 3:52.09 | 5:11.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 314 | 1:12.74 | 2:32.96 | 3:53.11 | 5:12.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 302 | 1:54.91 | 3:16.59 | 4:36.26 | 5:17.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 301 | 1:14.67 | 2:35.44 | 3:56.94 | 5:17.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 296 | 1:13.02 | 2:33.33 | 3:55.78 | 5:19.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 286 | 1:13.29 | 2:35.66 | 4:00.87 | 5:22.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emil Compen | 2000 | 282 | 1:16.70 | 2:39.24 | 4:02.23 | 5:24.27 | |||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
43 | Joost van der Sprong | 2000 | 276 | 1:14.71 | 2:36.79 | 4:01.79 | 5:26.55 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 258 | 1:16.68 | 2:42.60 | 4:09.10 | 5:33.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 243 | 1:17.28 | 2:45.20 | 4:13.82 | 5:40.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |