2019-11-18   11:31:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang Gruppe 2    Udskriftsdato  25 maj 2013   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 maj 2013         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Nielsen  2001    539  1:07.53  2:20.20  3:34.71    4:48.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    526  1:08.62  2:22.95  3:37.47    4:50.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Frida Hausting Jørgensen  2001    512  1:08.54  2:22.70  3:38.08    4:53.50   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    493  1:08.44  2:26.20  3:43.10    4:57.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Regitze Gaard  2001    470  1:11.84  2:28.49  3:46.73    5:02.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Josefine Nickelsen  2001    467  1:11.74  2:29.03  3:47.63    5:02.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Camille Erichsen  2001    460  1:12.50  2:29.74  3:47.54    5:04.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    451  1:12.89  2:31.65  3:50.46    5:06.24   
  Vest-Brøndby                   
                     
Vilde Schulze Matthisen  2001    444  1:13.93  2:32.15  3:50.55    5:07.74   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
10  Monica Kristiansen  2001    423  1:13.53  2:33.55  3:52.80    5:12.76   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Julie Stampe Meier  2001    411  1:13.66  2:33.93  3:55.95    5:15.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Kajsa Gregersen  2001    410  1:14.25  2:35.60  3:57.12    5:16.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Ida Just Mikkelsen  2001    394  1:14.20  2:35.85  3:58.31    5:20.32   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Sofia Qvade Rasmusen  2001    392  1:15.28  2:38.07  3:59.82    5:20.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Anna Andersen  2001    391  1:12.01  2:34.28  3:58.16    5:21.20   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Emilie Larsen  2001    387  1:14.11  2:35.51  3:58.94    5:22.23   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
17  Emma Henriksen  2001    385  1:15.07  2:37.73  4:01.58    5:22.66   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Mille Bruun Høvring  2001    375  1:17.48  2:41.13  4:05.06    5:25.58   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
19  Cassandra Hammershøj  2001    369  1:16.17  2:39.79  4:03.55    5:27.28   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Andrea Paaske  2001    358  1:15.77  2:40.87  4:06.24    5:30.61   
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Victoria Vorm  2001    339  1:19.54  2:45.11  4:10.66    5:36.75   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Rebecca Hauerberg Terp  2001    336  1:18.19  2:45.14  4:13.09    5:37.61   
  JGI Svømning                   
                     
23  Katja Petersson  2001    335          5:38.20   
  JGI Svømning                   
                     
24  Julie Brandt  2001    335          5:38.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    328  1:19.67  2:45.53  4:12.83    5:40.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
26  Mia Søgaard  2001    327          5:40.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
27  Alix Reynolds  2001    289          5:55.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thyra Jørgensen  2002    460  1:10.97  2:30.02  3:48.77    5:04.19   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Sofie Hansen  2002    439  1:13.67  2:32.67  3:52.25    5:09.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Martha Vitus Tversted  2002    436  1:14.09  2:32.01  3:51.08    5:09.69   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Anne Føyn  2002    389  1:15.75  2:37.40  4:00.13    5:21.57   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Julie Stampe  2002    376  1:18.31  2:41.58  4:04.64    5:25.36   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Liva Palmund  2002    376  1:16.46  2:39.26  4:02.75    5:25.45   
  Roskilde Svømning                   
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    349  1:13.51  2:35.59  4:02.24    5:33.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ida Gelineck Padborg  2002    326  1:17.35  2:45.56  4:14.66    5:41.30   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    309          5:47.16   
  Roskilde Svømning                   
                     
10  Lærke Rask Sander  2002    304  1:23.14  2:54.83  4:25.18    5:49.12   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Olivia Olivarius Vølund  2002    304  1:24.13  2:53.21  4:23.58    5:49.17   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Nicoline Ingemann-Peterse  2002    285  1:24.56  2:55.36  4:26.72    5:56.75   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Astrid Høgh Sørensen  2002    283          5:57.67   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Rebecca Lawætz  2002    264  1:24.25  2:56.99  4:30.87    6:06.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.21.01  Udskriftsdato  25 maj 2013 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark