Resultat för Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag kl. 17.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | 465 | 1:44.22 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Johan Bragason | 1999 | 25.93 | 25.93 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 53.12 | 1:19.05 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 25.17 | 1:44.22 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:44.22 | ||||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 1999 | 425 | 1:47.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 55.24 | 1:22.34 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 25.03 | 1:47.37 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 1:47.37 | ||||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1999 | 411 | 1:48.63 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 55.96 | 1:23.04 | |||||||
Tobias Stavngaard | 2000 | 25.59 | 1:48.63 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:48.63 | ||||||||
4 | Lyngby Drenge | 1999 | 409 | 1:48.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 25.98 | 25.98 | |||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 54.70 | 1:20.68 | |||||||
Lukas Sieben | 1999 | 28.05 | 1:48.73 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 1:48.73 | ||||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 1999 | 386 | 1:50.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Frederik Liljedahl | 1999 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.99 | 55.13 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 28.43 | 1:23.56 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 27.29 | 1:50.85 | |||||||
6 | Frederikssund Drenge | 1999 | 379 | 1:51.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Lundgaard | 1999 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 27.77 | 54.73 | |||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 30.32 | 1:25.05 | |||||||
Daniel Starup Falck | 1999 | 26.47 | 1:51.52 | |||||||
7 | Gentofte Drenge | 0 | 368 | 1:52.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 56.23 | 1:23.74 | |||||||
Frederik Weiss | 1999 | 28.97 | 1:52.71 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 1:52.71 | ||||||||
8 | Vat-Cph Drenge 2 | 0 | 359 | 1:53.56 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Anders Sørensen | 1999 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 55.05 | 1:24.95 | |||||||
Mathias Immerkjær | 1999 | 28.61 | 1:53.56 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 1:53.56 | ||||||||
9 | Hovedstaden Drenge | 1999 | 354 | 1:54.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 28.11 | 56.08 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 28.93 | 1:25.01 | |||||||
Mads Munk Sørensen | 1999 | 29.08 | 1:54.09 | |||||||
10 | Køge Drenge | 1999 | 338 | 1:55.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 28.91 | 55.16 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 30.88 | 1:26.04 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.86 | 1:55.90 | |||||||
11 | Søllerød Boys | 1999 | 327 | 1:57.19 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Pierre Høgenhaug | 1999 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 29.78 | 58.64 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 29.47 | 1:28.11 | |||||||
Christian Andersen | 1999 | 29.08 | 1:57.19 | |||||||
12 | Dreng1 | 0 | 327 | 1:57.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johan Joensen | 2000 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 28.79 | 58.87 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 31.22 | 1:30.09 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 27.11 | 1:57.20 | |||||||
13 | Helsingør Drenge | 1999 | 318 | 1:58.22 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
William Schwab | 2000 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 29.75 | 1:00.73 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 57.49 | 1:58.22 | |||||||
Felix Burmester | 1999 | 1:58.22 | ||||||||
14 | Gsc Drenge 2 | 1999 | 309 | 1:59.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 30.68 | 1:00.63 | |||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 29.47 | 1:30.10 | |||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 29.36 | 1:59.46 | |||||||
15 | Kvik Drenge 2 | 1999 | 308 | 1:59.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 30.31 | 59.03 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 30.94 | 1:29.97 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 29.56 | 1:59.53 | |||||||
16 | Lyngby Drenge 2 | 1999 | 304 | 2:00.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 30.25 | 1:00.51 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 29.82 | 1:30.33 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 29.69 | 2:00.02 | |||||||
17 | Ringsted Herrer | 1999 | 302 | 2:00.38 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Mads Jensen | 2001 | 31.80 | 1:00.46 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 30.83 | 1:31.29 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 29.09 | 2:00.38 | |||||||
18 | Vat-Cph Drenge 4 | 0 | 281 | 2:03.27 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 29.72 | 59.82 | |||||||
Rasmus Langvad | 2000 | 30.97 | 1:30.79 | |||||||
Sipan Kawiani | 2000 | 32.48 | 2:03.27 | |||||||
19 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 281 | 2:03.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 29.36 | 1:01.32 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 31.47 | 1:32.79 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 30.50 | 2:03.29 | |||||||
20 | Lyngby Drenge 3 | 1999 | 263 | 2:05.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Kortbæk | 1999 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 31.22 | 1:02.00 | |||||||
Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 30.19 | 1:32.19 | |||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 33.80 | 2:05.99 | |||||||
- | Sigma Drenge 2 | 1999 | DNS | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Søllerød Boys 2 | 2000 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Asger Kragh | 1999 | |||||||||
Carl-Christian Tversted | 2000 | |||||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | |||||||||
Johan Vitus Tversted | 2000 | DNS | ||||||||
- | Vat-Cph Drenge 3 | 0 | DNS | |||||||
VAT København | ||||||||||
Mads Skøde Hansen | 1999 | |||||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | |||||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | |||||||||
Yukia Hansen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Haslev´s Drenge | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Emil Compen | 2000 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 25 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |